Rozvedení rodiče - drama kvůli pozvaným hostům

Ahoj vespolek, mám dotaz - mám ve zlém rozvedené rodiče (víc než deset let), ale máma (se kterou tolik v kontaktu nejsem) proti mě zvládla poštvat zbytek rodiny, protože hodlám na svoji svatbu pozvat tátovu novou paní (vzali se loni v červenci a byla jsem jim na svatbě). Máma partnera nemá, ale i tak jsem jí nabídla, že si jako "podporu" může vzít +1 (kamarádku, kolegu - kohokoliv, bylo mi to jedno). To ona zamítla, "že je to blbý". Z její strany rodiny byli pozvaní ještě moji prarodiče a teta s rodinou. Prarodiče se ze zdravotních důvodů omluvili hned po pozvání (chápu a nemám jim to za zlé), ale teď to vypadá ona sama ani teta s rodinou nepřijdou "když nechám tátovu novou paní mezi pozvanými"... Jaká jsou pravidla co se týče nových partnerů rozvedených rodičů? (kdyby to byla krátkodobá známost, tak bych jí nepozvala) Děkuji za vaše zkušenosti/názory H.
Odpovědět
Ja vim, ze je to mozna trochu tvrde, ale na tvem miste bych si stala za svym. Ve smyslu “pozvala jsem te, protoze te chci na sve svatbe, ale nebudes mi diktovat, kdo tam muze a nemuze byt. Jestli kvuli jinemu hostovi neprijdes, bude me to mrzet, ale nenut me si mezi vami vybirat.”. Kdyz to mamce nejak slusne, ale rozhodne vysvetlis, snad to pochopi. Pokud ne, nenadelas s tim nic. Jste vsichni dospeli a neni na miste nekomu detinskym chovanim kazit svatbu.
Odpovědět
@hela_horakova Oficiální pravidilo podle mě neexistuje. Je to vždy na dohodě, pocitech a vztazích v daných rodinách. Obecně bych to asi vnímala tak, že to je den nevěsty a ženicha a ti si na svůj den mohou pozvat hosty podle vlastního uvážení. Pokud se někomu něco nelíbí, tak je to jen jeho vlastní problém a je na něm, zda přijde nebo ne. Je mi naprosto jasné, že toto obecné tvrzení může způsobit různé nepříjemnosti a rozmrzení z toho, že někdo na svatbě bude chybět. Nic není černobílé a ani striktní, vždy je to o ochotě ke kompromisu. Já sama budu za pár let ve stejné situaci, v jaké je teď partnerka Tvého otce, když se moji nevlastňáci budou jednou ženit. S jejich matkou jsme se nikdy nepotkaly, ale ta nenávist z její strany vůči mě je tak veliká, že přítomnost nás obou na svatbě je prakticky nemožná. Jsem připravena klukům říct, že bych se moc ráda jejich svateb zúčastnila, ale právě vzhledem k výše popsané situaci vidím jako nejlepší řešení, když tam nepůjdu. Držím palce, ať vše dobře dopadne.
Odpovědět
@hela_horakova Jak píše @rraadka vysvětlit proč tam mamku chceš. Já používám větu: ,,Jdeš/Jdete tam kvůli mě a ne kvůli komukoli jinému. Nemusíš/nemusíte se s XY vůbec bavit, ale budeš/budete tam pro mě." Dospělí by tohle měl chápat. Navíc je na svatbě dost jiných lidí se kterými se může mamka bavit. A říct i kdyby chladné ,,ahoj/dobrý den" snad taky není problém. Já prostě tohle chování nechápu a vlastně ani chápat nechci. Co by se muselo stát abych někam nesla, protože je tam někdo jiný, který se mě vůbec, ale fakt vůbec netýká. Moje mamka takto nechtěla jít na oslavu protože tam byl někdo koho nemá ráda, tak jsem se jí zeptala na to kvůli komu by tam šla a jestli by stejný argument od někoho jiného přijala. Nakonec šla a užila si to. Jen si fakt nevšímala dané osoby. Na druhou stranu mamka nepozvala na svou druhou svatba svého otce a do dnes toho lituje. Její matka se jí za to, že ho na její popud nepozvala, odvděčila tak, že přijela pozdě a opilá... Takže za mě pozvi tam koho chceš a nikdo nemusí vědět, že tam bude i někdo koho nemá rád. Jen bych je rozsadila co nejdál od sebe a určitě ne proti sobě. Když už tam všichni budou tak by jen sobecký blbec udělal scénu. Jen bych předpokládala, že někdo odejde dřív.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi zapomněla ze o ni fakt nejde, ze to je vas den, já bych tam někoho takového ani nechtěla
Odpovědět
@hela_horakova Tvoje mámě tě tlačí do kouta a vydírá tě. To se mi nelíbí. Pokud zvládla poštvat část rodiny, zavání mi to manipulací a dám ti dobrou radu. Manipulátorovi se nikdy nezavděčíš, tak neskákej, jak on píská. Takže mamince neustupuj. Stůj si za svým a maminku srovnej do latě. Ona hodí zpátečku, když s ní nebudeš hrát ty hry. (Samozřejmě zkusí pláč a vydíraní, že ji nemáš ráda. 10 let je dlouhá doba, mohla si to zpracovat na terapii do takové míry, aby s ním a jeho partnerkou zvládla vydržet v místnosti.) Mamince s úsměv oznam, že svatba je společenská událost, že ji tam zveš, protože ji máš ráda a pokud tam jít nechce, ať tam nechodí. To ona se okrade o krásný den v tvém životě a ještě jí suše oznam, ať urovná vztahy s tetou a strejdou. My jsme s manželem pár a děláme některé věci spolu, kdyby na nějakou svatbu pozval někdo jenom mě, protože mého partnera nerad, nebo protože někdo z rodiny mého partnera nerad, nešla bych tam. Tedy chci říct, že se může stát, když vyhovíš mamce a podlehneš nátlaku, také nemusí přijít otec. Tety bych se zeptala, jestli skutečně přijdou nebo přijít nechtějí a řekla bych jim, že pokud nepřijdou, doplnila bych místo nich kamarády/kolegy. Jakmile zjistí, že nejsou jediní hosté pod sluncem, tak jim docvakne, že tam také nemusí být, hned je to pro ně atraktivnější. Já jsem jednoho strejdu a tetu ani nechtěla zvát, protože na jinou svatbu v rodině přišli pozdě. Pokud někdo nemá tolik slušnosti dorazit včas (jasně může se něco stát, ale nebavím se o extrémní situaci), tak nemá na svatbě, co dělat. Když věděli, že také nemusí být zvaní, tak jim to bylo vzácnější a dorazili včas.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Také bych v této situaci měla chuť matce říct ať sedí doma, když jít nechce, ale nechci dělat ramenu, protože moje mamka tohle nedělá a holt i když je matka taková, tak prostě člověk ji má rád a nechce to s ní vzdávat.
Odpovědět
@hela_horakova Hlavně si nenech zkazit svatbu a náladu tím, že bys něco měla. Kdo tě bude prudit pošli ho k šípku. Vaše svatba, Vaše zábava, vy rozhodujete 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@adleta013 já bych ji to holt řekla... Moje matka na me zkusila podobný nesmysl, ale s nějakou prkotinou ale hnala to do extrému ani už nevím co to bylo, jestli vysluzky nebo koláčky nějaká úplná blbost, ale tak dlouho do toho ryla ze jsem ji taky řekla ze nemusí chodit ze ji nikdo nenutí a byl klid 😁 někdy radikální stanovisko je rychlejší a efektivnější řešení 😉 přijde mi ze jim to pak snaz dojde.. Od te doby je klid 😁
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?