Mini svatba jen se svedky 2011 & 2012 - zkusenosti & tipy

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj vsem, Brzy se budu vdavat a jsme s pritelem z tech co se rozhodli pro svatbu jen se svedky, a to z mnoha duvodu, o tom ale tato diskuze nema byt. Chtela bych zde vytvorit prostor pro vymenu napadu a zkusenosti co se tyce svatby tohoto typu, od pbleceni, obrad, pohodteni, originalne straveny svatebni vikend...proste cokoliv Vas zainteresovane napadne. Vas ktere jste takovouhle svatbu zazily prosim podelte se jake to bylo :) Tato diskuze je pro Vas vsechny kdo jste se uz rozhodly pro mini svatbu, Vy ktere vahate a resite a kombinujete, prosim pripojte se pouze az budete mit jasno, diskuzi o zvazovani pro a proti mini svatby je tu na foru uz myslim spousta :) Vsem preju krasny svatebni den a hodne stesti do zivota manzelskeho ;)
Odpovědět
Tak holky, jak jdou přípravy? ono vlastně ani není moc co zařizovat, když budemem mít všechny malou svatbu, co ? :-D Ale to je fajn. My mám zatím zamluvený termín na radnici, fotografa a ubytování. Teď se někdy chystáme kouknout na prstýnky a oblek, šaty si nechávám šít. Jinak ostatního nic neřešíme, protože nic nepotřebujeme..... :-D Jen sami sebe ! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@rebeka1 tak ja mám teda rovnaké pocity a tiež by som to najradšej podpísala doma v obývačke a v teplákoch :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No @petkave a odkial su? :-)
Odpovědět
@petkave som rada, ze nie som sama, ktora zdiela rovnaky nazor :-N :-D
Odpovědět
@lennii u nas je co zariadovat, nakolko budeme mat par hosti (bohuzial :-N ) a pohostenie urobime doma.. ale aj tak mam uz 99% veci doma :-)
Odpovědět
@katmi Ale jo, ono se to nezdá i na malé svatbě toho je dost co je třeba vyřídit. Zatím nemůžeme natrefit na pěkný oblek, už jsem toho prochodili a všude je to pořád to samé nebo nesedí střih a já taky tedy osobně pořád řeším svoje šaty....grr..pořád nevím jaký střih, barvu....ch jo :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@dione Myslíš fotografov? Obaja zo Žiaru nad Hronom. Ale môj svadobný fotograf veľa cestuje kvôli svadbám, tak preňho by to nebol problém. Pozri tu: https://www.facebook.com/media/set/?s... Má tam kopu svadobných albumov, preklikaj si to. Malo by sa ti to dať v pohode otvoriť. Cenovo však neviem, ako to vychádza, mne spraví kamarátsku zľavu, ale ak by ťa to zaujalo, tak mu pošli správu, že máš záujem o cenovú ponuku.
Odpovědět
Profilova fotka
Inak, ženy. Dnes sme boli na matrike celá rodinka. Takže už máme vypísanú žiadosť. Vydávam sa 1.6.12 o 15.30 x-)
Odpovědět
@petkave Super, to gratuluju ! A je to za pár !!!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lennii Čím skôr, tým lepšie. Nechcela som to zbytočne naťahovať. Je to o 6 týždňov, to je fúra času, mohlo to byť aj skôr, ale museli sme nájsť termín, ktorý by vyhovoval aj svedkom aj môjmu mužovi, keďže je to akurát v období štátnic :-N
Odpovědět
@lennii ja napr.svadobna saty ani mat nebudem.. nechcem to na sebe ani vidiet :-. :-N :-D :-D necitim sa v tom vobec dobre a ani jedny mi nesedeli... tak som to vyriesila tak, ze som si kupila spolocenske, ktore sa mi pacili a je to.. drahy oblek nastastie uz ma, ale aj tak ho mat obleceny nebude :-N :-D my budeme cely taky inii :-D
Odpovědět
@petkave tak to my sme mali celu ceremoniu, kym sme si vobec vybavili nas termin svadby.. 8-( sme to +/- vybavovali vsetko od cca novembra 2011... hruza.. ale tera somt aka spokojna, ze sa nemusime uz za nicim nahanat, ze sa mozeme venovat este dotahovaniu malickosti :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@katmi U mňa bol tiež taký plán, že vyberiem niektoré spoločenské šaty so skrine a šup na úrad.Ale môj starý si vymyslel, že ma chce vidieť v bielom. Tak som si tu na bazári zajednala jedny šaty za pár evri a sedia mi. Takže budem v ozajstných bielych :-o Mužovi sme oblek kúpili minulý týždeň, bude ho potrebovať aj na štátnice, tak by sme ho tak či tak zháňali. A malému som kúpila iba košieľku, slávnostné nohavice mi preňho požičala suseda. V pondelok som zajednala cez telefón reštauráciu - na hotelke, kde učím. Budeme mať iba večeru a basta. Lenže okrem svedkov nakoniec budeme mať na obrade a večeri aj rodičov a súrodencov, čo som teda nechcela, ale mama to nevedela predýchať, takže som ustúpila :-S Ale povedala som jej, že ak chce torty a koláče a podobné srákoriny, nech ich vybavuje ona. Mne sa to nechce a nemám na to chuť, čas, energiu a ani peniaze :-D A ozaj, obrúčky máme objednané z netu... Hotovo. Finito. End. Schluss. :-D
Odpovědět
@petkave hehe.. obrucky tiez z netu mame.. za par €.. oblek sme tiez v akcii kupili :-D a moj drahy ma v satach nevidel, lebo to som si kupila nove :-D a on mi povedal, ze nech sa ja citim dobre.. ze on na bielej netrva ;-) tak som rada, ze mam takeho super muza :-P :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petkave dakujem, pokukam a ake mate saty? Aj ja hladam na mimibazari nejake :) A dnes som sla na urad ale som si myslela ze je streda a teda poobede uz bolo zavrete, tam musime ist obaja?Koli zajednaniu terminu?
Odpovědět
Profilova fotka
@dione ja som si zajednala tu na bazári, použité svadobné, lebo priateľ trval na bielych a ozajstných svadobných. Ale keby som nenašla, tak určite pozriem nejaké bledoružové, biele či krémové spoločenské. Páčia sa mi však aj farebné od ever pretty, svadba bude v lete, tak by som si to celkom v pohode vedela predstaviť a na MMB je ich toľko pekných... Aj za 50 € kľudne. Na úrade sme dnes boli obaja - museli sme doniesť rodné listy (aj dieťaťa) a matrikárka klepkala asi 10 minút žiadosť na písacom stroji :-D, ktorú sme potom obaja museli podpísať. Prvýkrát,keď som sa bola pýtať na termín, tak mi vyslovene nakázali, aby sme prišli obaja s rodnými listami a občianskymi, príp. ak nemáme tituly v občianskych, tak aj s diplomami x-)
Odpovědět
Profilova fotka
@petkave Sranda, my sme prisli s diplomami a povedala ze ked to nemame v OP, tak smola :-D Kazdopadne ano, musite prist obaja, RL Vase + dietata, OP a pripadne rozhodnutie o rozvode/umrti predchadzajuceho manzela/ky, ak to nie je prvy sobas jedneho, alebo oboch z Vas..
Odpovědět
Profilova fotka
@alexandra mňa sa spýtala, či mám titul v občianskom a že ak stihne muž dovtedy zoštátnicovať a dostane diplom, tak má prísť s ním. Ale svadba bude pred štátnicami, takže je to jedno :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@petkave Tak to sme asi mali smolu a budeme sa sobasit beztitulovani :-D
Odpovědět
@petkave a inak my mame svadbu v piatok ;-) vy mate v sobotu?? :-) nechce sa mi kukat do kalendaru, ze kedy je 1.6. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@katmi nieee, jasné, že je to piatok. :-D @alexandra to mi nehovor, že ma budú oslovovať pri obrade titulom?
Odpovědět
@petkave nooo.. s tym titulom.. asi hej.. =-) lebo aj moja segra jak sa vydavala, tak ze Ing. ta a ta.. a potom meno zenicha.. no poviem ti teda bolo to otrasne 8-( hlavne mi to pride take priserne divne,ked iba jeden ma titul napr. a oni mu ho povedia pri obrade... alebo ked si da dakto tituly este aj na oznamko :-. =-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katmi no o tých tituloch na oznamkách je tu jedna diskusia, aj som sa zapojila, hoci oznamká nebudeme mať. No čo už... Tak budem otitulovaná počas obradu - hlavne, že titul takmer nepoužívam. Iba v práci, ak treba.
Odpovědět
Profilova fotka
@petkave Tak to si pis ze budu :D Mozes ich skusit poziadat aby ho napouzili... A tituly na oznamkach, bleee
Odpovědět
@petkave my sme si oznamka dali urobit, ale stali par € a mame ich len par... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@katmi akože mne nešlo o peniaze, ale vôbec sa mi nechce nikomu to oznamovať. Rodine to povieme osobne, kamarátom až po a ostatní sa dozvedia cez FB, keď si zmením stav a meno :-D Ja si celkovo nepotrpím na takého zaužívané "hlúpostičky". x-)
Odpovědět
@katmi Jj, to já chápu. Já se v těch všech šatech co nabízejí půjčovny taky necítím a rozhodně ne dlouhé. :-| Nechám si spíš ušít nějaké takové, abych je pak mohla vynosit i do společnosti. Pořád se snažít zlomit přítele, aby tak úplně netrval na světlé barvě 8-( , tak uvidíme...Klidně bych do toho šla jen v nějakých letních šatech, ale to mi zatím nechce schválit :-D
Odpovědět
@petkave my taky oznámení mít nejspíš nebudem, rodině jsem to řekli a ostatní se to dozvědí buď taky od nás něbo časem... :-D
Odpovědět
Ahoj holky, mohla bych se k Vám přidat se svou malou svatbou? Máme zamluvený termín na 22.9.2012 a budem tam jen my dva a dvě svědkyně. Jedna nám do toho otěhotněla, tak tam možná bude mít přítele, v té době už možná manžela ;-) . Jo a vlastně ještě fotografa, to si nemůžu odpustit, abychom na ten den měli nějakou vzpomínku a co ukázat rodičům ;-) Akorát mám strach, co na to pak řeknou naši, když táta už roky schovává slivovici na svatbu :-S A taky řeším, co vlastně budeme odpoledne a navečer dělat. Jaký máte naplánovaný program po obřadě Vy?
Odpovědět
@ladun My se po obřadě budeme ještě určo fotit, aby jsem i na tu naši malou svatbu měli pár vzpomínek ;-) Pak si dáme nějakou baštu buď jen sami dva nebo se svědky. Co bude pak to nijak zvlášť neplánujeme...možná se budeme jen tak toulat po parku a okolí Valtic, kde se budem brát. Večer si dáme romantickou večeři... ;-) Nechceme žádný speciální program, ale jen budeme spolu a užívat si svatební den, aby nám moc rychle neutekl.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?