Zásnubní prstem mám, okolí o zásnubách ví, ale nevyslovil se. Mám ho požádat?

Ahojky holky :-), potřebuji poradit :-). S partnerem jsme se už několikrát bavili, že se spolu vezmeme až už na to přišlo. Ale partner je takový strašpytel, všeho se bojí a hlavně moc nápadů nemá. I když jsme měly třeba výročí, nenapadlo ho něco připravit vždy jsem to byla já. No a už se odhodlal k tomu, že by koupil prsten, pořád "nenápadně" vyzvídal jaký by se mi líbil a že se bojí, že se netrefí apod. Až jsme se dohodli, že si nakonec prsten vyberu sama. Vybrala jsem si ho také z toho důvodu, že mám hrozně moc malé prsty a nejmenší vel. mi byla velká, takže jsme zmenšovali. Prsten jsme měly, partner je takový že neudrží žádné tajemství a vše hned vyzradí, takže to hned celé rodině pověděl, že koupil prsten a hned mi ho nasadil... Ale pořád se nevyslovil :-| . Ze začátku stále říkal, že něco uspořádá, nenápadně na to vždy naváži řeč, ale k ničemu se nemá... Jako by ani nechtěl, vždy řekne, vždyť máš prsten. Docela mě to mrzí, někdy mi přijde, jako by to nemělo žádnou cenu, že to udělal hlavně proto, že já jsem chtěla (to už jsme tu také jednou měly). Takže bych se Vás všech chtěla zeptat na názor, měla bych zásnuby udělat já??? Jako nějakou večeři atd... Jako to oficiální, ale už mi to vše příjde moc ohrané z výročí, jako večeře, kino, prádlo :-) tak se chci zeptat na rady. Jak bych to měla uspořádat? Něco opravdu originálního :-). Děkuji Všem za tipy :-) :-p ;-) Markéta
Odpovědět
Záleží na tobě, co chceš od přítele / manžela. Jestli ti nevadí být v roli organizátorky všeho (doživotně!), tak ty zásnuby uspořádej. Jestli ale chceš v nastávajícím vidět aspoň trochu toho MUŽE, tak uspořádáním zásnub bys ho jedině "vykastrovala"... Co takhle zapojit nějakou společnou kamarádku nebo kamaráda, který by tvého přítele po domluvě s tebou k něčemu postrčil?
Odpovědět
a je to pre teba tak podstatné? Tie oficiality? Večera? Osobne si nemyslím že to je na zásnubách dôležité ale to že si ťa chce vziať za ženu. Niektorí chalpi to proste berú tak, že ti dal prsteň, tak si ťa vezme. Skôr ako o nejakých oficiálnych zásnubách sa bavte o tom kedy by ste chceli svadbu. On možno zásnuby považuje za uzavretú vec. Ako rob ako myslíš, to je len môj názor.
Odpovědět
No nejdulezitejsi je spis datum svatby! :) Muj manzel mi dal prsten doma v pyzamu a nic mi k tomu v tu chvili nerekl.. ale ani jeden nejsme na okazale ''zasnuby'' a pro nas bylo podstatne, ze jsme hned stanovili datum svatby! :) Tak to je to hlavni!
Odpovědět
Profilova fotka
Taky bych spíš viděla domluvit datum svatby, než uspořádat zásnuby. On to asi bere, jakože už tě požádal....
Odpovědět
Souhlasím s ostatníma holkama - vrhla bych se na stanovení termínu a přípravy svatby a zasnoubení bych považovala za uzavřené. Neber to zle, ale myslím, že spousta holek hrozně moc řeší žádost o ruku, prstýnek, zásnuby, přitom hlavní a nejdůležitější je, že mají chlapa, kterýho milujou a on miluje je a plánujou spolu strávit zbytek života... Někteří chlapi na tohle prostě nejsou a nepředěláš je, někdy to mrzí, ale tak to prostě je. Tvůj přítel má určitě spoustu kladných vlastností, které jsou důležité, a pro které sis ho vybrala, tak bych mu tuto maličkost na tvém místě odpustila...
Odpovědět
Být tebou se zaměřím na datum a místo svatby samozřejmě s tím, že o tom začnete mluvit spolu a on s tím bude souhlasit :-) My jsme kupříkladu měli svatbu zamluvenou dřív než zásnuby :-D Prstýnek jsem dostala asi po dvou letech vztahu s tím, že jednou dostanu ještě ten "pravý" zásnubní.. (tzv. ženit se ještě nechci ale tady máš prstýnek... chci s tebou žít :-D). Po šesti letech a zájmu okolí, které se ptalo kdy teda do toho chceme praštit se letos uskutečnili 3 svatby našich známých/příbuzných ale žádost žádná.. na druhou stranu jsme logicky sami začali řešit co a jak :-) takže jsme za říjen zvládli zamluvit termín a místo svatby.. zásnubní prstýnek mi připlaval po hladině až začátkem prosince a kromě rodiny jsme o tom vesměs ani nikomu neříkali. :-) zásnuby podle mého nejsou to nejdůležitější.. spíš je otázkou jak si to představuje se svatbou :-)
Odpovědět
@markyn Poradat zasnuby kdyz uz mas prstynek je zbytecny ne? Od zasnub se ocekava ze chlap svou vyvolenou prekvapi prstynkem,ale nekdy to hold nevyjde. My vlastne zadny zasnuby nemeli,vzdycky jsem si predstavovala jak si prede me muj manzel klekne s prstynkem,a pozada me,ale porad nic,tak jsem nadhazovala kdy mi zasnubak koupi,protoze on sam se k nicemu nikdy nema,a nadhazovani nechape...nakonec to dopadlo tak ze jsme si sli zamluvit termin svatby,zaclo se vse chystat na samotnou svatbu,a na zasnuby uz nebyla prilezitost. Ani nestihl pozadat moje rodice o moji ruku. Sice me nekdy zamrzi ze jsem to nemela jak z pohadky,ale hlavne ze jsme manzele :-)
Odpovědět
Žijeme v realitě, ne v americké seriálu ;-) Pokud Vám dal prsten, tak Vám snad tím dal dostatečně najevo, že si Vás chce vzít. Jste lidi, partneři, přátelé, milenci...tak spolu komunikujte a svatbu plánujte;)
Odpovědět
My si na začátku vztahu slíbili, že se po škole vezmeme. Na důkaz slibu jsem dostala prstýnek. Po škole jsme začali mluvit o svatbě a v letadle cestou z dovolené přítel objednal šumivé víno a asi aby mi to nebylo líto se mě zeptal, jestli si ho teda vezmu. Žádná americká romantika (přestože jsme letěli z USA) to nebyla, ale takovou já stejně nechtěla. Důležité pro mě je, že chce, abych byla jeho ženou. Jakou formou už neřeším.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
tak takovýho chlapa bych si ani nevzala, když zásnuby, tak pořádný, mě se líbí romantický typy 8-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Jsem s přítelem 4 roky. Oba máme za sebou jedno nepovedené manželství. O svatbě mluvíme už nějakou dobu, ale stále to nebral jako jeho prioritu jelikož naše soužití není úplně standartní (pracuje v Anglii a domů jezdí jen na víkendy). Tak jsem ho vzala do svých rukou. Naplánovala jsem nám wellness víkend. Mezitím mi svatební koordinátorka našla nádherné místo a cestou domů jsem pro něj nachystala překvapení. Dovezla jsem ho na místo "činu", kde jsem mu předala dva dopisy - jeden s mým vyznámím a druhý zda si mě na tomto místě 15.7.2017 vezme. Byl překvapený-šokovaný, dojatý a šťasný a už společně plánujeme náš velký den. Jsem velmi šťasná, že jsem to udělala za něj, sám si toho velmi váží, považuje za originální a tím dnem jsme se do sebe ještě více zamilovali. Byl to nepopsatelný moment.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?