Říjen 2008

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak nevěsty kolik pak nás tu je co máme termín svatby letos v tomto krásném měsíci? :-)
ahoj holky, ¨ dík za rady s tím kostelem. No já doufám, že to do října stihnem. Navíc jedem na jednu společnou a jednu solovou dovču, tak to bude zajímavé s tím časem. V neděli máme mši za tatku a pak se budem domlouvat. Se docela bojím :-D , protože jsme tam měli být už v květnu, ups :-D A kolik se tak dává? V našich rodinách svatba byla před více jak 15lety a ani ne v kostele, tak nikdo nic neví. No je to hrůza. K té zábavě: plánujem tombolu, ale také různé hry kde půjde o ceny. Ale budou to opravdu jen blbůstky :-D Věřím, že moje teta vymyslí opravdové kravinky a navíc aby se všichni poznali, tak chcem s Radkem všechny představit, že se každý postaví nebo jen zamává a my řeknem kdo to je. Holky myslíte, že už ke koláčům můžem dát stuhu na auto a balonky? Asi nebude tolik času nazdobit všechny auta. A navíc nééé všichni přijedou k nám domů, ale třeba rovnou na obřad. Co vy na to? Není to blbý? :-| tak zatím papa
Profilova fotka
nunu.... ja byt tebou, tak si to s tim vstavanim a predstavovanim rozmyslim... ne kazdemu to bude prijemne a taky to bude dost trvat... kamaradi to resili tak, ze predstavovali najednou skupiny (kamaradi z prace, kamaradi z volejbalu apod.) a to bylo docela v pohode, treba byste to mohli udelat taky tak.... pokud vas teda neni malo, v tom pripade by to predstavovani podle vaseho scenare bylo asi fajn.... a jinak myslim, ze stuhy muzes dat klidne ke kolackum, ale riskujes tim, ze je lidi zabordeli a pak auto nebude ozdobene... tak to si musis nejak rozmyslet.... :-) :-)
cab...díky za rady. Vážím si toho :-) Myslela jsem alespoň tu nej rodinu. Jako babi, děda, tetky a strejdové ještě ale uvidíme ale každopádně díky za radu :-D
Ahoj nevěstinky x-) x-) To by se mi taky líbilo, kdyby se svatebčané sešli až u kostela před obřadem, ale to mě jsito jistě nevyjde ;-( ;-( . Tu je ovšem zvykem, se sejít ráno doma, tak nemá cenu se to pokoušet změnit, neb už slyším ty řeči kolem.... :-p :-p Kolik by se mělo dát za ten obřad fakt nevím a kolik budeme dávat my taky nevím, ještě jsme se o tom nebavili. Jen vím, že když mají lidi za někoho mši třeba v neděli, tak že dávají většinou tak 200 korun. Svatba je větší událost, tak bych to viděla na vyšší částku. Ale je to fakt dobrovolné, většinou to potom jde na elektriku, topení nebo nějaké opravy kostela, kněz si ty peníze nenechává pro vlastní potřebu.
Profilova fotka
jity..... toja vim, ze to pater nestrci do kapsy. Myslela jsem tak tisicovku, ale ted nevim, jestli to neni malo... asi se proste patera zeptam, jaka je zvyklost, rekla bych, ze to je lepsi se zeptat a byt za blbou na chvilku, nez dat treba malo a byt za blbou dlouhodobe.... :-) Mne naopak prijde hezke kdyz se to vsechno sejde uz rano doma, jenomze nam stavkuji remeslnici a trosku to s tim nasim stehovanim do domecku zacina byt ohrozene... je mozne, ze tam budeme stat na betonove podlaze a koukat na sebe, protoze ani nebude kuchyn... ach jo.... zacina to na me byt trochu moc stresu najednou. ;-( ;-(
Já bych to taky tak viděla na na těch tisíc korun. Nemyslím si že by to bylo málo a že by se na tebe díval jako na blbou. Ani si nemyslím, že by to posuzovali jestli někdo dal málo nebo moc. Jo a budete mít jen čistě obřad, nebo to budete mít i se mší???? S bydlení je to takové divoké i u nás, nějak to nestíháme. Ještě nás čeká malování, podlahy a potom takové ty drobnosti, které ač se to nezdá dají taky spoustu práce.
Profilova fotka
Teda to se to tady rozjelo. Rijen jede! A taky svatby v kostele - jsem rada, ze nas je tolik. Ja porad nevim, co s ranem. Ja mam pocit, ze budu mit dost starosti sama se sebou, abych byla nejkrasnejsi. A predstava, ze delam chlebicky - to fakt neeeeeeeeeeeee. Lucija: slovnicek je super napad - asi neco takoveho udelam. Mam trosku strach, jestli si suchy Anglicani najdou na nasi svatbe svoje. Take planujeme neco udelat jeste v nedeli - nedovedu odhadnout jake bude pocasi vsak... ale neco by to chtelo. Jinak jsem ted doresila svatebni oznameni a doslo ke kolizi - Anglicani totiz neoznamuji, ale jenom zvou...tak jsme se malem rozesli:-))) no toto pekne zacina. Holky drzme se. Ja mam stres uz ted. Ja fakt chci byt nejkrasnejsi ;-)
Profilova fotka
Chara ;)) Kolizi jsme meli uz nekolik :-D Francouzi zvou na slavnostni aperitiv. Tchyne trvala na tom, aby jsme to napsali do pozvanek i lidem, ktere do ceska na svatbu nezvem. Tak jsem si tukala na celo, a rikam ji, ze tohle tam psat nebudu, to neni logicky, abych nekoho zvala do ceska jen na sklenku vina, ne? 8-) Se pak trosku nastvala... :-N
cabalkova : jestli se můžu vetřít do diskuze, my jsme dávali faráři 2000,-Kč, protože jsme se rovnou zeptali, kolik máme dát, řekl 1500 Kč, u nás v rodině se taky dlouho nikdo nebral v kostele, tak si myslím, že není nic špatného se přímo zeptat, aby jste si nemysleli, že jste dali třeba málo ;-)
Profilova fotka
adi... dekuju za radu... ono to bude nejlepsi, se rovnou zeptat, my mame moc mileho mladeho farare, tak se k nemu vzdycky tesime, protozë je to takove pekne a uvolnene... ja jdu jeste v zari k birmovani, tak to ted budu mit samya obrad... :-) jity.... nastavajici neni verici, takze tim padem je mse vyloucena... kdyby byl, urcite bych chtela i msi, ale jsem vdecna, ze je ochoten se mnou takto vse absolvovat, protoze ja bych si svatbu jinde nez v kostele fakt neumela predstavit... a s tim bydlenim, to mate dobry, my jeste nemame udelane sadrose (sadrokartonar lezi udajne s ischiasem a fouka si bebicko, uz tri nedele, do haje....)... na baraku je jeste tolik prace, ze je mi jasny, ze driv nez v zari se stehovat nebudem... a pak rovnejma nohama do svatby... no bude to sila, to ti povim.... do toho skoromuz meni zamestnani, takze je mirne nevrlej, protoze ma obavy, aby se tam dobre zapsal... no, Panbuh nam toho zase nalozil trosku vic, no.... :-) a ted mam velikou radost... ulovila jsem super kravatu presne v barvach, co chci kytku, myslela jsem nedriv, ze by zenich mel jen smetanovou vesticku a askot, ale pak jsem to videla na fotkach a vypadalo to nejak vyblite, tak jsem zacala hledat a zahlidla tuhl uzasnou rudo-zlatou kravatu a uz je koupena a snad k nam brzy prijede postou... dneska taky dorazily lucernicky, zacina se to schazet, hura.... :-) :-) :-) Jak jste na tom se zarizovanim vy?
Profilova fotka
Cabalkova - kravata je nadherna, teda tu co mas v albu x-) A jake lucernicky, jestli se muzu zeptat? Nahod fotecku nebo odkaz, prosim ;-) A neboj, to se vsecko kraaasne stihne 8-)
Profilova fotka
luci.... ta cervena... bomba, co? Lucernicky tam jsou taky, jsou papirove, ted jsem si do jedne na zkousku soupnula svicku, moc pekne to vypada.... mame restauraci na raut, ktera je uvnitr relativne tmava, takze budou rozestavene po oknech, nejake si nechame take do novomanzelskeho apartma... :-) Skoda, ze se clovek vdava jen jednou, hrozne me bavi to vymejslet a porizovat.... skoromuz si ze me dela legraci, ze bych si mela poridit svatebni agenturu... :-) A to jeste nevi, co vsechno hodlam vyrobit. :-)
Článek se načítá
Profilova fotka
Ty lucerny co mas v albu jsou dokonale!!!!!! Ve tmavsi mistnosti budou vypadat nadherne x-) Ja shanim na venkovni terasu papirove lampiony na zaveseni... a nejake mensi lucernicky. Svetylka udelaji hodne x-)
Profilova fotka
Lampiony na ven mam a nejspis je nepouziju, bile a oranzove, kdybys chtela...
Profilova fotka
Shanim bile.. asi 10ks.
Profilova fotka
Mam, dam. :o)
Profilova fotka
No tak pokud bys je mela nanic, rada je koupim, nahod fotecku, cenu - huraaa :-)
Profilova fotka
je tady nekdo, kdo jeste nema svatebni saty? jsem sama?
Profilova fotka
Charo, ja uz mam. Pujcovala jsem si je v kvetnu, kdyz jsem byla v cechach, a uvidim je znova az na zkousce pred svatbou. Do te doby jsme ve Francii. Ty jsi porad v te cizine, co? A kdy se vracis do cech? Nebo si je budes nechavat nekde sit? Mas uz nejakou predstavu?
Profilova fotka
Luci, vracim se koncem cervence domu... a pak vezmu utokem svatebni salony, protoze ani nevim, co by me tak nejvic mohlo sedet. V UK a JAR jsem si sehnala nejake svatebni casopisy (nikdy by me nenapadlo, ze to budu nekdy cist) a tak nejake tipy mam. Moc se mi libi saty od Caroline Castigliano, ale ty v CR nejdou sehnat. Tak asi neco takoveho bych si chtela nechat sit. Jake saty mas Ty?
Profilova fotka
Tak ja jsem o satech vubec nidky driv neuvazovala, rikala jsem si, ze nejsem "satovy typ" a ze to nejprv bude chtit vyzkouset nekde v salonu abych vedela... :-N Tam jsem zjistila, ze mi docela vsecky slusi, spis byl problem ten vyber, temer vsechny jsou s dlouhyma vleckama, coz jsem nechtela... Kdyz jsem natrefila na jedny dle meho vkusu, kde ta vlecka sla zapnout ( mam je v albu - ty prvni) nez jsem se rozhodla, do druheho dne uz byly pujcene, a dalsi stejne az v nejake pujcovne v Praze, takze problem. Tak jsem vlitla do jine pujcovny, kde jsem nasla trosicku podobny styl satu, ktere jsem si pro jistotu hned zamluvila (druhe saty v albu). Po pravde, nijak extra se mi nelibily na pohled, ale chtela jsem opravdu nejake jednoduche, ktere nemaji vlecku, nejsou "princeznovske" a da se v nich dobre hybat, chodit, tancit... Nenechali me v nich se vyfotit, tak z toho zpetne nemam uplne nejlepsi pocit, si rikam jestli jsem nemela hledat vic a dal a jit treba i do neceho odvaznejsiho...??? Ale nebyl cas, byli jsme v CR jen dva tydny a litani bylo hodne...do toho nase mala zacinala chodit, babicka nemela cas hlidat, tak jsme ji vsude tahali sebou, no veselo :-D
Profilova fotka
Hmmm....kdyz se divam na ta fotoalba tady tak drtiva vetsina ma saty nahore bez raminek. Proc nemas saty z Francie? Existuji tam pujcovny anebo je zvykem si saty koupit?
A Tobě se šaty bez ramínek nelíbí???Já jsem původně chtěla kráťounký rukávek, nebo širší ramínka. V půjčovně, mě ale řekli, že současný trend je mít korzetové šaty, takže na rukáv jsem mohla ihned zapomenout. Dopadlo to tak , že budu mít taky ten korzet, připadala jsem si v tom jak nahá, tak to doplním o lehounké bolerko s tím krátkým rukávem jak jsem si přála mít na šatech.
Profilova fotka
Chara - ve Francii se saty kupuji, a mne se do toho nechce zase tolik investovat ;-) Co jsem zatim videla, stoji od 1000eur, ale pekne klidne treba kolem 3000e... Ta nase svatba bude v prostredi, kam by se ani takove luxusni saty nehodily... Nekdo treba ma svatbu na zamku a hostinu v petihvezdickovy restauraci, ale my budem mit svatbu v mrnave obradni sini v jedne male vesnici a hostinu v restauraci rekreacniho strediska u prehrady :-D Takze tam budu behat po trave, z obradu pojedem na hostinu lodi, potrebuju neco hlavne pohodlneho ;) Jo - vcera jsem taky videla film Sex ve meste a na konci jsem si rikala ze na to prdim a nevdavam se :-D ;-)
Profilova fotka
Jita: Me se saty bez raminek libi - ale neumim si predstavit je na sobe. Musim asi zkusit. Jenze kdyz tenhle styl nikdy nenosim normalne - tak mam strach, ze to nebudu umet ani na svatbe. Ja asi zvolim sirsi raminka a prusvitny sal. Me je totiz porad zima. Lucija: v UK je to take tak = lide si saty kupuji. Tvoje saty co nakonec budes mit jsou moc pekne, lepsi nez ty prvni. Nejhorsi v tom filmu byl ten moment, kdy na nej cekala a to zklamani. Uplne me z toho beha mraz po zadech jeste ted... Mam ve Francii kmotrence a vim, ze tam je zvykem davat draze - je mozne to sehnat u nas v CR nebo ne? Zjistovala jsi to? Premyslim, ze by to byl hezky darek svatebcanum.
Profilova fotka
Chara - to musis vyzkouset, ja taky nikdy predtim na sobe takove saty nemela, bala jsem se ze mi spadnou, ale ono ne ;)) Neboj, urcite nejake krasne saticky sezenes, budes mit na to skoro 3 mesice, to v pohode stihnes vybrat i nechat usit x-) Ja si k nim zamluvila bolerko, ale moc se mi nelibi :-N chci taky sehnat spis nejaky hezky sal... Draze jsem v cechach nikdy nevidela, zkusila jsem to cvicne hodit do googlu, a nikde nic... tak nevim. Ve Francii je maji na kazdem rohu, povezu je odsud.
Profilova fotka
chara... to draze jsou obvykle mandle v cukru a jedna holka to tady prodava v obchudku-bazarku jako svatebni mandlicky, tak se po to podivej... taky jsem o tom uvazovala, normalne v obchode jsem je nevidela, ale nakonec jsem ted v patek jako darky koupila male vonave svicky, kazda z nich je v zaviraci plechovce a ta ma jeste navic oranzovou barvu, coz se nam hodi do vyzdoby... takze ja uz mam vyreseno. :o) Jinak panikarim, potrebuju zhubnout do satu a moc mi to nejde.... poradte, co delat!! Podotykam, ze saty mam svoje, koupene a nadherne, ale nedopnutelne (momentalne) - chyba pri mereni. :o((
Ahoj cabalku, vítej v klubu, taky potřebuju zhubnout!! Šaty mam zamluvený od března, byli mi tak akorát, jako by byly na mě šitý - ale to jsem netušila, že se budu zvětšovat! Včera jsme kupovali plavky - mívala jsem velikost 34-36 - a spodní díl plavek 36, horní díl 40!!!! Takže jak zhubnout prsa??? A břicho taky, co si budem povídat... :-N
ahojky Jjiittyy, tak to s tím farářem jsem pěkně poplantala :-D Teda myslím ty jména, alspoň je vidět, jak dávám v kostele pozor :-S Protože jestli má být ten Váš farář přeložen do Lidečka, tak je to on. My totiž spadáme pod farnost Lidečko :-N Jsem trdlo :) Chtěla jsem se ještě zeptat budeš ladit hostinu a výzdobu sálu do nějaké barvy??? My jsme uvažovali nad červenou, dokonce řekli, že tam mají i červené ubrusy, ale nevím, jak je to se závěsy na okna do té kuchyňky, aby tam nebylo vidět. Ty závěsy jsou tam momentálně světlé modré barvy a chlap mě straší, že prý budou i v den svatby. Myslíš, že je třeba vymění za bílé, aby ladily s výzdobou? Mě z toho picne :) asi tam zas budu muset volat. :-S Tak nám se konečně podařilo koupit oblek pro chlapa :-) Teda ale byla to katastrofa, co ten si navymýšlel no děs ;-) Nakonec si vybral, ale ten mu fakt sedne. Následně celou sobotu dělal módní přehlídku a bylo vidět, že se sám sobě líbí :) Jinak jsme se už byli zeptat na dorty a trochu řešíme dilema jestli poschoďový - patra na sobě nebo na stojkách. teď o víkendu se zkusíme zajet podívat ke květinářce a zeptat co a jak. Teda pomalu se nám to krátí :) Už ani nevím, co chybí ještě zařidit. Jejda, však ještě ani autobus není zamluvený :-p no děs. tak zatím papa :-N
Profilova fotka
stania... tak to ja se pohybuju ve vyrazne vyssich cislech, to ti zavidim... ale prave dneska jsem udelala zasadni rozhodnuti: mam koupene krasne saty, ale nezapnu se do nich, takze jdu v sobotu k pani svadlene a necham si zip predelat na snerovani, abych s tim nemela stresy... co do rijna zhubnu, to zhubnu, ale nebudu kvuli tomu vyvadet nejake nesmysly... mam za sebou epizody bulimie, tak to uz nechci opakovat!!! Holky, nemate nektera nekde ulitou fotku snerovani na svatebnich satech? Abych vzala ke svadlene s sebou a ukazala ji, co chci. Predem diky.... :-) :-)

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?