Svatba 20 lidí

Profilova fotka
Dobrý den, na kolik vás vyšla svatba na zahradě pro cca 20 lidí? A jak jste ušetřili? Popřípadě nějaké rady . Děkuji 🙂
Odpovědět
máme to teda ve stodole, když odečtu nájem jsme na nějakých 40K. Komplet vše jsme zařizovali sami. Nejdražší položka je jídlo a alkohol - na alkoholu se dá opravdu hodně ušetřit pokud člověk začne včas a oběhává akce v obchodech. Catering máme víceméně základ - 1 hlavní jídlo, mini řízky a jedno vegetariánské, tatarák a miniburgery + caprese na špejli. Zbytek budeme dělat s kamarádkama den před svatbou. Jo a doporučuju to udělat až odpoledne tj. bez oběda, na tom se dá ušetřit taky hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
@a_mysakovicova děkuji moc pravě postupně nakupujeme , napadlo mě i kupovat třeba neznačkové nealko. Máme bez obědu takže taky super.
Odpovědět
@jana_jezkova Do neznačkového alkoholu bych se nepouštěla. Přece jen, zas člověk nemusí vypadat jak totální držgrešle 😄 Alkohol bych koupila dobrej a kvalitní a ušetřila jinde. Na šatech z bazaru se dá ušetřit taky hodně 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Na čem bych klidně šetřila: šaty z bazárku (pak je zas můžeš prodat), kameraman (myslím, že ke kvalitním fotkám se člověk vrací častěji a udělají lepší službu, než video, takže to bych já osobně klidně oželela), dárky pro svatebčany/rodiče/partnera/svědky/kohokoliv (přijde mi to dosti jako zbytečnost, řekla bych, že osobní upřímné poděkování potěší i více, než dřevěné placky nebo dort s nápisem), dekorace (opět bych se porozhlédla zde na bazaru, podívala se doma či u babičky na půdě, hezkou službu udělá třeba břečťan natrhaný venku... - a tím, že člověk koupí miliardu blbin na Aliexpressu, neznamená to, že ušetřil, když to jsou věci, které stejně nepotřeboval. A to, jak si lidé svatbu užijí a jak se jim tam líbí, se od množství dekorací neodvíjí), prstýnky (to je dosti individuální, ale já si třeba na drahé kovy nepotrpím, máme krásné ocelové a dělají mi minimálně stejnou radost, jako z nějakého drahého kovu), oznámení (jestli máte možnost doma tisknout a máte trochu estetického cítění, myslím, že vlastnoručně vyrobené oznámení může být moc krásné). Na čem bych nešetřila: kvalita jídla a pití (dosti koreluje s celkovou spokojeností lidí na svatbě), zajištění odvozu nebo ubytování hostům (když musí hosté řešit, jak se večer kam dostanou, mívá párty celkem rychlý konec. Ale pokud jste finančně limitovaní hodně, klidně můžete to ubytování v okolí jen třeba zarezervovat s tím, že jej nabídnete hostům, že si ho zaplatí), fotografie (opět individuální pohled, ale přijde mi, že - kromě manželství samotného, samozřejmě 🙂 jsou ty fotky takovou nejlepší vzpomínkou na svatební den a je škoda mít jen pár nic moc snímků z telefonu... nemusí tam být fotograf celý den, stačí pár hodin, ale stojí to podle mě za to).
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?