Menu Forum

Pozor pri prodavani veci na bazaru = falesni kupujici

24. čer 2014  • 
fotoportrét
fotoportrét
terezied
Registrovala se 22. června 2014 na beremese.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Olomouc.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
terezied
Registrovala se 22. června 2014 na beremese.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Olomouc.
  • Neví, kdy bude svatba
 Dobry den, byla jsem prekvapena, jak rychle jsem dostala odpoved na moje svatebni saty, ktere prodavam....Pani z Ameriky je chce pro dceru v Belgii a nabidla mi dokonce vic nez jsem tazala. Chce platbu provest urychlene a saty zaslat co nejdrive....Trosku jsem se nad tim zamyslela a zacala googlit a tohle jsem nasla. Takze prodavajici pozor, nenalette!!!


Nigerijské dopisy v novém III.
Publikováno on 11. 5. 2010 v kategorii Ze života. Tags: Nigerijské dopisy, podvod, scam.

Nigerian LettersPo delší pauze je zde další díl seriálu o podvodných praktikách, se kterými se dnes můžete zcela běžně setkat na internetu. Prodáváte prostřednictvím internetového bazaru, případně aukčního serveru například elektroniku, fotoaparát či jinou dražší komoditu? Potom si dejte velký pozor na podezřele výhodné nabídky ze zahraničí.

Začátkem loňského roku jsem se rozhodl prodat svoji zrcadlovku Nikon D80. Našel jsem si na internetu pár bazarových serverů a do nich zadal svůj inzerát. Není žádnou výjimkou, že si inzertní servery inzeráty vzájemně kopírují, a tak ani netrvalo dlouho a Nikon D80 putoval k novému majiteli.

My Name is Natalie , i want to buy this item from you so let me know
the cost of the item am from Chicago .. I wait for your reply today. Thanks

O několik měsíců později se mi ozvala paní Natalie Kelly, že na internetu narazila na můj inzerát (hodně serverů u inzerátu neuvádí datum vložení, takže zájemci volají klidně i půl roku po jeho zadání), že bydlí v Americe v Chicagu, a že by ráda věděla, zda je zrcadlovka stále ještě k mání. Odpověděl jsem něco ve smyslu, že foťák stále ještě mám, ať mi napíše, jak bychom mohli celou transakci provést.

Hello, thanks for the mail am happy to hear from, i am from Chicago as i told you before so i will offer your sum of 600euro for the item plus the shipment to my daughter in Nigeria via Local post office so About the payment i will be making the payment via bank to bank money transfer Cash Payment which they will transfer the money to your bank account. So i want you to send me your full bank details for the cash payment to be made. I want to buy it for my daughter was in Nigeria for her last project, also send me all your full bank details for immediate payment. so get back to me with your full good bank details asap. This is the shipment address

Name: Olatunde Owolabii
Address : No 25 Fanawole road apete
City : Ibadan
State : Oyo
Zip Code : 234-02
Phone number : +23-48072730599
Country : Nigeria
Awaiting to hear from you
Thanks

Téměř obratem dorazila odpověď, ve které mi za D80 nabídla 600Euro (dvojnásobek obvyklé prodejní ceny) plus náklady na dopravu obyčejnou poštou letecky do Nigerie. Přihořívá. V Nigerii má prý dcerku, které by se můj Nikon náramně hodil. Platbu nabídla peněžním převodem z banky do banky. Požádala o mé bankovní údaje, vyčíslení dopravy do Nigerie a nezapomněla připojit zasílací adresu v Nigerii včetně telefonu.V této chvíli mi stále nebylo jasné, v čem celý podvod spočívá. Dal jsem si tedy práci a vytvořil požadované informace, které sice na první pohled vypadaly věrohodně, ale žádné takové konto neexistovalo. Náklady na dopravu jsem odhadl na 40Euro a vše poslal Natalii mailem.

Scotiabank Scam

Hned druhý den dorazilo několik mailů, které se na první pohled tvářily, že jsou odeslané z existující banky Scotiabank. Z nich jsem se dozvěděl, že do této banky byla složena záloha v celkové výši 640Euro osobou jménem Natalie Kelly, a že tyto jsou určené pro převod na můj (fiktivní) účet jako platba za Nikon D80. Jediné, co prý musím udělat, je, zaběhnout na poštu a poslat balíček s foťákem do Nigérie. Doklad o odeslání oskenovat. Zaslat do banky a počkat na jeho ověření, což může trvat maximálně 24h. Jakmile bude ověření úspěšně ukončeno, peníze obratem převedou na můj účet.

A zde pohádka o tom, jak jsem mohl velmi výhodně prodat Nikon D80, bohužel končí. Pokud bych se držel instrukcí a balíček odeslal, zůstalo by mi v ruce bezcenné potvrzení o jeho odeslání a slíbené peníze by na můj účet nikdy nedorazily. Zmíněná banka sice existuje, ale žádnou podobnou službu nenabízí. Podvržené maily byly navíc plné chyb, nepřesných informací a kontaktní emailová adresa neměla s tou, kterou na svém webu uvádí Scotiabank, vůbec nic společného.

Natalia Kelly se mi ještě několikrát ozvala. Ptala se, jak se mám a zda jsem již balíček odeslal. Že ona v souladu s naší dohodou peníze do banky poslala a nyní je řada na mě. Mé odpovědi se už ale nedočkala. Všechny její maily byly nekompromisně mazány. Na oko se rozčilovala, zkoušela vyhrožovat, ale během pár dní to vzdala. Dovedu si celkem živě představit, že podobně se své elektroniky dožadují ti, kteří na její podvod skočí. Urgují, nadávají, vyhrožují, ale svoje “zboží” již nikdy neuvidí.

Signature
24. čer 2014 v 09:56  • Odpověz  •  Líbí se mi to
 Přidej příspěvek
fotoportrét
fotoportrét
karlajasmine
3
Registrovala se 20. ledna 2014 na beremese.cz. Přidala 1550 příspěvků. Má 4 přátele.
fotoportrét
fotoportrét
karlajasmine
3
Registrovala se 20. ledna 2014 na beremese.cz. Přidala 1550 příspěvků. Má 4 přátele.
 @terezied Viz toto tema, ktere ma uz 28 stranek emoticon

http://www.beremese.cz/forum/mojasvadba-sk/pozor-na-nigerijsky-podvod/
24. čer 2014 v 10:03  • Odpověz  •  Líbí se mi to
fotoportrét
fotoportrét
terezied
Registrovala se 22. června 2014 na beremese.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Olomouc.
  • Neví, kdy bude svatba
fotoportrét
fotoportrét
terezied
Registrovala se 22. června 2014 na beremese.cz. Přidala 4 příspěvky. Region Olomouc.
  • Neví, kdy bude svatba
 dekuju......myslela jsem si ze uz tu neco takoveho bylo reseno
24. čer 2014 v 10:05  • Odpověz  •  Líbí se mi to