Jak slušně odpálkovat dotěrné dotazy "Kdy budete mít děti?"

Ahoj, vím, že diskuze na toto téma už tu je, ale chtěla bych ji oživit a poptat se na vaše nejlepší odpovědi na otázku "Kdy budete mít děti?". Spoustu lidí nedokáže stále pochopit, že na tohle se zkrátka neptá. Můžou pro to být jakékoli důvody, proč zatím děti neplánujeme, (zdravotní, nejsme připravení,...) To se musíme pořád ospravedlňovat a vše mít naplánované? Nikomu do toho přece nic není. Už jsem z toho unavená. Díky za odpovědi 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Asi by me takovy dotaz trochu urazil a moc bych neumela odpovedet prijemne...takze bych patrne rekla neco jako "nevim, ale jestli vas to tak zajima, dame vam vedet, az to bude"😛 Kdyby se ptala doterna babicka, asi bych jen rekla "nevim babi, zatim miminko necekame". Ono to lidi proste napada asi proto, ze v nasi spolecnosti je obvykle, ze lidi uzaviraji manzelstvi s tim, ze budou (nekdy) zakladat rodinu. Takze jakoby dalsi meta po svatbe... ale je neprijemne, jestli to furt nekdo omila dokola a otravuje...
Odpovědět
Profilova fotka
A musim jeste doplnit, ze tim, ze budete mit deti to nemusi koncit...my jsme podobny "problem" resili u druheho ditete, kdy jsme se pokouseli asi rok o dalsi miminko a neslo nam to. Taky se nas lidi ptali "tak co, dcerka uz je velka, kdy bude nejaky sourozenec?"...a vrchol byl, ze kdyz se nam dalsi miminko povedlo, tak prisly od rodicu otazky typu "heeej, tak vy jste planovali dalsi miminko a ani jste nam to takovou dobu nerekli?!" 😄 clovek se asi bud musi obrnit svatou trpelivosti, anebo se naucit ty lidi odpalkovat, aby se uz priste nezeptali..
Odpovědět
Profilova fotka
Tyhle dotazy nesnáším 😄 Nejdřív to je "tak kdy bude svatba?", pak "kdy budou děti?" a pak "kdy budete mít druhé/třetí?" 😕 Lidé to často nemyslí zle, ale prostě tu otázku nedomyslí. My na to odpovídáme "to ještě nevíme" "jednou určitě". Už se nás na dítě ptalo plno lidí a přitom jim to může být úplně jedno. Třeba se nás ptal bratr od mamčiného přítele, kterého jsme v ten den viděli poprvé v životě. Doteď nechápu, co mu je do toho. Vždyť mě nezná. 🤔
Odpovědět
Rok od svatby se nás ptali úplně všichni. Dokonce lidi, které jsem třeba víc jak 2 roky neviděla se najednou zajímali kdy už jako budeme mít dítě? Fakt mě to štvalo. Zatím jsme o dětech ani neuvažovali, ale na každé rodinné oslavě - " Tak co, už si konečně těhotná? To mám tvému chlapovi vysvětlit jak se dělají děti? " Až to bude aktuální, tak to řekneme komu my uznáme za vhodné a zbytku to může být jedno. Teta mi poradila zahrát to do autu nebo trochu dotyčného ztrapnit - to fungovalo dobře. Na otázku o dětech jsem časem začala odpovídat " Proč se mě nezeptáš co jsem naposledy četla? Dneska mám nové červené prádlo a dokonce jsem ho koupila se slevou. A nezajímá tě jak to mám ráda při sexu? To je stejně intimní otázka jako kdy budu mít dítě. Kdybys potřebovala nový vibr*tor, tak od značky XY je super tenhle. " Chvilku mi trvalo, než jsem nějakou podobnou větu vypustila z pusy, ale už se mě od té doby nikdo neptal. 😄 😄 Ty lidi si vůbec neuvědomují, že se třeba snažíte, ale nejde to nebo si zatím chcete užít sebe vzájemně, našetřit a vybudovat zázemí pro mimino.
Odpovědět
Ano, svatba v srpnu a mám to téměř denně na stole jak v práci tak doma... Brácha nám věnoval oblečení pro dítě, že to budeme jistě brzy potřebovat, čtyřletý synovec se pořád ptá "kdy budete mít děcka?" atd. Odpovídám prostě nevím nebo uvidíme, nic víc.
Odpovědět
Jsou to trapné dotazy, jako dkyby nebylo mnoho jiných témat, o kterých by se dalo bavit. Do takových věcí ostatním nic není. Je mi 25 a pořád to mám na talíři, protože jsem se vdala. Sama se na dítě necítím, což se ale lidem, hlavně těm s dětmi, těžko vysvětluje. 🙂
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Tak koukám na svůj příspěvek a vidím, že se to doteď vůbec nezměnilo, spíš zhoršilo, hlavně teď po svatbě 😄 Dospělo to i do stádia, kdy mi lidi koukají na bříško, fakt příjemné 😵‍💫 Přitom jsem se jen dobře najedla 😛
Odpovědět
Profilova fotka
@zasnoubenazrzka Já ti TAK rozumím. 🙂 Moje sousedka to teď ještě vylepšila, když se zeptala, kolik mi je, a pak řekla "no tak to už teda fakt nemáš moc času". 😄 Lidi jsou prostě drzí. Drzí a absolutně neempatičtí.
Odpovědět
@zoe_se_vdava No ty kráso. Tak to bych se neudržela! To je k pláči, co je komu do toho... 🤔
Odpovědět
@zoe_se_vdava Proboha. Kolik ji je? Aby si nekoledovala o rypavou odpoved, ze ona tu toho casu uz taky moc nema. 😄
Odpovědět
@rheb 😄 😄 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@rheb 😄 😄 😄 Je jí asi 37, takže o tři roky starší než já.
Odpovědět
Článek se načítá
@zoe_se_vdava Jesus Christ. Ja cekala nejakou babcu. 😶
Odpovědět
Ale teda k otazce... chapu, ze kamaradi se mezi sebou o takovych vecech bavi, ale cizim lidem je po tom velky prd a to bych jim taky rekla. (Ale to 99 % lidi asi velmi dobre vi, takze se me na to neptaji, ehm.) Je to extremne nevhodne. Ja se jich taky neptam, jestli maji pravidelnou stolici a jestli je konzistence jejich e-e jak z medicinske brozury, tak co jim je po nasem sexualnim zivote. Nekdo deti ani vubec nechce, nekdo (a to je ta horsi moznost) je mit nemuze a tyhle dotazy jsou na par facek. Znam holku, ktera na dotazy na deti uz jen odpovidala, ze nedavno podruhe potratila. Uz se podruhe nezeptal nikdo.
Odpovědět
Možná se jich začít ptát, kdy oni plánuji umřít 🤷‍♀️ Ještě horší jsou ti, co si chcou i sahat, z toho mám osypky už teď a to jeste nejsem těhotná 😂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?