Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

novotnaveroniika Neaktivní

Svatba byla 2. září 2017 Region Česká Lípa  • 

 • Nádherná!
  Celý páteční den před svatbou propršel, nebyla chvilinka kdy by nepršelo. Veškeré přípravy probíhaly za deště a s ženichem jsme už nedoufali, že by to sobotní počasí vyšlo bez deště. Naše okolí nás však uklidňovalo, že to přeci vyjde, že bude bez deště! V pátek jsme začali vyzvedáváním šatů a obleku + květinovou výzdobou na stoly = první vlaštovka úsměvu na našich tvářích. Museli jsme ještě narychlo do reklamky si nechat vytisknout menu karty a program, který jsme na poslední chvíli vytvořili. Pak přijela svědkyně a začali jsme nosit veškerou výzdobu do aut - 2 plná auta toho byla. Pak ještě pro dortík a minizákusky. Ze začátku jsem byla v obavách, aby výzdoba nevypadala chudě, ale svědkyně mě ujišťovala, že dle počtu krabic toho bude určitě dostatek. Výzdoba proběhla za pomoci mého tatínka, brášky, svědkyně, ženicha a nej kamrádky Terezky. Už samotné rozmisťování dekorací (jamík, hostova sklenička a ubrousek, příborů) vypadala skvostně a ze mě už pomalu opadaly obavy. Celý personál sklářské krčmy nám byl nápomocen, ale udiven, že jejich pomoc nepotřebujeme, že vše zvládáme sami. Nakonec jsme vnitřek krčmy ozdobili od 17-20hodin, kromě venku. Ten měl na starosti ženich v sobotu ráno, až podle počasí. Jeli jsme spokojeni domů a usínali jsme s pocitem, že už po noci bude náš den D a hrozně se oba těšíme!
  V sobotu jsme společně s mojím ženichem vstali za sluníčka, bylo nádherně, prostě bez jediné kapky deště! Nasnídali jsme se, dojeli jsme pro kytičky (maminky, svědkyně, nevěsta, korsáže a do vlásků) a ženich mě odvezl do kadeřnictví a jel zdobit s taťkou obřad. V kadeřnictví už se česala moje maminka s babičkou, vizážistka líčila a vládla příjemná atmosféra! Když maminka s babičkou odjely, zůstala jsem tam s bráškou a fotografem. Pak se objevila moje kamarádka Terezka s manželem a dcerkou a přinesli šampaňské, aby si semnou na ten den D připili. Bylo to tak nádherné kouzelné gesto, to si pak člověk uvědomí, jaké podklady má kolem sebe! Mezitím ženich a tatínek připravili obřadní místo a posílali mi fotky, jak to nazdobili. Chtělo se mi plakat, jak se všichni snaží aby to bylo dokonalé a ono to bylo dokonalé! Obřad bude venku, jupí!
  Doma u rodičů už na mě čekala moje rodina, všichni mi ríkali jak mi to sluší a "uklidili" mě do ložnice, kde jsem měla občerstvení a lahev šampaňského. Ve 12hodin přijel ženich, tak moc jsem se na něj těšila, jak bude vypadat, že jsem ho vyhlížela střešním oknem (podotýkám, že jsem musela stát na židli, abych ho viděla :D), byl nádhernej, moc mu to slušelo a mě se podlomovaly kolena, jako před 10ti lety. Pak přijely ostatní a ti moje nej ženy mi pomáhaly s vývazky, korsážema, do šatů a prostě se všemi úkoly, které jsem si vymyslela. Bylo to super a jsem moc ráda, že jsem je tam měla. Svatební hosté nasedli do aut a jelo se ke krčmě, všichni troubili, blikali a já si to prostě užívala. Jako nevěsta jsem byla ukrytá ve služebním bytě krčmy, aby mě opravdu nikdo neviděl.
  Přišlo na obřad, všechny písničky, které jsme vybrali vyvolaly tu správnou atmosféru. Nikdy nezapomenu na to, jak já vysmátá jdu s tatínkem k oltáři, všechny dojaté tváře zdravím a ženich stále otočen, otočí se a řekne mi,, jak moc mi to sluší! Když někdo spolu je 10 let, tak si takových věcích vážíte o to víc. Celý obřad jsme se mačkali za ruce, zvládli jsme prstýnky, a překrásný spontánní polibek. Následovaly gratulace, společné focení.
  Hlavního slova se ujal provozní krčmy, přivítal nás, rozbili jsme a zametli talíř, dostali jsme krásné dárky od krčmy: anděla ze skla, aby nás a naši lásku opatroval a skleněný měšec alá kasičku..Hosté byli velmi potěšeni, když našli na stolech skleničku s vlastním jménem a jamík. Synoveček měl radost ze svítícího spinnera, dětičky z plyšových medvídků. Bylo krásné vidět, ty spokojené pohledy a úsměvy.
  Následoval proslov tatínka, byl nervózní ale řekl moc milá slova, hlavně mi utkvěla v hlavě věta "já sám vím, jaké to je mít po boku životního partnera, a to samé přeji vám". Ženich s rozklepanýma kolenama poděkoval hostům za nás, že jsou tu s námi v náš den D a začali jsme hodovat (polévka a svíčková)..
  Pak jsme se šli s ženichem fotit. Mezitím přišla kapela a začala hrát, následovalo krájení skvělého dortu a první novomanželský tanec, zábava se rozjela a všichni tančili, pili, bavili se a byli moc spokojeni!
  Naši přátelé si připravili skvělé hry - otázky pro ženicha s nevěstou, kdy se odpovídalo za pomoci bot, a hru "šup tam s ním" - 2 tými a zasouvání kuchyňského válečku do ruličky toaletního papíru, tato hra měla úžasný ohlas, že se zopakovala snad 4x :D
  Ve 21:40 za mnou přišel ženich s našimi svatebními skleničkami a šampusem a šli jsme na ohňostroj, tak moc mě to dojalo, bylo to famózní!
  Pak už jsme jen tančili, byl raut, a loučili se s hosty, kteří pomalu odjížděli.S ženichem jsme odjeli jako poslední v půl5 ráno :-)
  Byla i svatební noc...
  Druhý den jsme dostávali pochvaly na to, jak jsme to měli kouzelné, nádherné, úžasné atd..Vyzvedli jsme výzdobu, zbytky rautu, rozbalíčkovali a rozvezli hostům..
  Večer jsme četli přáníčka, a oba jsme ronili slzičky..Museli jsme si pak zabalit, protože nás v pondělí večer čekala cesta na letiště a jeli jsme směr líbánky.

  Oba jsme se shodli na tom, že se náš den D povedl se vším všudy, vše se vydařilo podle našich představ, spontánnost probíhala a byla kouzelná. Moc si vážíme všech, které byly v náš den s námi, protože díky ním byl náš den přesně takový, jaký by měl být!

  Je taky skvělé, když pak jedete po svatbě na svatební cestu, protože kdybychom ten týden po svatbě chodili dál do práce, vzpomínka by se rychle vytratila za starosti všedního dne. Takhle jsme si to mohli vychutnat ještě o týden dál!
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
novotnaveroniika
Veronika Jan
Registrace: září 2014
Bydliště: Region Česká Lípa
Příspěvků: 9
Inzerátů: 0
Přátelé: 101
Po svatbě
9 0 8 dní
Po svatbě
Líbí se mi tyto fotoblogy (71)