Kdo vás nejvíc zprudil před svatbou?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
V doznívající rozzuřenosti posledních dvou dnů mě napadlo založit tuhle diskuzi. Co negativního se vám stalo před svatbou? Jak to nakonec dopadlo? Mám čerstvý zážitek... Za týden máme svatbu, v restauraci nahlášený přesný počet lidí, které jsme pozvali a včera mi moje matka sdělila, že můj strýc si pozval nějakou příbuznou z Bulharska a pozval ji na naši svatbu. Mně o tom samozřejmě nikdo neřekl, ačkoliv moje máti to věděla už nějakou dobu (on to s ní konzultoval), ale doufala, že to nevyjde a nechtěla mě "zbytečně" naštvat. No podotýkám, že máme s přítelem hrozně široké příbuzenstvo, a tak jsme se rozhodli pozvat jen nejbližší rodinu a pár přátel, abychom se vešli do 50 lidí (jenom já mám 7 sourozenců a rozvedené rodiče, takže to je opravdu jen ta nejbližší rodina). Nezvala jsem třeba ani sestřenici s bratrancem (děti toho dotyčného strýce), ačkoliv máme dobré vztahy, ale prostě to nešlo. Moje máma mi to nakonec vyčetla (!!!!), že to přece není jen o mně, ale o té rodině a že jsem to měla nechat být a přiobjednat jedno místo. No prostě na zabití. Přítel taky nezve spoustu lidí z příbuzenstva a všichni to vzali s klidem. Volala jsem strýcovi a ten mi řekl, že teda když nemáme místo na hostině pro tu pani, tak oni taky nepůjdou. Vím, že před každou svatbou si každá nevěsta zažije momenty, kdy by nejradši rodinu zabila. Ale myslela jsem si naivně, že je to jen tak kvůli prkotinám jako cukroví a podobně. Uklidněte mě, že jste to měli taky tak :-D
Odpovědět
1
4
5
Profilova fotka
no naštěstí, jak to tu tak čtu, tak mám normální rozumnou rodinu. Nikdo na mě nic nevyzvídal, nikdo se o nic nezajímal a na nic se mě neptal (naštěstí), takže ani nebyl prostor pro případnou kritiku. Jedině s mamkou jsem čas od času probrala, co a jak bude, a ta to asi šířila dál po rodině, abych byla ušetřená opakování jedné věci stokrát. Takže všichni to prostě vzali tak, jak to bylo:) Jen tedy co mě mrzelo nejvíc - taťka si nějaký asi dva měsíce před svatbou nechtěl nechat vysvětlit, proč na svatbě nebude jeho sestra s rodinou (oba jejich synové jsou dospělí a s jedním jsem měla v dětství dost nepříjemnou zkušenost, o které otec ví, a přesto je tam všechny musel mít, protože je to bohužel už jediná jeho rodina se kterou se mimochodem já už asi 10 let nestýkám). No prostě mazec...To jsme oba s přítelem žasli, jak je možné, že toto chce vlastní táta po své dceři. Ale po mém hysterickém záchvatu (skoro jsem se při tom pozvracela) a přítelovo řevu, že tyhle lidi tam nechce, jinak si pro něj o svatebním dnu bude muset přijet policie, se situace uklidnila a taťka naštěstí taky a tamty lidi jsme nakonec pozvat nemuseli (svatbu jsme si platili komplet sami - po nikom jsme nic nechtěli)... Jinak se nám jakékoliv komplikace naštěstí vyhly obloukem a lidi byli super @krizecek my jsme se všichni sešli na místě a tudíž žádný odjezd od nevěsty nebyl (s přítelem spolu bydlíme už skoro 5 let a naši bydlí od místa obřadu a hostiny tak 50 km, takže nesmysl). Nikdo s tím teda problém fakt neměl, většina lidí se prostě dopravila taxíkem a bylo jim dobře:)
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona Promiň, že Ti to napíšu takhle a,le Ty jsi je neposlala do prdele ! jako to co píšeš není možné, bych jim řekla, že jestli se jim něc o nelíbí nemusí jít vůbec! já už vlastně ani nechápu proč a kor rodiče jiní příbuzní dělají naschvaly....Než se takhle stresovat jako Ty bych udělala svatbu sami dva u moře a hotovo
Odpovědět
@xsona tak to se divím, že jsi to přežila ve zdraví. Já bych je poslala do háje, a svatbu bych si udělala podle svého a bez nich a jejich řečí.
Odpovědět
Bože holky když si tu čtu všechny ty příspěvky tak si říkám, že můžu být vděčná za rodiče z obou stran! Je neskutečný, co všechno se může někomu líbit/nelíbit a co si dovolí někdo vůbec kritizovat!! Také jsem zastáncem toho, že svatba má být hlavně o nevěstě a ženichovi samozřejmě! Bála jsem se, že mamka je také takový typ člověka, co se do všeho míchá, ale zatím prostě co jsem řekla, to všichni respektují. Navíc mi mamka s babičkou a tetou budou i dost pomáhat, protože si jídlo některé budeme zajišťovat sami, včetně pečení. Takže mamka přišla s tím, že necháme zabít prase a i když jsem se na to nejdřív netvářila tak nakonec jsem uznala, že je to dobrý nápad! Možná ještě přijde něco později, ale doufám, že to budou spíš takové drobnosti! Tchýně se jen jednou zeptala, kolik že tam plánujeme lidí a tchán jí skoro seřval co jí je do toho :-D :-D Jen jsem tuhle říkala, že zatím jsem v klidu a když přijdu k babičce nebo mamce tak něco řeší a pak začnu být nervozní :-) Ale jsem ráda, že se zajímají, ale že do ničeho nekecají a nekritizují! Co mě možná trochu štve, ale spíš fakt nechápu, proč to lidí řeší, že v okolí se ptají, jestli se "musíme" brát...Tuhle taky někdo: Ty jsi určitě těhotná viď? Ale oproti příběhům tady to jsou naprostý maličkosti :-) Jen doufám, že to takhle v klidu dotáhneme do konce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@petulka1989 No to víš, že jsem měla kolikrát chuť je poslat kamsi, ale mě spíš mrzelo to, jaký problémy má se svatbou svojí vlastní dcery máma. Ve všem viděla jenom to, kolik to bude stát, absolutní nezájem o nic. Samozřejmě jsem byla šíleně naštvaná, už jsem před nima ani sama nechtěla nic řikat, ale spíš převládal ten pocit zklamání, jak se k tomu staví. Ono před nedávnem měla kamarádka svatbu, tak jsem viděla, jak to její mamča prožívala s ní, neřikám být ze všeho "vydrcená", ale že se prostě zajímala. A u nás to bylo tak, že když jsem něco řekla, tak to bylo stejně blbě. Už jenom to, že jsem volala, jestli koupit párky na ranní občerstvení a mamča to stočila k něčemu, co mohla kritizovat - proč tam lidi musí přijet, co tam budou dělat, proč nepřehodit obřad na dřív a proč to rovnou nezrušit a tak... A pak druhá věc je, že nás natlačili do toho, abysme si raut udělali svépomocí kvůli penězům a pak ani nepomohla, takže jsem měla opravdu velký záhul před svatbou. Velké díky patří jedné kamarádce, protože bez ní bych to nezvládla připravit. To ona mi pomáhala připravit jídlo, když si mamča dávala venku na zahradě zatím kafíčko... A to jsme po nich žádný peníze nechtěli, takže nechápu, proč ve všem museli vidět peníze, je to naše věc... A je pravda, že jak jsem všechno viděla, tak jsem i litovala, že to nemáme někde ve dvou, ale bylo by to jenom kvůli mamče a babi, jinak přítel si vždycky přál klasickou svatbu a já taky...
Odpovědět
Profilova fotka
Škoda, že tohle téma utichlo, vždycky jsem se sem chodila dobít energií, že vlastně to moje "trápení" není tak strašné :-N Naposled mě "zprudili" tchánovci s tím, že chtějí odvézt domů v den obřadu, ale to už jsem tu psala... chtějí, aby je odvezl syn (tj. ženich) a cesta by trvala asi tak tři hodiny tam a tři zpátky.... no není to báječná vyhlídka být o svatebním dnu asi 7 hodin bez ženicha?? :-D naštěstí jsem to zatrhla....
Odpovědět
Profilova fotka
@martiina_k no kdysi tu bylo ještě jedno téma, v podstatě totožné, a jmenovalo se to "soutěž o přeborníka znechucení svatby". Akorát ho před časem asi admini smazali...bylo tam snad 200 nebo snad i více stran, tak to bylo počtení...škoda ho:( snad se to tady taky rozjede:)
Odpovědět
Profilova fotka
@xsona neboj, nejsi v tom sama... jak tobě do toho kecala máma, mi do toho kecal táta :-D taky to bylo a proč by sem ráno měli dojet lidi a proč to neuděláme všechno v jednom místě (to by bylo v našem případě v hotelu) a tohle je blbě a támhle to je blbě... tak jsem mu někdy v březnu řekla, že jestli tak bude pokračovat, tak se na tu svatbu nebudu těšit ani já... a já se na ni těšit chci, takže jestli mi to chce zkazit, tak to dělá úplně skvěle :-D a zabralo to... teda aspoň do svatby... po ní to zase začalo... ale jedna věta mě dorazila asi nejvíc... prý až ji bude zase někdy dělat, tak že b y to udělal tahle.... No já teda svatbu opakovat nechci, chci se snažit aby žádná další svatba být nemusela... Fakt nevím co tím myslel :-D ale nechala jsem to raději plavat. Nemá cenu debatovat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@verunka_korunka hm, to je chronický stěžovač:D u nás naštěstí nikoho takového nemáme, kdo by si jen stěžoval (resp. jsme takové lidi nezvali) a jsme rádi. A navíc lidi taky ví, že kritizovat je zbytečné, protože by to už stejně ani ničemu nepomohlo, věci si děláme podle svého...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
U nás to je asi nejvíc citový vydírání od táty. Když nebude po jeho,na svatbu nepůjde. A pěkný problémy mi dělá švagrová,i když spolu nekomunikujem,stihla zařídit aby nešla na svatbu moje teta se strejdou,který mi měl jít za svědka.
Odpovědět
Profilova fotka
Tchýně :-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Profilova fotka
@liss_durman Tak něco podobného se nám taky stalo :-N Přítel se jen tak zeptal svého svědka, zda s tím tedy už počítá (déle jak před půl rokem byl tázán, zda by za svědka nešel) a on si jen tak řekne, že nám a manželství jako takovýmu vlastně vůbec nevěří, že on je rozvedenej a nevidí důvod, proč my bychom za pár let neměli být taky :-D Vtipný a smutný zároveň, no.. :-|
Odpovědět
Článek se načítá
Taky jsme zažívali před svatbou muka a bohužel nám to i částečně svatbu zkazilo :( Manžela rodina v pohodě a vklidu, když jsme potřebovali pomoct nebo poradit stačilo říct :) ale rodina s mojí strany.... Začalo to tím, že muž šel žádat o mojí ruku, klasika s kytkou a první co máti řekla bylo, že ať to vymslím jak chcu, ale buď půjde na svatbu ona nebo babička (byli spolu pohádané ale mě se jejich spor vůbec netýkal) pokračovalo to tím, že se ptala mojí segry proč mi nejde za svědka a domluvila mi ju bez mýho vědomí, ale já už měla domluenou kamarádku. S rodinou jsme nikdy neměli vřelý vztahy a vždycky mi pomohli spíš kamaáradi v životě než rodina. Nicméně pak byla i segra naštvaná kvůli máti. Pak jsem chtěla po švagrovi aby mě odvezl na obřad. Bylo to domluvené už hodně dopředu asi 14 řekl, že o ničem neví a že teréňáka kterýho jsem měla domluvenýho řídit nebude (je to profesionální řidič) že ať si ho jako řídí ten koho to auto je - auto je tchánovo, takže jaksi nic... nakonec mě vezl současnej švára, kterýho to potěšilo. Při další návštěvě u našich se na nás máti tvářila jak vrah, vyčetla nám že nejedu od nich (kde jsem neměla uža ani svoji postel, skříň nic svého) a bydleli jsem 50 km jinde a už rok měli svoji vlastní domácnost. Pak teda cukroví, že ona si pro svoji rodinu napeče, což jsem pak nechápala kdo je teda moje rodina ??? Pokračovalo výčitkama, že my stejně žádný cukroví mít nebudem, nechtěli jsme žádný tradice jako koule na nohy a tak, tak to jsme byli uplně trapní a nejhorší. Pak proč jako máme kapelu na svatbě na co si to jako hrajem, že nevíme co s penězma, ať uděláme jen obřad na úřadě a oběd s rodinou a pak někdy v budoucnu grilovačku...že teda jako nikdy neslyšela o večerní zábavě nebo že by se na svatbě tancovalo. Takže výčitky ohledně toho jak je všechno zbytečný a drahý a já nevděčná a příšerná, budou cí manžel k ničemu atd. Po jedné návštěvě jsem si málemm vyřvala hlasivky do polí a skončila na psyatrický léčebně... ale dík mému muži se tak nestalo :) No nic méně dopadlo to skutečně že si napekla svoje cukroví, který pak rozdávala známým, protože od nás nic nechtěla, nic ohledně svatby ji nezajímalo, ale všude po svým okolí rozhlašovala, jak jsme horzní a že ji odstrkáváme, přitom nám s ničím nakonec pomoct nechtěla. V den D mi furt tvrdila, co jako dělám, proč to tak prožívám (česání,líčení atd.) že to je den jako každej jinej..tak jsem jí řekla že pro ni možná, ale pro mě je to den důležitýho rozhodnutí, že pro mě to rozhodně není den jako každej jinej, tak ať mi to pořád neopakuje. Pak se začala vrtat do příchodu nevěsty, takže místo utajené nevěsty, ji tam všichni naháněli po nádvoří, všechno nám chtěla přeorganizovat, celý obřad se tvářila jak kakabus, vůbec nechápala proč máme profi fotografa - taky zbytečný - no a nakonec, když odjížděli pře nástupek kapely domů se mě zřekla, že už jejich dcera nejsem a do rodiny nepatřím, když jsem v slzách odběhla na záchod tak mě běžel uklidnit vlastní brácha, který viděl že se něco stalo a za ním i nevlastní segra. Když mě brácha nějakým způsobem uklidnil, tak vyběh poslat rodiče pryč ze svatby. A mezitím se do mě pustila segra na záchodě, jaká jsme mrcha vůči rodičům, že jako jsme nejala z domu a že jsem nevděčná atd. .. nová hádka a nové slzy, nervy rupli, vyhodila jsem segru. Vypila ne ex sklinku vína, vyběhla na parkoviště za mnou ženich s bráchou a svědkyní, kteří mě uklidnilovali, já si opět vyřvala hlasivky do pole, dala panáka a šli jsem na první tanec. Na svatbě si jen hrstka lidí všimla, že se něco stalo a ti se nptali, jinak všichni byli spokojení a já díky mému muži, bratrovi a přátelům, si nakonc svatbu taky užila. Nutno podoknout, že rodiče byli ve skutečnosti pěstouni (v realu prateta a prastrýc), u kterých jsem vyrůstala od tří let. Bratr vyrůstal u babičky, která na svatbě nakonec nebyla kvůli zdraví. Od svatby nejsem s mojí pěstounskou rodinou v kontaktu a manželova rodina mě bere jako vlastní, takže je to všechno super. Co se týče rodičů, tak to zamrzí a hodně, ale časem se s tím člověk smíří. Pevně doufám, že nikdo na svatbě nezažije takový nervy co mi :) vždycky může být hůř milý nevěsty, ale když budete držet při sobě s vaším nastávajícím, tak vše dobře dopadne, jako v pohádce :)
Odpovědět
Profilova fotka
Propána lidičky, co to máte kolem sebe? =-) Já bych se s takovýma věcma vůbec netrápila, jakmile by mi do toho začal kecat někdo, kdo na to nemá právo,začal by kritizovat nebo dokonce vyhrožoval, že nepřijde,tak bych mu prostě řekla ať nechodí :-) Přece nebudu mít na svatbě někoho komu se to nelíbí,kdo mi to nepřeje, nebo mi dokonce řekne, že mi to stejně nevydrží..Sami si zaděláváte na problémy při svatebním dnu, zvete si kyselé ksichty a podobně :-S No né? :-N
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Profilova fotka
Ráda oživím diskuzi, aspoň se mi uleví 😄 Zásnuby jsme nejprve jeli oznámit k rodině přítele. Kupodivu nejlépe reagovala tchyně, na které bylo vidět, že má radost a těší se. Tak doufejme, že jí to i vydrží 😄 každopádně první věta babičky byla "To se opičíte po Moravě, co?" Brácha od nastávajícího, co si žije s manželkou na Moravě, se ženil v zimě. Takže jasný, nebýt toho, ten můj by si mě nikdy nevzal. Díky 👌 a následovalo "No, udělejte si to jen ve čtyřech, to je nejlepší. A vůbec, my stejně nepřijedeme." A to bylo všechno 😄 takže mě to opravdu nabylo pozitivní energií a hned jsem se začala o to víc těšit! 😄 Další osobou, která se to dozvěděla, byla moje matka. Přijela na návštěvu se svým novým objevem, se kterým se zná asi dva měsíce. Na moje sdělení, že se budeme brát mi odpověděla "Jee, tak to bysme se mohly vdávat spolu!" 😂 no jasný! O tom jsem vždy snila! 😄 "Já bych se taky vdávala!" No, má matka by se vdávala pořád. S každým chlapem dělá to samý. Akorát ten ji přestane za pár měsíců bavit a svatba se nekoná. Tak jsem to přešla, dali jsme se do řešení místa a data. S velkou slávou jsme konečně minulý týden rezervovali místo, tak volam mámě "Hurá! Sláva! Máme datum a místo!" Odpovědí mi bylo "Já si XY taky vezmu! A brzo. Nemáme na co čekat." V tu chvíli jsem tak nějak pochopila, že já a naše svatba není důležitá a vzdala jsem to. Večer mi ještě přišla smska o tom, jak se vezmou to a to datum tam a tam (asi za měsíc) a to bylo všechno. Tak si říkám, že když už nemá máma radost z mojí svatby, má snad aspoň radost z té svojí a z toho, že mě "trumfla" a vdá se dřív. Nebo nevím, co si o tom myslet 🙈😄 ale jak říká Ross Monice v Přátelích "Zkus to vydržet. Máš ještě dobrou práci a přátele.." Takže asi tak 😄😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 měsících
Tak taky přispěji 😃 Můj teď už manžel, když mě žádal o ruku, tak ještě než jsem vůbec byla požádána, to musel oznámit své mámě, protože ona nemá ráda překvapení a byla by naštvaná, že se to nedozvěděla jako první. Byla i naštvaná, když jí švagrová oznámila těhotenství, že chce, aby jí na to ostatní připravili (takže nejlíp říct "mami, snažíme se o dítě, žena má zrovna ovulaci, tak na to dnes vlitnem" 😃). Když jsme se s nimi po zasnubach viděli, tak první, na co se mě zeptala bylo "ale nebudete se brát teď ne? Počkáte ještě chvíli?". Pak po asi měsíci byla u nás na návštěvě a řekla nám, že je hrozne ráda, že jí se svatbou neotravujeme a ona má klid". Další supr byla moje švagrová, manželova sestra, která pár let před námi svatbu měla a tak mi moc chtěla radit, aniž bych si pro radu chodila. Ona celkově ráda radí, aniž by se jí někdo na něco ptal 😃. Ta mi měsíc před svatbou oznámila, že její manžel nás s manželem nemá rád a myslí si, že jsme divný 😃. Další pecka byla, když tchýně řešila, že chce bílé šaty, což jsem zatrhla a ona si tedy vzala šaty bílo-modré. Pak 5 dnů před svatbou mi volala tchýně, že ať jí řeknu, kdy a kam mají přivézt stan na posezení na svatbu. Tak mi dala tchána a ten mi řekl, že ráno v den svatby přijedou a stan postaví, což se mi moc nelíbilo, ale nenechal se odbýt. Večer mi volala švagrová, že co jsem zase jako tchýni udělala, že jí volala a strašně na mě nadávala, jak jí s tou svatbou už s**u, že si furt vymýšlím kraviny a že jsem řekla, že ten stan musej přivézt v sobotu, když ona se chce už hezky nalicit a nacancat a pak tam budou stavět stan. Švagrové jsem to vysvětlila a ona zavolala tchýni, vysvětlila jak to opravdu bylo a pak mi ještě zavolala, ať se tchýni omluvím a je to hotovo.. super 😃. Další co jse řešili bylo oblečení. Chtěla jsem, aby se lidi převlékli do něčeho slušného, když už se chtějí převlékat. Tchýně se převlékla do růžových legin a modrého tilka.. to už nekomentuju, ale je to na fotkach, ve videu... Pak mi sestřenice řekla, že moje babička všude říká, jak si stejně myslí, že nám to nevydrží a že si akorát uděláme dítě a půjdem od sebe a jednou se ještě určitě vdávat vdávat budu. No a po svatbě jsem se ještě chytla se švagrovou a už se spolu 7 měsíců nebavíme. No prostě veselo.. což mi ještě připomíná, že tatova žena měsíc před naší svatbou na tátovo oslavě začala nějakým cizím ženským přede mnou říkat, že jsem blbá a že se prý vdávám z LÁÁÁSKY. Myslela jsem, že jí dám pěstí. Po svatbě jsme se shodli, že kdybychom mohli vrátit čas, vezmeme se sami se svědky a zbytku to oznámili.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
@chelsea52 Aaaa, teď to pro změnu nejste vy, nýbrž kamarádka. :-D :-D :-D
Odpovědět
Tak já se taky připojím. Když jsem se s tátou, macechou, mojí nevlastní sestrou a jejím přítelem bavili o naší svatbě, tak jsem zmínila, že teda zvu všechny 4 a macecha hned řekla, že se omlouvá, ale že ona určite nepřijede a ať s ní nepočítáme. Na otázku proč mi řekla, že by musela mé mámě říct do očí, že je pi*a. Tak jsem na ní koukala s otevřenou pusou. Naši se rozvedli, když mi bylo asi 7. Tzn. před 23lety. Samozřejmě nedokážu říct, co se mězi nimi přesně stalo, od obou jsem slyšela ne zrovna lichotivé věci na toho druhého, ale proboha. Je to už tak dlouho, tou dobou jim bylo kolem pětadvaceti. A hlavně macecha mojí mámu v životě neviděla, přesto by měla potřebu jí tohle říct. Tak jsem jí řekla, že v takovém případě bude opravdu lepší, když nepřijde. A mě to žíly netrhá :)
Odpovědět
@lenickan1 asi chcela hrat dolezitu a mozno cakala, ze ju budes prosit :D to sa ale zrejme prepocitala ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já už po svatbě. Před svatbou se u nás spíš dělí velké příšery než, že by někdo něco kazil. Manželova ségra v pátek před naší svatbou bohužel potratila, manželův bratránek měl akutní záchvat dny takže nechodil a jeho otec kterým se svou novou rodinou nebyl na svatbu zván byl v nemocnici . Někteří se nám snažili vnutit myšlenku, že je to jasný signál, že se nemáme brát. Vlastně to už nám řekli i jedni kamarádi cca měsíc před svatbou, že nepřijedou protože na svatbu nejsme připravení. U nás to pak vyvrcholilo na svatbě kdy mi tchýně rozervala šaty a řekla, že nemůže koukat kde tu mega sukni mám, a že už jsem měla být převlečená a vůbec si nějak neodpustila poznámky. Asi jí omlouvá to co se stalo dceři den před svatbou...
Odpovědět
@wanessa1 Těch nepříjemností jste teda měli víc než dost ☹️ Jak to teď vypadá se vztahy s oněmi kamarády?
Odpovědět
Profilova fotka
@iveete pro manžela se nic nemění no a já si myslím svoje. Jako, že bych je musela vidět za každou cenu to ne,ale zase úplně je taky nevytesnim když jsou pro chlapa důležití. A jedna z největších nepříjemnost je moje měsíc před svatbou zlomená noha.q
Odpovědět
1
4
5
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?