Může při necírkevním sňatku oddávat kněz?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, nevíte někdo, jestli může při necírkevním sňatku oddávat kněz? Nechceme se brát v kostele, ale rádi bychom kněze. Máte s tím někdo zkušenost? Případně neznáte nějakého, který takto oddává z okolí Hořovic? (okres Beroun). Předem děkuju :-)
Odpovědět
1
2
@lucieterezie Abych byla zcela upřímná, tak mě k hledání jiné varianty sňatku také dovedla spíš povrchnost. Matrika mi nevyhověla a já to chtěla tedy řešit tímto způsobem. Teď mě to hodně mrzí a snad mě jen omlouvá, že o jiných variantách jsem nevěděla. Nicméně teď jsem z těchto možností nadšená a splňují právě to, co osobně chci...lidský a duchovní rozměr obřadu.
Odpovědět
rakowka ... hmm velmi zajimave. Jak rikam ja se nikdy s nicim takovym nesetkala. Jenom s klasicky civilnim snatkem na matrice, nebo cirkevnim snatkem v kostele a to vzdy katolickem. Ale fajn .. když to takhle někdo chce, umí zadat zakazku a někdo tu zakázku umí zpracovat tak asi to bude ok. Já se asi do této role nepatřít pořádně nikam právě neumím moc vžít, ale když mě to takhle vysvětluješ, tak mi to pomáhá to vlastně nějak chápat.
Odpovědět
aimirin tak me ted tohle trochu pomatlo. Ja prave nerozumím co myslís tim kdyz rikas matrika ti nevyhovela tak jsi to chtela resit TIMTO zpusobem. a ted teto hodne mrzi a omlouva snad jen nevedeni o jinych variantach. nicmene jsi z techto moznosti nadsena. Tak ja nerozumim jaky zpusob to je, kterym to resis, ktery te vlastne mrzi a zaroven jsi nadsena z "těchto" možnosti .. me to jenom trochu mate, ale treba je to tim, ze me nektere ceske vety matou vseobecne.
Odpovědět
@lucieterezie Chtěla jsem říct, že mě mrzí, že i já byla tak trochu povrchní..chtěla jsem obřad od kněze kvůli datu a času, který mi mohl zajistit (matrika ne). Ale nyní, když jsem prozkoumala možnosti, jaké se mi tím dostávají, jsem strašně ráda a matrikářkou už bych se prostě oddat nenechala, i kdyby mi nabízela milion.
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, přečetla jsem tady tu plamenou diskusi a musím říct, že je to opravdu téma k zamyšlení. každá z vás má určitě v něčem pravdu. Já se teda musím přiznat, že mě bylo datum svatby úplně jedno, prostě jsem to chtěla v říjnu. Nad tím, že bych se nechala oddat na úřadě jsem nikdy ani nepřemýšlela. Jistě přítel je nevěřící, mohli jsme se oddat někde na zahradě a určitě by to bylo krásné, ale mě by to nic nedalo. Já asi totiž chci poslouchat ty slova o Bohu a o požehnání a o všem co k tomu patří a vyměnit si slib před Bohem a dodržet ho a řídit se jím a ne brát to jako prázdná slova, která tam zaznít prostě musí, aby se tam "jako něco řeklo". Popravdě, mě jsou nějaké mašličky úplně jedno. Mám úplně obyč a kdyby nebylo mojí mamky tak je prostě den před svatbou navážu rovnou na ty myrty a neřeším to, toto je pro mě taková věc, která je pomíjivá a vyhodí se, ale to manželství by mělo vydržet. Přítel už si myslí, že jsem se zbláznila, protože pořád chodím a přemýšlím nad tím obřadem a nad slibama a tak. Nicméně i civilní obřad, ať už je veden kýmkoliv může být hezký. Každý tam prostě chce slyšet to jeho, co pro něj je důležité a plnohodnotné. Neodsuzujme se proto navzájem a nekažme si ty svatby.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Muzete mi prosim poradit...existuji v cechach soukromy oddavajici...?mela jsem jednu svatbu v australii a chtela byc druhou v cechach,ale radnice mi svatbu "na oko"pro rodinu udelat nechce!!!
Odpovědět
@danaklo a vy ste uz podla ceskeho prava manzelmi? lebo napr. my (obaja Slovaci) sme sa brali v Cechach a aby bol sobas uznany na Slovensku, trvalo to dost dlho....a sesternica sa brala v Australii a rok na to na SVK tusim dokonca v kostole....rovnako aj kamoska - vo Francuzsku sobas civilny, doma cirkevny...pretoze ak sa o to nepoziada oficialne, tak v CR si stale slobodna, nie? a co sa tyka tvojej otazky - myslim, ze nic take ako sukromny oddavajuci neexistuje...mozno by si mohla skusit inu matriku (najlepsie nejaku malu dedinsku) alebo to navrhnut ako "melouch" pre oddavajuceho - samozrejme bez st.znaku a podpisov atd. .... a ak bude uplne zle, nejaky herec z mensieho divadla alebo ukecany znamy to urcite zvladne.... :-)
Odpovědět
Ahojky, znam kněze který oddává i mimo své působení. Kdybys mněla zájem pošlu Ti kontakt. Nás oddával a byly jsem moc spokojeni.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?