Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Ikarkulko, toho kontryhelu se neboj. V těhotenství se právě pít nemá, až těsně před porodem. Já ho piju tak týden před MS a opravdu mi zabírá. Bolesti jsou daleko menší a snesitelné i bez prášků. Prodává se v lékárně buď sypaný, nebo porcovaný. Ten porcovaný 20 sáčků asi 35 kč, za tu cenu to podle mě za zkoušku stojí. Hveru, o té listovce jsem četla doporučené denní množství před těhu 400 mg. A na většině krabiček píšou, že optimální je braní 3 měsíce před těhu. Jinak já si myslím, že s těmi umělými vitamíny to není potřeba přehánět. Hlavně si uvědomit, že i vitamíny jsou jenom byznys, takže je v zájmu výrobců nám tvrdit, že jejich vitamíny jsou nezbytné a kdo je nebere, je špatná matka. Ale lékaři mají různé názory, někteří je doporučují, jiní moc ne, spíš se zamysli nad tím, co jíš, jestli je opravdu potřeba něco doplňovat. Stázko, tady se prezentuješ skoro jako odpůrkyně dětí a na koníkovi se účastníš online porodů. :-D Tak Karkulína jsem četla. Já myslela, že je to klasika. Vždyť je to od Lingrenové. U nás v jedné lékárně gynex mají, takže asi záleží na lékárně, jestli se zabývá i alternativami.
Odpovědět
hana_r, může se pak ten kontryhel pít i normálně, když nečekám ms, nemám bolesti? koupila bych si spíš ten sypaný, ale to je vlastně jedno :-D já jen, že určitě i toho v nejmenším balení bude tolik, že kdybych ho pila třeba jen před ms, vydržel by mi dlouho. nejde mi o peníze, tyhle čaje stojí v rozmezí od 30,- do 60,- a to je celkem zanedbatelná částka, pokud jich člověk nekupuje dvacet měsíčně. jde mi spíš o to, aby dřív, než ho vypiju, nevypršela trvanlivost. jestli není nějak škodlivý pít ho i jen tak. asi mám pitomý dotazy, ale já se v tomhle vážně neorientuju. hledala jsem to na netu, ale tam je kontryhel spojený většinou jen s těhotenstvím, nebo jsou tam popsaný účinky všeobecně. karkulína jsem fakt nečetla, slyším o něm poprvý. a to můžu říct, že jsem od dětství ležela v knížkách.
Odpovědět
Profilova fotka
hani - 3 mesice jsem taky slysela a slysela jsem i 1 mesic nebo taky 5 tak si vyber :-( Ja vim, ze mam malo zeleza (v detstvi anemie) a omega 3 (alergie na ryby) a ze se ma brat ta listovka, takze tyhle tri bych chtela brat, samo ze to nechci nijak prehanet a rozhodne jsem proti preparatum "zarucene pro budouci matky" spis me zajimalo, jestli je treba neco dulezityho jako ta listovka...
Odpovědět
Ikarkul, pít se může i normálně. Mimo jiné zlepšuje hlen a měl by srovnávat cyklus. Hveru, moc se tím netrap. Vždyť jsou holky, které se o těhotenství nezajímají, některé otěhotní opilé někde u diskotéky a taky mají zdravá mimča. Prostě pokud máš v plánu se začít snažit, začni listovku brát, ale je zbytečné počítat, jestli už ji bereš dostatečně dlouho. Ne, že bych ti to přála, ale můžeš dopadnout jako já. Taky jsem si říkala, jestli ji budu brát dostatečně včas a už ji beru 4 měsíce a zatím nic.
Odpovědět
hani, 4 měsíce jsou myslím v pohodě. ;-) snad se udává, že by se člověk měl začít znepokojovat, případě to začít řešit s lékařem, pokud snažení bez výsledku trvá rok. tak záleží, jestli jsi ještě před těmi 4 měsíci brala HA. někdo otěhotní okamžitě po vysazení, někdo se s tím zase naopak musí vyrovnat. je to prostě individuální jako všechno. každopádně držím palce ;-) a s tím otěhotněním někde na diskotéce máš pravdu - ono je to tak, že se ti vždycky stane to, co nejmíň očekáváš :-D za vším je psychika. když to snažení bude někdo moc prožívat, myslet jen na to, trápit se nad každým negativním testem, hrozně se sledovat atd. atd., tak je podle mýho v takovým stresu, že si rozhodí celej reprodukční cyklus (kromě jinýho.
Odpovědět
Profilova fotka
hani - presne vim, o cem mluvis, svica ma krasnou holcicku a stalo se presne jak pises :-D Me jde spis o to, ze mame v rodine geneticky poruchy + jeste vsechny ty my alergie dohromady, takze bych to radsi preventivne zacala resit... Zatim dam tu listovku a lnenej olej a to zelezo (stejne bych ho mela brat :-D ) A moc ti drzim palce ;-)
Odpovědět
Ikarkul, já si s tím až tak hlavu nelámu. HA neberu už asi 1,5 roku, od té doby jsem používala STM. Tak jsem tak trochu počítala, že díky tomu se zadaří hned. Ale první dva měsíce snažení jsem byla nemocná a 3. měsíc se mi cyklus ještě srovnával. TAk uvidíme, až to příjde, tak to příjde. Já jsem to jen dávala za příklad, aby si hveru nedělala starosti, že tu listovku bude brát třeba jen měsíc před snažením, protože nakonec se to může natáhnout.
Odpovědět
co je, prosím tě, stm? já jsem si začala tenhle měsíc měřit bt, ale spíš jen tak z nudy a abych viděla, jak to funguje a jestli já funguju :-D
Odpovědět
STM = symptotermální metoda. Skládá se z měření BT, pozorování hlenu a čípku. POdle všech příznaků určuješ plodné a neplodné dny. Vlastně měření BT je jen část, proto by jako antikoncepce měla být přesnější.
Odpovědět
aha. my jako antikoncepci používáme SNO :-D :-D
Odpovědět
karkuklo, ja piju caj s kontryhelem denne(koupila jsem ho u nas v prirodnim kramku.. mam smes s nazvem gynozen..je tam jeste chmel a mesicek a neco dalsiho plus kontryhel...zatim nevim, jestli to ma nejakou pridanou hodnotu, protoze ms bolesti jsem nikdy nemela extra velke, ale spis mam dlouhej cyklus a nekdy je to 35 dni, jindy 40 nebo vic, ze uz ani nekdy nevim, kdy ma ms vlastne prijit(m se smeje, ze se uz ani nestresuje, kdyz to mam o 14 pozdejs :-D ), plus ji mam fakt slabou s takovym podivnym a dlouhym prubehem, ze prvni den neco, pak par dni skoro nic a pak temer ke konci spis vic..no abych to zkratila..caj piju tak mesic a posledni ms byla jak bych to rekla.."normalni"..tak jak si normalni predstavuju nebo jak si ji pamatuju pred sto lety..tak nevim, jestli to byla nejaka vyjimka nebo to ma na svedomi caj :-N nicmene, mne ms vykoleji cokoli..staci male nachlazeni nebo stres a je to, takze uvidim, jestli tenhle caj to bude schopnej nejak korigovat
Odpovědět
Profilova fotka
Tak karkukla je ještě originálnější, než karkulín :-D :-D Catf, nevím, jestli to byl překlep nebo úmysl, ale boduješ :-D Zatím jsem vyčetla tohle: Umístění akné prozrazuje, které orgány jsou postiženy nadměrným nahromaděním tuků a hlenů (ze zvýšené spotřeby tuků, cukru a výrobků z mouky): čelo oblast střev tváře oblast plic nos oblast srdce kolem úst reprodukční orgány dásně oblast ledvin ramena zažívací trubice hrudník oblast plic a srdce záda oblast plic
Odpovědět
Článek se načítá
no jak je videt, ani milion knih nestacilo, catf :-D a karkula v nich taky lezela spatne :-D a.lingrenova neni zadny neznamy intelektualni autor pro dospele, ze :-D :-D hani, vsak ja do AP nechodim na tajno a na tohle jsem cekala a mela to stesti se skoro zucastnit :)) me tam pritahujou nektere zeny a jejich pristup, ne deti :-D (i kdyz nektere deti odtamtud znam taky osobne :-D) karkuline, ted uz pouzivame stejnou antiko, jak vy :-D
Odpovědět
já jsem na ty překlepy celkem zvyklá :-D a to nejen na překlepy v nicku, ale i v příjmení za svobodna, tam se občas někdo vyřádil :-D no nic... nevím, jak chmel, ale měsíček je určitě dobrý na úpravu ms a dokonce prý i omezuje růst nádorů (hlavně prsa, pohlavní orgány a snad i zažívací ústrojí). s tím cyklem - sice neberu HA (když jsem jí brala, tak jsem to měla na den přesně), ale myslela jsem si, jak mám cyklus dlouhý plus mínus těch 28 dní (jsem na tohle flink, abych si to někam znamenala)... tento měsíc jsem si začala měřit bt a nevim, jestli je to teda jen výjimka (jsem už 4 týdny doma s nějakou chřipkou či co), ale dnes mám 32. den cyklu a zatím nic. těhu nejsem, to vim jistě :-), začínají mi trochu příznaky přicházející ms ale nic extremního. takže jsem na to zvědavá...
Odpovědět
stázo, teoreticky bych teď mohla naběhnout do slepičince a halekat tam, že nebereš prášky, tudíž jistě plánuješ dítě. :-D ale nemám ráda drby |-| :-D :-D se přiznávám, že jsem nečetla ani ty fracky z bulerbynu, páč mě to hned na první stránce odradilo, jestli si pamatuju, tak měli mezi barákama nataženou nějakou šňůru nebo co... fakt už nevim, prostě mě to nezaujalo :-| :-D
Odpovědět
Cóóó? Děti z Bullerbynu byly spolu s Kájou Maříkem láskou mého dětství!! Karkul, za normální se, pokud vím, považuje 28 dní +-7, tak se neznepokojuj, pokud vysleduješ takové cykly pravidelně, někdo má delší cykly normálně (já je mám zase kratší). Tyjo, Ty sis to nikam nepsala? To si neumím představit - nevědět, kdy MS dorazí (s kalichem to není takový problém, ale přece jen...) - ale já jsem druhý extrém, mám ráda všechno nalajnované :-D Taky šmíruješ na AP, že znáš SNO? :-D
Odpovědět
hermi, kája mařík je má největší láska, ale uznej, že bullerbyn je naprosto něco jiného. já jsem prostě na tu starou dobu no :-D z toho cyklu nevyšiluju, vim, že je to normální. jen že mě to překvapilo, byla jsem přesvědčená, že to mám kratší. i když řikám - možná je to fakt tento měsíc výjimka díky té nemoci, nebo třeba i díky tomu, že jsem doma, v klidu, dýl spím, pravidelně jím... nepsala jsem si to, protože tak týden před ms mě dost bolí prsa, trochu se mi zvětší, tak 2 dny před samotnou ms někdy špiním. takže mám vždycky několik signálů, že se něco chystá a můžu se připravit ;-) taky mám ráda všechno nalajnované, ale ms stejně nalajnovat nemůžeš, tak jsem to prostě neřešila :-D na AP moc nešmíruju, bláhově jsem to začala číst od prvního tématu, když ale byly někde na 300 stránce, což prostě nejde, nejde :-D teď už mají snad 7 téma, tak jsem to definitivně vzdala. až přijde čas a bude-li to téma ještě existovat, tak se prostě přidám a nějak se chytím. ale snám stázinu a ene, takže SNO prostě znám :-D jednou jsme to řešily v JTSP, bavily jsme se o tom, že my používáme metodu "na bříško", někdo si tenkrát myslel, že jde o polohu, ve který nemůžeš otěhotnět :-D
Odpovědět
- na 300. stránce - znám stázinu... jsem myslela na SNO a napsala jsem snám :-D
Odpovědět
herminko, moji taky x-) (asi jako vsechno od ty pani, ale tohle byl favorit :)) ja jeste milovala vlastovky a amazonky (jsem snivala o postupne ukradeni vsech 10ti dilu z knihovny :-D) a spoustu dalsich... karkuline, tak to vi asi kazdej, ze je od leta neberu, pac kudy chodim, tudy brecim, ze mam po tom vysazeni pupeny :-D a psat sem cokoli, co bych nechtela, aby nekdo vedel (at uz odsud, nebo nekdo realny z meho okoli), to je preci hloupost :) ja to naopak predpokladam, ze si to tady i kdejakej smirak muze precist (taky predpokladam, ze nekomu dojde, ze vysazeni se nerovna dite a i kdyby nedoslo, tak mi to je proste a jednoduse jedno, at si kadzy mysli a pise, co je mu libo preci :)) svuj cyklus neznam a vubec ho teda nepozoruju, at si zatim zije vlastnim zivotem :))
Odpovědět
ježiš, stázo, to byl humor. vysadila jsi s HA i svůj ostrovtip? :-D věříš mi, že od léta je to snad poprvý, co jsem na tebe narazila? takže fakt nevim.
Odpovědět
ostrovtip jsem uz ztratila, pac uz moc nejim vareny (takze neni kase - neni humor) :-D :-D no vidis, ja uz mam problem, to rozkodovat, to bude asi tim, ze se ve slepicarne mijime a tady jsou vetsinou vaznejsi zeny, ktere veci berou vazne, takze jsi me zmatla, kozano :-D
Odpovědět
smarja a uz i pisu, jak dement, to jsou dalsi ucinky vysazeni, koukam :-D
Odpovědět
ve slepičárně jsme se míjely a míjíme záměrně, to už jsi taky zapomněla :-D co by se mělo jíst na paměť? vlašský ořechy? :-D no nic, jestli je to tady vážný téma, tak já už toho nechávám ;-)
Odpovědět
budu ten sval posilovat fyzicky, neboj :-D no, vazny..prezentuji se vetsinou tak tady, tak je nechci desit :)) a nektere z nich ani dokonce neumi nadavat :-D :-D
Odpovědět
japonci prý taky nemají nadávky, tak bych se tomu ani nedivila... ale kdyby chtěly, můžem je to naučit 8-) :-x
Odpovědět
Profilova fotka
dievcata... aky krem od Weledy odporucate - Weleda mandlovy krem alebo Weleda hydratacny mandlovy krem?
Odpovědět
karkuli, zato Rusaci maj nadávek tolik, že se z toho dá utvořit samostatnej tlustej slovník :-D přebíraj je od mongolů :-D :-D
Odpovědět
gwen, ja mám zmiešanú pokožku a raz som mala normálnu mandľovú weledu... ale len na noc, na deň je pre mňa moc mastná... ale cez noc sa krém vpil a ráno som mala krásne hebkú pokožku
Odpovědět
Profilova fotka
lentilka... dakujem za odpoved... ja mam zase velmi suchu pokozku, takze pre mna bude zrejme ok :-)
Odpovědět
SNO je co, to zas neznám já. Kousek AP jsem si přečetla kvůli tomu online porodu, ale není to můj styl. :-| Ještě k těm cyklům, pokud se rozdíly mezi nejkratšími a nejdelšími cykly pohybují do 7 dní, tak se to považuje za pravidelný cyklus. To jen některým gynekologům se to nezdá a snaží se to srovnat HA. ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?