Svatební kytice v červnu- tulipány

Ahoj. Je tady někdo kdo měl v červnu svatební kytici z tulipánů? Je to moje srdcová záležitost.💜 Chci tulipány v kombinaci s fréziema. Jelikož je v červnu už po sezoně tak se budou muset nechat dovést z ciziny tak se celkem děsím ceny. Máte prosím někdo zkušenosti?
Odpovědět
Dobrý den, tulipány jsou pro červen nevhodné...už mají po sezoně, končí v dubnu (a nahradí je pivoňky) a sezona jim opět začíná v zimě - přelom listopadu, prosince...pokud by dostupné byly, parádu zrovna neudělají, v teple nakvétají, respektive překvétají během 10 min a rozkvetlé nemají vůbec to kouzlo, jak ho znáte a čekáte...nepomohou ani "rady" typu odrátkování květu nebo lepidlo - esteticky je to zabije a účel to nesplní...navíc velikost i kvalita mimo sezonu bude značně malá, tak třetinová oproti jaru, barvy omezené a cena vysoká...pro příklad - tulipán mimo sezonu bude výhradně na objednávku s limitem odběrového množství, protože mimo sezonu je neprodejný a dodavatel nebude chtít odebrat jen část, když sám musí koupit určité množství...to bývá min 50ks a cena tak 65Kč / ks (možná víc...brala jsem takto nevěstě před lety v září, kdy už je nějaká šance, odběr byl min těch 50ks a cena už tenkrát cca 50Kč....nyní ceny vzrostly a stále rostou, takže to bude dost, už teď, kdy mají sezonu, nejsou levné jak bývaly)....za mě zbytečná investice...nevěstám je pro léto určitě nedoporučuji a rozmlouvám, nevezmu si na sebe riziko, že kytice nevydrží...sezonní květy je fajn používat v jejich sezoně, krom zmíněných parametrů to je především přirozené a hezké... určitě s floristkou najdete k fréziím, které jsou naopak dostupné bez problému celoročně, vhodnou a krásnou variantu pro termín svatby...
Odpovědět
@delafleur děkuji za odpověď. Co by jste Vy doporučila k fréziim za další kytku?
Odpovědět
Profilova fotka
Vážně resis tulipány? Já budu mít pivoňky v září... Tulipány jsou furt
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova jak vidíš tak nejsou, musí se nechat dovést. Tuhle informaci co mi napsala paní už jsem právě slyšela z víc stran a i četla,proto jsem dala dotaz přímo sem. Každopádně se domluvím i s mojí floristkou. Nechci dát za kytici majlant. Mám ještě jinou variantu tak věřím že tu pravou kytici najdu.Tulipany si hold nechám na zahradu. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Jsou a je to jen o tom vědět kdo ti je sežene... Sezenu ti i ted pivoňky... Stačí vědět kam jít... Pokud bude kytka v chladu (stačí i lednice) tak se ti ty tulipány nerozvinou a pokud by už byli rozvinuty, tak se tam stáhnou.. Hele je to tvoje věc, ale bud něco teda chceš a jdeš si za tím a nebo Nechceš... Já bych se bez pivoněk nevdavala
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova 😆 jako že bych se nevdala bez tulipánů?! Promiň.. upřímně jsem se zasmála. Naštěstí jsou pro mě v životě důležitý jiný věci,ne kytka. Umím ustoupit takže uvidím co bude. Jinak díky za názor.
Odpovědět
Foceno 6.7., velké horko bylo.
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 tak pro někoho je to kytka, pro někoho je to mnohem víc 😉 jak mám pivoňky i vytetovany pro me to není jak když reknes mám rada čaj.. Tulipány nejsou tak těžký na vypěstování dovoz a už vůbec nejsou drahý, ale komu neni rady... Hezky den 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Ještě dodán, kolikrát mas v plánu se brát? Já teda jednou a pro to do toho dam všechno 😊 takže asi tak
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova chápu co tím myslíš. Taky doufám že svatba bude jen jedna když už máme dvě děti ❤️ a spoustu společných let. Však jak už jsem psala budu to samozřejmě řešit se svojí floristkou. Já od toho neupouštím. Je to tady v kraji špička v oboru takže počkám na její názor.
Odpovědět
@holka2106 Tulipány jsem neměla, ale kytky na svatbu jsme byly s kamarádkou nakoupit ve velkoobchodu a tulipány měli - v srpnu. A co se týká ceny, budou asi dražší než v sezóně, ale vzhledem k tomu, že i ty prodávané v sezóně jsou většinou dovezené z Holandska, kde se pěstují celoročně, tak by to neměla být taková hrůza. Jo a frézie měly v srpnu určitě, kupovala jsem si je jen tak domu, pro radost.
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 Byla bych s těmi tulipány opatrná. Fotili jsme červnovou svatbu, kde byly tulipány ve výzdobě - ve vázách na stolech. A začaly se teda hrozně rychle otevírat (což by asi tak nevadilo), ale hlavně se skoro hned ohnuly, takže pak v těch vázách jen tak divně visely. 😞
Odpovědět
Článek se načítá
Dobry den, asi tak...co k freziim zalezi na tom, jaky mate styl svatby, kde ji mate, na Vas - postave, satech...hezky vypada wax, lucni kviti, drobne kvety, ale treba i ruze...a pokud jde o schopnost sehnat a neustupovat - je to samozrejme na Vas a na floristce...ja vim, ze lze vetsinu kvetin sehnat celorocne, ale za co - cena, kvalita, trvanlivost....jako treba pivonky, ano pokud na nich budu trvat, tak mi je dodavatel sezene, ale tezko mi da nevesta za ks 300,- s rizikem, ze nevydrzi...a to same vi dodavatel, proto uz v cervenci pise, ze konec, ze posledni moznost...protoze pak uz je to na nic...lednice to nevyresi....po sezone byvaji pivonky dlouho zachlazene, aby vydrzely a teplotni rozdil zpusobi nekvalitu, tedy ze nevydrzi (ledni s sebou asi nepotahnete ani kvuli tulipanum) nebo ani nerozkvetou - zkusenosti floristu...takze trvat si muzete na svem, ale florista muze zakazku odmitnout...je zkratka mimo sezonu sezonni kvety nedoporucuji, odmitam na sebe vzit riziko, ze neveste kytice nevydrzi, opada, zvadne nebo bude krasna jen chvilku...pokud jdete za florostou jako odbornikem, je fajn mu trochu verit a nenutit ho delat veci, za ktere nemuze rucit ;)
Odpovědět
@delafleur nešlo by to nějak všeobecně co k tomu jde? Já si na tyhle věci moc nepotrpím.Máme malou klasickou svatbu.
Odpovědět
@delafleur předešlá zpráva je omyl. Vidím že jste napsala co k tomu. Já si ráda nechám od floristky poradit. Ještě se mi moc líbí hortenzie.🙂
Odpovědět
@holka2106 mate to vys....hezky vypada wax, nevestin zavoj, lucni kviti - hermanek, tanacetum, cechrava, predstavit si umim i alstroemerie atd....hezke jsou s ruzemi, trsovymi ruzemi, pivonkami....delala jsem kombinaci anglickych ruzi, trsovych ruzi, karafiatu, frezii a eucalyptu ale to uz je drazsi cenova kategorie....hezke a jednoduche jsou i samostatne, kytice ciste z nich...floristka Vam urcite ukaze moznosti a pomuze s vyberem, taky podle toho, s cim je zvykla pracovat... :-)
Odpovědět
@holka2106 Hortenzie jsou taky krasne a v terminu dostupne, jen se nekombinuji jen s freziemi, protoze jsou mohutne k drobnym freziim, tak je treba jeste nejak doplnit.....ale samotne hortenzie treba s nevestinym zavojem vypadaji taky super...ale zase, pokud jste drobna, nemusi samotne hortenzie kvuli velkemu kvetu vypadat uplne dobre, takze zase zalezu na postave, satech, Vas :) ...urcite vyberete krasnou kytici ;)
Odpovědět
@delafleur děkuji.🙂 Máte pravdu že kytice čistě z frezií je opravdu krásná. Mám ji také v užším výběru.
Odpovědět
Profilova fotka
@delafleur kdyby mi florista řekla za pivoňky 300 tak by byl blázen, pivoňka se da sehnat v sezóně za 60 a mimo 100- 150 - 200 a ano dam to, cena me nezajímá, vdavam se (doufam) jen jednou a i kdyby ne tak druha svatba nikdy není jako první. Takže jestliže se tulipán prodává ted za 35 az 45 tak mimo sezonu stoji kolik? 100 max a to podle me v průměru 80kc za jeden květ není moc když růže celoročně stoji 65 az 80kc. Je to o dodavatelich a sikovnosti floristy a jeho kontaktech. Můj florista mel pivoňky v prosinci normálně v prodejně... Jak já říkám, pokud něco chceš, tak si za tím jdi tímhle a srdcem se ridim v celých pripravach
Odpovědět
Ahoj. Na konci března jsem dala tento dotaz ohledně tulipánů v červnu. Dnes jsem byla u paní floristky a jdu napsat jak to dopadlo. Tulipány v červnu rozhodně nejsou problém. Prý to není až tak pozdě a dají se sehnat i v malém množství ( u jejího dodavatele) takže žádné zbytečné velkoodběry. Nic méně jak už jsem psala někde v jiné diskuzi tak jsem po výběru svatebních šatů došla k názoru že mi k tomu tulipány nesedí, zkrátka si je k šatům a stylu nedovedu představit. Tak jsem pátrala a úplně se zamilovala do kytice z frezií a nevěstina závoje. Nic jsem paní floristce o změně neříkala a jen tak jí ukázala tuhle kytici. Hned jak ji uviděla,řekla přesně co si myslím od začátku já, že tohle se k šatům hodí daleko víc než tulipány. Je to romantičtější.☺️ Takže rozhodnuto.🤗 Paní byla úžasná a jde vidět že svoji práci dělá opravdu s láskou.💛
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?