Ubytování pro kameramana?

Přeji pěkný večer, mám na Vás takový menší dotaz. Musím kameramanovi, zajistit ubytování? Sháněla jsem tady kameramana a dostala spoustu nabídek ze kterých jsem si jednoho vybrala a zarezervovala. Na stránkách má, že působí po celé ČR, ale není tam zmínka odkud je. Na jeho FB jsem našla, že je z Prahy a svatba bude v Ostravě. V ceně jeho balíčku je zahrnuta také doprava, počítá se do toho i ubytování pro něj? Natáčet bude 11 hodin. Ani mě to nenapadlo, tohohle brouka do hlavy mi nasadila kamarádka, která se mě zeptala, jestli mu budu muset platit i ubytování. Děkuji za rady.
Odpovědět
To se zeptejte jeho ne? Já třeba žádné ubytování nepožaduji, ale někdo jiný to může mít jinak.
Odpovědět
Mě osobně totéž zarazilo, když si jeden DJ řekl o dvojlůžkový pokoj. Já bych určitě tento výdaj neplatila, to by muselo být opravdu něco extra... Od toho si dle mého účtují cestovné.
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer Jsme z Ostravy a rádi natočíme Váš svatební den. manželé Krejčovi
Odpovědět
@natocimsvatbu Nevesta uz si vybrala, neni treba krast kolegovi zakazku.
Odpovědět
Profilova fotka
@g_m kdo komu krade zakázku ?
Odpovědět
Profilova fotka
Pěkný den, z mé zkušenosti (jsem kameramanka), vždy tyto informace sdílím ihned při rezervaci termínu nebo když se domlouváme. Proto si myslím, že kdyby od Vás něco takového vyžadoval, měl by to buď uvedené v jeho podmínkách, anebo by Vám to řekl. Když jezdím větší dálky, vždy si s nevěstou domlouvám ubytování. Pokud je to v místě, kde mám možnost vlastního ubytování, tak ubytování neřešíme. Je to vždy individuální. Když je to nutné, je na svatebčanech, jaké ubytování mi zajistí - většinou v místě, kde jsou ubytováni i ostatní hosté, případně mi zajistí ubytování u někoho, kde mám vlastní pokoj - pokud mám soukromí nemám s tímto problém. 🙂 Zatím jsem s tímto problém neměla, vždy se to dá nějak vyřešit. Řídit přes celou ČR (například 4 hodiny tam, 4 hodiny zpět) mi nepřijde bezpečné po celém dni na nohou. Každopádně si myslím, že pokud by toto po Vás vyžadoval, zmínil by to hned při domluvě.
Odpovědět
Profilova fotka
@zannast Standardně se s ubytováním nepočítá a v ceně není, pokud se hned při rezervaci nedomluvíte jinak. Na druhou stranu pokud by byla možnost nějakého ubytování, bylo by hezké gesto mu to nabídnout, protože když se chováte k dodavateli líp, než musíte, a je pro vás víc než dodavatel, většinou pak taky svou práci odvede líp, než musí, a je to pro něj víc než práce - to platí skoro stoprocentně. 🙂 Ale rozhodně to není vaše povinnost a pan kameraman si určitě nic takového nárokovat nebude, když už jste na podmínkách domluvení.
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud vám napsal cenu a sám o ubytování a cestě nemluvil a nemá nikde na stránkách napsané k tomu info (že třeba požaduje zajištění ubytování), tak bych to neřešila a předpokládala bych, že to má už zahrnuté v ceně a vyřeší si to sám. K nám jel fotograf z Brna kousek k Opavě a při dotazu na cenu mi poslal rovnou cenu za focení + cestovní náklady, ve kterých předpokládám měl i započítán nocleh někde. Takže jsem to dál nijak neřešila. Přijde mi logické, že když si domlouvám službu od někoho, kdo pojede z dáli, tak buď si sám navýší cenu o cestovné, nebo se mu zajistí doprava a ubytování jinak. Mám takovou zkušenost i z mého oboru (školení marketingu). Když si někdo objedná školitele do firmy, taky se řeší doprava/ubytování. Většinou to připočítáme k ceně a klientům oznamujeme, že to je XY + XY za cestu. ALe určitě to není tak, že po skončení akce řekneme "tak a kde jste mi zařídili ubytování?" 😄 To by mohl udělat jen někdo bezpáteřní.
Odpovědět
Profilova fotka
Nemá-li o ubytování zmínku ve smlouvě či obchodních podmínkách, nemusíte se tím trápit. Navíc Praha-Ostrava není žádná velká vzdálenost. Samozřejmě pokud s vámi bude např. až do pozdního večera, tak nic nezkazíte nabídnutím přespání, pokud to pro vás není vyloženě problém, ale určitě to není žádná nutnost či povinnost :) Já většinou nabídku noclehu s díky odmítnul, protože mě často čeká další den práce zase někde jinde a cestovat mi nevadí, ale každý to má jinak.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?