Je rozdíl mezi běžnou kyticí a svatební?

Holky, je nějaký rozdíl mezi klasickou kyticí a svatební? Myslím, kromě ceny :-D Třeba mě napadá, jestli se nepoužívá něco speciálního, aby déle vydržela. Svatbu budem mít asi trochu punkovou a na kytky moc nejsem, nechci žádnou speciální navázat a u nás v květinářství mívají krásné navázané, tak přemýšlím, že bych prostě ráno v den D koupila jednu z nich :-D Jen mám strach, aby mi hned neuvadla, když ji budu mít mimo vázu. Květinářky, poraďte :-)
Odpovědět
svatebni kytice maju vacsinou kvety uviazane viac natesno, aby bola kytka plnsia a nieco vydrzala. sama mam podobny plan ako ty, akurat ja si asi len kupim kvety a uviazem si nieco doma sama x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Svatebni kytice se vaze uplne jinak jen bezna kytka musi byt plnejsi, pevnejsi a odolnejsi, aby cely den vydrzela bez ujmy. Pouzivaji se na ni i jine kvetiny nez jsou bezne k prodeji, taky byvaji kvety odpylene, protoze pyl nechava na satech fleky.
Odpovědět
Profilova fotka
Svatebni je pry plnejsi a pevneji vazana, aby vydržela třeba takový hod a ve vzduchu se nerozletela na všechny strany 😁 Tak jsem to teda alespoň četla...
Odpovědět
Moc díky za odpovědi, to dává smysl. Otázka je, jestli klasická nestačí, obřad bude nejspíš odpo a pak už bude ve váze, házet s ní určitě nebudu, to je podle mě trochu blbý zvyk. Spíš ji dáme druhý den mamce na hrob :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ona i ta klasická stačí, setkávám se s tím čím dál častěji, že mají holky svatební kytice spíš jednodušší, lehčí a zvlášť když je svatba na jednom místě a takhle odpoledne, tak to nebývá vůbec problém. Setkal jsem se i s tím, že nevěsta byla velmi nespokojená s kytkou, kterou jí v květinářství uvázaly, nevzala si ji a koupila tam jen nevěstin závoj, něco zelenýho, svázalo se to a bylo hotovo... a byla to krásná kytka :) Křehká, ale krásná. Takže všechno jde ;) Určitě by šlo i se v květinářství domluvit, že tu kytku sice chcete uvázat na svatbu, ale že vám stačí nějaká narozeninová a ať se prostě vlezou do nějakého rozpočtu. Když si vezmu jak hezký narozeninový kytky se dají nechat uvázat za 500-1000 Kč, tak bych se tomu vůbec nebránil :)
Odpovědět
No právě hezký kytice se dají uvázat i za 300, za 500 už pugét, pokud tedy nejdu do květinářství ve velkém městě v supermarketu. Nejdražší jsem ale nechávala vázat právě tam a byl to velký pugét rudých růží s bílými květy kolem, svázané takovým velkým listem, byla nádherná a stála 700. Na svatbu jak dělaná :-D Mě se spíš líbí ten nápad prostě se vzbudit a zaběhnout pro nějakou, jen jsem je vždycky kupovala někomu k narozeninám a tak to šlo rovnou do vázy, tak mám trochu obavy :-D
Odpovědět
@fox29 suhlasim s @malinaphoto x-) svadbu planujem taky na jedno miesto, zaciatok bude az poobede, kytkou hadzat neplanujem, tak nevidim dovod platit viac za "svatebni" v ten den si proste necham uviazat nieco co sa mi paci, alebo si len nakupim kvety a kytku si uviazem sama ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hezký večer, pokud nemáte na květinu žádná očekávání a stačí vám běžně dostupné květy, tak to asi květinářstvím na počkání řešit lze. Doporučuji ale předem vybrat takové, kde máte jistotu, že květy budou čerstvé - ale i hezky nakvetlé, aby to na fotce pěkně vypadalo a především abyste měla jistotu, že vám tam tu kytici naváží dobře - aby hezky vypadala i se dobře držela, nebyla moc těžká, nevyvážená,...... Do běžných kytic se např. dává výrazně levnější zeleň - než do svatební - tam někdy není třeba vůbec zeleň, jen květ na květ - tím pádem pak cena výrazně vyšší. Stejně tak nevěsty mívají často přání na květy, které jsou kvůli své ceně normálně neprodejné, ale svatebku prostě pozvednou, patří tam - takže opět - vyšší cena. Svatebka se dopředu ladí k nevěstě, jejím šatům, stylu svatby - toto vše zabere čas na přípravy. Když dojdete jen do květinářství - i tento čas (peníze) za plánování odpadají, ale nečekejte vytuněnou vazbu...... ;) Ale opravdu záleží na vašem očekávání. Ne pro každého je kytice důležitá a to chápu. Tak přeji správný výběr a jedinečnou svatbu.
Odpovědět
Třeba tady na Fb v článku je to vysvětleno. Svatebně neznamená draze 23.1.2017 * VEŘEJNÝ Svatební den bývá vedle emocí a plánování spojen s nemalými finančními náklady… ne vždy tomu tak ale musí být… stačí jen dobře promýšlet, plánovat a neutrácet za zbytečnosti ( stejnou službu jako látkové ubrousky udělají i ty papírové, nůž na dort a smetáček s lopatkou na střepy mají v každé restauraci, svatební obuv se obejde bez nejrůznějších nálepek a auto bez řas…) … na druhou stranu jsou položky, na nichž se u svatby nevyplatí „šetřit“. V obecném povědomí nevěst (převážně na svatebních serverech) bývá zažito, že SVATEBNÍ = DRAHÉ, čili že vše s tímto přídomkem je za účelem zisku záměrně nákladné. To je však, co se květin týká, velký omyl. Pravdu o tom, jak to se svatebními květinami je, se dočtete na blogu http://www.delafleur.cz/?page_id=3231
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?