31.5.2008 - venkovní obřad

Zobraz úvodní příspěvek
zdravím... vybrala jsem si (tedy vybrali... :-) ) termín 31.5.....i přesto,že prý květen přináší smůlu..... zvolili jsme taky venkovní obřad v krásném altánku.....i přesto, že může být v květnu příšerné počasí.... tak ted nevím, zda to nebylo unáhlené :-N snad nebudeme ale sami, co mají takové bláznivé nápady :-)
Profilova fotka
ahoj martina, máš moc krásné šaty v albíčku co jsi zkoušela. prstýnky bysme taky chtěli kombinaci dvou barev bílá-žlutá
Profilova fotka
No šatičky jsou hezké, ale trochu mě zatím odrazuje cena - ty co se mi líbí nejvíc (buď ty barevné nebo v Pavoučkovi s korzetem) tak vyjdou na 5100,- + závoj dlouhý 500,- nebo 6500,- + krátký závoj 250,- - no a to se mi zdá přeci jen trochu dost. Zítra razím do dalších 2 salonů a tam mají ceny max. 3900,- i s doplňky - tak jsem zvědavá, jestli bude tak markantní rozdíl i v šatech. Jinak prstýnek budu mít zlatý jen já a to asi ještě z vlastního zlata a od Benetu by pak měl vyjít tak na 2000,- a přítel ho nebude nosit, takže koupíme buď stříbrný nebo z oceli - jen nějaká hladký.
Profilova fotka
já když doma řekla květen, tak mě všichni příbuzný málem uškrtily :-D
Profilova fotka
no u nás občas taky něco podotkl, ale pak se všichni schodli na tom, že na pověry nevěří a my už jsme spolu letos 15 let, takže už nějak rozchod asi moc nehrozí.
to jija: Paříž, to je nádhera. Moje kamarádka, která se vdávala loni, tam také chtěla na svatební cestu, ale týden po týdnu to odkládali, až otěhotněla ;-) a kde ten kostelík je, smím-li se ptát? Určitě by to bylo hezké místo i na výlet to martinaj23: co se týká květnového termínu, reakce docela v pohodě, až na jednu tetičku: "Květen? to je špatné. A proč se vůbec berete? To je přece lepší být spolu jen tak, ne?" Nevěřila jsem vlastním uším. :-N
Profilova fotka
tak na kveten taky nebyly nejlepsi reakce, ale kdyz jsme vysvetlili ze o tyden pozdeji knez nemuze a pak zas Honza nedostane dovolenou tak to vzali, teda zatim to nevi babicka tak doufam ze to zkousne choco: kostel je v Ostravě-Hrabové, je to na kraji ostravy směrem na Frýdek ;-) martina: tak to vám určitě rozchod nehrozí když jste spolu tak dlouho, tak ta cena jako neni zas tak velka, ale kdyz to porovnas s dalsimi salony v okoli tak je to teda fakt docela dost
Ahoj holky i já se připojuji k termínu 31.5.2008 budeme to mít na zámku ve Velkém Březně u Ústí nad Labem, máme již zamluvenou restauraci, kapelku a já šaty jinak zatim nic občas to na mě padne a začnu vyšilovat, ale spíš se snažím si to rozplánovat a nebláznit vždycky mě uklidní moje segra, která se má letos taky vdávat a nemá ještě vůbec nic. Tvrdí, že až se budou chtít vzít jen se vezmou a bude to :-) Takže hodně zdaru a hlavně v klídku je to přeci náš den :-N
Profilova fotka
velina: tak to máš dobře pohodovou sestru ;-) to se hodí když už je člověk ve stresu :-). já myslím, že toho máš tak akorát :-)
Profilova fotka
Já mám reakce oboje - i že blázním moc brzy i že je to už skoro pozdě. No říkám si, že místo a termín už je zarezervované a teď obcházím šatičky a zbytek už snad tak časově náročný nebude a stihne se to všechno včas a v pohodě
Profilova fotka
martina: správný přístup taky si říkám, že teď už jde všechno zvládnou rychle, teda kromě koláčů a dortů, ale na to je ještě chvilku čas ;-) já jsem byla nějak akční minulý týden, objednala jsem si bižu a chtěla jsem i závoj, ale to jsem nechala na příští měsíc :-D
ahojky, tak už jsme v Havířově. Za chvíli jdeme zaplatit obřad, objednat prstýnky,zaplatit rezervaci do restaurace, podívat se do vytipovaného květinářství a odpoledne jdu s kamarádkou a její dcerou vybrat družičkovské šaty + nějaké doplňky a boty pro mne. Už se moc těším, že se zase o posuneme o velký kus dál. Jinak cukroví a malé koláčky už máme zajištěné, velké koláče také, ze sladkého už zbývá jen dort a asi nějaké rolády - minulý týden jsme byli na babiččiných devadesátinách a pár jsme jich tam ochutnali - nebyly vůbec špatné. :-)
Profilova fotka
choco: ty jo Ty už jsi ale daleko s přípravama :-). my chcem zkusit mrknout na prstýnky na svatebním veletrhu v Ově, prý tam bývají velké slevy ;-). květinářství zatím nechávám v klidu,ale je fakt, že tam chodím pro kytky i normálně a na družičkovské šaty chci počkat do března. můžeš mi poradit odkud budete brát dorty? já jsem slyšela že je dobrá cukrárna Miluška v Paskově, ale osobní zkušenosti nemám :-( a taky bysme chtěli nějaký medovník tak zkouším jestli nám ho nenazdobí jako dort někde tady, protože našla jsem jenom jednu firmu, kde to dělají a ta je Praze :-(
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, tak já včera absolvovala 2.zkoušku šatů - cena cca 3900,- i se závojem a doplňky. Okoukávám dorty, protože máme i problém s tím, že na místě odpolední party nemají lednici extra na dorty a tak ho chceme nechat přivést až někdy odpoledne. Prstýnek už mám dá se říct vybraný a o kytičce mám zhruba představu - jen nějakou malinkou decentní.
Profilova fotka
martina: krásné šaty ty další co jsi zkoušela :-) už sis vybrala nebo ještě hledáš? já bych taky kytičku radši nějakou menší stejně je to jenom na jeden den ;-)
Profilova fotka
NO zatím největší favoritky jou buď barevné z Vlasty (ale cena 6500,- + další peníze za závoj a doplňky :-( ) Dalšími favoritkami jsou včerejší číslo 5 - slonová kost s vínovou a jednoduchá sukně s dlouhým závojem. Snad příští týden bych šla ještě do jednoho salonu - teď už to bude rychlejší, protože vím, že musím mít korzet a jednoduchou sukni - tak už spíš půjde jen o barvu a styl korzetu). Kytičku bych chtěla malou i kvůli tomu, že je lehoučká a nemusí se na ní pak dávat takový pozor :-)
Profilova fotka
taky ty včerejší 5 se mi taky líbí a pak hned ty za nimi 6, ale asi rukávy bude horko :-). jo to je fakt, že lehčí je lepší aby nám pak neodumíraly ruce po chvilce ;-)
martina23: Marťo, náhodou jsem narazila na tvé album a jako nezávislý poradce říkám, že Ti nejvíce sedí a sluší barevné z vlasty a pak se mi na tobě líbí Vlasta 4. Upřímně ty s vínovými vzory - zdají se mi přeplácnutější, tobě sluší jednoduchost a jemnost ;-)
to jija: s dorty zatím neporadím, to jsme bohužel nezvládli, takže až za měsíc. Jinak jsme ale byli docela úspěšní. Už mám šaty pro družičku, podvazek, víme, odkud vezmeme kytky a máme vyhlídnuté prstýnky. Taky jsme se už domluvili na zásadních věcech v restauraci. co nám chybí je hudba, to jsme také nestihli. ale jsem spokojená, že se to už docela rýsuje :-)
Profilova fotka
choco: tak dorty už jsem potřeba, mamka rozhodla odkud budou :-D. no stejně si prosadím i medovník, i když je to prý hnus :-D kytky vím taky odkud ale ještě nevím jaké a prstýnky máme vyhlídlé a doufám že budou na svatební veletrhu za dobrou cenu ;-) myslím, že to toho máš dost
martina23: ahojky čtu si tady jak probíhají přípravy a připojuji se šatičky už mám, ale jak jsem četla u tebe okolo 4tis tak ty se u nás sehnat vůbec nedají tady se pohybujou šaty okolo 5 - 10tis a to ty za 5tis jsou už opraný a nehezký takže jsem si řekla, že se vdávám jen jednu za život a půjčila jsem si san patrick 2008 jsou úžasný jinak koláčky napečeme s mamkou a dorta objednáme už mám představu jak by měl vypadat, ale nemám vůbec představu kolik tak stojí tak doufám, že mě to nepoloží :-) Do svatby nám naštěstí nikdo nemluví takže si vše organizujeme samy a rodina zařídí jen to nezbytně nutné
Profilova fotka
NO my si svatbu také organizujeme sami a rodiče spíš zařídí a poradí o co požádáme. No představu o dortu máme tak zhruba, chci určitě alespoň část s mandlovkou a spíš nějaký nepřeplácaný - no a můj nastávající si vymyslel, že když dost tak už pořádný a to počítám tak na 60 porcí (budeme dávat asi i domů) a to vyjde na Kladně tak cca 4-5 tis.
Profilova fotka
tak to je teda pálka za dort :-( já chci akorát nějaký menší a fakt spíš nějaký lehký a k tomu medovník, ten vyjde tak 300 už jsem se dívala ;-)
já chci takovej úplně jednoduchej potaženej marcipánem a sem tam ozdůbka svatbu budeme ladit celou do zelenkava tak i dortík bude mít na sobě zelené čtyřlístky nebo jemné kytičky to ještě nevim :-) každopádně si myslí, že za takovej třípatráček taky budou chtít tak 2tis :-( jo a měl by chutnat jako metro dezert :-D
to jija: a jak jsi přišla na ten medovník? mně by se líbil dort celý v bílé polevě ozdobený růžičkami. Co se týká chuti, nemám žádné zvláštní preference, spoléhám na to, že každá schopná cukrářka udělalá dobrý :-) Co jsme ale zavrhli, jsou dorty pro maminky. Místo toho dáme každé zlatý řetízek, alespoň budou mít památku. jinak šaty - krémové s vlečkou - mne přišly na 6200. vybraly jsme také šaty pro družičku, to bylo milé, tak moc se těšila, že se chuděra v salonu celá třásla :-N Šaty pro ni jsme pořídily za 550.
Profilova fotka
choco: inspirace u kamarádky ;-) ta zavrhla jakékoliv dorty a objednali dvoupatrový medovník a byl výborný a hlavně žádné že dostaneš na talířku, každý si mohl ukrojit když měl zrovna chuť. já se chystám na šaty pro družičky až v březnu, tak doufám že něco najdem, mám totiž velké družičky ;-)
to jija: já medovník ještě nikdy nejedla, takže si to nedokážu moc představit, určitě je to ale originální nápad. Osobně dorty moc nemusím, ale beru to tak, že je to tradice, tak proč ne :-N A za družičky máš kamarádky? Teď máme před sebou velký úkol - výběr šatů pro ženicha. Zřejmě pro ně pojedeme do Polska. Možná už za týden, možná za čtrnáct dní. Doufám, že vybereme napoprvé :-)
Profilova fotka
Tak jsem dneska vyrazila do Claudie a už mám snad definitivně vybráno - ve fotoalbu Claudie 3 nebo 2. Záloha je sice složená na 3, ale můžu ji popřípadě přesunout na jiné. Takže v neděli v Diplomatu budu asi vybírat botky a nějaké šperky - popřípadě ještě závoj, protože tan v Claudii divně odstával.
to martina23: koukala jsem do Tvého alba a Claudia 3 Ti opravdu sednou a moc sluší ;-)
Profilova fotka
martina: taky se mi víc líbí ty 3, určitě si nech ty ;-) choco: družičky budou sestřenka (20), nastávající švagrová (22) a ještě jedna menší (13):-) my budem oblek ženichovi kupovat až chvilku před svatbou, chce totiž do svatby zhubnout :-D přes Vánoce se totiž vyžral :-D o víkendu jsme dělali fotky na oznámko tak jsem zvědavá jak to bude nakonec vypadat ;-)
:-) s těma rozpapkanejma ženichama to máme koukám stejný ten můj taky chce oblek až na poslední chvíli, že prý ještě zhubne :-D ale když vidim jak mu chutná moc tomu nevěřim :-D

Téma bylo zamčeno adminem. Nelze přidávat další odpovědi.


Nenašli jste co jste hledali?