Potvrzení o změně příjmení?

Profilova fotka
Ahojte, po neúspěšném lovu s vyhledávačem se obracím sem. Je mi jasné, že s novým příjmením budu muset zařizovat novou občanku, pas, kartičku ZP atd. Chci se zeptat, jak se to řeší u získaných osvědčení (lyžařský instruktor, ZZA, VŠ diplom). Když napíšu příslušným organizacím, vydají mi osvědčení znovu s novým jménem? Četla jsem, že univerzity odmítají vydávat upravené kopie diplomů, jak se to pak řeší? Existuje nějaké potvrzení o změně příjmení, které by stačilo doložit k dokumentům získaným před svatbou? Třeba když přijede na tábor kontrola, mám si kromě potvrzení o rekvalifikaci ZZA vzít i oddací list, abych dokázala, že je to moje? Třeba tady má někdo zkušenosti, děkuji. =)
Odpovědět
Nevím, jak je to u ostatních certifikátů. Ale u VŠ diplomu se dokládá oddací list. Nový diplom vám nevystaví. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Nic se nemění, prostě je to na starý jméno a nikdo to neřeší
Odpovědět
Profilova fotka
Já myslela, ze v obcance budu mít i rodné příjmení a případně použiju obcanku, ne?? Nebo jsem mimo? 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@luciehoh V občance není rodné příjmení, aspoň teda v té mojí ne (je tam jenom stav - vdaná, ale to tam ani být myslím nemusí, to není povinný údaj). Nikdo to neřeší, dokud nenarazí člověk na úředníka-pedanta... takže je lepší to mít ošetřené, vzala bych si kopii oddacího listu, ať si třeba na tom táboře neponičíš originál.
Odpovědět
Profilova fotka
Moc všem děkuji za odpovědi. Docela se mi ulevilo, že to snad nemusím všechno shánět znova.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?