Zlatá svatba prarodičů, máte s tím někdo zkušenost?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojte holky, 3.12. budou moji prarodice slavit zlatou svatbu (50 let). Chteji to ututlat, protoze maji strach, ze bysme jim kupovali nejake dary a to oni nechteji. My je chceme ale prekvapit a vystrojit jim svatbu - obrad doma v obyvaku zrejme, hostinu vedle v hospode, nechame udelat svatebni dort, koupime vonicky, babicce nechame udelat podle fotky stejnou kytici jakou mela na svatbe atd. Mate nektera s podobnym typem akce zkusenost? Chceme je hlavne prekvapit a udelat jim radost.
Odpovědět
1
2
Profilova fotka
nechteji moc lidi,jen nejblizsi rodina,deda je takovy,ze se neche predvadet...myslim tim urad a babicka je po sposte mrtvicek,takze pro ni bude stres uz jen ta oslava doma, ma potize,kdyz ma vnimat vice jak 2 lidi.... verim,ze by to bylo fajn,ale respektujeme tuto situaci....
Odpovědět
Profilova fotka
ok, jen ze nam se to moc libilo, deda taky ze zacatku moc nechtel ale pak byl rad a dojaty..... tak jinak mne nic moc nenapada, co by jste jim mohli udelat pro radost... libil se mi u ten napad dat vytisknout v novinach veliky inzerat s blahopranim treba pres pul stranky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ten uz je v tisku 8-) ,to uz je jedno z prekvapenich... prave me taky nic nenapada.neco jim proste provest, abyc udelali,nebo tak neco,no nemam napad....
Odpovědět
Profilova fotka
ja nevim nic dalsiho mne nenapada :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Na naší svatbě se slavila diamantová svatba Honzových prarodičů. Babička si na oficiality nepotrpí, tak jsme jim nechali udělat dortík, podkovičku, svatebně nazdobenou, jen vedle prstýnků trůnila šedesátka. Po oficiální části hostiny jsme si je vzali dopředu na bar, tam jsme jim ji předali, babičce objednali tlamolep, dědovi patnáctiletý koňak, předali jim to.... Dědovi se roztřásla bradička, koňak bratru za stopade tam kopnul, místo aby si ho jako obvykle vychutnával :-D ... Ale nijak jinak jsme to nekomentovali. Takhle to stačilo naprosto.
Odpovědět
Profilova fotka
pavly: tak moji prarodiče to slaví příští víkend... děda je nemocný, ten obřad by nezvládl, ale je to naplánované jako oběd v restauraci, aby s tím neměli problémy, ale nevím, co jim k tomu dát, dorty objednala babička ... ale s těma novinama to není špatný nápad ;-)
Odpovědět
ahojda, tak naše rodina se domluvila, že jako dárek pro babičku a dědečka ke Zlaté svatbě jim uděláme parádní hostinu. Bylo to pro ně takové překvapení. Domluvili jsme se s farářem, který je znovu oddal v kostele, tety napekly a navařily a pak se dělala na zahradě velká oslava s tím, že jako svatební dar jsme jim pozvali jejich oblíbenou kapelu, která jim zahrála ty jejich nejoblíbenější písničky.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky dobrý nápad je ten, co jsme měli i my.Dali jsme babičce udělat stejnou kytici jako byla její svatební!!Byla z toho hrozně dojatá.A pak jsme se nechali my, vnuci vyfotit od profi fotografa a dali jmse jim ztarámované černobílé snímky.Bylo to moc hezké.Ještě mě napadá udělat jim třeba nějaké album z jejich fotografií-fotky ze svatbu, fotky s dětmi, s vnoučaty atd. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky,diky za napady. dortik bude, 50 bude z lentilek x-) , fotecky si deda nachystal sam a uz ted se doma pry kazdy den tim probiraji,asi budou naladeni opravdu superove... me dneska napadlo,dat dedovi prebalit panenku a babicce zatlouct hrebik,jestli se v menzelstvi uz neco naucili!!! co myslite? nebo mate lepsi napad???
Odpovědět
Profilova fotka
pavly a co ty jejich fotky dát do alba, dát tomu nějakou formu, něco k tomu připsat??? ;-) A ta kytka pro babičku by se ti nelíbila? ;-) S tím miminkem a hřebíkem nevím, záleží, jestli jsou babička s dědou pro každou srandu :-D
Odpovědět
u nas, ked babka s dnes nebohym dedkom slavili zlatu svadbu, tak tiez sme robili doma hostinu, prisli vsetky ich 4 deti, my vsetky vnucata v pocte 11, vtedy este len dve pravnucata, bolo to mile domace posedenie, a tiez sme davali robit kyticku taku, aku mala babka svadobnu, len sme nevedeli najprv aku, tak som dva tyzdne pred oslavou nenapadne tahala z babky, ze aka vlastne bola, a ked ju na oslave dostala, tak sa usmiala a povedala "tak na to si to chcela vediet :o))) a bola krasna z bielych karafiatov... Myslim, ze takto rodinne oslavy stoja za to :o)
Odpovědět
Profilova fotka
grettka-no my presne vime,jakou mela kyticku a snad kaly dorazi...pani mi to v kvetinarstvi nemohla zarucit... jinak jsme jim jeste udelali vysvedceni napr. - HV - spolecna nota.... PC - pece o zahradku, TV - vychazky...apod, nepovinne predmety - rozmazlovani vnoucat - pracovali upsesne...tak snad se taky pobavi.....
Odpovědět
Článek se načítá
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
Ahoj holky, potřebovala bych poradit s textem na oznámení, který bude oznamovat zlatou svatbu - klasický obřad, hostinu a večer plný zábavy :-) Děkuji moc za každou radu.
Odpovědět
Profilova fotka
zalezi jestli to ma byt vtipne nebo spis formalni a klasicke ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Nebráním se ani jednomu, ale přeci jen bych upřednostnila klasiku. Najde se někdo šikovný, kdo mi poradí s pěkným textem na oznámení zlaté svatby?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj holky, obnovuji téma. Teď v březnu oslaví jedni prarodiče 70 a 80.let a mají to něco jako zlatou svatbu (v zámeckém sále, kde jsme měli s mým manžou hostinu, raut budou mít od firmy jako já, atd). Zlatou svatbu oslavili před 2 lety, ale to jsem BRM neznala, ale teď už díky těmto stránkám plánuju "noviny", jakok dárek mám vytištěnou knihu "Rodinná kronika" , kde jsou fotky všech svateb, dětí, vnoučat, kočiček, pejsků,... :-D Ale mám dilema, co jako pobavení na hostinu. U nás měla ohromný úspěch tombola, ale nebude to blbé dělat znovu? Sice na naší svatbě byli jen rodiče, sestra a prarodiče, tahle oslava bude i se spoustou ostatních příbuzných....tak nevím. Přemýšlím nad nějakou hrou, ale hodně lidí bude v důchodovém věku. A v červnu budou druzí prarodiče mít zlatou svatbu, ale to uvidím, jak moc velké tu budou plánovat, podle toho upravím překvapení a hry. atím sbírám papírové a minc. padesátikoruny, a pak jim z toho udělám kytku. Předem díky za tipy.
Odpovědět
Blani, my slavili zlatou loni na podzim - udelalo se to jako dokonala rekonstrukce jejich prvni svatby (dlouho predem jsme se nenapadne vyptavali)...meli prvni spolecny tanecek, pak tanec s jejich detma - to melo nejvesti uspech...Hry se neresili, ono se povidalo, tancilo, zabava se delala nejak sama...nevim, zda by ta strasi generace na to pristoupila
Odpovědět
Cirrusa- tak jedna babi už má zlatou svatbu za sebou, ona by rekonstrukce byla asi zajímavá, jelikož se brali tajně ve 4 v kostele v Brně a pak to šli oslavit do Grandu :-D :-D A ta druhá babi, co to má teď v červnu, to ani nevím, jak jejich svatba probíhala, ale zatím to vypadá, že bude jen oslava v restauračce jen pro děti a vnoučata, takže hry, tanec, atd odpadá. Ale ta první babi plánuje ty narozky jako "megapárty", pronájem sálu, živá hudba,..... Já jsem ještě koupila takový ten lampion, co se na něj napíše přání a vypustí se, ale prý se to nemá vypouštět někde, kde může něco chytnout, a ono to je v zámku, který byl předloni konečně dostavěn, poté, co před cca 30 lety napůl vyhořel :-D Tak se toho bojím :-D A k té zábavě... na naší svatbě kamarádi seděli skoro celou dobu venku na sluníčku v parku a na parketě to zachraňovaly babičkya děda, kteří pařili i na Rammsteiny :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Ahoj holky, :-) moji rodiče slaví za tři týdny zlatou svatbu.Jelikož jsme tři sestry, padlo na mně ( na nejstarší ),abych měla hlavní proslov. :-o Poraďte mi nějaký proslov.Nechci mít úplně vážný,ale s trochou žertu a ne moc dlouhý. |-| Stejně budu bulet jako želva. =-) Na netu nemohu nic vhodného najít :-. Moc Vám děkuji za návrhy a tipy. Eva z Č. Budějovic
Odpovědět
Tak a je po svatbě( zlaté). :-D Až to budu mít vše roztříděné,tak Vám napíšu a ukážu vše od začátku do konce. :-N Určitě to bude inspirativní pro všechny co na netu marně hledají jak se takové věci,jako je ZLATÁ SVATBA rodičů provádí a co je k tomu vše potřeba. Brzy se ozvu. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@krokuska teprve dnes jsem narazila na tuto diskuzi. Budu se těšit na tvůj příspěvek, jak vše probíhalo :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 letech
Profilova fotka
@svetluskah Jsme s naším dědou pár, který chtěl oslavu zlaté svatby se vším všudy - tedy i s obřadem. Bohužel, oslava se nekonala z vážného důvodu nepovedené operace dědíka. Naštěstí jsme žádné přípravy dopředu nezajišťovali, tak náš plán nebyl nijak zveřejněn. Letos v červnu uplyne od našeho svatebního dne 55 let = svatba smaragdová. Tu bychom oslavit chtěli ve velkém stylu s celou širokou rodinou, abychom se nescházeli jen o pohřbech. Koupím si pěkné šaty z Alba móda, dědýnkovi nového motýlka, aby ladil s mými šaty, i prstýnek bude. Se smaragdem pro mne. Objednáme drobné cukroví a svatební buchtičky, myrtičky i květinovou výzdobu do sálu, vč. živé hudby. Dárky nechceme, v našem věku máme vše co potřebujeme a měli bychom dilema kam s nimi. Teď jen, aby naše zdraví vydrželo a náš plán nedopadl jako před 5ti lety. Takže světluško, JÓÓ, oslavu svým prarodičům uspořádejte, budou určitě potěšeni.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@svetluskah My budeme mít s mužem taky zlatou svatbu a chtěli bychom to pojat spíš vtipně. Oddávající by měl být náš syn, už jsme to spolu probírali, prý se o to postará, tak jsem zvědavá, Je to takový vtipálek, nezkazí žádnou legraci, věřím, že něco vymyslí 🙂 Na úřad nepůjdeme, nechceme nic vážného, jenom aby se rodina sešla a pobavila, abychom zavzpomínali a dali si něco dobrého 😉
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?