Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

lesnisvatba Neaktivní

Svatba byla 29. srpna 2015 Jesenice, Region Rakovník  • 

 • Krásná, jak jinak! Něco se povedlo na jedničku, něco na dvojku, ale 14 dní po svatbě vám mohu říct, že na drobnostech už nezáleží. Ty krátké zmatky a malé nedokonalosti zapomenete a vzpomínáte na celkovou atmosféru a ta byla úžasná.
  Pokud mohu někomu pomoci s jeho přípravami, napsala bych tu raději, co se povedlo a co tolik ne, protože svatba je neopakovatelná. Tak třeba poradím někomu jinému :)
  Chválím nás a doporučuji:
  Mám opravdu krásné vzpomínky na obřad, vůbec jsem nebyla nervózní a pamatuji si všechno. Měli jsme možnost zasáhnout do řeči oddávajícího. Nebyla vůbec špatná, ale byla hrozně krátká! Byli bychom v minutě svoji! Proto jsem panu starostovi přidala pár odstavců a celý ceremoniál tak výrazně natáhla (s mírou).
  Obřad nám podkreslil skvělý cellista Jan Sklenička, před samotným svatebním pochodem zahrál ještě jednu skladbu, na kterou nastupovali svědci a ženich s maminkou. Pak všichni čekali na příchod malých družiček a nevěsty s tatínkem - na druhou skladbu, svatební pochod a obřad se opět příjemně natáhl.
  Připravili jsme si s manželem krátký svatební slib - cca 3 věty. Trénovala jsem ho poslední měsíc každý den před spaním a po probuzení a myslím, že ho už do smrti nezapomenu :D Říct to pak nebyl vůbec problém, žádná nervozita. Všichni moc pochvalovali, že to bylo nádherné. Při slibu jsme se drželi za ruce a dívali se na sebe. Jsou z toho i krásné fotky.
  Dekorace místa - jaký efekt dokáže bílý krepový papír vlající na větvích? Wau! Pár pom-poms, svíčky v lahvích, luční kvítí a to skoro stačí. Aspoň na svatbu v přírodě ano!
  Perfektní jídlo, ani tady jsme neudělali chybu. Pozor svatba byla ve 14h, přeskočili jsme tedy klasický oběd, připravili jen domácí welcome občerstvení, kolem 4h dort a pak večerní raut pro všechny se zajímavým složením. Na uvítanou pár domácích řízečků, šopák, bram. salát - ruku na srdce, kdo si rád nedá zvlášť, když jsou mini ;) Dort, tak to byla opravdu perla naší svatby! Až doplním všechny fotky, tak mi, věřím, dáte za pravdu. A co hlavně, nebyl krásný jen zvenku, byl krásný i zevnitř, nepřeslazený a šťavnatý a plný ovoce a hořké čokolády. Fantazie!
  Svatební nástěnka s fotkami - snažili jsme se vybrat vtipné fotky, jak dětské, tak později společné, klidně takové, kde nám to vlastně nesluší, ale byla to legrace!
  Aktivita malování - připravili jsme stojan s plátnem, barvy a nechali hosty malovat. Mělo to úspěch, v průběhu odpoledne se u něj prostřídali všichni a my máme krásnou vzpomínku - svatební dárek od všech.
  I když sama pracuji v módní branži, nepřeháněla jsme to s šaty. V jednoduchém modelu jsme se cítila báječně, přirozeně, bez omezení a vydržela jsem v nich až do 11 večer, když už začalo být trochu chladno. Neměnila bych! Pocit výjimečnosti není v šatech, jako princezna se budete cítit i tak! ;)

  Co se nepovedlo, ale přežili jsme to:
  Nenechala jsem si dost času na vlastní přípravu, chtěla si co nejvíc z příprav udělat sama a pak měla cca 45 minut zpoždění! Takže bylo velké napětí a později to trochu nabouralo harmonogram. No ALE, věříte, že jsme o tom až do poslední chvíle nevěděla? Moje báječné kamarádky, co mě oblékali, česali atd., mi tento drobný problém zatajily a já už na hodinky nekoukala. Díky nim a jejich prozíravosti jsem se nedostala do žádného stresu a dokončila přípravy tak, abych byla spokojená. Jsem za to moc vděčná! I když souhlasím, že je to docela malér, čí je to v konečné fázi den?? :D Manžel udržel nervy a dočkal, splnil poslední zkoušku a teď jsem jeho ;)
  Trochu byly zmatky v organizaci po obřadu, focení, dort, volnočasové aktivity připravené v zahradě. Složitě jsme hosty, vč. rodinných příslušníků sháněli k oficiálnímu programu - ve chvíli kdy přestal platit tištěný program (moje chyba) zavládla trochu anarchie. Pokud nemáte koordinátora, doporučuji si ho sehnat :D Tady nevím, co jiného poradit. Zkrátka by na svatbě 40+ hostů měl být někdo s mikrofonem, kdo má řečnické nadání a zároveň ví, jaké jsou vaše představy. My zkoušeli moderovat sami, ale moc nám to nešlo, nejsme moc řečníci. Nakonec nás zachránil svědek.
  Měli jsme reprodukovanou hudbu, profesionálně připravený play list a profi techniku. Naše nejoblíbenější songy. Přesto, asi to není stejné, jako když je přítomna dobrá živá kapela, mnoho hostů jsme k tanci nevyprovokovali, chybí tam ta interakce. Svatbu jsme plánovali docela narychlo a už nikdo, o koho jsme měli zájem, nebyl volný. Z osobní zkušenosti a svatby kamarádky doporučuji kapelu Stratosband.
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
lesnisvatba
Jiřina - 34 r. Robert - 40 r.
Registrace: červenec 2015
Bydliště: Nové Strašecí, Region Rakovník
Příspěvků: 7
Inzerátů: 0
O mně: Krátké vzduchoprázdno po svatbě...Svatba byla úžasná, ale přesto všechny ty přípravy, nervozita, spánkový deficit a celkově styl života a myšlení v posledních týdnech se na dalších pár dní, možná týdnů budou ještě zrcadlit tam a zpět, než se vše zase vrátí ke svého normálu a objeví se nové cíle a výzvy.
Přátelé: 0