Holky z Dominikánské republiky a pokačujeme....:-)))))

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
tak šup jsem :-D :-D
Profilova fotka
moni takže nová střecha ted nebude?? no čeká vás toho dost nebudu říkat že je to procházka růžovým sadem :-N :-N ale zvládnete to!!!!
Profilova fotka
Nebude, nevešli by jsme se do rozpočtu. Rozhodlo také to, že je tam střecha udělaná nová, asi před třemi lety, takže je v pořádku. A také to, že kdyby jsme chtěli přistavovat, tak by Liška chtěla projekt a stavební povolení a na to jim dlabu. Udělá se to z peněz za prodaný byt. Pokud budeme mít jen jedno dítě, nebo žádné, ale to se doufám nestane, tak je to stejně zbytečné, dům je 4+1 a ve sklepě jsou další tři místnosti, technická místnost a sklípek.
Ahoj, tady je krásně...rozhodla jsem se převlíct už z pyžama, po dýl jak týdnu :-D a trochu to tady zkulturnit. Chtěla jsem se zeptat, hlavně Monči a Markét - u vás hodně padlo slovo šetřit.... a asi to zní blbě, ale co si pod tím pojmem představujete a konáte vy konkrétně? Já než jsem byla nemocná jsem téměř skončila s Aukrem, už tam nechodím (asi jsem byla závislák) a když jsem šla do obchoďáku, tak jsem dokonce neslyšela volat ty botičky a kabátky "Halooo, tady jsme!"...no a tak jsem si říkala, že teda šetřím.... ale nějak mi přímo definice, nebo jak to mají ostatní...mírně uniká :-)
Míšo, myslím, že toto je hlavně o životním stylu, kdo má jaké nároky, kdo si kolik může dovolit. Já vlastně ani nevím, jestli nějak šetříme, ale utrácíme tak nějak normálně. Ne zbytečně za blbosti, ráda si někdy něco dopřeju, ale když jsem byla v létě bez práce, tak holt oblečení muselo jít stranou a penízky šly hlavně na jídlo a něco jsem našetřila na nějaké cestování, výlety či tu dovču. Asi to jde postupně, když třeba víš, že budete stavět a sleduješ, kolik co stojí, plus časem děti Tě pěkně vyšťaví, zřejmě si to pak každý víc promyslí, na co ty výdaje radši dá. Ale někdo třeba šetřit nemusí vůbec. Já bych třeba hrozně nerada byla závislá na Adamovi, i když mě občas něco zaplatí, pozve a podílí se na domácnosti z větší části, tím že víc vydělavá. Holky co řeší bydlení a mají či čekají mimčo, tak Ti asi poreferují víc. Já jsem po včerejší akci u cimbálu docela hotová! A dnes se pokračuje na sklepě u dědy, no poťěš! ;-) Hezký víkend, jdu pulírovat barák.
Profilova fotka
míšo já nevím jak to myslíš :-N =-) ?? jako jak jsme ušetřili??no normálně ;-) nejsme v podnájmu v domečku kde ted bydlíme platíme 1 tis.....půjčky máme dvě kolem 6 tis.takže dáme tak 12 tis.za náklady půjčky jídlo,auta atd....to je moje nemocenská a jirkova výplata jde na stranu on má výplatu plus dýška..je na to ted hoodně dobře....takže asi tak rodiče mi dali stavebko 100tis.plus 200 tis.jsme nějak našetřili od té doby co máme peníze dohromady....ale nic si neupíráme cestujeme tedy ted už ne :-D :-D ted hodně kupujeme malé což jsou tedy pálky :-p :-p půjčili jsme si stavebko 400tis.plus 300tis jsme měli svých a na baráček padne tak 550 tis...
Profilova fotka
Amimi nevím, co tím přesně myslíš. My dost utrácíme na jídle, a volném čase ( dovolené,divadla, kina, zoo atd.), ale jinak si myslím, že se snažíme šetřit a mám i spoření, penzijka atd., i když než jsme se rozhodli jít do domu, tak jsme se malinko rozšoupli. Moje kolegyňka řekla, že s Pavlem působíme skromně, na to jaké má Pavel příjmy. Já umím šetřit hodně. Když řeknu, že našetřím určitou sumu, tak jí našetřím, i kdyby nevím co, ale vždy potřebuji vědět, proč to dělám a na co šetřím. Je pravda, že absolutně neulítávám na drahém značkovém oblečení, mám ráda zlato ( mám i dost drahé kousky ), ale to dostávám jako dárky, nechodím ke kadeřníkovi, na kosmetiku, nemám gelové nehty atd., jsou to pro mně vyhozené peníze, jen si vem, kolik stojí jedna návštěva u kadeřníka a kolik doplňování nehtů. Když se mi líbí něco drahého značkového, třeba obklady, nábytek, nádobí cokoliv, tak hledám tak dlouho, dokud nenajdu něco podobného, ale levnějšího, nebo čekám na slevy. Z toho důvodu třeba nemám nový obývák. Nebudu si kupovat nějaké prozatímní skříňky z lamina, když vím, že chci masiv, takže si na to našetřím. Můj manžel neušetří nic a je to člověk, kterému by hýřivá manželka nevadila, ba naopak, má radost, když mám radost. Když dostane jen tak nějaký dárek, vždycky vtipkuje a ptá se, jestli to bylo ve slevě. On jezdí v drahám autě, má drahé obleky, parfémy, to ale chápu, potřebuje to k práci, ostatní se snažím krotit já. Možná je to tím, že jsme si prošli i velkým srabem a dluhy, ale hodně je to výchovou. Děda mně už jako dítě učil šetřit, každý týden jsme si sedli, já mu ukázala finance a když mi něco přibylo, pochválil mně a přidal mi, pokud ubylo, chtěl to zdůvodnit a když byl důvod nesmyslný, tak mi vysvětlil proč, ale pěkně, byli to přeci moje peníze. Také mně naučil, že peníze se nepůjčují a ani já si nemám dělat dluhy, proto se bojím hypotéky. Leni, nepřeháněj to s těma pařbama. Jo jinak, já jsem ještě v pyžamu a na hlavě mám igelitovou tašku, protože si dělám kůru na vlasy, kterou mi přivezla mamča od Mrtvého moře. Fakt princezna, ještě, že je Pavel v práci :-D
Profilova fotka
Tak to asi zase přitáhnou domů :-( http://www.novinky.cz/zahranicni/evro...
Ahoj! Je tady sobota...manžel je pryč a já jsem na chvilku zapla pc ;-) Co to tady řešíte? Šetření? Myslím,že Monča to vystihla. A také dost záleží kdo co dostal,kdo s čím začal atd..,a potom se to odvíjí dál až po nároky. Pokud bych dostala barák,nebo sdědila...nemusím řešit bydlení a výdaje mám menší...,pokud bych dostala věno za jeden mega,také je to jiné. Pokud moje výplata bude střední,myslím že člověk má i střední nároky,je lnelogické brát střed a dosahovat vysoké laťky. Potom je to o výchově,skromnosti a povaze. My třeba platíme hypotéku,leasing,cestovné do práce,jídlo,různé pojistky a nájem..když se tohle spočítá do dvaceti se nevejdu...Kdybych dostala barák,tak zase ušetřím,nemusím platit nájem a to vše se vším souvisí. A já jsem hrozně šetřivý člověk,že i když mám,tak prostě NEDÁM! A když se mi něco moc líbí,radši si počkám až to dostanu k něčemu,nebo zvážím jestli je to opravdu nutné a vždy se vnitřně přemluvím,že to opravdu nutné není a není to jen o tom. A radši to vrazíme do kultury,nebo dovolené a bytu! Nechodíme jako veksláci,ale zase nevyhledávám kostýmy do práce od Pietra Philippi... No a co jinak děláte? Monča je prinzecna.... :-D a co ostatní?
No tak myslela jsem spíš, jestli máte nějaký spořící účty nebo systém jako Markét - z jednoho účtu poplatky, z druhýho se šetří.
Monča je princezna, já vařím oběd :-D
Profilova fotka
Amimi, kromě stavebních spoření nic. I když můj účet by sedal brát jako spořící :-D . Já hrozně nemám ráda, když nemůžu s penězma manipulovat, takže je nikam nevkládám, ani jich nemám tolik, aby se to vyplatilo, nemám třeba zbytečných 100 000,- které můžou někde ležet. Ale kdybych mněla, dala bych je Pavlovi do firmy kde pracuje, mají opravdu pěkné úroky, je to nebankovní sektor. Já jdu uvařit oběd sobě. Už mám igelitku z hlavy, ale pyžamo stále na sobě :-N . Ale zvládla jsem vyčistit myčku, poklidit, rozdělit prádlo na vyprání, umýt si hlavu, udělat pleťovou masku, sundat prádlo ze sušáku a vyžehlit pár košil. Teď jdu sundat to pyžamo, hodím ho na jednu hromádku věcí na vyprání a jdu se před obídkem vykoupat :-D . U nás se zatahuje :-| , já chtěla vyrazit na malou procházku a natrhat si jeřabiny a nějaké kytí do vázy :-(.
Moni, nepřeháním! :-D zrovna jsme si ale s Ádou říkali, že trávíme večery u telky jako důchodci a že bychom měli začít v týdnu společně sportovat a nebo tančit, to by bylo super! ;-) takže teď je to fakt výjimka. příští týden opět vytáhnu bačkory a bude ze mě žena v domácnosti! 8-) co se týká účtů, tak my máme společný se 2 kartama na jídlo, u mBank, takže žádné poplatky. každý pak stavebko, A. ještě nějaký další spořící. bydlení zatím neřešíme, i když za nájem dáváme. teď budeme trošku šetřit na svatbu, i když už na to peníze vyčleněné máme, a hlavně na svatebku (snad nějakou exotiku), ale to se snad ještě vrátí na darech, doufám. no a pak asi už budeme řešit bydlení a víc si odkládat. my to máme podobně jako Monča. taky asi nejvíc utrácíme za jídlo, protože rádi kuchtíme a jsem trochu labužníci. no a pak za to cestování, to je prostě zážitek na celý život! ke kadeřníkovi chodím po třech měsících a to u nás na Moravě, což je o dost levnější, gelovky jsem měla na promoci a teď snad na svatbě. hadříky si kupuju podle nálady, spíš když mám čas a něco mi padne do oka, popř. něco nutně potřebuju. ale značkové být nemusí, to spíš sportovní značkové občas koupíme, protože rádi sportujeme a tam je lepší to mít kvalitní. já myslím, že člověk by měl prostě utrácet podle toho, zda na to má. celkově se mi zdá rozumné si dopřát, neškudlit za každou cenu a příliš na sobě šetřit, ale taky nerozhazovat.
Článek se načítá
Tak už jsem také zpět :-) Koukám jak všichni skoro stejně makáme. Já jsem akorát šoupla švestkový koláč s mákem do trouby,dodělala jsem hov.vývar,omáčku a knedlík,vyprala a pověsila,sebrala suché a teď se pustím na žehlení. My máme jeden účet,dva se nevyplatili proč cpát do křtánu někomu za poplatky,ono se to nezdá,ale když se to sečte,je to pěkná suma! Takže jeden účet dvě karty,trvalé příkazy na důležité a zbytek co přebívá dáváme na spořící účet,tam nejsou úroky,nikdo nic neodečítá za vedení účtu,naopak se tam penízky navyšují ;-)
No já asi před těma čtrnácti dněma si takhle sedím v sobotu po obědě doma, sama. Uklizeno, kamarádka jedna v práci, další nemocná a tak...no prostě lidi nula. A tak si říkám, že pojedu provětrat kartu a jak se tak oblíkám, tak mi došlo, že stojim v šatničce, nijak velký, ale přesto určitě větší než má většina ženských a ta téměř praská ve švech. Že vlastně nic nepotřebuju, jen si říkám, že by se mi hodil petrolejovej svetřík k novýmu kabátku a hnědá pashmina ke kozačkám. A tak jsem si oblíkla tepláky a šla se psem :-D Problém je v tom, že jsem nikdy šetřit jako přímo šetřit - prostě si říct "To je ale pěkný...ale nepotřebuju to." - prostě nemusela. Peníze byly na všechno, co jsme chtěli, na dovolenou v Egyptě jsem prostě vybrali z mýho účtu, protože tam nemám limit. Peníze na útratu tam ani nevím, to byly jeho eura, netuším, kde je vzal :-D Na poslední víkendy na chatě zase z jeho. Co chci, to si pořídim a je mi vlastně jedno, jestli to je tričko za kilo nebo za osm stovek. Přesto je na účtu furt dost na to, abych si třeba koupila sedačku jakou chci. Jenže jen na tu. Když si koupím sedačku, už mi nezbyde na kuchyň...a v botníku se na mě směje skoro stovka párů bot... takže ano - v mým případě by šetření znamenalo odtrhávání si od huby :-D A já přišla na to, že mě to baví...že když mi přišel výpis z účtu a byl pořád stejnej jako minulej tejden, fakt neubyla ani tisícovka, tak jsem měla radost. Takže...abyste věděli, ze mě se stává strejček Skrblík :-D :-D :-D :-D
Profilova fotka
míšo strýček skrblík :-D :-D :-D :-D já byla šetřivá vždy ;-) i s bývalým ale ten rozhazoval a utrácel nehorázně..... ]-( pak jsme poznala jirku a ten šetřil až moc 8-( 8-( takže jsme ho trochu musela zkrotit....také má problém dát za to a za to prostě má rád rezervy a koupí to co je nutné...ale zase mi nezakazuje pro malou atd to bych nerozdýchala :-N jinak máme dva účty vše skoro vybereme necháme tam jen něco málo a máme to doma v trezoru :-D :-D nikdy jsme si nepotrpěla na značkový věci atd na čom jsme ulítavala před Jirkou byli značkový kabelky to jsme byla ochotná dát vše :-p :-p ale už mě to přešlo....... jinak to mám jako Monča hledám levnější atd...nechodím na kosmetiku na nehty přesně jak to napsala ;-)
Profilova fotka
holky když píšete o tom jídle kolik utratíte????
Míšo-A...přesně tohle jsem měla jeden času a jednu dobu já....potom mě to nějak začalo těšit,že na výpise byla stejná částka,potom o malinko i větší....a najednou jsem dospěla k tomu,že jsem jako někteří...kdo má,šetří aby měl ještě víc :-D Je to hezké neřešit cenu trika,zda za sto nebo za osm stovek,ale k čemu? Když ti praskají skříně,tak to jsme na tom stejně,mě praskali a praskají a stále jsem neměla...teď budu mít problémy se stěhováním,protože to vše nemůžu tahat do nového.A mezitím jsou třeba i nové věci,značkové ale prostě jsem to nutně potřebovala...Značkové věci k teplákům myslím že mám dost,obyč tahám staré na doma,tak ani není důvod kupovat nové ať už za 100,- nebo 800,-... ;-) Takže přeji hodně uskrblených šušníků!!!!!!!! :-D ;-)
Profilova fotka
kači a kdy to vidíte na stěhování???
Profilova fotka
Amimi to je asi právě to. Já jsem zjistila, že většinu věcí kupuji jen pro pocit, že to mám, mám z toho radost pouze ve chvíli, kdy to kupuju a doma to kolikrát týden leží v tašce. Sto párů bot nemám. Mám jich maximálně dvacet a nosím dvoje. Hrůza? Já vím, jenže moje povaha je taková, že na věcech lpím, mám své oblíbené věci, které jen s těžkým srdcem dávám pryč. Nejraději mám pohodlné černé boty a kabelku, které ale vypadají elegantně ( nejsem sportovní typ). Teď mám kabelku, která je tak otrhaná, že se za ní stydím, ale miluju jí. Hledám už od června novou, jenže žádná není ta ona. Když jdu někam s Pavlem, nebo někam vyrazím vezmu si jinou kabelku, mám jich plnou skříň, ale nejsou má oblíbení, univerzální, elegantní, ale při tom praktické. Každopádně už to s tou kabelkou je tragické a k novému koženému kabátu s činčilou to opravdu vypadá jak pěst na oko :-D . Ale jako ty máš radost z nového svetříku, tak já mám radost z nově vykvetlé orchideje. Jedna moje kamarádka nakupuje drahé věci, rifle za 5000,- je pro ní běžná věc, jenže ona kupuje tak univerzální nadčasové věci a nekupuje toho moc, že spoustu oblečení z gymplu ( pouzdrové šaty, některé rifle a trička ) nosí ještě teď, no a druhá kamarádka zase fanaticky nakupuje vše značkové a to nejmodernější, jenže je šikula a ještě v době, kdy je to moderní a nezničené, to prodá, takže se jí pořád šatník točí. Já bych své oblíbené tričko neprodala ani za milion. Já za hadry moc neutrácím, moc mi na nich nezáleží. Každá jsme jiná a stejně jsme už X let kamarádky. Prostě každý má radost z ničeho jiného, ale jak píše Lenča, základem je žít jen za tolik, kolik umím vydělat. Já si myslím, že pokud začnete stavět, tak budeš mít radost z nové linky a ani ti nedojde, že už jsi týden nebyla na nákupu oblečků.
Za jídlo přesně nevím, ale měsíčně pro dva a králíka :-D odhaduju tak 10 tisíc? Jinak já používám hodně kvalitní a drahou kosmetiku, ale zase je fakt, že jí stačí málo a vydrží dlouho, takže když jsem to počítala, tak ve finále mi můj krém, co stojí v obchodě 1500Kč a já ho kupuju na netu v akci za pětikilo, dá na tom xichtě stejně, jako Nivea za dvě kilínka z drogerky...to mě z ohledu skrblajze potěšilo :-D :-D Ke kadeřnici nechodím a ani si vlasy nebarvím....chodím teda na nehty, ale to si neodpustím, to snad radši nebudu jíst :-D a jednou za čas na pedikúru. To je stovka a jednou za dva měsíce mě to fakt nevytrhne. Na kosmetiku jsem chodila pravidelně a teď nevím, jestli jí vynechat a nebo třeba prodloužit intervaly....a taky přemýšlím, na co mi vlastně je :-D Třeba moje kamarádka má asi padesátery oční stíny. Já mám asi tři minikazetky od Lancome a ty mi stačí na takový ty slavnostnější akce a jinak jsem poměrně výraznej xicht, takže řasenka a tužka a čambáre. Sice mám konturku za skoro litra, ale mám jí už druhým rokem a je jí víc než půlka a to se s ní kreslím téměř denně. Já jsem vlastně skromnej člověk!!!! :-D :-D :-D
Jo a ještě k tomu jídlu - máme zahradu, moji rodiče mají zahradu, Michalovo děda má přímo hospodářství (přes králíky po kapry) a obě moje babičky mají zahradu. Takže co to jde, tak nekupujeme žádný ovoce a zeleninu, všechno z domácích zdrojů. Celej rok nekupuju cibuli nebo brambory, to máme od dědy. Taky hodně často máme od dědy maso - jak ryby, tak hovězí, i většinu drůbeže. Mám od něj v mrazáku i vepřové maso a taky něco z ovečky...ale to asi papat nebudu, jen to z prasátek... To asi udělá hodně moc na tom rozpočtu. Ale taky maso občasu kupuju a hodně ryby...páč kapr dobrej, ale lososy tam děda nechová :-D
Profilova fotka
Jojo amimi, já myslím, že jsi skromná :-D To jo, já za šminky utrnutím víc, jsem blonďatej, nevýraznej xicht :-D . Ale nekupuji nic zas tak drahého, to co se dá pořídit v drogérkách. Amimi a co je na tom krému tak úžasného? Já mám totiž pocit, že ať si tam dám cokoliv, tak účinek je stejný :-N , ale je pravda, že netrpím na alergie, tak na to nemusím brát ohled. S tím jídlem. To je právě ono, vůbec nevím, protože nemám obálku jídlo s přesným obnosem peněz. Já počítám, že také tak 10 000 a to nevím, jestli i s kočkama, nebo bez. Já utratím každý den minimálně 200,- za věci jako čerstvé pečivo, salám, zeleninu, takové to co člověk sní hned a musí to být čerstvé + oběd v práci já i Pavel každý 100,- ( ale já mám stravenku v hodnotě 70,- za 20,-). No a o velkých nákupech ani nemluvím. Když my sýry jíme místo brambůrek bez chleba :-| . Ale to nás s hypotékou asi také přejde. Hele na druhou stranu se mi líbí někteří známý, kteří tak závistivě občas prohodí, že jsme byli na dovolené atd. a přitom vykouří dvě krabičky denně, což ve dvou lidech je celkem pálka a bydlí v podnájmu, protože o byt od města kvůli neplacení nájmu přišli. Podotýkám, že jsou to pouze známí.
Profilova fotka
Teda já tyky nevím, kam bych jaký I Y napsala, hlavně, když se rozvášním,berte mně s nadhledem :-D
Moje máma, když přestávala kouřit, tak hodila každej den do luxfery (to je naše "rodinná" kasička - stará luxfera, v který je otvor vyseknutej akorát tak na peníze..ještě jich je ve sklepě několik, takže je možno rozbít a začít odznova :-D) tolik, kolik by dala za cigarety. Za rok si mohla koupit auto :-) Sice malý a vojetý....ale pojízdný a prostě auto.
Ten krém - mně se po něm dost zlepšila pleť. Dělají se mi suchý, až ekzematický místa koĺem nosu a na tvářích a přitom všude jinde se mastím a pupínkuju. Po "špatným" krému se to zhoršilo nebo byl efekt jen jeden (buď zmizely suchý místa a nebo naopak jen pupínky) a nebo vůbec žádej. K tomu nesnáším jakýkoliv vonící cokoliv na obličeji, mám ráda hygienický balení s pumpičkou a gelový konzistence, co hydratujou.
Profilova fotka
holky to mě také točí ty kuřáci ]-( ]-( kdyby nekouřili ušetří hooodně ale jejich výmluva že to utratí za něco jiného :-N holky 10 tis.za jídlo =-) =-) ty joo tak to je tedy darda :-N :-N to ani nebudu psát co dáme my :-D :-D jinak míšo bud ráda za zahrádky také brambory a cibuli dostáváme rajčátka jsme měli svý i okurky :-) míšo a skromná určitě jsi :-D :-D :-D :-D
Profilova fotka
já ted byla u tchýně zda jim jde elektrika nám vypadla 8-( 8-( a vyfásla jsem půlku bábovky,půlku štrůdlu,lívance a polívku gulašovku :-D :-D :-D to se zas budu celé odpoledne jen cpát :-p :-p ;-( :-D
amimi - :-D :-D :-D :-D :-D časem se třeba tvá skromnost změní.... :-D :-D :-D :-N :-N Mončo,deset za jídlo??? To je docela darda,to chodíte ale i na večře,ne? :-D .............. :-D :-D
Profilova fotka
kači a já jsme neviditelná :-( také jsme se tě ptala na bydlení :-D :-D kači jinak také nedáme tolik zdaleka ne tolik :-N :-N
No jo....když ti stačí zajít ke tchýni a dostaneš štrůdl, lívance a gulášovku, tak to je jasný :-) A taky Jirka asi jí v práci, když je kuchař. Já to počítám sakum prdum - i s obědama v práci, ale ty máme oba docela levný.

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?