Mini svatba jen se svedky 2011 & 2012 - zkusenosti & tipy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj vsem, Brzy se budu vdavat a jsme s pritelem z tech co se rozhodli pro svatbu jen se svedky, a to z mnoha duvodu, o tom ale tato diskuze nema byt. Chtela bych zde vytvorit prostor pro vymenu napadu a zkusenosti co se tyce svatby tohoto typu, od pbleceni, obrad, pohodteni, originalne straveny svatebni vikend...proste cokoliv Vas zainteresovane napadne. Vas ktere jste takovouhle svatbu zazily prosim podelte se jake to bylo :) Tato diskuze je pro Vas vsechny kdo jste se uz rozhodly pro mini svatbu, Vy ktere vahate a resite a kombinujete, prosim pripojte se pouze az budete mit jasno, diskuzi o zvazovani pro a proti mini svatby je tu na foru uz myslim spousta :) Vsem preju krasny svatebni den a hodne stesti do zivota manzelskeho ;)
Odpovědět
jéé, vy to máte ve Valticích? A kde tam? My se budem brát v Mikulově. Myslím, že ve Valticích mají krásnou obřadní síň ;-) Já přemýšlím, že bychom si udělali nějakou procházku nebo že bychom zajeli třeba do Laa nebo jestli objednat třeba nějakou masáž...Nevím. Oběd se svědkama určitě bude, ale pak asi pojedou domů a my tam zůstanem přes noc.
Odpovědět
@petkave u nas na tom trval priatel.. ale nevadi.. my mame take funky :-D a fakt len zopar kusov.. a ako som vravela, navyse boli vyhodne, tak v pohodicke :-) @lennii ja som si kupila odtialto prettydresses.sk :-) a mam konkretne tento model... http://www.prettydresses.sk/prettydre...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobre ze viem ze tam musime obaja s RL, tak si este pockam kym sa priatel dotrepka domov pre RL :( Inak vybrala som si termin co vide na nedelu,,,..... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@katmi hmmm tam su pekne satyyyy
Odpovědět
@dione veru suuuuu :-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ked je takato uradna svadba, pouziva sa vankusik na obrucky? jak to je s tym? Inak zacinam nervacit, nemam este nic len termin a svedkov vybavenych :-N
Odpovědět
tak se přidávám do spolku "mini" svateb. Bude nás teda trochu víc - celkem 10, resp. 12 když do toho započítám i prcky od kamarátky a svědkyně. Máme vybrané místo, zamluvený (ale ještě nezaplacený termín) na matrice. Zatím se nám daří nerozčilovat u dobrých rad od tchýně. A chceme to aby fakt jen došli (rodiče, svědkové) a o nic se nestarali. Ani nechci aby tam někdo chodil a fotil si "na vlastní triko". Tohle dělala tchýně u syna co se ženil před měsícem a prišlo mi to takové nejaké zvláštní. Proto tam bude ještě jedna kamarátka co umí fotit a celé nám to nafotí. Ubytko bude jen pro nás, mé rodiče a svědkyni, rodiče od přítele + jeho brácho = svědek to maj hodinu autem, tak je po obědě pošleme domů. Nabízeli jsme jim, že když budou chtít tak ať zůstanou, ale každý chce do vlastní postele. Svatba je v pátek a do neděle tam zůstanem a pak v tichosti zase do práce :) Vědí to jen rodiče, sourozenci a pár kamarádek. Tetičky a spol. jsme vynechali. Oznamovat budeme až po
Odpovědět
Profilova fotka
..Aj ja sa k Vám Baby pridávam :-) ... Svadbu budeme mať na úrade a bude nás 8. Šaty budem mať spoločenské, po obrade pôjdeme na nejaky obedík a s manželom ostaneme v Penzione. Som rada že je nás tu takých viac :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@dione pri civilnom sobáši ti netreba nič extra vybavovať, ale ak by si chcela byť aktívna, môžeš. Ja som sa brala na matrike, ak niečo potrebuješ vedieť, pýtaj sa. x-)
Odpovědět
Tak my budeme v 6 se svědkama a našima 2 dětma. Bereme se v srpnu navíc v pátek. Možná dáme po obřadu oběd, podle toho co děti jsou malé. Oznámení už mám doma, rozešleme až po svatbě. A rodině to řeknem ten den. A oslava bude týden po s jednou rodinou a pak ještě s druhou stranou.
Odpovědět
Profilova fotka
..Baby a ako to riešite s fotografom?? Budete ho mať na obrade?
Odpovědět
@chiemi No to já právě uvažuji. Máme jen obřad což bude tak 15minut. A u nás si Fotograf jen za focení bere 3-4 tisícky což mi příjde dost. Tak ještě uvidíme:)
Odpovědět
Článek se načítá
@chiemi já budu mít kamarátku která fotí amatérsky a sama se mi nabdla. Platbou byl košík který jsem jí umotala dle jejího přání a dostane krabičku sladkého a oběd
Odpovědět
Profilova fotka
@akinomkaka Veď práve,pytajú si za to hrozne veľa,ale zase mi bude ľúto keď nebudeme mať aspon nejake fotky. Ja sama sa venujem fotografovaniu,ale fotím skor detaily a kvety,prírodu. Možno sa pofotíme potom niekde v parku na samospúšť :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iwanov Tak to máš super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petkave no sak povedz mi ako to mate a mali ste. ja rozmyslam ci mi aj ta kytica vobec treba.
Odpovědět
Profilova fotka
@dione My sme mali síce v pláne mini-svadbu, nakoniec z toho však bola menšia rodinná udalosť. Pôvodne som chcela ísť v rifliach a odbaviť to raz-dva. Nakoniec som mala na želanie drahého aj biele šaty, kyticu a obrúčky, ale kľudne to môže byť aj bez toho. Postup bol asi takýto: na matriku som sa išla spýtať na voľný termín - dali sme si piatok o 15.30. Potom sme tam zašli ešte raz z mužom a rodnými listami a požiadali o vypísanie žiadosti. Teta na matrike to naklepkala na písacom stroji, vypýtala si mená a rodné čísla svedkov a dala nám kontakt na osobu, ktorá sobáše pripravuje, ak by sme mali nejaké špeciálne požiadavky na hudbu, program a pod. V osudný deň sme prišli 15.15 pred sobášnu sieň. Tam nás pani zaškolila, ako bude vyzerať program, čo bude naša úloha, čo bude úloha svedkov a šlo sa na to. Program trval cca. 20 minút. Počas neho sme mali povedať: áno, vymeniť si obrúčky, bozk, spoločne zapáliť sviecu a podpísať sobášny list. V každom meste je to iné, ale ak si náhodou nechcete vymieňať obrúčky, tak to vopred povedzte, aby ich nedávali do programu... Čo sa týka kytice, mne tam jedine zavadzala. Nakoniec ju držala moja sestra, ktorá mi bola za svedka :-D Po skončení programu sme šli na večeru. V pondelok som bola na matrike prevziať sobášny list a hotovo. Inak, gratulujem k bábätku. My sme sa brali tiež v trojici - ale naše dieťa je už dávno von z bruška x-)
Odpovědět
@dione ahojky.. ja som tiez kyticu povodne vobec nechcela, ale nakoniec som si dala kamoske kvetinarke urobit kyticku z umelych kvetov.. a aj pierko pre mojho draheho, ked uz teda.. kuk aku ;-)
Odpovědět
@iwanov fotenie sme vyriesili rovnako ako vy :-) inak ja pojdem v spolocenskych satach.. nebudu cele biele a moj drahy bude mat len oblekove nohavice a koselu... mozno aj vestu, ale to este uvidime... povodny plan je kosela bez kravaty :-)
Odpovědět
Tak se přidávám k Vám, bude nás na obřadu asi 7, my, svědci, přítelova maminka, můj táta a naše dcerka. Nebo bez rodičů, uvidíme, jak to dopadne. Obřad máme na půl jednou, ve 3 zahradní párty pro rodinu a známé. Rozhodli jsme se v květnu a 7.7. se bereme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
diky za odpovede aj gratulaciu. :-) Tak ja sa rozhodnem ku koncu ci tu kyticu alebo nie, tiez si myslim ze by byt ani nemusela. Ale obrucky musiaaa
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 měsících
Profilova fotka
ahoj holky, která jste měly svatbu jen ve dvou + svědci, můžu se zeptat měla jste některá na sobě třeba jen kalhotový kostýmek?? Pro nás je svatba opravdu jen kvůli papíru, žijeme spolu 10 let, máme dvě děti a ani jeden si na takovéto akce apod. nepotrpíme. Na této variantě svatby jsme se shodli a i rodiče s tím bez problémů souhlasili. V říjnu mi bude 30, takže by jsme spojili rodinnou oslavu mých narozenin s oslavou svatby :-) .
Odpovědět
@usounek25 Určitě v tomto případě může být kalhotový kostýmek . Jen by mohl být světlý, určitě ne černý.
Odpovědět
Profilova fotka
@usounek25 no ja neviem ak chces nohavicovy asi ti to je tazke rozhovorit ale ja byt tebou tak by som si dala suknovy kostym alebo satovy akoze puzdrove saty ku kolenam a sako alebo tak,moja babka s dedom ked si obnovovali slub tak ona mala take svetloruzove saty pod kolena a sako tiez podobnej farby vysivane perlickami :) no a prababka a pradedo na diamantovomvyroci pri obnoveni slubu mali tiez podobne ale prababka mala kralovsky modre povedal ze pre nu uz v 78 rokch nieje svetlafarba dobra ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aj mi budeme mat svadbu len o dvoch svedkoch a bude tam este moja mamka a nas syncek. Saty budem mat svadobne, koli tomu ze si chceme dat spravit aspon fotky na pamiatku...
Odpovědět
Profilova fotka
Pridavam sa aj k tejto teme :) Taktiez budeme mat svadbu o dvoch svedkoch. Ale budeme tam len styria... Ja s priatelom a dvaja svedkovia 8-)
Odpovědět
@usounek25 my sme mali rifle, na vrch koselu a nikomu to neprekazalo :-) Je to tvoja svadba, nie su tam nijake povinnosti okrem tych papierovych.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
I my budeme mít svatbu jen se svědky .. :) Nicméně o šaty jsem se rozhodla se nepřipravit, dnes jsem zaplatila a už se těším až si je obleču. Přece jen. Je to jen jednou v životě (doufám) , tak si je chci užít :)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?