Koho kam usadit - znepřátelení bratři, bez otce, cizinci, prostě komplikované

Ahoj všem, řešíme, koho kam usadit - nemám tátu, oba moji bratři spolu nemluví a mají malé děti, budeme mít i rodinu o 6 lidech ze Skotska, kdy otec rodiny mě povede k oltáři (složité vysvětlovat, prostě to tak bude). Z partnerovi strany bude asi 12 hostů, spíš postarších, nikdo neumí anglicky. K tomu naši přátelé. Celkem asi 50-60 lidí. Stůl bude do T, jelikož restaurace je podlouhlá, tak moc jiná volba není. Ještě je varianta, že bude celá hostina venku (bereme se v srpnu) a jeden z hostů je vozíčkář. Jakákoliv rada je více než vítaná, my jsme zatím nedokázali nic vymyslet, aby bylo vše OK a nikdo se nepozabíjel :-D Díky.
Odpovědět
Ještě by to chtělo vědět, jak to máš s maminkou, jeslti bude s partnerem a kolik budete mít místa v čele. Napadá mě dát vedle sebe maminku a pána, co tě povede k oltáři (plus případně partnery, svědky..) a zbytek skostské rodiny hned u vás u "nohy" téčka. Přece jen je to rodina toho, kdo tě vede k oltáři, takže svou důležitost mají, i když to nejsou příbuzní. Tak je budete mít u sebe a budete moct s nimi povídat. Pak bych dala bratry. Můžou si posedat tak, že mezi sebou budou mít děti a manželky, tak se snad nepoperou ;-) Myslím, že pokud mají trochu soudnost, tak jim bude jasné, že to není snadno řešitelná situace a nejde o jejich spor ale o vaší svatbu.A třeba to bude příležitost trochu prolomit ledy ;-) (moje babička takhle na bráchově svatbě zakopala válečnou sekeru s dědou, se kterým třicet let nemluvila a mluvit se o něm nesmělo, stříhala fotky... Nakonec si spolu povídali celý den a oba z toho měli radost)
Odpovědět
@verap33 Máma nemá partnera a neumí anglicky natolik, abych vedle ní posadila Skota. To ji spíš narvu mezi bráchy, aby se fakt neporvali. :-D
Odpovědět
Ono kolikrát Skotům nerozumí ani ti, co anglicky mluví :D Jinak bratry bych klidně posadila, každého na jinou stranu. Myslím, že v dnešní době už se tolik nehrotí strana ženicha a strana nevěsty. A zahraniční hosty vedle někoho, kdo anglicky mluví, aby si tam nepřipadali odstřihnutí, že se můžou bavit jen mezi sebou:) Taky budeme mít pár zahraničních hostů a budeme to takhle řešit:)
Odpovědět
Děkuji všem za reakce, asi to nakonec uděláme tak, že vedle nás budou svděci s partnery, na mé straně pak bratr, švagrová, děti, moje matka, dítě, švagrová, bratr, dál nevím, asi Skoťáci? Ty bych ale radši měla blíž sobě, chjo.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?