Doporučujeme: Modrastrecha.cz Modrykonik.cz Mojasvadba.zoznam.sk Modrastrecha.sk

andishka Neaktivní

Svatba byla 14. června 2014 Nemojany, Region Vyškov  • 

 • Náš svatební videoklip: http://vimeo.com/101451193

  Celý týden před svatbou byl naprosto šílený. Byla jsem nemocná, brala jsem antibiotika, měla jsem neuvěřitelné záchvaty kašle a teklo mi z nosu. :D Takže místo zařizování jsem ležela v posteli a odpoledne jsem si vždycky odskočila na zkoušku šatů, řasy, nehty, vlasy a kosmetiku.. Nejvíc obdivuju Sonku Nutribju Skerik, která mi lepila řasy stylem, že jsme měly každých 10 minut pauzičku na můj kašlový záchvat.  A svého muže za to, kolik toho byl schopný ještě během toho posledního týdne beze mně nakoupit a zařídit.. :-* Nicméně po celém tom týdnu jsem neustále propadala panice, že místo romantického ano během obřadu budu 5 minut kašlat... :D Ale to se nakonec nestalo. :)

  V pátek jsme rozvezli cukroví do práce, šla jsem na pedikuru, pak jsem se doma musela sbalit a nachystat vše na den D, protože jsem nespala doma. Nejhorší bylo naskládat všechno do auta a vyskládat zase z auta v místě hostiny. Určite doporučuju se domluvit s rodinou nebo nějakým svalnatým kamarádem, který vám pomůže, protože my na to byli sami dva, a dost jsme se naběhali.. :D

  Noc před svatbou jsem strávila se svojí kamarádkou z dětství na hotelu v Nemojanech, kde byl obřad i hostina. A byl to ten úplně nejlepší nápad. Žádný stres nebo nervozita, daly jsme si šáňo, kecaly jsme a kolem jedné ráno jsme šly spát. :)

  Ráno v den svatby už vše plynulo podle plánu. Jakmile jsem otevřela oči, tak jsem se cítila o moc líp a moc jsem se těšila. :) Takže jako zázrakem jsem přestala kašlat a rýma byla už skoro fuč. :) Byla jsem utajená nevěsta (určitě doporučuju všem!!!), takže své dopoledne jsem strávila ve společnosti mých 4 skvělých družiček, své kamarádky z dětství, vizážistky, kadeřnice, fotografa a kameramana. Holky hodně pomohly s výzdobou, běhaly, zařizovaly co bylo potřeba a pak mě udržovaly vklidu, pily jsme šáňa, zajídaly to jahodama, bavili se, fotili se.. Takže to bylo úúúúúúúplně suprový dopoledne, který jsem si moc užila. :)

  Po oblečení šatů jsem nepozorovaně vklouzla do auta mému bratránkovi, popojeli jsme asi 2 minuty k brance poblíž altánu, kde byl obřad (kvůli velkolepějšímu nástupu :D) a v zákrytu jsme čekali, až k altánu příjde ženich s maminkou. Začátek obřadu měl být přesně ve 13:00. Měli jsme to naplánované na minuty i s koordinací smyčcového tria. :D Ale nakonec nám to stejně nevyšlo, protože můj děda musel přesně za minutu jedna na záchod. :D :D Vtipnější na tom bylo to, když mi pak srneček vykládal, že se 13:05 zeptal mé družičky, jestli už se vrátil a ona mu tvrdila, že je ještě na záchodě. Tak pořád celej nervózní hypnotizoval budovu, kde byly záchody a najednou si všimnul, že děda už dávno sedí na židličce u altánu.. :D No sranda.. :D

  Obřad byl úžasnej. Brečela jsem akorát při gratulacích. Můj děda je hodně emotivní člověk, takže když mi celej ubrečenej podal ruku a nemohl ani nic říct, tak mě to dostalo.. :)

  No a pak už to jelo.. focení po obřadu.. chomout.. rozbíjení talíře (svatebčani nám k tomu naházeli asi 500Kč v korunách, takže než jsme to zametli, tak všem pořádně vyhládlo :D. Ještě, že jsme tam měli tolik dětí, které nám s nadšením pomohly :)).. pak výbornej oběd (po předkrmu a polévce jsem do sebe nasoukala akorát pul knedle a kousek masa, protože přes ztažený korzet jsem byla plná už po předkrmu)... po obědě zakrojení dortu a svatební blesk (byl naprosto bezkonkurenční, vtipně dělaný přímo na nás :D).. pak boží focení s Kaspym a točení s Víťou.. nejvíc jsem si užila ňuchlování se srnečkem pro kameru.. :) ... po návratu z focení první tanec.. vypouštění balonků.. házení kyticí (házela jsem na 2x, protože mám blbej odhad vzdálenosti.. jednou spadla na zem protože jsem hodila málo, podruhé spadla taky na zem, protože jsem hodila moc. :D)... pokračování zábavy.. večerní raut.. čtení přáníček... tombola.. kvíz o novomanželích (kdo uhodl otázku ve stylu oblíbený sport ženicha nebo datum narození nevěsty, dostal medajli)... další vtipná hra byla, když si asi 6 kluků dalo na nohy nafouknutý kondom a holky ho měly prasknout náskokem na jejich klín (moje vychytralá družička si vzala na pomoc špendlík, kterej si pak v zápalu hry bondul můj bratránek do nohy :D).. focení ze západem slunce a na trampolíně (skákat na trampošce ve svatebních šatech byla pecka :D)... taneční vystoupení mých kočiček družiček mělo velký úspěch, zvlášť, když nás zapojily do děje, což jsme vůbec nečekali.. novomanželský kvíz se zvedáním bot (skoro ve všem jsme se shodli a když ne, tak to prý bylo roztomilé.. :))...ohňostroj.. prskavky... noční focení se svíčkama a odjezd fotografa (chudák, ten si s náma užil :D – odjížděl skoro s 2 tis. fotkama)... hledání ženicha a nevěsty podle zadku (já srnečka poznala okamžitě, ale on mě ne, protože ho zmátlo, že svědkova manželka nastavila holý zadek a my ostatní jsme měly spodničky... :D) .. tyjo – až ted, když to píšu, si uvědomuju, jakej jsme měli nabitej program.. :D... pak už se jen pařilo a jedlo, pařilo a jedlo.. ve 2:00 odjel DJ, ale my jsme ještě nechtěli spát, tak jsme udělali afterparty na novomanželském apartmánu, kde se kecalo, pilo a jedlo.. tečku jsem tomu dala, když jsem se zeptala, jestli si někdo nechce vyžkoušet svatební šaty.. :D.. jste nezažily ten jekot mých kámošek.. :) a už se oblíkalo a vyslíkalo – pěkně jedna po druhé. :D.. pařili jsme asi do 4:00.. když všichni odešli, tak nastala další divočina, ale o té už se rozepisovat nebudu.. :D Usli jsme neuvěřitelně šťastní a naprosto vyčerpaní (já v samodržkách :D)...

  Celý den byl naprosto pohádkově úžsnej. Nikdy nezapomenu na srnečkův pohled při obřadu, na první polibek, na jeho neustálou pozornost a láskyplné pohledy.. Nikdo se nepopral, nikdo se přehaně neopil. Jediné, co mě mrzí je, že jsem si nestihla popovídat se všema svatebčanama, ale všichni nás teď zvou na návštěvy, takže si to určitě vynahradíme. :)

  Za nabitý program vděčíme svědkovi, jeho manželce, družičkám a kamarádům.. O všech hrách a kvízech jsme nevěděli a vše pro nás bylo překvapení. Vše měli neuvěřitelně naplánované a skvěle připravené. Jsem moc ráda, že je máme. Jsou úžasní a bez nich by to nebylo ono!

  Doporučení a poznatky:
  -Smyčcové trio: Pokud plánujete smyčce k obřadu, dejte svědkovi peníze, ať jim po obřadu hned zaplatí a oni můžou jet. Ti naši spěchali, my se šli po obřadu hned fotit a na kluky jsme zapomněli. Takže vznikl takový trapný moment, kdy se snáněli po penězích a my zatím lítali s rodinou a fotili se. Nakonec situaci bravurně vyřešila svědkova pohotová manželka, která zaběhla pro peníze a klukům zaplatila. :)

  -Dort: 4 patrový dort byl celkem propadák. Teda alespoň pro mě. Nevypadal podle obrázku a chuťově byl hodně sladkej a té potahové hmoty tam bylo strašně moc. Kdybych se mohla vrátit zpátky do minulosti, nechám si radši udělat 1 patro a minidortíky. A hlavně požaduju od cukrářky ochutnávku. Navíc pro 62 lidí nám zbylo celé spodní patro. Ještě, že máme v práci takové sladkožrouty, kteří zbufnou všechno.. :D

  -Fotokoutek: super nápad za zabavení lidí. Největší úspěch měly paruky, klobouky, knírky, králičí uši. Všichní s tím blbli a pařili. Určitě doporučuju.

  -Balonky: pokud přemýšlíte o vypouštění balonků, nechte si to raději nafouknout firmou. My měli bombu za 1500 Kč, ze které jsme měli nafouknout 50 balonků. Ve finále jsme jich nafoukli jen 35. Tzn. cca 43Kč za balonek. Kdybychom si to nechali nafouknout od paní z agentury, tak dáme 9Kč za balónek a ještě by to bylo bez práce.

  -Prskavky: pokud plánujete prskavky, pečlivě se připravte na zapalování a dbejte na bezpečnost. Je dobré mít nachystané svíčky, o které budete prskavky zapalovat. Zapalovačem to nešlo moc dobře. Jinak z toho měli všichni takové druhé Vánoce a nepřestalo se prskat dokud nebyla vypálená poslední prskavka. :)

  Uffffffffffffff.... Dejte mi vědět, jestli jste to někdo dočetl do konce.. :D Po tezích k dizertačce je to můj nejdelší text za poslední 3 roky.. :D
Příspěvky pro registrované uživatele se ti nezobrazují.
a uvidíš všechny příspěvky!
andishka
Andrea Aleš
Registrace: duben 2013
Bydliště: Region Brno
Příspěvků: 1
Inzerátů: 0
Přátelé: 6
Líbí se mi tyto fotoblogy (35)
Moje kolekce