Svatební oběd s rodinou, oslava s přáteli?

Ahoj nevěsty, plánujeme svatbu na příští rok, ale už jsem z celého plánování a hledání kompromisu nešťastná, tak se jdu jen vypsat a možná pro nějakou radu a útěchu. Původně jsme chtěli klasickou svatbu obrad-obed-hostina a oslava, celkem máme asi 50-60 lidí, kdy by všichni tito lidé byli jak na obědě, tak i na následné hostině. Ale jak jsme nad tím začali více přemýšlet, tak se nám to vůbec nezamlouvá. Chceme si ten den užít a nechceme lítat mezi 60 lidma, abychom se všem věnovali stejně. Také máme strach z alkoholu, jelikož u nás v rodině je pár lidí, kteří prostě pít neumí a zřídí se vždycky pod obraz a vyvolávají konflikty (pozvat je chceme i musíme, za střízliva jsou naprosto skvělí a jsme si blízcí) a to prostě nechceme. Tak nás napadlo, abychom se vyhnuli těmto rodinným alkoholovým dramatům a i si to více užili, tu oslavu rozdělit. A to tak, že bychom měli obřad, kde by byli všichni, následně by byl oběd a posezení s dortem, kde by byla rodina a poté bychom se přesunuli na víkend na chatu s kamarády, kde bychom to oslavili s nimi. Měli jste to také někdo podobně? Jak jste to zakomponovali do pozvánky pro rodinu, že bude jen oběd a posezení? Strašně se mi ten nápad líbí, s tím, že se vyhneme nervům ohledně opíjení rodinných příslušníků a následným dramatům a konfliktům. Rodičům od ženicha se tento nápad absolutně nezamlouvá, tvrdí že svatba je výhradně rodinná záležitost a že to s nimi musíme náležitě zapít a oslavit. Mi rodiče jsou naopak pro s tím, že se prostě vyhneme tomu ožírání se pod obraz a oslavíme si to s našimi blízkými kamarády. Už jsem z toho fakt nešťastná. Díky moc za jakoukoli reakci. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?