Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
tak s tim na me nechod..ja bych bez umyti nemohla fungovat, desne me to unavuje(to myslim vazne)..vzhledem k tomu, ze pracuju z domova, tak si nekdy dam sprchu az kolem obeda, kdyz mam rano fofr, ale urputne se na ni vzdycky tesim, protoze si pripadam uz totalne lepkava...ja bejt homeless, tak za par dni usnu unavou ze spiny a uz me nikdo neprobudi(ani princ :-D )
Odpovědět
jo, mys neni zadna krasavice, ale je prakticka ;-) :-D ted me napadlo s tim mytim, ze pani ve zdravym obchode u nas, co tam obcas zajdu, mi rikala, ze se myje olejem..nemam ani paru, co tim mela na mysli..jestli minila klasicky olej nebo nejaky sprchovy gel s olejem.. =-)
Odpovědět
catf, vsak to byla rada pro gwen (a i tam jsem si myslela, ze to nebude to prave orechove :), tobe bych se ani tohle navrhnout neodvazila :-D :-D no, vtipny je, ze ac vypadam jako nacesana, vyvonena a vymodena zena, tak pouzivam kalich (plus to, kde ho vyvaruju, ze :)), vlasy si myju jednou za cca 10 dni, pak s nima nic jinyho nedelam a jeste ke vsemu se nemyju :-D tohle by mi na zivo nikdo neuveril :-D
Odpovědět
catf, normalne se prodava koupelovy olej (ja ho mela od lavery a nevim uz od koho dal)..proste se s nim umyjes misto sprchoveho gelu..ale - nepeni to, je to samozrejme mastne a mas (tedy aspon ja) pak pocit, ze ses neumyla..jinak samozrejme pak vysusena nejsi (a otazkou zustava,j estli ses tedy umyla) :-D ale jak je videt, nekomu to vyhovuje..
Odpovědět
Profilova fotka
ja sa snažím sprchovať v čo najmenej teplej, v kúpelni nekúrime (vlastne nekúrime takmer vôbec v celom byte :-D), ale keď ideme do sprchy na dlhšie (že aj vlasy umyť) tak zapnem vždy kúrenie...a potom je tá chladnejšia voda príjemnejšia :) čo sa týka leta, tak sa sprchujem aj viackrát denne, ale čo najkratšie a vlažnou (na osvieženie polminútkové sprchy a tak :-)) inak, konečne sa mi domíňava chemický krém, tak budú nákupy x-) rozmýšľam nad weledou, niečo na suchú pleť, ale zase, nie veľmi asi premasťujúce, keďže očakávam problémy s pleťou (aby som nemusela o pár týždňov kupovať na mastnú:-D) ... alebo potom ma zaujal mrkvový krém od lavery, vraj na všetky typy pleti: "prirodzene tónovací krém z mrkvy pre všetky typy pletí zlepšuje prekrvenie pokožky a dodáva jej sviežu farbu. Vďaka rastlinným výťažkom z BIO vilínu virginského, BIO medovky a BIO nechtíku je vaša pleť dostatočně hydratovaná. Cenný vitamín E spolu s maslom karité poskytujú pleti ochranu pred predčasným starnutím." bleduľa veru som tiež :-) alebo má niekto aj nejaký iný tip? x-)
Odpovědět
josefko ta kombinace horky pomeranc, ruzove drevo a cypris je nasledujici...vhodne pro citlivou plet, maji antisepticke a deodoracni ucinky, zamezuji poceni, cisti plet a po psychicke strance uvolnuji, vyrovnavaji, povzbuzuji a dodavaji energii, procistuji mysl a dodavaji silu..
Odpovědět
stazi, na "prasatko" nevypadas, to je fakt :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to ja bych se tedy taky nezvladla nesprchovat - ja se s pozitkem sprchuju 2x denne a vlasy si meju kazdy den - ne, snad ze by s emi mastily, ale starsne se mi do rana vzdycky prelezi :-(
Odpovědět
Profilova fotka
josefka ESI nema certifikat, tak preto si myslim, ze nie su bio ale to ani mna netrapi az tak, ved aj tie bio veci uz nie su echt bio kedze kysly dazd a pollution asi robi svoje so vsetkym :-( gwen ruzova Weleda, Ma aj damassku ruzu ale len v oleji - sorry za dezinformaciu, mysleka som si,ze ked ma olej tak budu mat aj kremy :-N ale nie je tomu tak lentika, ja uricte by som dala siru a alkohol na akne a nie ekzem. Sira je protizapalova... anyma na citlivu plet by som poradila od Weledy mandlovu sadu a ich cistiace mandolve mlieko je super, viacere sme si ho zamilovali a s tym sprachovanim, ja neviem, podla mna voda nemoze nikdy uskodit, pokial nie je prechlorovana a nepouziva sa tona chemickych gelov. Ja neznasam rady ako neumyvat vlasy kazdy den, nespracovat sa kazdy den - kazdy podla chuti, nie? 8-)
Odpovědět
juju, vsak ti nikdo neradi a nerika, ze by se clovek nemel kazdy den sprchovat.. ale cloveku, ktery ma vetsi problem se suchou kuzi, tahle rada muze pomoci (slo o gwen) a mne to pomaha porad :)) proste si tu kuzi castym mytim zhuntovat muzes, ne ze ne.. sama pises, ze kazdy podle chuti..co takhle nechat pro tu jinou chut prostor? :))
Odpovědět
Profilova fotka
gwen - me teda zatim nikdo nic nerikal na ten lak :-D z tech vlasu myslim docela rychle ta vune vyprcha pryc, takze neni asi tak silna, jak treba z toho oleje :-) catf - u toho topvetu jsme koukali s pani do katalogu co ma a vypadalo to na tu v pohode ruzi, ne na sipek, no uvidime, az to prijde :-) kazdopadne olej potrebuju, uz mi zoufale vsechny dochazi, takze se hodi tak i tak :-) O ty parni destilaci jsem cetla, kdyz jsem zacala kupovat levandulovy (do vany - to je zavislost :-D ) Vcera jsem varila sliz.... Od vecera nasemu bytu rikame "U Jelenů" :-DDD Pritel porad opakoval, ze si proste nedam pokoj a furt budu neco zkouset :-D Delala jsem polovicni davku na vyzkouseni, mydlo se rozpustilo, soda skoro taky, dohromady po zredeni to pekne vychladlo a dneska jsem to protrepavala, protoze to ztuhlo - asi normalni stav zejo? :-D Vecer jdu prat prvni davku, pritel si poschovaval vsechno obleceni :-D budu zkouset na rucnicich :-D Jo a nakapala sem do toho eterak, ale nejak ho z toho necitim, davate ho do slizu nebo rovnou do pracky? A kolik kapek?
Odpovědět
Hveru, éterák se dává buď do slizu nebo do posledního máchání (do šuplíčku místo aviváže). Počet kapek Ti řekne Catf. Catf, na sprchování a koupání se používá hydrofilní olej, který obsahuje nějaký emulgátor, aby se smísil s vodou. Na rozdíl od Stázi si po oleji umytá připadám a je ideální na umytí mastné špíny (třeba když si šikulka obtisknu na nohu řetěz od kola). Zajímavý článek: http://www.osel.cz/index.php?clanek=2036
Odpovědět
Článek se načítá
hveru, ja davam 5 kapek eteraku na plnou pracku a jablecnym octem, nejak mi tahle kombinace vuni vyhovuje x-)
Odpovědět
herminko, zajimavej clanek..hlavne ten pripravek pro blondynky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf - eterak primo do toho octa? Ja davam ocet do avivaz policky, tak rovnou tam taky? Jo a 5 kapek sem dala i to celyho toho slizu,ale necitim to z nej...to je malo, ze?
Odpovědět
Děvčata, máte některá zkušenost s kosmetikou Mádara z Lotyšska? Dnes jsem byla v Bio stezce a paní mi ji tam velice vychválila. Taky mi na tu mojí citlivou smíšenku doporučila od Tautropfenu Fluidum, to myslím tady používá Catf, tak jsem si koupila vzorky a budu testovat..
Odpovědět
Profilova fotka
anyma, tak na Madaru bych byla taky zvedava - pani ve Viva natura mi hrozne doporucovala jejich cistici penu, no nejak jsem se k ni zatim neodhodlala... tyhle penivy pripravky na oblicej totiz nemam moc rada... ale pry by to na moji smisenou plet bylo supr. Nevim ale jestli ji tu nekdo pouziva... catf, myci olej jsem mela kdysi od salusu... napred levanduli a pak nejakou smes relax, ten teda vonel tak divne, ze az skoro smrdel... no ale docela to bylo dobry na myti tech mene spinavych casti tela (treba lytka a tak:-) ). Po smichani s vodou jakoby zbelel a nechavalo to takovou prijemne promastenou kuzi, neco jak kdyz se clovek jeste hodne vlhky namaze kokosakem, akorat ze tohle je jednim vrzem s mytim:-) Jak psala stazka o tom myti ne kazdy den - ja to treba resim tak, ze ne kazdy den se cela mydlim:-) a oplachnu se jen rychle vodou... takovy ty suchy casti jako lytka, predloklti pak nemam tolik vysuseny... a taky nejsu zadny prasatko teda ;-)
Odpovědět
Hveru, 5 kapek do celé dávky slizu je fakt málo a navíc Ti to může časem vyčichnout. Lepší je kápnout do té dávky, co dáváš do pračky, nebo do toho šuplíku. Ninouche, dělám to stejně - nemydlím se každý den celá (spíš obden až ob dva), to bych ze sebe asi sedřela kůži zaživa :-|
Odpovědět
Profilova fotka
hermi - oka, vecer jdu na prvni prani, tak to nakapu do toho avivazovniku spolu s octem Holky, poradte mi, jak mam resit opaleni pred svatbou? Jsem hodne bleda a nechci chodit do solarka :-/ Chtela bych aspon trosicku chytit barvu :-N Mate nekdo nejaky tipy?
Odpovědět
hveru, 5 kapek primo do octa ..do toho slizu primo je to asi zbytecne, protoze eterak se nerozpusti v nicem jinem nez v oleji a asi opravdu casem vyprcha(ja to jednou zkusila a pak jsem zacala davat primo do "avivaze" a je to mnohem lepsi).. taky si muzes dat par kapet na kapesnik..ja mam takove vycichle kapesniky primavera..je to vlastne jako husta gaza..na to dam par kapek a strcim to do skrine(levanduli)..cela skrin tim nasakne plus je to dobry proti molum jako prevence ja bych se nemohla nenamydlit, ale urcite jde o zvyk..stejne tak jsem si nedokazala predstavit, ze si neumyju oblicej mydlovym gelem a uz bych si ho ted nikdy nedala ;-) nazory se holt meni, clovek si v tom musi najit smysl a pak jde vsechno anyma, ja mam fluidum, na smisenou plet se hodi..krem na den i noc je lehky(na noc je trosku hutnejsi ale nemasti)..mrkni jeste ne rakytnik, jestli na ty mastnejsi partie nebude lepsi ten rakytnikovy gel
Odpovědět
pet kapek v normalnim octu mi to vsechno krasne provonely x-) x-) dala jsem do do suplicku jak se dava avivaz :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, catf - oka, pet kapek tam supnu :-D catf - ve skrini mam spejle, co si do toho namocim, je to neco jako tvuj kapesnik ;-) moooc hezky to voni, jsem ujeta na levanduli :-D
Odpovědět
holky, jaky mate ty levandulovy olejiky? ja mam normalni salus :-)
Odpovědět
Profilova fotka
rosi, ja mam tenhle: http://www.bioapetit.cz/etericke-olej... Holky, co s tim opalenim :-( :-( :-( ?
Odpovědět
Profilova fotka
me fakt nic nenapada... samoopalovakum moc neverim, budu mit po nich zluty ruce :-(
Odpovědět
Rosi, do pračky bych ten Salus klidně dala, na pleť Nobilis nebo Primaveru (ještě tak před rokem jsem dávala Salus i na obličej, nic kvalitního u nás tehdy k dostání ještě nebylo). Hveru, přiznám se, že před svatbou jsem udělala výjimku a na solárko párkrát šla - jsem hrozně bledá, byla bych bělejší než šaty a samoopalovák jsem nechtěla kvůli ekzému riskovat. Existují i nějaké ty samoopalovací nástřiky, ale asi to bude svinstvo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
hermi, ty nastriky ani za nic :-/ kamoska mi o tom rikala, jak je to uzasny, no vazne ani nahodou :-S Samoopalovak, jak jsem rikala, bojim se zluty barvy, jsem vazne hodne bleda :-( a na to solarko nechci :-( tyjo, to asi vazne nenajdu zadnou alternativu :-/ Jo a bledsi nez saty jsem taky (o hodne :-N )
Odpovědět
Profilova fotka
hveru, predsvadobná dovolenka :-D veď svadbu máš až v júni, treba využiť víkendy a voľno a opáliť sa prirodzene, podľa mňa už v máji bude super teplúčko na opaľovanie :-)
Odpovědět
Je to normálne, aby sa mi celý púder vsiakol do pokožky? Používam Alverde, ale keď sa odličujem, tak tampón na miestach, kde bol len púder, je stále čistý. Bez ohľadu na to, že je to prírodné, predsa len sa mi nepáči, že to všetko vsiakne dnu. Po chemickom púdri som mávala pekný oranžový tampónik :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kessinko, to bych rada se opalovala, akorat kdyz si dam nizsi faktor jak 20 tak se osypu :-N i od oceanu ze suptropu jsem dojela bleda :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?