Partner se nechce finančně podílet na domácnosti. Poraďte

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, nebo mladá paní, nevím, co s ním, jedná se o finanční stránku, jinak sme v pohodě, ale s penězma je to boj, táhnu to jen já, mu že to nevychází, aby mi zatím něco dával a mě dochází zdroje, mám své závazky (spoření atd), taky půjčku na auto ale domáctnost vedu sama finančně, bydlíme spolu, ale matce, i když tam není, dává měsíčně 2 litry, aby nestrádala, je v invalidním důchodu, přividělává si, má skoro víc jak my,a le furt jí dává a mě nic, 3 měsíce tam není, neviděla sem ani korunu, hlavně že se mátinka má dobře, poradtě, jak na něj, abyc se úplně nezatvrdil, už sem to zkoušela, ale není to furt ono, jaky Vy máte zkušenosti prosím :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Taky to neustále řešíme už teď.Kasu drží spíše přítel já studuji, ale peníze mám jako atudentka si přivydělávám celkem slušně no a přítel pořád remcá že nejsou peníze ale sám je celkem hojně stíhá utrácet a pak se diví.Tak pro tyto případy já mám rezervu ale je to stále dokola, je to bezva chlap ale tohle bych chtěla do budoucna nějak změnit. :-|
Odpovědět
silda:tak tohle znám taky ]-( Někdy by mě z toho trefilo :-( .Držím pěstičky,aby se to brzy změnilo.
Odpovědět
To Zuzaaaaaa-a-anka: Lásko, myslím že neuvádíš úúplně ty správné informace a v očích tvých kamarádek tady, jsem nejvíc největší bubák z bubákova, starýho bubáka syn. :-| Nevyčetl jsem ti nic, ruplo mi v kouli a řval jsem jak natrženej, pokud vzpomínáš ]-( :-D . Jak sama víš, motorku a auto jsem kupoval z úúplně jiných peněz, než z platu (zrušil jsem stavební spoření+staré úspory). Co jsem s tebou, neušetřil jsem ani korunu, spíš jsem šel měsíc od měsíce do mínusu a to jsem k tomu všemu rozprodal věci, které jsem nutně nemusel mít. Proč? Protože jsme oba neuváženě utráceli (a to jsem si během roka nekoupil jedinou elektronickou součástku). Vytvoření společného účtu doporučuju všem, lepší věc snad neexstuje, stojí to pár korun a ušetří nám to minimálně 150 tisíc ročně, protože se z něj přesně zaplatí co je třeba na bydlení+jídlo a ostatní peníze zůstanou na svém místě. Také od té doby, co jsme zavedli tenhle systém fifty/fifty, začínají všechny věci perfektně vycházet, není-liž pravda, lásko? Máme nové postele, druhý gauč, najednou se na mém účtě objevila škvára na dokončení mých nákladných projektů a já ji, světe div se, můžu použít... Teprve teď můžeme reálně vyslovit myšlenku o vlastním bydlení (třeba splácet hypotéku), předtím to byla utopie a já nervozitou ani nespal, nezbyla nám ani koruna... Nemůžeš říct, že jsem se o tebe po bouračce nestaral, to mě trošku mrzí. Jel jsem za tebou z práce, vozil tě do nemocnice, nakupoval a venčil ti psa, a to dělám dvanáctky... Sama jsi za pár dní vstala a začla pořád něco dělat, vůbec ses nezastavila, protože to neumíš, jsi neposedná jako dítě a jsi velmi špatný pacient. Příště tě přivážu k posteli, po zranění se leží, dokud se člověk nevyléčí. Na svých věcech dělám co to dá, i do dvou do rána proto, abych to měl co nejdříve hotové a mohli jsme být spolu, no a taky se v klidu brzo vzít, pokud bys o to stála =-) , dokud ty bedny a zesilovače nedostavím, budeme mít pořád v jednom pokoji bordel a bude to never-ending story. Co slíbím, to dodržím a já řekl do vánoc. Také jsem slíbil, že až nastoupíš do práce, budu dělat koníčky když budeš pryč, až přijdeš, budem mít společné plány a doufám, že zanedlouho v hotovém, čistém vymalovaném bytě plném chlupů z tvého vlka, s novým nábytkem a velikánskými reprobednamy na muziku, kterou máš taky ráda ;-) No, každá mince má dvě strany a vy, děvčata máte občas tendence sledovat, jestli vás někdo dostatečně hladí nebo obdivuje, nebo jestli to chlap nějak fláká, kolik dárečků dostáváte... My chlapi to taky nemáme nejlehčí, je to asi těžko pochopitelné, ale k tomu, abychom pořádně vzali za práci potřebujeme klid a soustředění, pak se s váma neňuňáme evry dej... Přemejšlím, že bych zkusil cigára, chlast a televizi, pak bych se staral jen o tři věci.... 8-) Nuže do mě, děvčata..
Odpovědět
To Zuzaaanka: Jo, samo, málem bych zapomněl... Miluju tě, jsi moje zlatíško a nelituju toho, že se občas porafeme, myslím že máme celkově zdravý a pevný vztah, který si s tebou hodlám udržet, dokud se nepohádáme o želé medvídky ]-(
Odpovědět
To Xenie: Jak tak čtu tvé příspěvky, tak nic z toho, co ve prospěch společného financování navrhuješ, ani jednou neprošlo, vesele cáluješ dál... No, nechci tvého skoro-chotě hodnotit, neznám ho, ale každej hrdej chlap za sebe platit nenechá, to si radši ukouše ruku u ramene. Pokud má větší plat a přesto má finanční tlačenku, musí bejt schopnej všechno vytasit na papír, aby ti to dokázal a na další brzké měsíce naplánoval změnu, zkrátka režim. Vztah je o důvěře a respektu, ne o vydržování... Já utratím statisíce do motorek, kytar a reprobeden, ale o vše ostatní je postaráno. Moje holka nikdy nezaplatila víc, než polovinu našich nákladů, kdyby mě měla dotovat (dokonce třeba fet a děvky :-D ), byla by za kašpara. Zkus se zamyslet a stůj si za férovými pravidly, jinak svatba ne-eeee...
Odpovědět
Profilova fotka
To timerobber: Neboj se, nejsem uražená, máš pravdu... Jj, je to fakt, byla jsem v afektu a nějak jsem psala co se mi zrovna hodilo a vím, že to byla chyba... Však víš, už jsme o tom mluvili ;-) Jsi ten nejbáječnejší chlap na světě a já Tě miluju celým svým srdíčkem, i když se zrovna hádáme do krve a ne jen kvůli medvídkům!!! :-D Těšim se na všechno co nás čeká a věřím, že to bude to nejkrásnější, co mě může potkat!!! MILUJU TĚ!!! x-)
Odpovědět
Profilova fotka
To timerobber: a ňuňat se potřebujem, my holky potřebujem cítit vaší blízkost, toužíme po nějaký blbůstce co nám přinesete, nějakej nesmysl pro potěšení (netoužíme po darech za tisíce), jde jen o to, abysme věděly, že na nás myslíte a tak všechno okolo, přejeme si slyšet, že nám to sluší, že se nám tohle povedlo, nad neúspěchy říct, že příště se to nestane, bude to lepší a že to zvládnem, potřebujem podporu, slyšet milá a uklidňující slova... A pak jsme šťastné a uděláme pro vás cokoli a necháme vám čas i na vaše věci... Nj, ženský a chlapi jsou asi fakt z jiný planety :-D Jo a jestli stojim o to si tě vzít??? ... No, to tady řešit nebudem ;-) ale bez prstýnku a všech těch blbostí který k tomu patřej se to asi nedozvíš ;-) :-D :-D :-D x-)
Odpovědět
Profilova fotka
lidi řekněte si to doma, není to divný tohle řešit po netu? ... Je to úžasný a slaďoučký jak se milujete.. ale ... chápete co chci říct. nechci tu být za zapšklou bábu, ale... přijde mi to divný :o)
Odpovědět
Profilova fotka
ovecka_zuzka: jj, máš recht, omluva všem :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Ovecko, tak jim to prej ;-) Vzdyt sama Zuzanka pise, ze to tady resit nebudou, jen chtela reagovat na slova sve lasky a uz"vypadli"prece... ;-)
Odpovědět
Někomu se taková cizí zkušenost může hodit, kdo ví.. Apropo, kolik chlapů vám sem chodí? :-D :-D :-D Jsem asi jedinej exemplář 8-) :-D To Zuzaaanka: A pak že nejste materialistky, tak ona bez zlatýho prstýnku s pořádnym šutrem nic nepoví.. Když ti koupím auto, zeptáš se aspoň mámy, esi mě máš ráda? :-D :-D :-D
Odpovědět
Nebojte, už jdu otevřít stranky motorkari.cz, hifi.cz, sbiramznamky.cz, chlapisobe.cz, sexykockyprivatneazdodomu.cz a podobne, tady zacina bejt nejak dusno, trosku vetsi prevaha... :-S Tak se mějte a ať vám lov dobře dopadne! 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
time: :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Time :-D :-D :-D :-D Chlapi sobe :-D
Odpovědět
Profilova fotka
timerobber good, fandím Ti :-)
Odpovědět
Profilova fotka
timerobber - ak by si si to s Tou Zuzankou rozmyslel mám voľnú dcéru. ;-) Dcéra je už síce voľná, to je fakt, ale prajem Vám so zuzkou krásne škádlení(tak tomu tuším hovoríte) a ešte krajšie usmiřování. :-) Si dobrýýýýýýýýý!!!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
To mamus: ;-) :-D
Odpovědět
Tedy to koukám, jaké někdo může mít starosti s přítelem. U nás je to jasné. Zatím každý bydlíme doma zvlášt. Až se vezmeme, udělá se jeden společný účet a je to. Vše potřebné se bude platit společně. Já ani snoubenec nijak moc neutrácíme, takže jen věci životně nutné + cestování :-))) a jinak šetřit. Vidím to u našich. Mají společný účet a vše je v pohodě, penízky jsou v pohodě a když se dělá větší investice, tak se to prostě probere a po dohodě koupí. Samozřejmě má každý nějaké své "kapesné", aby si mohl zajít s kamarádama na pivko nebo tak a nikdo po tom nepátrá. U přítele platí mamka jídlo a táta bydlení a prostě ty peníze nejsou tak přehledné a více mizí než při společném účtu. a to se ani tam tolik neutrácí, ale prostě to není ono. Snoubenec už je smířený s tím, že já budu držet kasu, stejně budu nakupovat hlavně já. I když někdy se předem čertí :-D ale myslí to ze srandy :-D protože jeho babička také drží celou kasu, takže mu to neni zase tolik vzdálené ;-)
Odpovědět
Ale faktem je, že vlastně teď řešíme doma také zajímavou věc. Sestra si sem nastěhovala svého přítele. Dohodli se přesná pravidla, kolik bude platit a za co. Kdy a tak.. Rodiče jsou v tomto opravdu velmi precizní. Jak se říká, pořádek dělá přátele.... Už tu bydlí 4 měsíce a neviděli jsme od něj ani korunu. Neomluvil se, nevysvětlil, tak se bude stěhovat. Je to dost složité, neb je sestra cvok a bezmezně ho miluje, ale jestliže někdo neumí plnit své závazky (utrácí za blbosti a bydlení nezaplatí) neni to člověk pro život a nezaslouží si omluvy. Kdyby bydlel v nějakém podnájmu, je už na ulici. Zřejmě spoléhal na to, že u nás je v pohodě. Ale přepočítal se, nám nejde o peníze, ale prostě to není "výchovné" :-) nechat někoho bydleta jíst zadarmo.Sestra si to musí samozřejmě promyslet sama, ale doufám, že u nás už nebude a kdyby se sním rozešla, byla bych asi dost ráda ]-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?