Vdaná na VŠ

Ahoj. Přítel mě nedávno požádal o ruku a teď řešíme, jestli se máme vzít, když já já ještě studuji na VŠ, nebo jestli máme počkat. Má s tím někdo zkušenost? Zůstanou mi studentské výhody i když budu vdaná? 😁 Děkuji předem za odpovědi.
Odpovědět
Já si myslím že dokud budeš studovat, budeš mít výhody, logicky. Prostě si myslím že když budeš vdana, svobodná a já nevím co vsechno, tak to se studentskými výhodami nesouvisí. Neptej se nás jestli máte počkat, pokud se oba citíte na vstup do manželství, tak směle do toho 🙂 Jen mi nejde do hlavy proč Tě požádal o ruku, a teď nevíte jestli se máte vzít. To záleží pouze na vás 🙂
Odpovědět
@luciek97 Děkuji 😊 My víme že se chceme vzít, jen přesně ne kdy. A dost do toho kecají rodiče no..
Odpovědět
Ach ti rodiče 😄 Vy se budete brát, vy si budete svatbu zařizovat, nekoukejte se na ostatní. Nevím jak na tom jsi co se týká stresu a tak, ale já bych si prvně třeba dodělala školu a potom zařizovala svatbu. Víš, ať nejsi v nervech. Ale když se chce, zvládnout se to dá. Znala jsem jednu už paní která taky studovala a do toho se vdala 🙂
Odpovědět
@luciek97 pravda 😅 školu mám ještě na necelých 6 let.. takže se uvidí, jak dlouho vydržíme se nevzít 😅ale moc si vážím názoru někoho dalšího
Odpovědět
Jak říkám, když se chce, všechno jde. Vy dva si to musíte ujasnit. Přeji hodně štěstí! 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, jsem vdaná na a stále na VŠ. Studentské výhody se se změnou osobního stavu nemění. Výhody typu isic jsou vázané na věk případně status studenta na dané VŠ🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mění se to, že rodiče ztrácí vyživovací povinnost (pokud máš třeba rozvedené rodiče a výživné stanovené soudem, tak už ti nemusí platit). Pak rodič ztrácí i daňové výhody - slevu na dítě. Jinak z pozice studenta se myslím nic nemění.
Odpovědět
@petra_zikova70 paráda, děkuji!!😊
Odpovědět
@danca_cihlarova ke všemu výše uvedenému je ještě výhodou, že budeš mít VŠ diplom s již novým příjmením. Někdy v zahraničí, když jej dokládáš jako doklad o vzdělání, musíš v případě jiného příjmení doložit i úřední překlad oddacího listu ...zbytečné starosti 😄 😄 😄
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. moc gratuluji k zásnubám 🙂 Chci reagovat hlavně na to, že píšeš, že máš školu ještě necelých 6 let a uvidíte, jak dlouho se tedy vydržíte nevzít. Já osobně bych to tedy v tomhle případě až do konce školy rozhodně nevydržela 😄 Asi by se mi prostě chtělo to uskutečnit, když ta žádost proběhla a těšila bych se na to 🙂 Zůstat zasnoubená déle než obvyklý +- rok by mi nevadilo, ale čekat 6 let by se mi teda asi nechtělo 🙂 Jako výhody tak dlouhého čekání vidím to, že se na přípravy budeš moci možná lépe soustředit, když se nebudeš muset v mezičase stresovat zkouškami. A pak asi finance, předpokládám, že při škole na plný úvazek nepracuješ a také píšeš, že do toho mluví rodiče. Což vidím tak, že snáze se jim "do toho kecá", pokud třeba na svatbu mají přispět větší částkou ... Ale to jen domýšlím 🙂 Hodně štěstí do společného života, já být požádána, tak se vdávám hned, VŠ ne VŠ! 😄
Odpovědět
@tyna_r já si myslím že to taky nevydržíme, a na svatbu se už opravdu těším. Na druhou stranu si nedokážu představit, jak to všechno zkoordinovat, kdy udělat líbánky apod...ale jak se říká, když se chce, tak to jde 😅 Moc děkuji za komentář, udělal mi radost 😁
Odpovědět
@tamaraad to je pravda, to mě nenapadlo. Děkuji 😁
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, já se taky chystám vdávat při vš, znám kamarádku, co už takhle vdaná je a druhou, která se také plánuje vdát při studiu 😂 takže myslím, že to není zas tak neobvyklé. Rodiče by mi do toho taky rádi kecali, ale nemají jak. Na svatbu od nich nic nechceme (povedlo se nám ji naplánovat dost levně) a plánuju být od ní finančně nezàvislá. Kdyby to tak nebylo, tak by mi asi bylo blbé se vdát😅
Odpovědět
@lialie popravdě, jsem teď o něco klidnější. Děkuji ❤️
Odpovědět
@danca_cihlarova Pokud bych plánovala svatbu na VŠ, tak bych volila jiný ročník, než kdy mám státnice a píšu bakalářku/diplomku. Plánovala bych si ji mimo zkouškové období, ono jít třeba 3 dny před svatbou na nějaký opravný termín by se mi fakt nechtělo, měla bych nervy ze zkoušky a zároveň byla už na půl v myšlenkách na svatbě, pak byla na sebe naštvaná, že se nesoustředím na zkoušku, ale každému vyhovuje něco jiného 🙂 A také záleží, jak velkou chceš svatbu, jak jsi velká perfekcionistka, jestli ti stačí např. růžový ubrousek na stůl nebo jsi schopná strávit tři týdny hledáním dokonalého odstínu růžové, která se přesně hodí ke kravatě partnera.
Odpovědět
@adleta013 svatbu bych asi chtěla někdy přes prázdniny, když už nebude horko 😅 právě kvůli klidu. A naštěstí nechceme velkou svatbu a perfekcionistka taky nejsem, takže budu mít o něco málo ušetřené nervíky 😁
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?