Obnovení manželského slibu - zkušenosti

Profilova fotka
Holky přemýšlela jsem o obnovení manželského slibu, třeba po 5ti letech manželství nebo i dřív.Máte někdo zkušenost? A jak to proobíhá? Stejně jako svatba?
Odpovědět
Profilova fotka
@snehurka86 Na Mauriciu či na Seychelách to je stejné jako normální obřad. Při kulatém výročí jsou navíc často výhody stejné jako při svatební cestě. Což u těchto míst je fajn.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tohle témě mně hodně zajímá takže ráda bud usledovat, jestli někdo přispěje.... případně jsme přemýšleli nad svatbou v kostele... :)
Odpovědět
Profilova fotka
tak to mě taky zajímá. Plánujeme obnovení tak po 10ti letech dřív se mi to zdá brzy. Pokud spolu vydržíme 10 let tak to už bude něco k oslavě. Takže velké mé magické datum bude 19.8.2021 tak držte palce :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 1 roce
Profilova fotka
Ráda bych obnovila toto téma. Letos máme s manželem 10let od svatby, tak přemýšlím, zda by nebylo pěkné, si to malinko připomenout. Máte prosím někdo zkušenost?
Odpovědět
Taky by mě to zajímalo. Podle mě je to super nápad a sami o tom uvažujeme.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 11 měsících
Plánujeme v létě obnovení slibu po 5 letech, máte nějaké tipy?
Odpovědět
@lenda26 Nejdřív je důležité ujasnit si, jak to chcete pojmout. Jestli sami ve dvou, nebo s rodinou, jestli se to má podobat svatbě, nebo to chcete spíš jako rodinnou oslavu...
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Tady je naše obnova po 10 letech na Bouzově :-) :-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baletka1 jej to je super :) a mali ste tam blizku rodinu? vecer aj nejaku oslavu?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Dovolím si obnovit diskuzi :-) Na 5. výročí uvažujeme o obnovení manželského slibu v Řecku. Nemáte někdo konkrétní tipy/ zkušenosti s nějakou agenturou? Na netu je toho samozřejmě hodně :-) Zatím jsem koukala na Svatba trochu jinak. Ale uvítám další tipy ;-)
Odpovědět
Můžu mít otázku? Prosím, neberte to špatně, ale nikdy jsem o obnově slibu neslyšela a zajímá mě, na co je to dobré? Vždy jsem si myslela, že když si někoho beru, je to pro mě slib (v ideálním případě) do konce života, takové to klasické "v dobrém i ve zlém, dokud nás smrt nerozdělí". K čemu je opakování svatby/slibu po pár letech od ní, když slib, který dáme, by měl mít neomezenou platnost?
Odpovědět
@nikca92 No, na co je to dobré, to je otázka, na kterou asi neexistuje nějaká obecná odpověď, protože každý pár má k tomu nejspíš svoje osobní důvody. Nejčastější jsou taková ta klasická obnovení slibu, která se dělají např. při zlaté svatbě, kde ten pár chce s rodinou oslavit kulaté výročí. U obnovení slibu po kratší době to může být třeba chuť zopakovat si svatbu, pokud se ta první nevydařila, připomenout si manželský slib po překonání nějakých potíží, obnovit jiskru, která se vytratila v každodenní rutině, nebo zkrátka jen oslavit společně strávená léta. Dnes, když se rozvádí tolik manželství, a to i po dost krátké době, je úspěchem a důvodem k oslavě i těch pět nebo deset let.
Odpovědět
Článek se načítá
@stastnevdana Přesně tak :-) Pokud vím, tak český právní systém nic jako obnovu slibu nezná. Takže je to spíš symbolické :-) Jak píše @stastnevdana, důvody bývají různé..nevydařená svatba, překonání velké krize (v našem případě obojí :-) ) Možná pro někoho blbost, ale zas proč ne, když takové možnosti dneska jsou 8-)
Odpovědět
@verusinek @lenda26 @baletka1 Vy, které jste před pár lety psaly, že se na obnovu chystáte, máte ji už za sebou? A máte nějaké dojmy a zkušenosti? Jak jste řešily obřad?
Odpovědět
Profilova fotka
@stastnevdana my jsme nakonec bohužel řešili jiný problém... a teď jsem již rozvedená....
Odpovědět
@verusinek To je mi líto.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?