Budete mít smlouvu s provozovatelem místa svatby?

Dobry den, Budeme se brat a mit hostinu ve Vinicnim Altanu v Praze a prekvapilo me, ze na muj pozadavek, at zaslou k nahlednuti smlouvu, mi bylo odpovezeno "smlouva neni treba". :-o Jelikoz uz hodne let ziju v zahranici, tak nevim, jestli zadam nejaky nadstandard, nebo mam na smlouve trvat? Pokud by se nekdo chtel podelit o zkusenost s jednanim prave Vinicniho Altanu, byla bych moc vdecna, tema "Mate zkusenosti s Vinicnim Altanem" ma asi 175 stranek, pulkou jsem se prokousala a je to dost off-topic.... Predem dekuju :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tady se většina věcí zařizuje jen na dobrý slovo, smlouvy jsou celkem výjimka.Je to taky tím, že v zahraničí je běžné, že svatby se pořádají na určitém speciálním místě, ty si objednáš určitý balíček - v něm je například osvětlení, jídlo, úklid po akci, určité druhy alkoholu, určitý počet číšníků...a to vše je ve smlouvě specifikované. Svatba v restauraci či hotelu je tam braná jako trochu "podřadnější", v uvozovkách. Tady tak 99% svateb je v restauraci, kde mají svoje lidi, vaří určitá jídla z lístku, osvětlení je, jaké je....přijde mi, že potom vážně není smlouva potřeba, je to jednodušší si předme ověřit služby, které se nabízí, Co přesně by sis chtěla smlouvou ošetřit?
Odpovědět
Profilova fotka
My smlouvu máme ;-)
Odpovědět
My jsme smlouvu měli se všemi dodavateli. U některých to bylo samozřejmostí, protože na tom sami trvali, jinde to bylo na naši vlastní žádost, ale myslím si, že je fajn mít něco písemně strvrzeno (a ideálně i s případnými sankcemi za nedodržení smlouvy nebo odstoupení od ní). Bohužel už jsem se nejednou setkala (přes kamarádky, osobně při jiných příležitostech nebo od holek tady na beremku), že si to potom někdo někde rozmyslí, nebo dostane lepší nabídku od někoho jiného a na vás se tak vykašle třeba týden před svatbou (nejčastěji restaurace, fotograf, kameraman a kapela/DJ), takže si myslím, že je jistější se "pojistit" než jen dát na dobré slovo. MYslím, že nikdo nebude mít nic proti, protože jsou tím chráněny obě strany. Protože stejně tak vy si můžete najít jiné místo/lepšího fotografa a potom způsobit škodu druhé straně (blokace termínu, odmítnutí jiných zakázek - ztráta tržby ...) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janictourek nemyslím si, že by kdokoliv z dodavatelů přistoupil na to, že bude platit sankce za odstoupení od smlouvy. Pár smluv třebas od fotografů jsem viděla, a v případě, že by si to rozmysleli, tak prostě jen museli vrátit zálohu, to bylo všechno
Odpovědět
Profilova fotka
Já chci smlouvu na všechno :-) A zatím se mi to daří. Obřad máme v Dendrologické zahradě v Průhonicích, kde nic takového taky běžně nemají. Tak jsem si jí prostě napsala sama, dala jim jí k doplnění a podepsali jsme to. I se stěhováky, kteří mi do zahrady přivezou nábytek, chci smlouvu (taky mi napsali, ať jim pošlu návrh sama). Zatím všichni chápou, že nevěsta potřebuje jistotu a vychází mi vstříc. Teď mě napadlo, že s oddávajícím smlouvu nemáme. Ale budeme mu platit předem a přitom snad nějaký papír podepíšeme.
Odpovědět
ahojky, no právě mě to taky zarazilo, pán provozní z místa hostiny po nás ani žádnou zálohu na hostinu nechtěl....to by byl celkem slušnej trapas, kdyby se na nás vykašlali:-(
Odpovědět
@barbora_b pokud to bude seriózní dodavatel, tak s tím pravděpodobně problém mít nebude. Pokud s tím někdo mít problém bude, pak nejspíš není možno se spolehnout na to, že nehrozí z jeho strany "zaječí úmysly". Sankce je oboustranná (může být peněžní nebo kompenzační), takže nevidím důvod, proč by to mělo někomu vadit. Po vás by také chtěli náhradu za ušlý zisk a svatba (z tohohle pohledu) je business jako každý jiný, tudiž smluvní podmínky by měly být pro obě strany stejné. Jak říkám, u nás s tím problém nebyl nikde, jen je třeba, aby si člověk řekl ;-). Kdybyste zařizovaly firemní setkání/večírek nebo návštěvu prezidenta, tak byste také měly vše smluvně ošetřené, včetně různých sankcí, je to součíst Event Managementu. A tohle je v podstatě to stejné, jen jiná událost ;-). Ale i kdyby ve smlouvě nebyly zmínky o sankcích, doporučuji mít vždy radši podepsaný papír na všechny objednané služby, včetně jejich rozsahu a cen. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@janictourek No, neřekla bych, že to byli neseriozní dodavatelé, naopak velice vyhlášení fotografové
Odpovědět
@barbora_b a chtěl po nich někdo změnu ve smlouvě a oni odmítli? Nebo jen měli tak postavenou smlouvu a nikdo se na nic neptal a jen na podmínky přistoupil a podepsal? My také ve smlouvě od kameramana měli pouze návrat zálohy, ale to by mi bohužel nepomohlo v tom, že by mi pak neměl kdo svatbu natočit, takže jsem tam chtěli mít (a také měli) dodatek o zajištění kompetentní náhrady v podobě nového kamerama (aby měl prokazatelné zkušenosti zkušeností, za stejnou cenu a hlavně jsme chtěli vidět jeho práci a museli bychom ho jako náhradu také akceptovat), jinak byla sankce. Kameraman souhlasil, jen chtěl, abych dodatek vypracovala já, že on neví jak, že tu základní smlouvu mu připravila právnička. A pak jsme to podepsali a bylo :-). A co se týká té vyhlášenosti, tak třeba konkrétně tady u nás znám jednoho vyhlášeného fotografa, který sice fakt hezky fotí, ale spolehnutí na něj je tak 50:50 a už na to několik něvěst bohužel doplatilo ... takže serióznost ze "jména" bohužel mnohdy vyčíst nelze ...
Odpovědět
Profilova fotka
@janictourek To chci vidět, jak bys pak prokazovala, zda ti dohodil nebo nedohodil dostatečně kompetentní náhradu.... Já si myslím, že máš vědět, koho si najímáš, opravdový profík ti týden před svatbou neodřekne. I když si vypracuješ jakoukoliv smlouvu, tak se tyhle situace dají těžko ošetřit - kdo bude hodnotit výsledný umělecký výkon nebo profesionalistu náhrady, pokud by došlo ke sporu? Nevím, mně přijde prostě smlouva jako nesmysl, ve výsledku, kdyby to byl nějaký hajzlík, tak ti stejně odstoupí od smlouvy a už vidím, jak se s ním soudíš o tři tisíce, protože náhrada se ti moc nezdála...
Odpovědět
@barbora_b no tak věř, že já zrovna nejsem člověk, co nechá jen tak něco projít :-D. Ale upřímně s tvým názorem nesouhlasím. Pokud se nevdáváš každý den a nenajímáš si na tyto služby lidi, které znáš (rodinu, známé atd.) si myslím, že jen těžko můžeš vědět koho si 100% najímáš (málokdo má 100% kladných recencí), tak je lepší se pojistit, na tom nevidím nic špatného. O kompetenci náhrady jsme si měli rozhodnout případně my, takže pak bychom si to vyčítali leda sobě. Ale ano, máš pravdu, špatně by se to pak případně řešilo (konkrétně tento případ s kameramanem), ale pořád lépe, než když nemáš v ruce vůbec nic a je to jen slovo proti slovu. Ale když tobě to tak stačí, tvoje věc. Časem poznáš, že smlouva není nic špatného a že slouží k ochraně obou stran :-)
Odpovědět
My jsme měli smlouvu jen na kytky, obřad, focení a filmování. Na hostinu jsme smlouvu neměli a ani ji nevyžadovali. Nicméně vše jsem měla od provozovatele potvrzené mailem. Celou hostinu i raut včetně pití jsem měla naceněné i s množstvím, které požadujeme. Takže cena za oběd a raut byla předem přesně dána. Pití, jsme měli též podrobně rozepsané včetně toho, že odmítáme platit tvrdý alkohol a neexistuje otvírání účtů. Vše jsem měla majitelem potvrzeno a odsouhlaseno. Maily jsem si radši vytiska a měla je s sebou. Smlouva to sice nebyla, ale alespoň měl člověk něco v ruce.
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj holky, dekuju za odpovedi, az ted jsem se k tomu dostala odepsat. Me se zatim zda jednani ze strany restaurace celkem seriozni, ale nejak me to zarazilo, ze "smlouva neni treba", prece kdyz si ji vylozene vyzadam, tak by snad nemel byt problem? Nechci si ale zbytecne pridelavat nejake problemy, "delat krky". Ale videla jsem treba v te diskusi primo o Vinicnim altanu, ze doslo k situaci, ze se diky beremku holky dozvedely, ze tam maji dve svatbu ve stejny cas, respektive slo o hostinu. Proste mam strach z toho "na cestne slovo", bo sliby se slibujou..... a ja jsem navic v situaci, ze na svatbu prijede dost cizincu, tak kdyby neco bouchlo, tak to nepujde resit ve stylu "no tak prijdte pristi tyden" nebo tak. Mam oceneni jidla a u toho je par poznamek, jakoze chlebicky a jednohubky jak se budeme fotit a tak... ale nevim, jestli je to dost? :-S
Odpovědět
Teda byla mi nabidnuta faktura na zaplaceni zalohy, takze uplne na cestne slovo by to nebylo. Muzu se zeptat, kdo smlouvu ma, co tam mate vsechno zahrnuto, ze bych si to treba nejak nacrtla sama a poslala jim to mailem, at mi potvrdi, ze na tom vsem jsme se domluvili? Treba s tou obsluhou, at tam treba nelita jeden cisnik nebo tak neco ]-( Mozna jsem paranoidni, ale pritel (Anglican) smlouvu chce, protoze to "je normalni" a kdyz nebude a neco bouchne, tak je to na me, bo ja to zarizuju..... Zas ale nechci, aby se citili, ze cuju nejaky podfuk, proste jsem necekala odpoved "smlouva neni potreba" :-o Jeste jednou vsem dekuju :-)
Odpovědět
@barbora_b Jo, toto treba chapu v pripade fotografa nebo tak, kdyz budes mit skarede fotky, tak se tezko dohadas, ze ve smlouve psal, ze ti udela pekne :-D Ale svatebni misto a hostina???
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 10 měsících
Profilova fotka
Ahoj, moc prosím, měl by někdo vzor smlouvy s restaurací? Chtěla bych nějakou vytvořit, ale nevím, od čeho se odpíchnout.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Ahoj, zkusím obnovit tuto diskuzi.... Konečně jsme po neúspěšných pokusech (kdy nám majitel napsal, že místo nás to nakonec rezervoval někomu jinýmu a kdy odešel provozní a tím pádem se nám zrušilo místo) našli restauraci, kde nám nakalkulovali docela slušné ceny za jídlo. Ale když jsme napsali, že zálohu přijedeme zaplatit o víkendu a ať nám zatím pošle smlouvu, tak paní začala být "protivná", že žádné restaurační zařízení smlouvy na svatby nedává a co si to vymýšlíme a že nám dá max. účet z útraty, atd... Jsem z toho nesvá, já chtěla zrovna na místo hostiny smlouvu jako potvrzení o rezervaci a o tom, že opravdu tam bude to, co jsme si dohodli, výzdoba, čas, obsluha a vše, na čem jsme se dohodli, popř. i s nějakýma penálema, když se to zruší, atd... A ona takhle... Nemáte některá smlouvu k nahlédnutí, že bych si jí upravila a paní poslala, aby věděla, o co se mi jedná?? Děkuji
Odpovědět
@tomaveru Můžu poslat smlouvu k nahlédnutí pokud chcete, kdyžtak prosím o soukromou zprávu, nechci to tu veřejně vkládat :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 měsících
@rachelkaa - ahoj byla bys tak moc hodná a poslala mi k nahlédnutí také smlouvu? Nechci se dostat do stejné siuace jak se píše výše. Děkuji.
Odpovědět
Ahoj, nemáte prosím někdo vzor smlouvy, kterou mohu podepsat s restaurací? Byla bych ráda, kdybych měla smluvně garantováno vše, co mi restaurace ústně /mailem/ potvrdila, a rovněž uvedenou sankci v případě, že dojde k nějakým změnám. Od provozního mám přislíbenu pouze fakturu s uvedenými kalkulacemi za jídlo, nápoje a ubytování, ale to se bojím, že nestačí. Mockrát děkuji :-)
Odpovědět
@rachelkaa Také vás moc prosím, budeme také sepisovat, ale nevíme, co tam má být, díky moc předem!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, máme zamluvenou restauraci, na zahradě u restaurace máme mít obřad. Prý nesepisují smlouvy na termín ani na hostinu. Bojím se, aby pak vše bylo tak, jak jsme se dohodli. Nemáte někdo k nahlédnutí smlouvu, jak má vypadat. chci si ji sama napsat :-) a nechám od nich potvrdit. Díky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ano, budeme mít smlouvu a nejen na obřad, ale u dodavatelů také, třeba v salonu na šaty...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
@rachelkaa Prosím tě mohla bys mi také poslat tu svou smlouvu, abych věděla? Byla bys moc hodná. Chystám se na smlouvu s restaurací.
Odpovědět
Holky, když budu mít hostinu v restauraci můžu si kapelu sehnat sama nebo mi jí sežene restaurace? Jde mi spíše o to, jestli je obvyklé, že si toto svatebčané shání sami, tzn. že restaurace ze sehnání kapely nic mít nebude. Provozní restaurace zatím řekl, že je to na nich. Děkuji za názory/zkušenosti
Odpovědět
@nevesta7826 to slysim poprve...kazdy kdo mel u nas svatbu si zarizoval vse sam a to co sam chtel vcetne kapely,DJ, dortu i kdyz jim nabizeli sveho dodavatele atd.. Jedine co si holky nechali obcas udelat od nich byla vyzdoba ale to si rekly jak a co chteji.
Odpovědět
JJ, děkuju za odpověď :-) .... Jsem už natěšená jak blááááázen :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 letech
Na smlouve urcite bezprostredne TRVAT. Me se stalo ze 20 dnu pred svatbou kterou jsem organizovala ze zahranici na me majitelka Lenhertova Hotel Na Doline Trojanovice zacala stekat po telefonu ze vsechno rusi protoze jsem spratek ????at poslu rodice a at ji uz nikdy nevolam, protoze jsem protestovala ze jeste stale nic nevim ohledne svatebniho menu. Zaloha 30% na zaplneni celeho hotelu pro nase hosty + jidlo zaslana v cervnu 2016 Svatba 17.09.16....a 29. 08. 16 DEVATENACT DNU PRED SVATBOU si Nedokazete si predstavit jak mi bylo... jak sem ji s placem prosila.... zkusenost otresna. chapu ze my nevesty nejsme uplne normalni ale ze si takove chovani dovoli provozovatel je nelegalni ale zrejme kvuli neexistujici smlouve ma nestabilni majitel/ka vetsi prostor
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?