Jmenovky na stůl - pojmenování svatebčanů

Profilova fotka
Ahoj, jak řešíte jmenovky na stůl, resp. pojmenování lidí? Snoubenec má rozvedené rodiče, což trošku komplikuje situaci. Děláte jmenovky i pro děti, které asi nějakou chvíli u stolu sedět budou, pak ale budou řádit s ostatními? A jak s rodinnými příslušníky, jako je družka otce/druh matky, kteří spolu žijí přes 15 let? Píšete jen křestní jméno nebo jméno celé vč. příjmení? Babička a děda? "Babička nevěsty" nebo "Babi Nováková" nebo "Věra Nováková"? Na oběd máme cca 40 lidí. Užší příbuzenstvo + svědci, u koho nevíme, koho bude mít s sebou máme "bianco" jmenovky, které se pak dopíšou ručně. Večerní raut je bez jmenovek. Tvarově bude stůl nejspíš "U", v čele my a svědci, po stranách rodinní příbuzní (nechceme násilně cpát vedle sebe mámu a tátu ženicha, kteří spolu nežijí už dobrých 20 let a mají své stálé partnery). Přijde mi divné část lidí pojmenovat rodinným statutem jako "otec nevěsty" a další část jako jméno+příjmení. Když ale pojmenujeme všechny jako jméno+příjmení, bude to vypadat jak na nějakém výročním zasedání spíš než na svatebním obědě... Díky za rady/nápady/vaše řešení
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, my všechny pojmenováváme křestními jmény.
Odpovědět
Jelikož se nám v rodině a v přátelích narodilo spoustu lidí se jménem Hana, Zdeněk, Tomáš a Jana, tak v rodině necháváme na jmenovce křestní jméno, u zbytku napíšeme i příjmení a u babiček - Babička Hana a Babička Helga ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@teri_23 včetně babiček? Ale jinak jo, je to asi nejlepší alternativa...
Odpovědět
Profilova fotka
My tedy pojmenováváme klasicky jméno a příjmení, s tím, že jméno je samozřejmě ve tvaru, v němž se dotyčný oslovuje, tudíž ne Gabriela, ale Gábina, ne Marie, ale Mája atd Já právě zase nechtěla psát tam bratranec Vašek, maminka nevěsty atd ...to bylo první, co jsem vyloučila. Ale přijde mi, že je to v konečným důsledku úplně jedno, svatba na jmenovkách a podobných drobnostech vážně nestojí. Původně jsem uvažovala pouze nad zasedacím pořádkem u vstupu a bez jmenovek.
Odpovědět
Profilova fotka
@sarkoc bez jmenovek - to jsem už taky zažila, nakonec to byl děsný chaos, takže jmenovky chceme - tedy alespoň na oběd. To jméno a příjmení ve tvaru, jak se používá - to zní dobře! Díky
Odpovědět
Nad tím jsem už taky uvažovala...máme široké rodiny, takže psát "teta ženicha" by bylo poměrně matoucí :-) , zase u nás v rodině příbuzným neříkám jménem (prostě strejdo, dědo...babičky jsme dřív rozlišovali podle toho, kde bydlí, a ne podle jména :-), takže napsat jen křestní jméno by mi u některých lidí přišlo zvláštní...no budem muset popřemýšlet ještě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
My píšeme na jmenovky křestní jméno - "oficiální" (např. Gabriela, ne Gabina). U starších lidí jako babičky, dědové píšeme "Babička", "Dědeček"... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tohle teď taky řeším... přítelovi rodiče jsou už 20 let rozvedení, maminka se po druhé vdala, spolu jsou min. 15 let a přítel říká manželovi maminky tati. Vlastního otce na hostinu nezveme, tak nevím jak mám manžela maminky napsat. Ale vzhledem k tomu, že bude na svatbě vystupovat v roli otce ženicha, tak bude mít i na jmenovce otec ženicha... Třeba je super, že máme pozvané 4 Kristýny z toho 2 se i se stejným příjmením... To mi taky trochu zamotalo hlavu... Ale asi to nechám na: matka nevěsty atd. a pak jména. Všichni jsou v páru, tak snad pochopí, že budou sedět vedle sebe... No a když někdo nebude vědět tak má pusu a zeptá se, že ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
no taky jsem nad tím začala přemýšlet...a vážně nevím :-) problém taky vidím v přítelovi od maminky na straně ženícha...všichni mu říkají Pepa...což mi přijde na jmenovce děsné...tak asi plné jméno...jenomže to pak budeme muset dát všem asi...a taky si nejsem jistá nápisy ,,mama nevěsty otec nevěsta,, atd Jo a velký problém v zasedacím pořádku se vyřešil sám...otec ženícha zkrátka na hostinu nechce jít (bude jen na obradě), když tam bude i matka ženícha s přítelem, tak alespoň nemusím přemýšlet, jak je usadit....a tedy vůbec nám to nevadí
Odpovědět
My psali teta Jana, babicka Vera,...maminka nevesty, tatinek zenicha. Teta ma noveho pritele a i toho jsme nazvali strejda ;) pak jsme meli dve stejne jmena a to jsme vyresili Lenka K. a Lenka J.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi to budem delat stejne jako @kalisek ....jen mam problem s tim, ze misto jmenovek budu nechavat delat magnetky....a tudíž nemuze byt zadna bianco jmenovka...a u jedné kamaradky do poslední chvile nevím jestli prijde s nejakym chlapem nebo kamarádkou (pozvani maji vsichni automaticky 1+1)...a magnetky chci mit vyrobene ideálne dva mesice dopredu...
Odpovědět
Profilova fotka
@esufi píšu třeba "babi Hana"
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?