Mamka nepřijde na svatbu když... co dělat?

Profilova fotka
Ahoj holky, předem vám moc dekuji za vaše názory. Řeším nepříjemnou situaci se svoji mamkou. Ma noveho partnera (cca rok a půl), který ma dceru ve veku asi 20 let, videla jsem ji jednou v životě, je to pro me cizi člověk. Moje mamka ji ma ale rada a chce, abych ji pozvala na svoji svatbu, což jsem odmítla s tím, ze tam nebudu mít nikoho koho neznám. Po měsíci handrkovani to dopadlo tak, ze mamka rekla, ze kdyz nemuze jít na svatbu dcera jejího pritele, tak nepujde ani ona, ze prý nepotopi rodinu (myslela jsem, ze rodina jsem spis já jakožto její dcera). Nesnáším ale takové vyděračské praktiky, takže jsem ji odpověděla, at tam tedy nechodí, kdyz nechce. Chtěla bych znát vás názor, pozvali byste děti novych partnerů svých rodičů, pokud je ani neznáte? Me to přijde jako nesmysl .. proč zvát někoho koho neznám a není me nijak blízký? Moc dekuji..
Odpovědět
Profilova fotka
Úplně tě chápu, máme to doma úplně stejně, jen u nás je to o pozvání máminých kamarádů, kterým jsem sice na svatbě byla, ale měli 300 hostů a ne jako když my chceme 30, jenže prý je máme taky pozvat, je to slušnost, ale pro mě cizí lidi, takže přesně máma zkouší stejné vydírání, že na svatbu nepůjde. Upřímně, blbě to nesu, s mámou nekomunikuju, je to pro mě dost těžký, myslela jsem že máma by měla stát vždycky na straně dcery. Takže co ti poradi, když pozveš dceru, budeš mít klid, ale nebude to podle tvých představ a projevíš určitou slabotu. Když ji nepozveš, buď mamka jen vydírá a pak bude ok, nebo si zavaříš na vážný rodinný problém. Jak se k tomu staví snoubenec?
Odpovědět
Mela jsem na svatbe partnery kamaradu (mych i manzela) ktere jsem videla poprve az tam, stejne tak jejich deti. Neprislo mi na tom nic divneho. Bylo to fajn a jsem rada, ze se vsichni citili spokojeni.
Odpovědět
My to mame podobne, zveme na svatbu jen rodice a jejich nove partnery, jejich deti ne. Popravde nevidim pro to duvod, videli jsme se vseho vsudy jednou a to jen s nekterymi (nasi se rozvedli az kdyz jsme byli dospeli) a nijak se s nimi nestykame, nic proti nim nemam, ale nemam k nim zadny vztah. Mozna pokud bychom spolu vyrustali jako nevlastni sourozenci, tak bych o tom uvazovala, ale takhle ne. Nasi to nastesti chapou, vlastne nam to ani nenavrhovali, takze v tomhle to mame jednodussi. Pokud by mi jeden z rodicu dal najevo, ze je pro nej nevlastni dite dulezitejsi nez ja, asi by se me to dost dotklo. Vyhrozovat svemu diteti ze s nim nebudu v jeho nejduletzitejsi den, mi prijde jako rana pod pas.
Odpovědět
Profilova fotka
@1p2e3t4r5a koukám, ze jsme v podobne situaci.. co ty maminky porad mají s tím, ze musí chtít organizovat i to do čeho jim nic není :( u nas to po dnešním rozhovoru bude jako u vás, také spolu nebudeme mluvit. Přece každá máme právo na to mít na svatbě lidi, které chceme, je to náš den a ne jejich.. :( Já jsem tvrdohlava, neustoupim.. a i kdyby zmenila najednou názor a chtěla na svatbu přijít i bez te holky, tak už ji tam asi ani nechci po tom co mi rekla. Pritel jeste nevi, ze to došlo až do fáze, kdy mamka rekla, ze na svatbu nepujde, ale kdyz jsem to s ni řešila poprvé, tak byl na moji straně a podpořil me, ze mám pravdu.. a co u vás? Jak na Tvůj problem s mamkou kouká pritel??
Odpovědět
Profilova fotka
@kriss13 moc dekuji za podporu a Tvůj pohled na vec!! :-) jen mi to pomohlo utvrdit se v tom, ze nedělám blbost, kdyz na své svatbě nechci cizi lidi. Me to přijde také jako zbytecna rana :( bydlím daleko, vidíme se málo a jeste to takhle zazdi.. překvapilo me to, ale beru to s nadhledem. Ma novou rodinu, já mám zase tu svoji.. ale je to zbytecne.. sama by si nenechala do ničeho mluvit a děla to me.
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l Já osobně bych asi "přežila", že by na mé svatbě byl někdo, koho neznám. Co bych ale ale nesla hodně blbě je to ultimátum. Celkově nesnáším tohle vydírání, takže tím by máma slečně zavřela dveře na svatbu stoprocentně. Na jednu stranu mi přijde zvláštní, že i jí se na vaši svatbu chce, když jste se viděli jen jednou. Je dospělá, žádný malý děcko. Že radši nestráví ten čas někde jinde s lidmi které zná.
Odpovědět
Profilova fotka
@armvdd no přesně, na takové vydírání také nejsem zvědavá at jde o rodinu nebo kohokoliv jiného. Takže holcina tímto 100% na moji svatbu nepujde a mamka už si také nemusí dělat iluze o tom, ze bych ji tam jeste chtěla po tom co mi dala dostatečně najevo kdo je pro ni důležitější. Popravdě si myslím, ze to je iniciativa moji mamky než te holky. O tom koho to napadlo nic nevim, protože jsem to zatrhla hned v počátku.
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l achjo, to mě mrzí že se to u vás taky tak vyhrotilo. :( Mně partner podporuje, ať nepolevuju, máma mi organizovala celý život, školu, partnery, kamarády, když polevím, bude to pokračovat. Ale je to hodně těžký, tak to být nemá, takový "vztah" s mámou. Je to naše svatba, jsme dospělí, samozřejmě že rodiče nám mají radit a ctím jejich názor, ale vydírání a organizování života už je věc jiná. Jak moc je tvoje máma tvrdohlavá?
Odpovědět
Ultímáta a vydírání je samozřejmě špatně, kor od vlastní mámy. Ale na druhou stranu, nejsem tak striktní ve věci "cizích" lidí na svatbě - já tam měla 3 osoby, které jsem na svatbě viděla naživo poprvé, protože prostě tři naši kamarádi v poslední době vyměnili/ našli si partnery, ale z důvodu časových i vzdálenostních jsme se s nimi nestihli potkat dřív. A nenapadlo by mě je na svatbu nezvat jen proto, že jsem se s nimi nestihla potkat. Psala jsem pozvánky "dotyčný+1" a i kdyby s sebou vzali svého šéfa, bylo to jejich právo. Ale je to samozřejmě jiná situace než " neznámá nevlastní sestra".
Odpovědět
Tak ja take nemohu rict, ze budu na nasi svatbe kazdeho buhvijak znat. Pritel ma pomerne sirokou rodinu, takze nektere strycky, teticky, bratrance, sestrenice a jejich rodiny uvidim prvne, ale jsou jeho rodina, on je zna, vyrustal s nimi, ma je rad a chce je tam mit, tak proc ne. Stejne tak pokud je nekdo neci pritel/pritelkyne, tak to take beru ze na svatbu se vetsinou zve v paru. Pochopila bych i kdyby se maminky dotklo ze nechteji pozvat jejiho noveho pritele (i kdyz si myslim, ze ani to neni duvod neprijit na svatbu dcery), ale to ze nechteji pozvat jeho dceru? No a co, tam proste nevidim objektivni duvod proc by vubec meli. Nechci byt zla ale ve vztahu k novomanzelum to v podstate neni ani rodina, jak po pravni, tak citove, tak i moralni strance...
Odpovědět
Profilova fotka
@1p2e3t4r5a myslím, ze moje mamka bude tvrdohlava asi jako ta Tvoje, jak to tak čtu. Vidím na tom jedno pozitivum, nejsem v tom sama.. moc dekuji.. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@nikca92 také zveme tak, ze dotyčný+1, ale ne dotyčný+1+rodina toho jednoho :-D .. samozřejmě kdybych ji znala, tak by to bylo asi o něčem jiném. Ale takhle :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@kriss13 opravdu moc dekuji za Tvé příspěvky. Přijde mi to přesně takto v pořádku. Rikam si, ze by bylo fajn, kdyby mamka navštívila tohle forum a tuhle diskuzi si přečetla :-D Všem vám patří velké dekuji za podporu! :-)
Odpovědět
No ... kamarádka si na svatbu bere jako doprovod klučinu, se kterým je chvíli. Nikdo ho neznáme, ale že by mě to jako úplně trhalo žíly že tam bude někdo, koho neznáme, to netrhá. Tak je to událost, na které se poznáme, však o co jde :). Pokud se nejedná o třeba 30 pro mě naprosto cizích lidí, jde o nic. Spíš jak píše armvdd, vytočilo by mě ultimátum od vlastní matky, než jeden cizí člověk na svatbě :).
Odpovědět
Profilova fotka
@armvdd : Přesně jak píšeš. Kdyby moje mamka přišla s lidskou prosbou, jestli dcera jejího nového přítele může na svatbě být, že jí na tom z nějakého důvodu záleží, zároveň s vyjádřením pochopení, že nás postoj je "nechceme na NAŠÍ svatbě cizí lidi", a že když se rozhodneme ji nepozvat, bude to respektovat, s největší pravděpodobností bych primhourila oko a ze svého postoje bych slevila. Protože toto by byl od matky dospělý vyrovnaný přístup, ten bych brala. Ale že vás bude vydírat, a pokud neustoupite, raději nepůjde na svatbu vlastní dcery??? Co to jako je??? Chování 15ti letého rozmazleného puberťaka, a to leckterym ještě krivdim...:-D Mně osobně by to asi vytocilo natolik (jak píšu, ani ne obsah té žádosti, ale ta forma), že bych za a)trvala na tom, že dcerunka na svatbě nebude, za b)trvala na tom, že tedy ani máma na ní nebude, dle svych vlastních slov, i kdyby ta časem vymekla a chtěla přeci jen přijít. Prostě ji nechat naplno pocítit důsledky svých neuvážených rozhodnutí a cinu (to nechutné vydírání), jakkoli by mě zřejmě mrzelo, že na mé svatbě nebude, je to podle mě jediná šance, jak by si event. mohla uvědomit, co provedla a příště se podobnému přístupu vyvarovala. Jde o to, že ona zjevně počítá s tím, že tomu vydírání ustoupite, tedy opravdu nepočítá s tím, že by na svatbě nebyla...
Odpovědět
Profilova fotka
Úplně souhlasím s vodní vílou- pokud by máma došla s tím, že jí na tom záleží a normálně na rovinu se o tom pobavila, tak bych možná taky slevila. Ale pokud by mi vyhrožovala tím, že nepříjde, tak bych jí řekla jen ok, pozvánku ti dám, budu ráda, když tam budeš, ale prosit se o to nebudu. Myslím, že jako nevěsta máš spoustu jiných věcí na práci, než se tu ještě nervovat s mamkou, která ti nesmyslně vyhrožuje...
Odpovědět
My jsme nezvali děti (samozřejmě už dospělé) nových partnerů rodičů i když je známe :-) a všem kdo i jen naznačili, že z libovolného důvodu (rozumějte něco není podle nich) "nám na svatbu asi teda nepřijdou" jsme rovnou říkali, že teda počítáme s tím, že tam nebudou ;-) a že děkujeme, že nám to řekli včas. Ale je pravda, že takovou věc na nás nezkusil nikdo z rodičů...
Odpovědět
Profilova fotka
Jak píše vodní víla, je to o respektu, toleranci, vyslechnutí si názoru a přístupu. Vydírání a vyhrožování je věc druhá a dost nevyspělé chování. Na svatbě se lidi seznámí, o tom žádná a mnohdy jsou důvody, proč se nepodařilo seznamování už dřív, ale vždy by se to mělo dát vyřešit nějak rozumně. @linda_d_l Nejsi v tom sama, i já jsem si musela uvědomit že v každé rodině je problém, ať už menší nebo větší a i když máme neshody, všichni jsme zdraví a jsem za to ráda. A i kdyby se svatební den nepovedl, i díky sporům, tak vím, že mi po boku bude stát ten, který za to všechno stojí. Klidně mi pak do zpráv napiš, jak to u vás pokročilo, jestli mamka polevila nebo opravdu bude jako ta moje. Každopádně držím palce a přeji hodně osobní síly, ono to nějak dopadne. :)
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l Kdyby to byly malé děti, tak to ještě pochopím, ale nevidím důvod, proč bys měla zvát někoho, kdo není tvůj příbuzný ani kamarád, ani partner nikoho z hostů. A že tvoje máma nasadila takové psychické vydírání, to mi přijde velmi, ale velmi nefér. Úplně tvůj postoj chápu.
Odpovědět
@linda_d_l Já jsem měla s mamkou neshody kvůli tomu, že jsem nechtěla pozvat jejího bratra, nicméně to nakonec vzala s tím, že je to naše svatba a ať si děláme co chceme. I tak jsem z té neshody byla dost vykolejená, ale jak čtu tvůj problém, vídím, že můj případ je velmi slabý odvar. Tohle je opravdu velká rána pod pás a hodně by mě to mrzelo. Rozhodně by ti neměl nikdo kecat do toho, koho si pozveš na vlastní svatbu a už vůbec nedávat taková ultimáta. Od vlastní mámy bych tohle prostě nečekala a je to vážně smutné. Každopádně bych neustupovala, musí si uvědomit, že ti nemůže takhle "rozkazovat". Tohle odpovídá jednání rozmazleného dítěte, které nedostalo svou hračku. Opravdu je neuvěřitelné, jak jsou někteří dospělí nedospělí.
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný vecer všem, moc vám dekuji za čas, který jste mi věnovali. Chtěla bych vám jen říct, jak se situace vyviji. Mamka se do dnešního dne stale neozvala. 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l tak to mě mrzí. Neumím si tuhle situaci vůbec představit. Kdy máte termín svatby?
Odpovědět
Profilova fotka
@wanessa1 termín máme až 6.6.2020, ale nevim, jestli kdyby se ozvala, jestli bych ji vůbec odpustila, ze me kvůli cizi holce hodila přes palubu :(
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l naprosto Té chápu dávat ultimáta je fakt to nejhorší co může být. Jen mě napadlo zda to máte do Vánoc nebo po. Ono asi bude složité i tohle nadcházející období. Držím pěsti ať vše dopadne dle vašich představ a dejte vědět. Jinak máte krásné datum. Ten den se narodil můj úžasný manžel.
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l tak to mě mrzí, to jsme na tom stejně, ale doufala jsem že alespoň tvoje máma se umoudří... :( Je to těžký, takhle to není správné, nemít podporu od vlastní mámy. Máš v plánu ji nějak kontaktovat?
Odpovědět
Profilova fotka
@wanessa1 jeee, tak to budu na manžela na svatbě vzpominat :-D Moc dekuji :-) @1p2e3t4r5a koukám ze u vás je také porad “veselo” :( to se ty naše mámy dočista pomatly.. v takový důležitý den opustit svoje děti a hlavně kvůli ničemu.. vůbec nemam v plánu ji kontaktovat. Mám jen v hlavě připravenou odpověď kdyby se ozvala ona :D což se asi teda nestane. Mám takový vnitřní pocit, ze zarli, ze se vdavam já a ne ona. Ma noveho pritele a kdyz jsem ji rekla o zásnubách, tak se ani nezeptala jaký to bylo. Jen na me vychrlila hned at pozvu na svatbu tu holku. A Ty jsi mamku kontaktovala? Nebo mas to v plánu?? Kdybys chtěla, můžeme si napsat někde soukrome. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky držte se.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak jsem dnes poprvé vymekla a napsala jsem mamce, jestli porad platí, ze nepřijde na svatbu. Dozvěděla jsem se totiž, ze nedorazi ani táta :( mamka mi napsala, ze mi k tomu své rekla.. kamarádka mi radi, at udělám kompromis. Ale co je kompromis? Ustoupit na vydírání od vlastní mámy? Nebudu mít tedy rodiče na své svatbě. :-( .. tím dva ze čtyř sourozenců odpadají také.. přijedou mi jen segry od mamky. :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@linda_d_l Koukám, že jsme v podobné situaci. Moje máma na mé svatbě také nebude. Je to asi 2 měsíce, co jsme nadobro přerušily vztahy. I před tím když ještě byla zvaná však vydírala ve smyslu, že když něco nebude po jejím tak "já tam nepojedu a jsem zvědavá jak se tam dopraví babička s tátou" (svatba je mimo místo bydliště a babička ani táta v invalidním důchodu neřídí a měla je vést ona, pže my tam budeme už o den dřív). Bohužel moje matka je tak zlý a zákeřný člověk, že mám strach, že tam teď dojede jen proto, aby nám ten den zkazila a udělala na místě nějakou scénu. :-( Co říkají ostatní příbuzní na to, že tam tvá máma nebude? Vědí to nebo je necháš to zjistit až na místě? Já mám z tohohle právě nervy, hosty máme pozvané od léta, takže varianta tyhle lidi nepozvat už není možná. S některými příbuznými a známými je matka v kontaktu, takže jim o nás určitě napovídala svoje výmysly a lži, a nevím, zda mám těm příbuzným a známým co ji znají situaci nějak vysvětlovat nebo je prostě na svatbě nechat koukat na to, že tam matka není. :-S
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?