Předmanželská smlouva nejen o majetku

Profilova fotka
Diskuze o předmanželské smlouvě tady je,ale ráda bych jí obnovila a hlavně jí posunula trochu jiným směrem. Zajímalo by mě,zda někdo z vás do smlouvy zahrnul i věci týkající se soužití,nebo jak to nazvat? Trosku sem pátrala a zjistila,že se do ní dá zahrnout v podstatě cokoliv. Kolikrát týdně bude sex,i kdo bude nakupovat pivo :-D (nadsázka) My tam budeme mít,že pokud bude v manželství nevěra, přijde druhý o podíl na domě a že manželství může být rozvedeno až po roce od podání žádosti(aby byl čas na nápravu).
Odpovědět
@escapelle dát si tam můžeš co chceš, ale počítej s tím, že blbosti typu sex 3x týdně jsou nevymahatelné, ustanovení o tom, že manželství je rozveditelné až po roce, rozvodu manželství fakt nezabrání, apod. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ten čas na nápravu je hezký nápad. Kolikrát vidím, že se lidi rozejdou i kvůli prkotině a zahodí jinak krásný vztah. :o(
Odpovědět
Do smlouvy si můžeš dát asi co chceš, ale většina těch věcí ze soužití je právně nevymahatelná. @huwik Jenže to, že se ti dva nebudou moct rozvést jim v rozchodu nezabrání. Myšlenka je to hezká, ale když dva napravovat nechtějí, tak je k tomu nic nedonutí...
Odpovědět
Jojo, s tím ročním odstupem je to poměrně fajn nápad. Ale myslím si, že to není moc o smlouvě. Bud ty dva chtějí nebo ne. Můžu se přece odstěhovat, žít si svůj život a být prostě vdaná. Takže pochybuji, že pokud se na tom nedohodnete v tu chvíli, kdy nastane nějaký problém, tak nějaká smlouva Vás k tomu těžko donutí. Ale to je můj názor. Jinak my budeme mít smlouvu pouze kvůli majetku.
Odpovědět
@mpbg ono nejde o názor, ale je to prostě holý fakt. Soud vážně žádná smlouva o zákazu rozvodu zajímat nebude. :-D Ale jinak je to celkem fuk, protože rok (i dýl) může trvat rozvodový řízení i bez smlouvy, když už jsme u toho :)))
Odpovědět
@escapelle je dobré všechny vaše nápady, co dát do smlouvy, napřed probrat s právníkem. NOZ docela zásadně tenhle nástroj oslabil a právník vám nejlépe řekne, zda to, co tam dát chcete, je i právně nárokovatelné.
Odpovědět
Profilova fotka
@genelady s tim sexem to je jasne,byl to priklad a pisu,ze je to nadsazka ;-) samozrejme ze to manzelstvi nezachrani,ale muze to byt pokus o zachranu
Odpovědět
Profilova fotka
@mpbg to je pravda.asi to mozna opravdu zbytecne je,ale pro me to je asi znak toho,ze v tuto chvili,ted do toho oba jdeme s tim,ze budeme chtit pro zachranu manzelstvi oba udelat maximum.to,jestli to pak dodrzime je vec dalsi...
Odpovědět
@escapelle Asi mi nerozumíš - jde o to, že když jeden z vás podá návrh k soudu, tak ten vás buď rozvede nebo nerozvede, ale určitě nebude rok čekat, až mu vaše smlouva umožní rozhodnout ;-) A v tom případě takové ustanovení smlouvy nemá žádný smysl - tj. vyhozené prachy za advokáta (pokud vám některý takový bullshit fakt napsal), čili nechápu ten smysl. Morálně si snad věrnost slíbíte u oltáře, na to nepotřebujete písemnou smlouvu.
Odpovědět
@escapelle Jasně, ale když to tak budete chtít oba, nemusíte to mít přikázaný ve smlouvě. prostě to ve Vás bude :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@genelady k zadosti o rozvod se predmanzelska smlouva priklada,nebo ne? nepopiram,ze tomu nerozumim a v podstate sem se o to jeste nijak hloubs nezajimala.jen jsem dneska projela par webu.. a prisli jsme na to tak,ze nedavno bylo v ordinaci kterou nesledujeme,ale prepli jsme to a zrovna tam byla scena kde nejaka dama predlozila nastavajicimu predmanzelskou smlouvu ve ktere stalo,ze manzelstvi nesmi byt rozvedeno 3roky po svatbe.na to konto jsme se o tom zacli bavit,ze bychom tam mimo vyporadani sjm dali klauzuli s tou neverou a rocni lhutou
Odpovědět
@escapelle ježiš a protože to bylo v seriálu, tak to je pravda? :-D Ne, fakt není. Předmanželská smlouva je u rozvodu k ničemu, ta se může hodit až při vypořádání majetku (ten se ale při rozvodu neřeší, resp. může se předložit dohoda o vypořádání sjm, přičemž při splnění dalších podmínek soud už pak nemusí zkoumat příčinu rozvratu manželství, ale když se na majetku nedohodnete, rozvodu to nebrání). Jak podáš žádost o rozvod, soud bude konat. Samozřejmě můžeš vzít návrh zpět nebo navrhnout přerušení řízení, ale prostě pokud se jeden z vás bude chtít rozvést, tak vás soud zkrátka rozvede (ty případy, kdy soud nerozvede, jsou zcela výjimečné, v praxi jsem se s tím ještě nesetkala - dělám na soudě). Smlouva o tom, že vás soud rok rozvést nesmí, bude dobrá leda tak pro pobavení soudce. Tak jen abys nepočítala s něčím, co v praxi pak nefunguje :)
Odpovědět
Článek se načítá
@escapelle v ordinaci! :-D :-D to snad nemyslíš vážně, ne? Ty se seriózně domníváš, že co Nova, či prima naplácá do seriálu za kraviny, je podle skutečné reality? Myslím si že ani ta klauzule s nevěrou není v ČR vymahatelná. I kdyby tě tisíckrát podvedl a ty jsi to mohla dokázat, jednou je tvůj manžel a má nárok na polovinu společného majetku.
Odpovědět
Profilova fotka
@genelady @evzeniegrandetova booooze zeny,ja sem preci nerekla,ze kdyz to bylo v serialu,tak je to pravda :-D rekla sem jen to,ze to tam bylo a to nas privedlo na myslenku....... @evzeniegrandetova pravo sice ma,ale kdyz napiseme,ze v tom a tom pripade se ho vzdame? opravdu jsem se o tom s nikym neradila,takze nevim..proste jsme se o tom bavili,prislo nam to spravne,vhodne...samozrejme kdyz nam advokat rekne,ze to nema zadny smysl,tak nenadelame nic ;-)
Odpovědět
@escapelle vyhodíte prachy za advokáta :-D
Odpovědět
Profilova fotka
V smlouve byc hresila predevsim spolecny majetek a ne blbosti jako dobu, po ktery se muzete rozvest atd, proboha, jdete se vzit ;-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Já sice ještě nejsem vdaná, zatím zasnoubená a už teď vím, že si chci nechat udělat předmanželskou smlouvu. Moje kamarádka si ji neudělala a doplatila na to, ale doporučila mi, ať si ji udělám u https://www.cikr.cz/sluzby/rodinne-pr... . Jsem teď v procesu a jsou opravdu milí a spolehliví
Odpovědět
@escapelle My tedy upravovali jen majetek, ale dovolím si čerstvou zkušenost. Tady nejsme v Americe... Smlouvu sepisuje notář, nikoli advokát, a notář jede podle paragrafů, které do smlouvy přímo cituje a na které se ve smlouvě odvolává. Protože platnost smlouvy samozřejmě stvrzuje, silně pochybuji, že by vám tam napsal něco, co není v souladu se zákonem. Tipuji, že zmínka o tom, po jaké době se můžete rozvést, asi nebude úplně OK...
Odpovědět
Profilova fotka
Mě teda pobavilo, že paní se evidentně tři roky po této diskusi vdávala znovu. Takže ta vytuněná smlouva, inspirovaná Ordinací v růžové zahradě, asi nakonec přišla ke slovu. 😄 (Ale berte to prosím jako nadsázku, je jasné, že každý rozvod je smutný a může se to stát komukoli - nechci se posmívat.)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?