Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jeej, diky Hermi za názor, ja sa dnes večer chystám objednávať, tak som rada, že si sa ozvala. No tá dlhá absencia... to je pravda, ale ako som povedala riešila som všeličo na "koňovi" a už som začala mať pocit, že mi to tam ide na mozog... Tu budem aspoň "pekná" a informovaná o všetkých super tipoch....Vidím, že si si zmenila fotku, to tam niečo varíš alebo....
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru a nemáš alergiu na slnko myslím, že sa to volá solárna dermatitída alebo si to s niečim pletiem??? Ja sa vyhádžem vždy pri prvom jarnom slnku na predlaktí z vnútornej strany a lekárka mi na to dala lieky obdobné ako berú alergici...
Odpovědět
Profilova fotka
Inak Hveru mrkal som sa do tvojho albumu a vybrala sis si úžasné šaty... škoda že neboli v kolekcii 2007, to by som po nich určite skočila
Odpovědět
Marti, jojo, vařím štědrovečerního kapra - zatoužila jsem po nějaké humorné změně :-D To je fakt, mamka má taky alergii na slunce a doktoři jí před letní dovolenou dávají antihistaminika.
Odpovědět
hveru, no... držím palce, nech je to zajtra lepšie :-D :-D :-D ja sa nejako moc nesťažujem, keďže predpokladám, že viac matujúci púder bude aj viac vysušujúci... mám pravdu? a ja teraz vysušovať veľmi nepotrebujem Martinka, uvidíme... výsledky budú (dúfam, že budú) neskôr
Odpovědět
Profilova fotka
martina - ja prave nevim, jeste jsem to neresila s mudrou, protoze s tim mam problem vetsinou jen u more, a to se da zmaknout tim vysokym faktorem, neni to nic extra silnyho, kazdopadne na opalovani moje plet proste neni :-( Jinak diky za pochvalu satu, me se moc libi, uz se na ne tesim, akorat potrebuju cca 5 kg dolu, abych v nich vypadala lip nez na zkousce :-D hermi - ja beru antihistaminika vetsinou cely rok a kdyz jedu na dovcu, tak mam trochu silnejsi leky, kvuli necekanym zmenam, takze zklidnena bych byt mela, spis me stve, ze se vubec neopalim :-D prijedu stejne vzdycky bila jak sem odjela :-D lentilka - dneska provadim druhy pokus :-D rano jsem se s tim piplala, tak musi dopadnout dobre :-D Matujici veci vic vysusuji, ja se ale do podkladu hodne namazu a jeste na to dam ten makeup, lehkou vrstvu kvuli chladu a pak prave ocekavam trochu vic matu od pudru nevite nekdo, jestli u nas je i jiny typ palmovyho oleje na vareni nez Carotino? Ja jsem objevila v rasff, ze stahuji z trhu palmovy olej s nepovolenym barvivem, ale bohuzel tam uz nedavaj znacky a ja znam jen tenhle (takze ted nevim, ve kterym to je :-( )
Odpovědět
Profilova fotka
Rosi, už jsi zkoušela kalich? ;-) :-) A co ty catf, nechceš ho taky zkusit? Mám pocit, že ho nemáš, jestli se nepletu. Marti, sypký pudr hauschka mám taky a jedna z výhod je, že ubývá hodně pomalu, skoro vůbec, a to ho používám každý den. Vůně je skvělá, že? x-) Hermi, dobrá fotka :-) Připadá mi, že tam máš kratší vlasy, než na pf, zdá se mi to? Hveru, palmový olej nepoužívám, nevím pohužel... Dneska jsem dokoupila olivový a od pátku používáme arašídový, koukala jsem i na avokádový, ale 0,7 l stojí necelých 600,- :-S Už se hrozně těším k té doktorce, co na ni mám od tebe kontakt - moje dermoška se mi zdá se rozšířila, něco malýho se mi udělalo na spánku, tak už jsem smířená i s těmi antibiotiky :-( , ale doufám, že na něco přijde...
Odpovědět
Hveru, našla jsem tyto palmové tuky: http://www.biosfera.cz/rapunzel-palmo... http://www.palmavas.eu/ Carotino mám toto: http://www.carotino.eu/uk/ a ještě bývalo vidět toto: http://www.vitabasta.cz/oleje/olej-pa... , ale nevím, jestli to není jen změna obalu. Doufám, že se to třeba týká jen toho velkoobchodního (Palmavas), dost by mě mrzelo, kdyby carotino obsahovalo nepovolená barviva, máme ho moc rádi (pro jeho chuť, praktičnost i barvu). Petuli, vždyť na PF nebyly vlasy moc vidět :-D - ale ano, mám je kratší, v září jsem se stříhala a holička mi to vzala víc než jsem chtěla. Jsem zvědavá, s jakou přijdeš od té doktorky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - taky doufam, ze ti pomuze, me vzdycky pomohla a vzdycky mela pravdu :-) ty blaaho 600 za olej, by me pritel prizabil :-D ja se taky odhodlala ke kalichu (novorocni predsevzeti :-D ), prisel minulej tyden, od ty doby na nej jenom koukam a jeste nemam odvahu vyzkouset :-D :-D :-D hermi - jo, myslim ze ten carotino ted se nejak menil, tyjo, skoda, ze nenapsali kterej, oni to stahuji z trhu, akorat nam rikali na prednasce jeste ve skole, ze kdyz se to objevi v tom sys. rychleho varovani, tak ze to je stazeny z trhu cca do 3 tydnu, coz je dlouha doba :-( a ted sem tam objevila nejakej palmovej olej (sem ho chtela kupovat zitra, protoze mi dosel), mrkni je to ctvrty odspodu, tady jsou ty hlaseni a pry nemuzou psat znacky :-/ : http://www.bezpecnostpotravin.cz/Inde...
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, ktorý kalich si sa objednala??? Ja mám z toho stále strach a naozaj neviem či sa niekedy odhodlám. Zatiaľ to rišim Tými jessa bio tamponmi z DMky
Odpovědět
Profilova fotka
martino, objednala jsem mooncup, ale fakt zatim nemam odvahu testovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tip na knížku, kde jsou hezky popsaný účinky bylinek, jejich kombinace a tipy na využití: http://www.kosmas.cz/knihy/129117/byl... Hveru, dej si večer generálku a uvidíš, že to nic není ;-) :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
petuli, diky za tip na knizku, porad shanim tu knizku od toho bodlaka, abych na ni mrkla :-) No, generalku :-D musim najit odvahu, ono to vazne vypada jako maly ufo, jak rikala myslim rosi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak potom spřátelená civilizace, toho se neboj :-D Každopádně je fakt, že se to nemá kam ztratit, to mi zase kdysi (no, mám ho od září) psala myslím stázka, celkem mi to pomohlo. Ta knížka - zdála se mi být zajímavá, ale je pravda, že jsou tam bylinky popsaný převážně ke kosmetickému využití. Dívala jsem se i po knížkách o bylinkách jako takových, nebo co se týče léčebných vlastností ve stravě, ale mám pocit, že jich je teď vydaných víc, všechny na křídovým papíře, hrozně drahý a informace spíš všeobechný, prostě žádnej pořádnej herbář, co by za to stál...
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak jestli sháníš tuhle Byliny v léčitelství, v kosmetice a v kuchyni od Jiřího Bodláka, měli by ji mít v Kanzelsbergeru, zkus si tam brnknout, nebo ti ji objednají :-) Stejně tak Příroda léčí a Zdraví máme na talíři.
Odpovědět
Profilova fotka
petuli, jojooo, presne tu bych chtela, ale nejdriv bych se na ni chtela podivat, Kanzelsberg je to velky knihkupko na care ze? No, mrknu tam, az zas (nekdy :-) ) pujdedu pres centrum. Jinak zurim nad pudrem, on proste poradne drzet nebude a nebude ]-( Ja ho presvedcim, stejne jako tu laveru sem presvedcila, ze bude aspon trosku sjednocovat :-D
Odpovědět
Hveru, to je pitomé, že nemůžou uvést značku :-S Ale snad kdyby to bylo Carotino, napíšou carotino... Podívám se doma na zemi původu toho svého. Kalichu se neboj - ale já jsem se taky při prvním nandávání klepala a při vyndávání myslela, že bude muset zapracovat manžel nebo gynekolog, ale šlo to ;-) Žádné strachy ;-) A ten pudr tedy opadává nebo se vpíjí? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Hveru, na čáře je Barvič & Novotný, Kanzelsberger je na Josefské :-) A to máš hveru ten alverde taky? Jestli on teda neopadává úplně, jak lentilka psala, že když se odličuje, není po něm stopy =-) zajímavá vlastnost pudru...
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - prave oni ted nesmej uz uvadet znacku, driv mohli, takze treba napsali vyskyt salmonely v kotanyi a ve kterym a bylo to jasny, tedka to nemuzou, coz je blby :-( k tomu pudru - jj, mam taky alverde, no buh vi co se s nim deje, kazdopadne na me uz asi neni, protoze se lesknu, kdyby tam byl, tak by to bylo zamatovany, ne?
Odpovědět
petuli, ten kalich je v pohode i na noc na spani? fakt je, ze spotreba vlozek je silena a ten odpad z toho je des...ja uz jsem tak nejak presvedcena, takze az budu ve meste, tak si ho v gw koupim..no to bude m cucet, protoze jsem jeste nedavno rikala, ze tohle teda nikdy :-D ..ale budu si na to muset poridit separatni hrnec :-D jeste se vas zeptam, kdyz ho vylevate, tak ho pak nejak umyjete, nez ho zas aplikujete?..a co treba kdyz jste nekde mimo..v praci nebo vecer nekde parite? martina, ja jsem si taky koupila v dm jessa nechlorovane vlozky..takove docela male jsou a je to teda v porovnani s always sto let za opicema :-|
Odpovědět
catf, vždy, keď je možnosť, tak sa umýva, keď možnosť nie je, ja vytriem toaleťákom, tak, aby tam jeho zvyšky nezostali. Aj na noc je v poho... ;-)
Odpovědět
catf, je dobrej furt ve dne v noci :-D kdyz ho vyleju, tak ho oplachnu vodou (toaletak jsem nikdy nezkousela, nebylo proc) a zase zavedu..a nikdy nejsem mimo (mne totiz staci zavest 2krat denne -rano a vecer/v noci) jinak i v praci byvaj umyvadla, ne..kdyz jdu parit, tak se mezitim taky zastavim doma, takze kalich jde po oplachnuti parit se mnou :))
Odpovědět
Profilova fotka
kalich a ztratit :-D - ja mela problem, jestli to do sebe nacpu :-D :-D hveru, proc pouzivas zrovna palmovy olej?????
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, Lavera ma samoopalovacie vyrobky, ja som vyskusala telove mlieko a bolo celkom fajn, ale som leniva, aby som sa s nim stale mastila :-S Inak maminka mi hovorila o nejakom bio solariu... viete o tom nieco? co je to a v com je odlisne od Bio? =-) mati, sorry za W..epidemiu ;-) inak ja si Hauskov sypky puder tiez neviem vynachvalit, je bobmasticky, celkovo dekorativka od Hausku je paradna x-)
Odpovědět
kalich mam doma ale zatim se na nej jen neduverive divam :-D
Odpovědět
Profilova fotka
josefko - ja mam palmovej, slunecnicovej a olivovej v kuchyni, ten palmovej tam mam protoze me chutna :-) Jinak tak nastridacku, jak se mi chce, zadnej jinej tam nemam. V koupelne mam mandlovej, kokosovej, jojobovej a taky tak na sridacku, jak se me chce :-) Co je s palmovym? juju - to by me taky zajimalo, co to je za typ solarka, ze to tak oznacujou, uz me o tom vykladala kolegyne, protoze zjistuju moznosti na vsech frontach :-) rosi - to jsme na tom uplne stejne :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem neměla obavy, jestli ho dostanu dovnitř, beru to tak, že jsou i jiný "věci", co se tam vlezou, tak proč ne tenhle, navíc měkkej, kalich, že jo :-D A co se týče noci, je v pohodě, neprotíká, vlastně protekl jedinkrát, když jsem pak zjistila, že nebyl správně přilnutej, a to bylo přes den. To množství je fakt menší, než jak to vypadá z vložek. A jinak taky vylívám 2 x denně ve sprše - ráno a večer, plnej jsem ho neměla nikdy. Juju, já můžu za weledu jedině poděkovat, ještě jsem nenatrefila na produkt, kterej by něčím nevyhovoval ;-) A zjistila jsem, že jak jsem nedávno psala, že jsou weledí rozmarýnový šampon a šalvějový urtekram pro mě stejné, musím to poopravit - lepší je weleda. Vlasy jsou nadýchanější, měkčí a lesklejší. Při mytí šalvějovým jsou jakoby hrubší už při mytí a rychleji mi splihnou. A ani po jednom mě nesvědí hlava, což se mi stávalo po levandulovém...
Odpovědět
Profilova fotka
petuli - mekkej kalich :-D :-D :-D dobryyy :-) weleda je dobra, akorat draha, sem si zvykla na ceny samponu a kondicioneru urtekramu :-) Joo, a kdyz uz delam nakupni najezdy na tu alverdu, taxem si koupila balzam na vlasy merunkovej - naaadherne voni a vlasy mam krasne leskly, supeeer :-)
Odpovědět
Profilova fotka
juju - nasla jsem info o tech bio solariich, takze samozdrejme akorat tak hloupost aby lidi nalitli, koukni: http://www.solaria-ultrasun.cz/biosoa... :-( takze asi me zbyva vazne jenom to normalni grilovani :-D
Odpovědět
petuli, ja mam zkusenost, ze tomu urtekramu je potreba dat vic casu, aby si na nej telo zvyklo..tak mi to pripada..ted ho pouzivam cca mesic, mozna i dyl a jsem naprosto spokojena, vlasy mi neplihnou vubec..ale ten weledi rozmarynovej zni taky dobre, to se musim kouknout na slozeni, co v tom je...nema urtekram taky rozmaryn?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?