Zcela jiné představy o svatbě

Zdravím všechny. 🙂 Jsem tu nová, ale vzhledem k povaze toho, co tu hledám, mi odpusťte, že se nepředstavím a zůstanu v anonymitě. S přítelem jsme spolu 4 roky a rádi bychom se vzali. Toto je něco, na čem se shodneme. Chceme se vzít z několika důvodů, které nechci rozebírat, a nikdo z nás do toho nebyl donucen ani neproběhl nějaký nátlak. Za ty 4 roky jsme toho spolu prožili hodně, a i když to bude znít podezřele, nikdy jsme se nehádali. Oba víme, co v životě chceme a že k tomu chceme dojít spolu, jako manželé. Problém je v to, že se neshodneme, JAK se vezmeme. Ale POZOR! Nejde o (co vídám, celkem běžné) dohadování, kde by jeden chtěl opulentní a druhý střídmou svatbu. Problém je, že On nechce „svatbu“ vůbec. Jeho představa je jít podepsat papír na úřad se svědky a tečka. A já to i chápu. Ušetří se čas i peníze a on prostě nemá žádnou vnitřní potřebu jakékoli oslavy a je totální introvert – představa třeba předsvatebního focení (které ale nechci) ho děsí. Vím to, znám ho, a i proto ho mám ráda. Jenže já bych chtěla aspoň minimální věci. Obřad venku, mít tam aspoň rodinu a hezké šaty a pak hlavně tu „oslavu“ potom, kde bych měla zase možnost jednou potkat svých pár přátel pohromadě a kde by se hlavně potkaly naše rodiny (které se doposud neviděly). Nechci žádné tradice nebo zvyky, nepotřebuji fotografa, „první tanec“, nebo tak, ale prostě to pořádně oslavit, ideálně grilovačkou na naší zahradě. Ještě podotknu že z nás dvou jsem já tak, která vydělává více a za všechny výdaje „navíc“ bych od něj nechtěla ani korunu. Ale ne že On by peníze řešil, ani jeden toho druhého neživíme a o peníze se nikdy nehádáme. 😊 Takže jsme celkem v problému a upřímně je to důvod, proč svoji ještě nejsme. Bavíme se o tom celkem často. Nemáme problém se o tom bavit a oba chápeme své důvody, proč chceme to, co ten druhý nechce. Ale ve finále tomu druhému nikdo nechceme ustoupit, protože víme, že by z toho ten druhý byl nešťastný. 😄 Napadlo mě ho do toho „nezatahovat“. Vše si připravit, udělat a on si jen „odbude svoje“. Ale to je právě případ, kdy by byl nešťastný a v tu chvíli ho budu do svatby nutit. Při představě, že mu ustoupím já a nebudu mít svatbu žádnou, se mi chce brečet. Je to událost na celý život a prostě mi připadá fakt líto ji takhle promarnit. Co s tím? Napadá vás nějaký kompromis? Nebo jsem na Něj prostě moc náročná a mám mu ustoupit? Díky všem, které jste přečetly tento delší příspěvek. 😊 Bjelke
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj... Podle me, plno párů ma rozdílný představy o svatbě... I my ji máme... Pro me je to nejdůležitější den v životě on to bere jako "no dobrý, budeme na to mít papír" a chce to na úřadu.. Ale jelikož se milujeme tak děláme kompromisy... Takže ustoupil on a palnuje se velká svatba, já zase ustoupila v otázce děti... Ty jsou zase důležitý pro něj... Prostě se shodnout a hlavně udělat toho druhého šťastného to je podle me základ a otázka peněz by tam taky neměla hrát, jednou patří té k sobě, tak by se to melo platit společně a je jedno kdo kolik vydělává...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Děkuji za odpověď. Souhlasím s tím, že peníze by roli hrát neměly a také ji nehrají. Ale často jsem se setkávala s tím, že žena chce velkou svatbu a muž, který ji živí, ji nechce zaplatit. Jen jsem tím chtěla říct, že to u nás není problém. 🙂
Odpovědět
@katterinka1 Děkuji za odpověď. To ale neřeší ten problém, totiž že on mi klidně podepíše papír i v Řecku, ale pak nebude po návratu chtít tu oslavu (kdybych měla aplikovat vaše řešení), protože "není co savit". 😄 Ano. Ve finále si to musíme rozhodnout sami a budeme muset najít nějaký kompromis, kde ustoupíme oba. Ale zatím se to prostě nedaří, tak jsem chtěla nějakou inspiraci, jak to vyřešili ostatní. 😄
Odpovědět
Ahoj, naprosto te chapu, jsem v podobne situaci 🙂 S pritelem jsme devet let, mame dite, krasny vztah, vsechno v pohode. "Problem" je, ze mame opacne povahy 😄 Ja jsem vzdy chtela velkou svatbu, pozvat vsechny pribuzne, krasne bile saty, super party apod. jenze pritel se pri slove svatba div ne osypal. Nema rad kdyz ho nekdo do neceho tlaci. Strasne me mrzelo, ze to vidi uplne jinak jak ja, na druhou stranu jsem vedela, ze kdyby bylo pouze po mem, tak to nedopadne dobre. Roky utikaly, oba jsme ve vztahu byli (a porad jsme 🙂) spokojeni a ja za ten cas na veselku uplne zmenila nazor. Na pristi rok, kdy mame desetilete vyroci, planujeme ze se vezmeme. Obrad na radnici, z me strany jsou pozvani pouze muj otec, babicka a sestra jako svedek. Nebudu mit klasicke bile saty, zadne extra pripravy nechystam. Nechavam na partnerovi koho si pozve, zatim to vypada ze bude mit jen svedka a zbytek rodiny obdrzi posvatebni oznameni, stejne jako ma cast pribuznych. Co se tyka oslavy tak zatim mame jasno pouze v tom, ze nekdy v lete bychom chteli usporadat oslavu pro kamarady. I kdyz ja bych rada ve svatebni den chtela pozvat svou rodinu aspon do restaurace na obed 😄 Imho to je o kompromisu. Je tezke zaridit veci tak, aby byli vsichni spokojeni. Za me osobne by bylo fajn, domluvit se s partnerem a rict si na cem mi opravdu zalezi a co bych chtela a v cem muzu ustoupit a prizpusobit se jeho prani. Drzim palce, at to dopadne ke spokojenosti vas obou 🙂
Odpovědět
@skrelfka Děkuji za inspirativní příběh. 🙂 Píšete, že jste hodně slevila - já už také. Jinak by to byla velká svatba. 😄 Moc se mi líbí ten návrh si opravdu sednout a začít se konkrétně bavit o tom, co oželíme a v čem si ustoupíme. To by mohlo pomoct - přejít od abstraktních názorů ke konkrétním věcem.
Odpovědět
Profilova fotka
@bjelke93 já taky vydělávám víc ale platime to napůl. Já bych si rozhodne nevzala někoho kdo me živí a ještě na me šetří... Dobre některý chtějí byt ziveny (každá stejně tak nějak tak bude muset dopadnout když porodí, ale to není živit jako živit) ale tohle mi prijde hrozny
Odpovědět
Jen mě napadá a co jiné rodinné oslavy, pařby s kamarády a podobné akce? těch se také přítel nezúčastňuje? To spolu nikam mezi lidi nechodíte? To se lidí straní? Protože pokud není do svatby tlačen a chce ji dobrovolně, byť by nejraději on-line z obýváku, tak musí vědět, co to obnáší . Jako pochopila bych, že ji třeba nechce vůbec, není pro něj důležitý ten papír, ale kvůli Tobě se milostivě na ten úřad dostaví. Ale pokud se svatbou souhlasí a chce ji také, tak by aspoň obřad + oběd s nejbližší rodinou mohl vydržet, to je podle mě kompromis, aby i Tobě bylo vyhověno i když jinak. Pokud chceš pak grilovačku s kamarády asi ji budeš muset mít bez něj. A širší rodinu seznámit pak někdy ....,třeba až budou děti.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Myslím, že jsem špatně napsala, jak to mezi námi je a tak jste to nesprávně pochopila. 🙂 Vše, co máme společné, platíme napůl bez ohledu na to, kolik kdo vydělává. Nikdo nikoho neživí. Ale pokud budu já chtít na svatbu šaty z 20 000, tak si je zaplatím sama, stejně tak, jako když si on pořídí do dílny hoblohačku za 30 000. Prostě co nepotřebuje/nechce ten druhý, to nevidíme důvod platit ze "společného". A to mi připadá normální. Nikdo nikoho neživí a jsme s tím systémem spokojeni. Pokud Vám připadá strašný, tak vás může těšit, že v tom nežijete vy a že my jsme v tom spokojení. 🙂
Odpovědět
@lekulina Ano. Lidí se straní. Vlastně se jich straníme oba, jen on ještě trochu víc. V tom, že já právě ráda slavím aspoň takovéto velké příležitosti, on je vidí jako "nutné zlo". Párkrát do roka zajde na akci s přáteli a to mu stačí a jeho přátelé s tím počítají a o to víc se na něj těší, když se objeví. 😄 Ale neházejte nás, prosím, do "online" stereotypu. 🙂 Spíš plánujeme statek někde v horách.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova můžu být "drzá "a zeptat se co znamená že jsi ustoupila v otázce dětí? Pokud otázka vadí tak odpovídat nemusíš.🙂
Odpovědět
@bjelke93 Tak to je super, že od lidí se úplně neizoluje, nemyslela jsem to zle, jen mě to zajímalo, protože jsou tací, co opravdu mají fóbii z lidí a nedokážou to překonat a nikam nechodí. Mám takového kolegu, nikdy jsem ho naživo neviděla (říkáme mu paní Colombová), jen přes počítač anebo po telefonu. Teď jen přítele nějak citlivě přesvedčit, že na rozdíl od jiných akcí, je tahle jednorázová a slavit výročí už budete zase jen ve dvou🙂. Držím palce.
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 můžeš se klidně zeptat já děti nikdy nechtěla. Ale jak se říká když poznas toho pravého co by je chtěl tak zmenis názor... Takže ano, dítě chci a hlavně ho chci protože vin, že jeho to udělá šťastného. Me na tom celým vadí to, ze mam 3 roky (dobre klidně i dva) odejit z prace, tohle mi na tom nejvíc vadí... No a pak se desim porodu, kojení a toho, že jako většina matek nechám mozek v porodnici 🙄 pardon ale znám plno takových co jsou vyjety jak gumy a před dítětem byly úplně v pohodě
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bjelke93 to nebylo myšleny, ze on vas živí... To bylo mireny na ten vas priklax ze jsou ženský s chlapem co je živí a pak jim nechce zaplatit svatbu... Já jsem i zastáncem toho, ze svatba je taky o nás dvou, sice máme rozdílný představy, ale je to o nás dvou, nebudu tam jen já..m budeme tam oba... Ale to je už vaše věc... Snad najdete řeč, prostě jeden musí udělat kompromis a ten druhy ve své podstatě by mel taky udělat kompromis a třeba své "velké" plány trochu stáhnout 🤗
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova tak nějak jsem si to myslela. 🙂 Jako šťastná, protivná, unavená, milující máma dvou holčiček ti upřímně řeknu že to je to nejkrajnější co tě v životě potká. Teď ti to nepřijde ale věř mi že až to pomačkaný mimčo budeš jednou držet v náručí tak budeš šťastná. Některý ty ženský jsou opravdu vymytý to máš pravdu ale ne všechny. Já se mezi ně třeba neřadím, nejsem ani BIO. I ten porod za to stojí a i to kojení i když jsou začátky náročný a někdy si to musíš/tě společně vybojovat.😉 Co jsem pochopila tak pracuješ v kanceláři takže můžeš dělat z domu i během mateřské. Kamarádka to tak taky měla a teď čeká druhý a bude to mít zase. Všechno jde nějak udělat. Každopádně bych tohle neřešila předčasně. Ten život se s dětma změní o 1000% ale já nelituju. Přítel je rád že má dvě dcery,jsou to jeho princezny.Není nic krásnějšího než když slyším volat mami,maminko.🥰❤️ Tak pardon dámy.....jsem se trošku rozvášnila.🙈 🙆😀
Odpovědět
@bjelke93 my to máme s financemi jako vy. Co chce někdo z nás "navíc", (většinou já, můj muž je velice nenáročný🙂)), to si zaplatíme ze svého. Máme odděleně účty teď a budeme mít i po svatbě za 14 dní. Tak nějak nám to sedí víc.
Odpovědět
@holka2106 napsala jsi to hezky a také mám ten názor...ale zase si uvědomuju, že fakt ne každý chce mít děti, ne pro každého je to smysl života. Mít děti není žádná povinnost.
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 hele za současného šéfa můžu dělat třeba pul úvazku z domu... Ale když se budeme brát bude mu začínat poslední rok funkčního období... A nemusí ho zvolit znovu takže s novým šéfem už tohle dojednat nemusím... A co si budem, tu práci co mám, tak je milionová a takovou už neseženu jedině ze mi zase někdo něco dohodí... Jsem zvykla starat se o sebe sama, všechno co chcu na to si vydělam a to ze najednou budu muset říkat o peníze mi je už ted hrube proti srsti... Už ted kolikrát něco zaplatim a neřeknu to doma a on na to vždycky prijde, asi ma na to talent, a vždy mi "nada" proč jsem to neřekla ze to je společný výdaj... Já to prostě nesnasim a ze přijdu u tohle finanční samostatnost me strašně děsí... Ale na druhou stranu jsem cetla i o ženách kterym se ten wow efekt když porodily nedostavil a nebo dostavil a ted lituji ze dítě maji... Samozřejmě to plno tech zen drzi v sobě pze by je společnost odsoudila... Ale i tohle je realita vis, i takový jsou ženy... Proto fakt až budu mít dítě tak fakt o tom chci byt přesvědčená a musím změnit mindset 😉 na druhou stranu si myslím, ze muj přístup by mely mít taky některé ženy, protože když vidím ty články o matkach roku s 3 promilemi v žíle, tak si říkáš proč vůbec něco takového ma dítě...
Odpovědět
@sedmiteckas samozřejmě, není to povinnost. Pokud s tím souhlasí oba partneři že dítě nechtějí tak je to naprosto v pořádku. Ale jak píšu, musí souhlasit oba a hlavně si tohle říct/ujasnit před svatbou. Znám případ kdy se dva po hodně letech vzali a z borce po svatbě vylezlo že dítě nechce. Jak myslíš že tom dopadlo? Po půl roce se rozváděli. Ona v současném době několik let šťastně vdaná a mají dvě děti.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Já ti rozumím. Všechno má svoje pro a proti. Znám tolik páru co by si přáli a nejde jim to.😔A tak by si to malý zasloužili a milovali ho. Taky mám teď v okolí jednu co čeká druhý ( opět bez chlapa) a chlastá a kouří. Otvírá se mi kudla v kapse. 😤Když jí lidí nedávají jestli je normální tak odpoví že prostě neumí přestat. To miminko má už teď nemocné srdíčko.😢 Hned po porodu ho berou na operaci. A takový svině rodí jako na běžícím pásu. Člověk si musí ujasnit životní priority.
Odpovědět
@holka2106 ano tak to jo..taky znám jeden, teď už bývalý pár, kdy on děti nechce, a to vím, že z toho neustoupí, a jeho bývalá si myslela, že se v něm něco zlomí..no nezlomilo..
Odpovědět
Profilova fotka
@holka2106 nefungoval vůbec web tak píšu až teď až to konečně opravili. Já strašně lituji lidi co nemůžou mít dítě, je mi za ně strašně smutno... a přesně jak říkáš, pamk takovéhle mají děcka a chovají se hrozně...
Odpovědět
Zdravím všechny. 🙂 Toto téma bylo chvími mimo provoz, nahlásila jsem to na technickou podporu a opět nám ho zprovoznili. Všem moc děkuji za názory. Téma sice uteklo jiým směrem, k dětem, ale hlavní je, že se bavíte a že je užitečné. A snad mi dovolíte přidat svou trochu do mlýna: dětí se bojím jako čert kříže. Jelikož jsem si prošla šíleným dospíváním a šikanou od jednoho z rodičů, mám strach, že bych jim dala špatné rodičovské vzory, byla také zlá atp. Teď jsem zjistila, že mám z dětí vyloženě strach a štítím se jich, tak do věku 4 let. Vidím miminko a nevydržím v místnosti a padá na mě úzkost, v extrému začnu brečet. 😞 Nedokážu si představit, že by se to s vlastním zlomilo a představa, že by se to skutečně nezlomilo (což se stává) a já vychovala dítě, které by bylo nemilované.... Navíc mám sklony k jedné genetické chorobě, které nechci předat dál. Zatím to tedy s přítelem vidíme na bezdětnost a kdyby nás někdy přepadla nepřekonatelná touha být rodiči, budeme schánět dárkyni vajíček nebo zkusíme adopci.
Odpovědět
@bjelke93 ahoj. Předem se ti omlouvám za narušení vlákna. S dětmi jsem začala já. Je mi strašně líto co jsi musela zažívat.😔 Ale jak už jsem psala, děti nejsou povinnost. Pokud to máte s přítelem stejně tak je to v pořádku. 😉 Užívej si života a uvidíš co ti přinese budoucnost. 🤗
Odpovědět
@holka2106 Ahoj. Hlavně se, prosím, neomlouvej. 🙂 Jak jsem psala, jsem ráda, že se diskuse vinula. Jakým směrem už je jedno, hlavně, že byla užitečná. (y)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?