Jak vysvětlit okolí, že nechceme mít děti nikdy?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj, z několika důvodů, které tady nechci rozebírat, jsme se s budoucím manželem rozhodli nemít děti. nikdy. Vím, že tady je téma o nechtění dětí hned po svatbě, ale tohle je něco jiného. Okolí (rodina, přátelé) si nenechá vysvětlit, že děti prostě nechceme. Akorát slyšíme, že jsme ještě mladí (26 a 24) a že to jednou přijde a chtít je budeme. Už nám to pomalu začíná lézt na nervy a čím více se snažíme toto téma ignorovat a na podobné poznámky nereagovat, tím více si ostatní vedou svou.... Máte někdo podobné zkušenosti? Je tady vůbec někdo kdo nechce mít děti?
Odpovědět
1
62
63
@monepone Jasan, vidím to stejně. Nejdřív zajištění a pak dítě... Spousta mých spolužaček už má děti a docela velký a co myslíš? Neměli na mlíko, neměli na plíny, na nájem a stěhovaly se s miminama... to taky není dobrý, zvládnout se to samozřejmě dá :-) A s těma rodičema, otravujou, bohužel. Místo, aby se starali o sebe :-) tak řeší nás... s tím asi nic neuděláš no... nemůžeš poslat do prdele vlastní mámu, takže já taktně mlčím...
Odpovědět
Já tuhle otázku po x letech klidného mlčení dostala znova na pohřbu strejdy od jisté příbuzné, kterou jsem viděla podruhé v životě. Ségra má dva malé, andělsky krásné sviště, chlubila se fotkama a přišla samozřejmě řada i na mě. Přepíšu rozhovor, už se s tím nese*u. - Tak co, Leni, plánujete taky miminko? - Ani ne, my na to s manželem nejsme. - Aha. No jo, někteří lidi radši budují kariéru... - Ne, tím to není. Někdo chce, a někdo nechce. My prostě nechceme. Není nutné nikomu vysvětlovat, proč nechcete děti. Vysvětlují ti snad oni, proč je chtějí? Dokud to lidi v tvém okolí nepochopí, tak prostě skonči u "nechceme" a nazdar. Buď pevná v kramflecích a když budou dotěrní s otázkama, tak se zapři a řekni něco ve stylu "nemám co k tomu víc říct, já už jsem odpověděla, ne?" Jinak mi taky pomohlo si na všechny ty typicky blbé otázky udělat mustr, který opakuju furt dokola. Typu "dokud nemáš dítě, nevíš, co je to láska" --> "hm, to je průser, to musím říct manželovi, že ho vlastně nemiluju" nebo moje oblíbená "a ty tady po sobě nechceš něco zanechat? něco, co tady chvíli zůstane?" - "ale to víš že jo, chci napsat knížku" a tak ;) Když okolí uvidí, že to máš na salámu, dá ti časem pokoj.
Odpovědět
1
62
63
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?