Žiji svatbou víc než přítel

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, potřebuji se vypovídat, tak píši. Budeme s přítelem spolu v den svatby 8 let. Svatba bude v květnu. Jenže včera jsme se dost kvůli tomu pohádali. Ještě před zásnubami jsme se o svatbě docela dost bavili. Vymysleli jsme místo obřadu, shodli se na šatech, prostě jsme už dost reálně plánovali. V září jsem dostala zásnubní prstýnek. Oznámilo to rodičům, dohodli se kde bude hostina, kdo by nám mohl dělat fotografa. Jenže od té doby ticho po pěšině, svatba je za 4 měsíce a doma o ní nepadne asi slovo. Hrozně ráda bych si užila všechno to plánování, shánění, ale samozřejmě s ním. Jenomže kdykoliv jsem na téma svatba narazila, nikdy se "nechytl" přišlo mi, že to nechce řešit, že má najednou něco důležitýho na práci atd. Včera jsem to nevydržela a zeptala se, jestli teda vůbec nějakou svatbu chce, že dělá, jakoby se ho to netýkalo. No a on mi na to řekl, že už má zařízený catering, že zajistí i hostinu (budeme ji mít na zahradě a pronajmeme si na oběd jeden sál), že přece proto něco dělá, že je ještě čas třeba na oznámení a tak. Říkal mi, že to není pravda, že by se o svatbě nechtěl bavit, že jsem měla přijít a narovinu říct, chci se třeba večer pobavit o svatbě a on že by nebyl proti no a pak řekl to, co mě hrozně bolí. že jsme spolu téměř 8 let a když už spolu 7 let bydlíme, takže nečeká, že se po svatbě něco výrazně změní. Řekl, že si mě bere dobrovolně, chce si mě vzít a bere to tak, že vytvoříme rodinu, do kreté přivedeme děti, sjednotíme jména. A že to asi proto tak neprožívá a nedělá z toho "kovbojku", když už jsme spolu tak dlouho. Navíc je mu prý úplně jedno, jestli bude dort kulatý nebo hranatý a špendlýky s bílou hlavičkou nebo barevnou. Mě to hrozně mrzí, protože je to naše první a nejspíš i poslední svatba, chtěla jsem aby byla romantická, abychom spolu plánovali, myslela jsem si, že nás to ještě víc sblíží, že je to akce nás dvou. Je pravda, že navíc ještě výrazně změnil zaměstnání, takže má v práci teď velký fofr a taky odpovědnost. Mám pocit, jako by všechno bylo důležitý, jen ne svatba se mnou. Včera už jsem měla chuť to celý zrušit, úplně mi to plánování otrávil, tak fakt nevím. Možná někoho napadne, proč jsme se nevazli dřív, ale jelikož jsme se potkali v 18, chtěla jsem nejprve dokončit školu, což jsem v červnu udělala, zkrátka jsem si připadala ještě hrozně mladá, i když on už tenkrát tvrdil, že by si mě chtěl vzít. Jinak začíná mluvit o dítěti, takže se mnou budoucnost plánuje, ale teď mě to hrozně mrzí, že to taky tak neprožívá a že asi nebudeme mít tu krásnou romantickou svatbu, co čiší z fotek tady na beremku. Je mi z toho hrozně smutno, protože jsem si to představovala jinak :-(. Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale nechci se svěřovat nikomu ze svého okolí.
Odpovědět
1
2
holky, moc vám všem děkuji za příspěvky, povzbuzení a taky to, že jste mě vrátili zpátky do reality. Takže jsem si ledascos uvědomila a když mě to někdy zas popadne, tak si na to vzpomenu. Proto, když partner přišel domů z práce, omluvila jsem se mu, že jsem to přehnala. A světe div se, za chvíli přišel a říkal. Co je teď aktuálního, že bychom měli pořešit, řekl, že svatební oznámení si uděláme sami - udělá on :-), zeptal se mě, jak to mám s šaty a dohodli jsme se, že zítra jdeme kolem klenotnictví a že se tam zkusmo koukneme na prstýnky :-). Ukázala jsem mu ukázku Svatebních novin, o kterých jsem mu ještě neřekla, netušil, co to je, ale nápad se mu líbí. A taky se zeptal, jestli už jsem přemýšlela, kam bych chtěla na svatební cestu. Takže mám velkou radost a to vše kvůli vám. Díky, díky, moc jste pomohly, ani nevíte jak. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berusicka222 Z toho co píšeš máš skvělýho chlapa, tak si ho važ a hýčkej a jsem si jistá, že i on ti to bude oplácet zájmem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
tak můj nastávající se tedy angažovat chce a někdy mě tím trošku děsí, protože mi pořád připomíná, co už bysme měli mít a nemáme, ale zas me to na druhou stranu alespoň popostrčí :-N ... Jinak tedy s oblibou říká, že já řeším ty nepodstatné věci, jako třeba za co utratíme naše peníze a on má na starost ty důležité věci jako například jak si stojí naše zahraniční politika s Kazachstánem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@sarussek Jasně že některé věci se hold vymyslet, naplánovat, zorganizovat a zařídit musí, to jóóó ... jen mám někdy trošku pocit, že se tomu jednomu dnu věnuje víc pozornosti než je třeba ... ale to je jen můj názor 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@berusicka222 Berusko tak timhle se vubec netrap. Vetsinu chlapu nezajima vetsina veci kolem svatby. Ten muj se angazoval na zacatku pri vyberu mista loni v unoru a tim to zhaslo cca do ted, kdyz je cas doresit finalni verzi oslavy. Vyber veci u nas probihal takto: Já: jakou barvu svatby udelame? On: já nevím lásko, vyber to ty, ty to vybereš nejkrásnější a víš jak jsme na tom my chlapi s barvama. takze jsem to delala nasledovne: miluju fialovou a lososovou, tak na svatebnim veletrhu jsme ho postavila mezi fialovy a lososovy stul a zeptala se, ktery se mu libi vic. Nad tim uz byl schopny se zamyslet:-) a ukazal na fialovy. Hotovo, barva odskrtnuta:-) A tak by se dalo pokracovat. Chlapum je jedno, jestli dort bude ve tveru srdce, dvoupatrovy, tripatrovy nebo 3 dorty po jednom patre:-) Spis ho bude zajimat, jestli je cokoladovy nebo s vanilkovym kremem:-) :-) kdyz jsem mu chodila ukazovat prototypy oznamka, tak kouknul a kolikrat mu rekl, ze se mu proste libi vsechno a at si vyberu. Chapu, jak to myslis, taky jsem z toho byla na zacatku lehce zaskocena, ted uz se nad tim spis usmivam:-) chlapi neresi detaily a prkotinky, ktery my desne prozivame, protoze vime, ze nas to pak bude stvat. Oni resi to, ze si berou zenu, kterou miluji a se kterou chteji stravit zbytek zivota:-) a to je pro ne to hlavni na svatebnim dni:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sweetest Dělám to úplně stějně a mám úplně stejný názor! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka Já to mám naprosto stejné. Vůbec mi to nevadí... předkládám až pár finálních návrhů k rozhodnutí. Pořád něco hledám na internetu, porovnávám ceny atd. Důležité opravdu je to, že si nás chtějí vzít ať je stůl fialový nebo zelený. No ne? :)
Odpovědět
Profilova fotka
@z_kopretinka Presne:-) je fakt, ze je to dost podobne jako kdyz jsem se ptala - jakou barvou vymalujeme:-) uz se videl, jak maluje, ale jakou barvou? to mu je fuk:-) ja pro to mam prece lepsi cit a narozdil od nej mam oblibenejsi a mene oblibene barvy a umim to sladit se zbytkem (teda pry):-Djsou to nase zviratka:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj drahoušek je úplně stejný.. má takový názor, že svatba je o dvou lidech, co si řeknou před Bohem nebo před představitelem státní moci své ANO a to ostatní je pro něj absolutně nepodstatný. Ale musím ho pochválit, po půl roce, kdy jsem převážně já plánovala detaily svatby, tak i on se teď připojuje. Sice je to ve stylu příkazů a proseb: miláčku zařid to, zavolej tam a tam, ale i takovou spolupráci u něho oceňuji....akorát holky já bych ho na svatební veletrh nedostala. Už největší pokrok byl, když jsem ho dostala do svatebního obchodu v Brně, kde jsme měli vybrat nějaký vlizelín na stoly, ubrousky a svíčky..musela jsem mít varianty připravené dopředu- takže dvě předchozí návštěvy toho obchodu mě neminuly:-) miláček si přišel do obchodu a já lítala jak pošuk:-) a ukazovala jsem mu co se mi líbí a co bysme mohli mít. Jelikož vím, že neudrží pozornost víc jak 15 minut u jakýhokoliv nakupování, usuzuji že našich 35 minut strávených v obchodě se svatebním zbožím byl jeho největší životní výkon !
Odpovědět
Ahoj, my to máme také podobně...já se raduji z vybírání čehokoli a pak svůj užší výběr 3-5 návrhů ukážu příteli a nad tím zvládnem chviličku diskutovat a vybírat společně, ale stejně nechává víc výběr na mě ;-) a jsem za to i ráda... Šaty budu vybírat úplně sama, aby měl překvápko ve svatební den. Prstýnky jsme už nechali udělat, protože když jednou odkývne nějaký nápad tak chce hned jednat, abych já nepřebírala dál :-D Co se vdávala kamarádka, tak to měli také tak - ona ukázala pár fotek od oznámení, prstýnků... a pak společně jeden vybrali. Myslím si, že ty chlapi to tolik neřeší. To my holky sníme od malička o tam svém princi a nááádherných bílých šatech. Přítel více přemýšlí, jak rodinu zabezpečí. A asi to tak má být ;-) A taktika netlačit na pilu se vyplácí...také se stane, že někdy na to přítel fakt nemá náladu a když naléhám, jen se dělám nešťastnou sama... A přesto si myslím, že zvládneme mít tu úžasnou romantickou svatbu, o které sním :) Z fotek vypadá vše jen růžové x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Večer řeknu jak dopadl veletrh. Včera jsem vyrazila s kamarádkou, načerpla informace užila si atmosféru a hlavně se podívala na prstýnky. Těch jsem našla spoustu. Dnes půjde se mnou skoromanžel a půjdu s ním už jen na konkrétní stánky aby moc netrpěl (stejně bude trpět). Snad to vydrží :-D a vybereme kroužky :)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
@berusicka222 Myslím, že musíš rozdělit přípravy na dvě části. Na ty, při kterých je partnerova spolupráce potřeba, a na ty, které ti jen odkýve. Měl by s tebou řešit datum, místo obřadu a hostiny, jídlo, oznámení, prstýnky (doporučuji ale před zúžit mu výběr, aby se nemusel prohrabovat tísícem návrhů). Většina chlápů i celkem ráda řeší hudbu (DJ nebo kapela), případně auta na obřad. Měl by si taky vybrat oblek. To je tak asi vše. Tím, jaké budš mít šaty ty, jakou kytku, vlasy, make-up, do jaké barvy budeš svatbu ladit, jaké špendlíky, ubrousky atd., ho opravdu nezatěžuj. Chlapi tomhle nerozumí, nebaví je to, proč je tím zbytečně tápit. Akorát ho tím člověk otráví a znepříjemné si to hezké období příprav před svatbou. Tyhle věci můžeš řešit s kamarádkama, maminkou, sestrou. Ženský se tímhle rády prohrabujou, vybíraj a laděj. Stejně jako tebe nezajímá spravování auta (pravděpodobně), tak jeho nezajmaj kytky a ubrousky. Je to úplně normální. Vyber si tyto věci sama, pak mu je ukaž, aby nebyl na svatbě překvapen, on ti to odkýve a všechno bude fajn. A netrap se tím, že tohle řešit nechce. Bylo by naopak divný, kdyby chtěl. Je krásné, že si tě bere z lásky. Nečeká od toho žádnou velkou změnu, protože ona se opravdu žádná velká změna nestane, pořád tě bude milovat a ty jeho, pořád budete spolu.Jen budete mít společné příjmení a na ruce stejný prstýnek. Chce s tebou strávit zbytek života a chce to mít zpečetěný, to je to nejdůležitější, zbytek už je jen pozlátko. Buď šťastná, užívej si příprav, dávkuj mu je po malých dávkách, abys ho nepřehltila a všechno bude fajn. Přeju krásnou svatbu:).
Odpovědět
Profilova fotka
@kamilasisinka tak sem nechoď když máš takový názor.
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
já myslím, že většinou ženy více prožívají svatbu než muži, jsem na to připravena i u nás ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Výsledek: partner veletrh přežil... držel se statečně. Vybrali jsme prstýnky a oznámení - to už jsem měla sice vybrané jiné, ale změna je život. Chlapi ty přípravy tak prostě nežerou... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@z_kopretinka Super! My plánujeme na veletrh do Pardubic ( 1.-2.2.) a drahý chce jít sám od sebe :-D :-D Tak třeba tam narazím na ta oznámka co stále ještě nemám ]-( Já se chci kouknout po nějakém dobrém květinářství (to nemám :-S ) a sháním něco na krk drahému...ostatní už mám :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sweetest Já si tam vybrala oznámení od Pamas. Měli katalog novinek co ještě nemají na webu. Jen jsem ho otevřela... tak mi skoromanžel řekl.. tohle je nejlepší co jsme viděli - doladili jsme barvu textu a typ tisku a bylo hotovo. Tak držím palce ať seženeš co potřebuješ.
Odpovědět
Profilova fotka
@z_kopretinka Dík :-) A jakou Vám nabídli cenu? Levnější než nabízí na webu?...jako jestli se to vyplatí na veletrhu či ne ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sweetest Ceny mají stejné jako na internetu - z nich pak veletržní akce 10% Cena se mění podle velikosti prstenů. Na netu průměrně počítají 52 a 62 bez kamínků, ale můžeš si tam otevřít podrobnější kalkulaci a podle velikostí a druhu kamínků přepočítat. Tvé tam mají, tak si to můžeš zkusit propočítat :)
Odpovědět
Profilova fotka
@sweetest :-D haha....no on můj je šťastný, že to dělat nemusí, navíc ví, že mě to šťastnou dělá...takže jsme oba spokojení. Tyhle role máme od začátku rozdělené, já vymýšlím kde co bude a on to tam dává. Takže když si vymyslím, že chci poličku sem, neptá se proč a jde jí vrtat :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No budu ráda když z něj dostanu zda chce civilní nebo církevní obřad, pak se zamluví datum a je to. Vzhledm k tomu že svatbu plánujeme na září tak máme mraky času (i když moje maminka to vidí jinak a už jsem donucená jít v únoru zkoušet šaty...). Akorát chci teď koupit příteli oblek, využít slev. Táta si včera koupil komplet oblek vč. košile a kravaty za 5300,-. Tak toho chci využít... Heslo celé téhle akce je TAKE IT EASY :-). Vím, že chci hezký den, ale furt je mě hlavní, že tam bude on, naši nejbližší a to aby nám ten vztah fungoval a ne jestli budeme mít to či ono :-). Taky to nechci přehnat s penězi, 99% si platíme sami a vím moc dobře kde ty peníze využít kromě svatby :-).
Odpovědět
Profilova fotka
To muj pritel nechava spoustu veci na me jen rika ze svatbu nam udelm hezkou ze mi veri a ze mam vice fantasie moc mi do toho nekeca,bavime se o ni kdyz potrebuji tak mi poradi nebo zaridi on ale jinak je to jen na me .-)
Odpovědět
Profilova fotka
@yumy :-) :-) Však říkám, že musí být příbuzné :-D :-D :-D :-D Tom také nereptá a jde a pokud je náznak "nevole", politicky mu to vysvětlím proč to tak bude nejlepší a je to :-D :-D :-p Jj, je fajn,když žena vládne muži a on si myslí, že ten král je on. Důležité je chválit, chválit, chválit...ikdyby udělal blbost, tak ho pochválit ;-) Pak vám snese i modré z nebe...nebo se o to alespoň pokusí :-D
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?