Prstynek v růžovém zlate

Dobrý den, potřeboval bych od Vas poradit 🙂 mate nekdo zkusenosti se zasnubnim prstynkem z růžového zlata? Dle některých narozu působí laciněji než zlato bílé.. působí jako bižuterie...mohl by jste se podělit o zkušenosti...pripadne mi sem vlozit fotku Vašeho prstynku? Dekuji
Odpovědět
Já mám oba dva z růžového a lacině to určitě nevypadá. Je něžnější dle mého 🙂 možná záleží i jaký prstýnek
Odpovědět
Dobrý den, já mám zatím jen zásnubní z růžového zlata, ale snubní už máme také objednané z růžového zlata. Za mě určitě lacině nevypadají a navíc nám je doporučila i paní u Rýdla - bílé zlato je vlastně barvené žluté, takže i když se o něho budeme dobře starat a čistit ho, tak se časem trošku "ošoupe" a ta žlutá barva půjde trošku vidět. A právě při každoročním čištění se prstýnek úplně o maličko ztenčuje.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak větší blbosf jsem ještě Neslyšela
Odpovědět
Záleží samozřejmě na zlatnictví, ze kterého bílé zlato máte. Ale abych to tady netvrdila jen tak, tak přikládám zkopírovaný text ze zlatnictví Vantura: "Bílé zlato, které v naší zlatnické dílně používáme, nemá až tak zářivě bílou barvu, na kterou jste zvyklí z běžných zlatnictví nebo šperků, které nosí Vaši známí. Dnes se drtivá většina šperků z bílého zlata následně pokovuje rhodiem. Jestli jste už pojem rhodiované šperky nebo rhodiované prsteny zaslechli, mohli jste také slyšet o problémech, které ve spojitosti s rhodiováním šperků vznikají. Jde o to, že atraktivní bílá barva rhodia je na šperk nanesena v tenké vrstvě a zvláště u rhodiovaných prstenů velmi často dochází už po několika měsících k onošení (ošoupání) této vrstvy. Potom se začne pod odřenou vrstvou rhodia objevovat bílé zlato (v lepším případě) ve své přirozené, lehce našedlé barvě. Často se pak setkáváme s dotazy na téma černání bílého zlata, či jak je možné že bílé zlato zežloutlo."
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?