Mateřská versus rodičovská. Víte, jaký je rozdíl?

Zobraz úvodní příspěvek
Jako ekonom se setkávám s naprostým a fatálním zaměňováním pojmů mateřská a rodičovská. Víte, milé dámy, jaký je mezi těmito pojmy rozdíl? Nechci vás zkoušet, ale chci si udělat obrázek, kolik procent populace toto ví.
Odpovědět
to cascia: slovo Švýcarsko skloňovat umím, ale každý se někdy překlepne, ne? |-|
Odpovědět
romanfiala: No ovšem, já se překlepávám taky často. Ovšem zatím mám jen nedokončení střední vzdělání. Snad se to po letošku změní. Ale pokud se ten překlep stane dvakrát v jednom vzkazu, mohlo by to u někoho budit dojem, že skloňovat opravdu neumíš.
Odpovědět
je to tak, dvakrát v jednom vzkazu :-( Čeština není sice moje nejsilnější stránka, ale toto zrovna vím |-| Jinak co se týče češtiny, mohu tu rozpoutat diskusi na tématem na se řekne např. "vy by jste to měl udělat" či vy vy byste to měl udělat". Co vy na to? (tohle tedy vím, spíš mě zajímá váš názor)
Odpovědět
Profilova fotka
a romane už ses naučil číst??rozpoutej si klidně tu diskuzi ale třeba se svou přítelkyní-jestli nějakou máš a nám dej pokoj.
Odpovědět
to murynka: pokud by ses mrkla do profilu, tak bys poznala, že jsem ženat :-) Takže opravdu žádnou přítelkyni nemám :-D A co tě tak naštvalo, murynko? Proč bych měl dát pokoj? Jsem sprostý, arogantní?
Odpovědět
Profilova fotka
jenže ten profil sis udělal ¨nedávno jinak jsi ho neměl a navíc si krásně můžeš vymýšlet tak hod do albumu nějaké fotky :-D mě nic nenaštval,jen nedělej v předvánočním čase pána chytrého a neprovokuj nějaké dámy zde :-D
Odpovědět
to murynka: napiš mně na mail fiala@vspj.cz a rád ti fotky pošlu :-) Ale nechce se mi tu exhibovat (jako některým) s fotkami ze svatby, které ukazuji jen svým blízkým. Ale jak jsem psal, u tebe (protože jsi tak sympatická) udělám výjimku a na mail ti je pošlu.
Odpovědět
Profilova fotka
Tenhle portal slouzi prave k tomu "exhibovani" svatebnich priprav a fotek, to jsi se svou inteligenci asi nepochopil...? :-o
Odpovědět
to rubi: já myslel, že prvotním důvodem je se podělit popř. načerpat zkušenosti, jak uspořádat pěknou svatbu :-) A známe ženy, že? Na portálu zde něco na oko pochválí a pak pomlouvají. Měl jsem tu čest dělat nějakou dobu ve skoro čistě ženském kolektivu, tak vím, o čem mluvím. Ale netvrdím, že chlapi nemají také některé špatné vlastnosti (ješitnost např.)
Odpovědět
Vratte se prosim k puvodnimu tematu, kterym je "materska vs. rodicovska"
Odpovědět
Profilova fotka
ááá..a jakpak to máme s mateřskou pro podnikatelky? :-) ony totiž nějak jsou dány na roveň dlouhodobě nezaměstnaných socek - to nevadí, že přispívají do rozpočtu více než vydatně - když si neplatí nemocenské můžou si tak akorát trhnout, že :-S
Odpovědět
Profilova fotka
To Roman: vy byste.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Co je tohle zase za diskusi, myslela jsem, že se něco zajímavého dovím :-| . Ale mohli by jsme to holky rozjet sami, né?! Budu ráda za jakékoliv dobré info.
Odpovědět
Ahojky, holky nevíte tedy jak je to s počítáním mateřské? myslím mateřskou, ne oridčovskou, aby bylo jasno :-D Mě není totiž vůbec jasné z jakého příjmu se ta výše mateřské vypočítá.... z příjmu za poslední měsíc před nástupem na mateřskou? Nebo z úhrnů ročních příjmů za 12měsíů přes nástupem?:-) Bo jak? :-D Já jen, že nemám úplně fixní plat a šlo by to snažit se mít v tu určitou dobu co nejvíce, ale vědět jaká doba to má být :-D
Odpovědět
Profilova fotka
haassinka, tady najdeš odpověď: http://www.modrykonik.cz/forum/show.p...
Odpovědět
Profilova fotka
haaasinka, z průměrného výdělku za posledních 12 měsíců před nástupem na MD
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?