Přechylovaly byste tohle příjmení?

Přechylovaly byste příjemní Einsenhammer?
Odpovědět
Profilova fotka
@kaja9000 Já bych to osobně nepřechylovala. Einsenhammerová mi zní divně, a především je to hrozně moc dlouhé 😉
Odpovědět
Profilova fotka
Určetě ne. Nechala bych tak 🙂 Navíc to ová už ve fakt dlluhé jméno.
Odpovědět
Určitě ne. A obávám se, že by se přechýlené nevešlo do lecjakého formuláře 😄 😄 😄
Odpovědět
A lze si vůbec takhle vybrat? Klidně mě opravte 🙂 "Aby žena nemusela mít na konci svého jména koncovku -ová, musí podle matričního zákona splnit jednu ze čtyř podmínek – musí být cizinkou, mít jinou než českou národnost, žít trvale v zahraničí či se tam na delší dobu chystat nebo mít za manžela cizince. Pokud nesplňuje žádnou z možností, mělo by se její příjmení automaticky přechylovat."
Odpovědět
Profilova fotka
@zasnoubenazrzka Můžete vyplnit, že plánujete žít v cizině a přechylovat příjmení nemusíte. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@zasnoubenazrzka Měla jsem to stejně. Chtěla jsem manželovo jméno bez přechýlení a musela jsem si nechat i svoje rodné, jinak by mi to nepovolili, když nejsem cizinka a ani nehodlám žít v cizině.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám bez přechýlení a svoje jsem si nenechávala
Odpovědět
Profilova fotka
Za mne určitě ne, stejně jako nejsem fanouškem českých nepřechýlených příjmení, u těch cizích mi to zase připadá šílené přechýlené. Zvlášť, je-li takto dlouhé. 🙂
Odpovědět
A proc ne. Manzel je taky Cech? Jestli hodlate zit v Cesku, tak bych to klidne prechylila. Eisenhammerova. Zas tak dlouhe to neni.
Odpovědět
Zdravím, řekla bych, že koncovkou -ová ukazujete, že patříte k manželi. Takže bych přechýlila i tohle příjmení. Jako příklad uvádím moji babičku, mamku za svobodna, která se jmenuje Fleischmannová. Taky je to cizí a dlouhé příjmení, ale za doby, kdy se vdávala nebyla jiná možnost a i tak by se asi nijak jinak jmenovat nechtěla. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Spolecnym prijmeni ukazujete, ze patrite k manzelovi ne koncovkou ová. Ta samotna nic neukaze, kdezto to prijmeni ano. @veronika_grycova
Odpovědět
@iviiiii No, samozřejmě společné příjmení. 🙂 Ale přechylování beru jako krásu češtiny a jak zvýraznit, že patříte právě tomuto muži. Ale chápu i Vás.
Odpovědět
Článek se načítá
@veronika_grycova já tedy žádnému muži nepatřím bez ohledu na manželství 🤔
Odpovědět
Profilova fotka
Nehledě na to, že v jakékoli jiné zemi třeba při pasové kontrole vás neberou jako manželé, ale díky -ová jsou to pro ně dvě odlišná příjmení. @veronika_grycova
Odpovědět
@iviiiii a myslíte si, že žena v dnešní době musí ukazovat přechýlením příjmení, že k partnerovi patří?
Odpovědět
Profilova fotka
@tamaraad Prosím Vás, naučte se číst. Já naopak nezastávám názor, že ženino jméno musí být přechýlené, aby ukázala, že patře k manželovi.
Odpovědět
Profilova fotka
@zihuatanejo Já teda patřím k manželovi, ale ne manželovi.
Odpovědět
Netušila jsem, že to spustí takovou diskuzi. 🙂 Omlouvám se autorce. Není třeba hned myslet na vlastnictví, možná by se více hodilo "patřit k". Pěkný večer.
Odpovědět
Dle mého názoru příjmení Einsenhammerová zní dobře i přechýlené .... nepřechylovala bych spíše z praktických důvodů zvlášť jestli jste třeba Kristýna nebo Magdaléna 🙂 .... já mám příjmení nepřechýlené a nesplňuji ani jeden z uvedených důvodů, popsaných v příspěvku.
Odpovědět
mně se to taky líbí i přechýlené 🙂
Odpovědět
Ja osobne ani omylem, je cizi, navic dlouhe. Kazdopadne pokud by se potencialni neveste libilo s prechylenim, tak at jde to toho, je to kazdeho volba. 🙂
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?