Žárlím na jeho kamarádku

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj dámy, potřebovala bych od vás poradit, potěšit, povzbudit. Nechci se se svým problémem svěřovat nikomu v mém okolí. S přítelem plánujeme na červen svatbu a já mám velké trápení s jeho vztahem ke své kamarádce. Jeho kamarádka je žena zhruba o deset let starší, samoživitelka se 3 dětmi, manžel ji opustil, když byly děti maličké. Ještě před tím, než jsme se poznali my dva, se spřátelili, často ji navštěvoval, chodil na kafe, pomohl jí ledasco opravit, děti vzal na kolo atd. Pak jsme se poznali mi, už od začátku mi to trochu vadilo, že tam jde a tak, ale často jsem chodila taky, pohrála si s dětmi nebo jsme je vzali na to kolo, když maminka na sport není. Občas jsem měla blbou poznámku, ale psychicky to pro mě nebylo tak náročné. Snažila jsem se to pochopit, že hold nemá mužského kamaráda, spíš se víc baví s ženami a že je rád, že jim může pomoci. Změnilo se to teď o letních prázdninách. Byly to první prázdniny, které jsem už musela chodit do práce. A protože přítel i jeho kamarádka mají prázdniny volné, navštěvoval ji více a navíc s nimi jel i na výlet a dokonce je doprovodil na vyšetření do nemocnice, když byla nejstarší nemocná. Ten výlet se odehrál, když jsem byla na týdenní dovolené s mojí mamkou. Strašně mě to vzalo a od té doby se s tím potýkám. Došlo to tak daleko, že jen slyším jejich jméno, už vidím rudě. Nechci tam vůbec chodit. Dokud to bylo jen kafe, tak jsem to skousla, ale tohle mi přišlo moc. Podle mě to s tou péčí přehání, ale on na tom nevidí nic špatného, časově mě to omezuje minimálně, protože tam chodí, když třeba nejsem doma nebo mám svůj program, navíc mě přece nepodvádí, říká. S přítelem jsme měli o tom debatu, řekl, že nemám sebemenší důvod žárlit, jednou pro vždy je to pro něho jen kamarádka, žít by s ní nikdy nechtěl, jen si dobře popovídají a má radost, když ji pomůže vyřešit nějaký problém, mě miluje a mě si chce vzít, co je prý na to špatného, že jí chce pomoct a prý, jak by bylo mě, kdybych byla v její situaci. Cítí se omezován, že mi to vadí. Na výlet ho prý přemluvily děti a on jim chtěl udělat radost. Zase na tom nevidí nic špatného, stejně by byl doma sám. Věřím, že mě s ní nepodvádí a ani nebude, ale nevím, jak dál. Když tam nejde, je všechno v pohodě, jakmile však vím, že tam jde byť na hoďku na kafe nebo tak, naštvu se, užírám se a hrozně žárlím a do konce dne už se mnou nic není. Nechci ho kvůli tomu opouštět, máme před svatbou a jsme spolu téměř 8 let, jiný vážnější problém ve vztahu nevidím, máme se oba moc rádi, ale taky tuším, že nejsem schopná se s tím vyrovnat a moje žárlivé scény ten vztah stejně kazí. Jemu vadí, že to řeším pořád dokola, že mi přece vysvětlil, jak to je. Včera jsme se třeba pohádali kvůli tomu, že navrhl, jestli by nám ta nejmladší (navíc jeho kmotřenka, aby toho nebylo málo) nemohla jít za družičku. Mně vadí, že s tím vůbec přijde. Tak fakt nevím, jak z toho ven, nechci dávat ultimáta typu buď ona nebo já, navíc, když to je kamarádka, ještě z doby před naším vztahem, ale taky nevím, jak se s tím vyrovnat, dost jsem se už kvůli tomu nabrečela :-( PS: podotýkám, že i já mám své dva kamarády, ale nevídám se s nimi tak často a rozhodně o ně tak „nepečuji“.
Odpovědět
1
2
@teeerez my bychom ho s sebou i vzali, ale on nechtěl :-( ,
Odpovědět
Profilova fotka
@berusicka222 racionálně: když jsem bez manžela na dovolené nebo mám svůj program, tak si může dělat, co chce (ne absolutně, jasně) a stýkat se s kým chce, takže proč by nemohl zabít svůj volný čas výletem s kamarádkou a dětmi, když já nejsem v dosahu, emocionálně: asi by mi to taky vadilo, i když bych věděla, že nemám žádný důvod. Kdyby tě "zanedbával" je to jednoduché, ale takhle opravdu lze těžko zdůvodnit, proč ti to vadí a obávám se, že přítel to těžko pochopí
Odpovědět
Za život jsem se naučila jednu věc - nikdy nemůžou být muž a žena jen kamarádi, ne na věčnost. Vždy ten vztah buď skončí a vyšumí nebo se spolu vyspí. Docela mě zaráží, že ta "kamarádka" za 8 let nemá chlapa? Možná ho ani nehledá, když má toho tvého. Nevím, asi jsi to měla řešit dřív, teď už se s tím budeš muset jedině smířit. :-)
Odpovědět
@curdibilka No, nechci se jí zastávat, ale se třemi dětmi seznamování není zase tak jednoduché, občas i na rande byla nebo vím, že si dávala inzerát, ale nic z toho nakonec nebylo, navíc, jak jsem říkala je silně věřící a i to hraje roli. I co se týče vzhledu, není to zase takové terno, i když vzhled by roli hrát neměl. Navíc s mým přítelem jsou věkově dost jinde.
Odpovědět
@berusicka222 Tak jak jsi ji teď popsala , tak asi nemáš na co žárlit. :-D
Odpovědět
@berusicka222 Jenom píšu to, co si myslím. :)
Odpovědět
jak jsem již psala, opravdu nemám důvod si myslet, že by spolu něco mohli nebo chtěli mít, alespoň z jeho strany si fakt jistá jsem, jen mi vadí, že tu pozornost nerozmělňuje mezi víc kamarádů, ale mezi jednu kamarádku. Když jde někam s kolegyněmi z práce - v partě nebo navštíví svou kamarádku - spolužačku, vdanou - nemám s tím vůbec žádný problém. Jen se této věnuje více než bych si přála i než by bylo standartní.
Odpovědět
@curdibilka Tak to nemáš pravdu, mám dobrého kamaráda už 15 let jak jsem psala výše, nikdy jsme spolu nespali a kamarádksý vztah nevyšuměl.. Asi máš blbou zkušenost, ale ne všichny opačné kamaradské vztahy takhle končí.. Takhle dobrý vztah 15 let jsem neměla nikdy s žádnou kamarádkou, většinou ony podrazily nebo to prostě vyšumělo ;-)
Odpovědět
@silver2501 Líbí se mi komentáře typu "nemáš pravdu", celkem mě nezajímají, protože to není o žádné pravdě, ale o zkušenostech, které mám vlastní nebo z okolí, ale to by bylo na hoooodně dlouhé povídání. :)
Odpovědět
Profilova fotka
nejde o to, kdo má pravdu a kdo je tolerantní a kdo míň, tady jde o to, aby jste šli do manželství s vyloženými kartami..takže já bych ti poradila promluvit si o tom...s oběma...nejprve s přítelem, pak si zajít na sklenku vína s oběma.. je jeho kamarádka, ale neznamená, že nebude i tvoje. Ok, je jiná než ty, ale ženské mají tolik témat, ve kterých si můžou rozumět.....Nebuď k ní nepřátelská, prostě jen mluvte ..třeba pak budete chodit hlídat spolu a začne se vám to líbit..a třeba pak ona bude hlídat vám, když budete potřebovat :)
Odpovědět
@curdibilka Přesně tak, je to o zkušenostech a já je mám dobré, ty ne.. Milion lidí, milion názorů:-) Haw, domluvila jsem :-)
Odpovědět
"Přátelé jsou příbuzní, které si vybíráme sami." Třeba v ní tvůj budoucí manžel vidí starší ségru, které prostě pomáhá. Ženská se 3 dětmi je lepší než hospoda či jiná závislost, u které by trávil svůj volný čas, na tom se asi shodneme, že? Píšeš, že bys byla radši, kdyby tu pozornost rozptýlil mezi více žen. Ber to tak, že tady aspoň znáš svoji "sokyni", když už ji tak vnímáš. Každá máte něco do sebe, ale on už 8 let chodí s tebou a plánuje svatbu s tebou, ne s ní... to přece není jen tak, on v tom má jasno. Chápu, že vidíš rudě, když za ní jde... ale upřímně, na co přesně žárlíš? Věříš mu, že spolu nespí. Tvůj čas to taky nebere, když tam chodí v době, kdy by nemohl být s tebou. Tak co jí vlastně závidíš? Tu komunikaci, děti, ...? Myslím, že tady by mohlo pomoci pojmenovat problém. Můj snoubenec má taky hodně dobrou kamarádku. Ze začátku jsem nedokázala pochopit, že mezi nimi nikdy nic nebylo. Sváděla jsem to aspoň na platonickou lásku, ale tomu se taky smál. Nakonec jsem přišla na to, co mi vadilo - ona se uměla na rozdíl ode mě ptát na věci, které by on rád řešil, ale mě prostě nezajímají. To ona s ním sdílí polohu na latitude, ona s ním plánuje naše dovolené od výběru místa, přes itinerář až po jídelníček ...ano, dotáhli jsme to tak daleko, že jezdíme na společné dovolené i s jejím manželem:D. Díky těm dovoleným jsem si uvědomila, že ti dva po sobě rozhodně nejedou, prostě je tam jen to kamarádství. Stejně jako já nemám nejlepší kamarádku, ale kamaráda - aspoň mám jistotu, že mi nepřebere partnera :D Myslím si, že je prostě potřeba pojmenovat to, co přesně ti vadí... zatím v tom jasno nemáš, a tak tě to zjevně sžírá a zbytečně to ničí váš vztah. Zkus si pojmenovat i výhody, které vám toto jeho kamarádství přináší, nebo v budoucnu přinese... Družička na svatbě je podle mě krásné gesto, že ty jsi nad věcí, že dokážeš být tolerantní, a že máš prostě fajn chlapa, co nesedí doma u bedny, ale umí udělat i něco nezištného pro druhé - takových v dnešní době už moc není, tak se ho drž a nežárli, to není hezká vlastnost :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@berusicka222 Aha, tak to jo :( Ale vazne bych se s ni zkusila asi spratelit. Vim ze to neni jednoduche, ale ultimatum by nic dobreho neprineslo, tak bych k ni zalaca chodit spolu s tvym budoucim muzem. Az ji poznas tak treba nejlepe uvidis, jestli neco hrozi :) treba pak prestane by s tvym muzem takova kamaradka (a to budes vedet ze nebyla tak cestna, ale problem to vyresi :D) nebo naopak zacne treba volat i primo tobe at prijdete (a to bude take ok, protoze uz nebude v kontaktu jenom s muzem a budes to mit tak nejak pod dohledem :) ) Drzim palce, ale jeste jednou - ultimata bych nedavala. Treba budes jednou jeste rada, ze vam i ona pohlida Vase deti a kdyz budes muset pryc (treba na sluzebni cestu na par dni), tak budes vedet ze i muze hlida ona, ktera treba casem zacnes verit a neni tam zadna skryta zaludna sokyne, ktera by ti po nem vystartovala :) To zvladnes! :)
Odpovědět
Profilova fotka
@chris_n Jo, to já chápu no...ale fakt je, že každý máme hranice jinde a my jí takhle těžko poradíme...spíš by si měla promluvit s přítelem asi, ale zase pokud to není na její úkor a jinak je všechno OK, tak mi to hrozné nepřijde....když jede na týden na dovolenou s mámou, přijde mi logické, že si přítel udělá jiný program...
Odpovědět
Profilova fotka
@radkaja můj manžel má třeba spoustu kamarádek, a já spoustu kamarádů....tuhle teorii popírám ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@curdibilka ale to že takovou zkušenost máš ty, neznamená, že to je aplikovatelné na ostatní.... @berusicka222 já tě svým způsobem taky chápu, i když píšu, že mi to nepřijde jako tragédie....emocionálně se to nedá vysvětlit, ale chápu, že mi mě hlodalo, že s ní tráví např. 50% času pro kamarády a zbylých 50% rozmělňuje mezi ostatní přátele.....ale stejně si myslím, že žádné ultimátum nemá smysl...je to prostě jeho nejlepší kamarádka, jemu na něm záleží, tak nevím, jestli existuje nějaké východisko.... Já třeba nemusím všechny manželovo kamarády, jedna z jeho nejlepších kamarádek je podle mě úplná p*ča, ale respektuju je, protože respektuju jeho......
Odpovědět
Profilova fotka
@berusicka222 Ja bych se zkusila zachovat jako velka holka,sejit se s ni sama a promluvit si.Treba budes prekvapena jak te pochopi,koneckoncu je to taky zena.Jen musis premoci tu nechut jit za ni.Opravdu si myslim,ze pokud by se z Vas stali kamaradky dost to situaci procisti a treba by se pak ozyvala tobe ne jemu.Me se to treba se spoustou kamaradu od manzela stalo.Drzim palce.
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?