Přírodní kosmetika, bio produkty a iné bio

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Protože téma Jakou používáte kosmetiku je už hodně rozsáhlé a řeší se v něm převážně klasická kosmetika a v tématu o životním prostředí se řeší zase plno jiných věcí, tak konečně zakládám téma o čistě přírodní kosmetice ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby a viete ze verbena je bylinka lasky? stare carodejnice ho miesali do napojov urcenych tym, ktori sa mali zamilovat do dotycnej osoby... Ja pravidelne varim verbena cajik mojmu muzickovi a miluje ma uz dobre 4 roky :-D :-D ale tato bylinka je zakazana tehotnym zenuskam... martinka pouzivam ruzovy hydratacny a mandlove mlieko, oleje na tvar som zatial neskusala, iba na telo
Odpovědět
ahojte tak uz som aj ja namotana na olejicky.kupila som si dynovy a je super. zatial som ho davala len na plet a do vlasov, nejako sa nemam k tomu, aby som ho prehltla :-N mam nobilis, u nas v zapadakove inu znacku nemaju. 8-(
Odpovědět
chloe, tea tree olejicek by se nemel pouzivat na citlivou pokozku a primo by se mel aplikovat pouze na opary, pupinky a bradavice..jinak ve smesi s olejem max 2% a do koupele 4 kapky.. Eterak z mrkve obecne cisti jatra a krev a pomaha pri koznich onemocnenich, ekzemech a lupence...co treba zkusit tento do koupele a nebo v kombinace s avokadovym olejem na vlasy(treba na noc). Jeste jsem vsechny eteraky v knizce neprocetla, takze kdyz narazim na neco dalsiho, hodim to sem. herminko, ruzove drevo doporucuju :-)
Odpovědět
catf,petuli,josefko...diky Vam vsem za tipy...kdyby se Vam neco na dermatitidu dostalo pod ruku dejte vedet!!!
Odpovědět
Profilova fotka
herminko, jsem rada, ze se rada ujala :-) tymian a rozmaryn se v tehotenstvi nemaji ani moc jist, protoze podporuji stahy delohy a tudiz predcasny porod ad oleje a sklo - ja uz pomalu zacinam rezignovat na tmave sklo, strasne malo vyrobcu dodava olej v tmavem skle. Weleda ma zase skoro vsechno v tmavem skle, takze to resim tak, ze lahvicku od pripravku Weleda umeju, vyvarim a pouziju na nejaky olej. Koupila jsem si tuzku na sklo, tak si tam napisu, co tam je a kdyz ho spotrebuju, tak muzu experimentovat dal :-) ten Nobilis ma alespon hodne tvry plast, takze tam nebude moc bisfenolu (ty plasty zmekcuji a take nejvice unikaji), takze to nemusi byt tak spatne - nejhorsi jsou ty mekke pruhledne lahve na stolni oleje v regalech supermarketu :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Chloe, v jedné diskuzi jsem četla doporučení na tento přípravek http://www.topvet.cz/shop/shop.asp?wa... Bohužel nemůžu nikde najít složení, ale dalo by se asi získat mailem přímo od výrobce.
Odpovědět
josefko, taky se da si v lekarne objednat tmave sklenene lahvicky se sroubovacim vickem..stoji to par penez..ja uz to mam takhle domluvene s lekarnou u nas v ulici :-)
Odpovědět
Taky jsem se dívala na dýňový olej z countrylife, na biosfere píšou, že je bio a toto: jedlý dyňový olej z prvního lisování. Je to v pořádku?
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ja mam sklenicek, ze nevim co s nima :-) - vsechny tmave sklenicky s peknym uzaviranim uz davno skladuju, takze nouzi o ne nemam :-) - jen ted do koupelny sjednocuju - ty od Weledy jsou pekne, tak to postupne prelyvam. hani, bio z prvniho lisovani je super koukam, ze jsme nalakaly na dynovy olej :-D
Odpovědět
Nedávno jsem udělala nákup sladkostí Alnatura v DM a můžu doporučit. Mají výborné tyčinky, něco ve stylu milkyway, taková mléčná hmota v čokoládě, nebo jahodová hmota v čokoládě, nebo kávová hmota v bílé čokoládě. A bio výrobky rozšiřuje i Albert. Dokonce už má svou bio značku, zatím jsem viděla jejich musli tyčinky, cornflaky a čaje. To je hlavně pro ty, co nemají v okolí nějakou zdravou výživu. :-)
Odpovědět
Hani, udělalas mi nehorázné chutě, mám totiž hlad :-D Co to má být za tu značku v Albertu, nic jsem nezaregistrovala =-)
Odpovědět
Jmenuje se to přímo AlbertBio. Já chodím do dvou Albertů a v nich mají speciální regál s bio věcma, ale mají je i mezi tím, kam patří, jako bio čaje mezi čaji, bio tyčinky mezi tyčinkama. A ty obaly jsou hodně zelené. A ještě jsem tam našla bio hořické trubičky. Ty mám schované v šuplíku, třeba na zítra :-N
Odpovědět
Článek se načítá
Aha, vidíš, toho čaje jsem si všimla, jen jsem si to nespojla :-D
Odpovědět
Dělala jsem dnes zase sliz (tentokrát z olivového mýdla Agno) a vzpomněla jsem si, že Princezna psala, že zkusí sliz bez sody a uvědomila jsem si, že jsem někde četla, že když se nedá soda, může pračka přepěnit. Je to informace bez záruky, ale myslím to s Tvou pračkou dobře, Princez ;-) Nebo jsi to už zkusila? Catf, nedávno jsme si tu psaly o tužidle Alverde - je fakt skvělé! Srovnala jsem jeho složení s Laverou a je až na pár věcí (citronová stráva a bálý čaj vs. aloe a bambus) prkaticky stejné - a rozdíl je cca 170 Kč. A přišla jsem na pěknou nesrovnalost v návodu Alverde - v češtině je psáno o 1-2 dávkách o velikosti lískových oříšků, zatímco v německém návodu o velikosti vlašských ořechů - toto množství mi pro mé vlasy připadá reálnější (a to je nemám nijak dlouhé ani husté).
Odpovědět
herminko, mas pravdu, alverde tuzidlo je bezva, ja davam ty dva liskove orechy a v poho, tak zitra zkusim ty vlaske, jo? :-D
Odpovědět
Catf, ale pokud Ti menší množství vyhovuje, nač plýtvat ;-) Mně připadá, že to tužidlo rychle ubývá (dávám 4 pumpnutí). Jinak jsem na ten rozpor přišla tak, že mi bylo divné, že u Lavery jsou 2-3 vlašáky a Alverde jen 1-2 lískáče :-D
Odpovědět
Hermi,v DM mají to tužidlo Lavera dražší asi jen o 10 kč. Nedávno jsem ho kupovala na srovnání, ta cena mě fakt překvapila, ale nebylo tam napsané, že by to byla nějaká akce.
Odpovědět
Jako že Lavera stojí taky okolo stovky? Tak to pardon za matení. Na stránkách Lavery totiž píšou 263 Kč, ale abych se přiznala, po Laveře jsem nějak netoužila :-D, tak jsem se po ní v DM ani nedívala.
Odpovědět
Profilova fotka
pri alvedre by bolo najlepšie vedieť po nemecky =-) ja som si kupovala šampón na farbené vlasy s jojobovým výťažkom a hodvábnymi proteínmi...podľa obalu mi to síce skôr pripomínalo šalviu, tak ale som si povedala že sa nevyznám...na ďalší deň som bola v inej pobočke DM (aby som si dokúpila kondicionér) a tam mali na mojom šampóne úplne iný preklad, marí sa mi že niečo s lupinami, lebo som si povedala že snáď bude aspoň pre priateľa dobrý :-) doma si pozrela aj nemecký text, Birke/Salbei znie fakt skôr ako šalvia než ako jojoba....nuž, ale nemčina nie je mojou silnou stránkou :-N podľa slovníku je to breza/šalvia, na citlivú pokožku hlavy...tak asi na ďalšie nákupy si so sebou zoberiem aj slovník 8-) ešteže som si nekúpila šampón na mastné vlasy :-D
Odpovědět
Jojo, vím, že je to divný, ale nedávno to na jiné diskuzi psala jedna holčina, taky jsem nad tím kroutila hlavou a pak ho našla i u nás v DM za tuto super cenu. :-D Ale osobně mi příjdou na stejno.
Odpovědět
Profilova fotka
inak mám zvláštny pocit že nevedome sa pomaličky zbavujem chemickej kozmetiky rýchlejšie než by bolo normálne...len za posledný týždeň sa mi podarilo zlomiť korektor úplne na spodku a celý padol rovno do smetného koša :-D vo štvrtok sme mali beániu a neviem akým zázrakom sa mi podarilo zo zavretej kabelky stratiť celý, takmer nový (respektíve málo míňaný) aknekolor a dnes som si chcela očistiť tvár pleťovým mliekom, tak som nahla fľaštičku poriadne, aby z nej niečo vytieklo, a namiesto čistiaceho mlieka sa zrazu na podlahu vyliala polovica fľaštičky pleťovej vody :-N čo by na toto povedal ujo Freud? :-D
Odpovědět
Kessinko, tak příště opravdu slovník s sebou :-D Je fakt, že Alverde nemá zrovna precizní překlad - krom toho, co píšeš (o tom jsem ale neslyšela), tam běžně zaměňují broskve za meruňky a vlašáky za lískáče apod. :-D Jojo, šampón s břízou a šlavějí je určen na citlivou pokožku hlavy a asi i lupy (ale manželovi se spíš lupy po něm dělaly :-S). Hani, právě že jsem srovnávala to složení a lišilo se opravdu o dost málo - a v tomto případě je mi Alverde tak nějak sympatičtější (ani nevím, proč).
Odpovědět
Kessi, myslím, že "ujo" Freud by měl jasno :-D
Odpovědět
JJ já si taky kupovala (asi dva měsíce zpátky) Lavera tužidlo a lak na vlasy v DM, každý za sto peněz, to byla asi jen nějaká dočasná akce, za tuhle cenu jsem to tam už pak neviděla, pak už to stálo okolo tří stovek. V Olomouci ve Studánce je mají teď asi za stopade jeden. A říkáte, že alverde taky dobrý jo? ;-) Hermi dík za tipa na třezalku, je pravda, že afty se u m. objeví v době stresu z práce, tak by ho třezalka mohla zbavit napětí a tím i aft. ad dýňový olej - já ho koupila v klasické herbě (značka Natura) v tmavé skleněné šroubovací lahvičce, sice bez nějakých certifikátů, ale za studena lisovaný a funguje ;-) Saloos ho má v krásných skleněných pískovaných lahvičkách, ale vychází dráž.
Odpovědět
herminko, alverde tuzidlo ubyva neskutecnou rychlosti, to je fakt...kdyz to srovnam s bambusovou logonou, tak je to obrovsky rozdil..ale funguje pekne, prijemne voni, vlasy nemasti...kolik vlastne alverde stoji? ja to dostala jako darek, tak ani nevim..logona je za cca 270kc
Odpovědět
tak jsem si zašla do DM, jen tak - mela jsem sraz s kamarádkou a prisla jsem driv - a shodou okolností jsem mela hlad. Tak jsem zapátrala a koupila jsem si Alnatura tyčinku s jablkem a byla vyborna!!! Sice 24 korun ale fakt jsem si smlsla:-D
Odpovědět
Profilova fotka
catf, ze ty jsi mi zavidela moji novou fotku :-D Tak uz mam knizku, tady se to jmenuje Aromatherapy Bible :-)
Odpovědět
Profilova fotka
baby musim sa s Vami podelit o zazitok, sice iny ako biokozmetika. Dnes bol v Bruseli cesko-slovensky koncert pri prilezitosti zalozenia 1.CSR (90.vyrocie), kde hrali ceski a slovenski umelci a bolo to uzasne... x-) sme sa tam bratrili :-D a spominali na ceskoslovensko 8-)
Odpovědět
Catf, tužidlo Alverde stojí 99 Kč. Ale vlasy mám po něm pěkné, tak pokud to vydrží, investice se vyplatí. Jako jedna ze složek je tam pivo - to jsem na tužení zkusila a nebylo špatné, plánuji, že až vypatlám Alverde, zkusím do této lahvičky (která má evidentně zpěňovací ventil) dát opět pivo :-D a použít ho jako tužidlo pěnové (a ne jím vlasy přelévat) třeba nebudu muset tak utrácet :-D
Odpovědět
kessinka: no zrovna nemecke byliny hned tak nekdo nezná, to by mohli vyrobit české prelepky :-). s birke bych neměla problém, pač jedna moje byvala nemecka ucitelka se jmenovala Birke Stahl (bříza ocelová) :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?