Hadka

Ahoj , Stalo se vám ze jste se v tom roce pred svatbou uz jako zasnoubeni pohádali a tys měla chuť vsechno zrusit a vykašlat se na to? My sme se vcera pohadali kvuli stejne veci jako kolikrát predtim. Ja mu vzdycky odpustila i když mě to zranovalo ( ne fyzicky ) ale za par mesicu se to stalo znova. A ja ted přemýšlím... to bude takhle porad ? Mela jste některá pochybnosti ze děláte správnou věc? Diky za nazory
Odpovědět
Profilova fotka
Nemám pochybnosti, beru si nejlepšího kamose v tele partnera... Jasne každej ma něco, muj je vzteklej a umí byt kousavej. Já taky mám tunu chyb. Každý se hada, jde o to jak vážný to je... My se hadame kvůli blbostem jako je myčka, uklid a podobný ptakoviny... V důležitých věcech a Vážných jsme se nikdy nepohadali a vždy hledali cestu... Takže jestli jsou to opakující se hádky vážného původu (nikdo do vas nevidí jen vy) jako třeba peníze (dluhy), třeba dopisování s nějakou slečnou (to znám od par kamarádů) a nebo já nevím cokoliv tak nevím... Za me se to nezmění, sice se hadame kvůli kravinam ale nic se velkolepe nezmění a ne rozhodně hned.. Ale plno věci jsme už taky takhle změnili... Říkám, já tohle se svým snoubencem, (předtím to bylo blbcu požehnaně) neznám, takže těžko soudit, ale nebrat si ho proto ze je líný pako co ignoruje myčku, i když je na řadě, asi není důvod k tomu si ho nevzít 😁
Odpovědět
Vážný veci to nejsou, to je pravda. My jsme spolu 2 roky a z minulosti mame oba spoustu špatných zkusenosti, které nás formovaly do lidi jací jsme ted. Asi je to pro mě výzva abych nebyla tak hodna a bránila se. To byl vzdycky muj problem a bojuju s tim doteď, ale kdyz ho srovnám s ex tak z toho vychází porad hodne dobre, takze mu asi dam ještě šanci.🙂 Ono se říká že vsechno ma svůj důvod tak on mi asi vlezl do života aby me naučil byt vice odvážná , vice drsňacka😀 Diky moc
Odpovědět
@blanche73 Jen taková úvaha, nechci rejpat, ale “když ho srovnám s bývalím, tak vychází líp” nezní jako hodnocení někoho, s kým bych chtěla být zbytek života…
Odpovědět
No prave ze jo. S žádným partnerem predtim jsem si nedovedla predstavit ze jsem s nim po zbytek zivota. S tímhle ano. Asi to nebude žádný med, ale má v sobě něco co mi dává pocit jistoty. Nevim jak bych to vysvětlila... je uplne jiny.
Odpovědět
Profilova fotka
Nevím, říkáš ze to vážný věci nejsou, ale ze jsi "mu zase odpustila i když te to raní"... Já jsem nikdy svému partnerovi nemusela nic odpouštět... Něco odpouštět se pro me rovna vážná věc. Ale nikdo do vas nevidí jak říkám. Mela jsem tunu chlapů co byli lepší než ty předtím... Pak jsem potkala jeho a věděla jsem ze nikoho tak dobrýho jsem nikdy nepotkala a už nepotkam.. Takže jak říká Radka - tohle za me taky není cajk. Nikdy me nenapadlo mít pochybnosti... Su magor co chce svatbu od svých 15ti, ale jen tak někoho bych si teda nevzala..
Odpovědět
@blanche73 reálná situace se velmi těžko posuzuje podle jednoho příspěvku. Každopádně na mě to nepůsobí moc příznivě. Pokud pochybuješ už po dvou letech vztahu, tak to v pořádku není. "... asi to nebude žádný med", toto nejsou slova šťasné nevěsty těšící se na svatbu a společný manželský život. Svatba není řešením pochybností ve vzhtahu. Držím palce, ať se vše vyřeší k Tvé spokojenosti.
Odpovědět
Z meho pohledu mame nekde vztahy, ktere uvnitr duse hluboce chceme aby 'fungovaly' a byly ty 'prave'. Nechavame se strhnout laskou a vasni a jakoby se snazime dva kousky puzzle davat dohromady. Ja si myslim ze zadny vztah neni idealni, svatba prinasi spoustu emoci, adrenalinu a na druhe strane i zklamani ze neni vsechno podle nasich predstav. Ja bych vztah nehazela do kytek - proste fungovani dvou lidi nikdy nemuze byt bez konflitku, ale jestli se shodnete v tech zasadnich zivotnich vecech, to je podle me dulezite. Pokud by se vam vyslovene ulevilo ze se svatba nekona tak pokud je to v rannych fazich tak bych zvazila jestli radeji svatba jenom na urade nebo to zabookovat nekde kde neni velky rezervacni poplatek at to pak neboli kdyz to nevyjde 🙂 drzim palce!
Odpovědět
Holky statistika je neúprosný, polovina manzelstvi se rozvádí. Celkem by me zajimalo jak jsou na tom nevěsty které tady přispívaly pred 10 ti, 12 ti lety... upřímně doufam ze jsou spokojene a porad stastne vdane. Mozna je lepší očekávat trable a pak byt příjemné prekvapena jak to dobre dopadlo nez videt vsechno ruzove a pak tvrde narazit. Nebo ne?
Odpovědět
@blanche73 Moc ti nechci kazit iluze. Byly jsme tu parta holek (rok cca 2013) a statistika je následovná - my nakonec svatbu úplně odpískali a po 13 letech se radši rozešli (což ale bylo to nejlepší řešení, pořád jsme kamarádi a já se v září vdávám). Ze zbylých 9 holek jsou rozvedené 3 (u jedné manžel tyran, u jedné dlouhodobá nevěra, u jedné nařčení z nevěry, které se nepotvrdilo, ale vztah to neunesl). Takže z 10 vztah skončil 4...
Odpovědět
Tak to neni tak špatný 🙂 nemysli si ze jsem nějaký skarohlid, jsem za to opravdu ráda. S mým ex jsme byli 13 let a za tu dobu jsme se pohádali snad jen 2x, pak jednou odešel na oslavu narozenin a uz se nevrátil. Po tydnu si přišel domu pro veci.
Odpovědět
Profilova fotka
@blanche73 No, já si myslím, že taková je statistika i proto, že řada párů se bere proto, že si myslí, že se tím jejich nic-moc-vztah vylepší, nebo proto, že si spolu tak trochu omylem pořídí dítě a říkají si, že by to chtělo se vzít, nebo se berou v době velice růžových brýlí, kdy ještě neznají své chyby, nebo je přehlížejí... Neříkám, že z žádných zmíněných případů nemůže být šťastný vztah až za hrob, ale myslím, že kdyby do svatby šly jen ty páry, kteří jsou o společném budoucím šťastném životě 100 % přesvědčeni jak srdcem, tak hlavou, a kteří mají spolu něco prožito a odbydleno, tak by se polovina nerozváděla. Že by celkově těch svateb ubylo, to je další věc.
Odpovědět
@blanche73 Vlastně nakonec všechny jsme teď na tom líp, to je na tom to pozitivní 😉
Odpovědět
Článek se načítá
@blanche73 Nikdy bych si nevzala někoho s kým bych očekávala trable v manželství, vlastně bych ani nechtěla být s někým, kdo mě něčím štve, s někým s kým to skřípe. Pro mě je věta, co jsi napsala "Mozna je lepší očekávat trable a pak byt příjemné prekvapena jak to dobre dopadlo nez videt vsechno ruzove a pak tvrde narazit. Nebo ne?" Naprosto nepřípustná. Já když se nastavím na takhle negativní očekávání (mám čekat problémy a trable), tak si je do života skutečně začnu přitahovat ve větší míře. Pro mě by to nebyl ten pravý. Ale podle toho, co píšeš, mi přijde, že tak trochu chceš životní lekci v podobě partnera se kterým to nebude úplně harmonické, že se máš v tom vztahu něco naučit. Samozřejmě jsou i jiné cesty jak se tohle naučit. V tvém případě asi bude dobré, když na budeš pracovat na svém osobní rozvoji, aby jsi se ve vztahu neztratila a naučila se říkat svoje potřeby a zpracovala si svoje témata, tak aby tě určité situace nezraňovaly. Možná by vám prospěla párová terapie ještě teď před manželstvím. On ve výsledku může být fajn, když si vyřešíte svoje vnitřní problémy, nebo může být neskutečný kretén a ty omlouváš jeho chyby. Těžko soudit, nenapsala jsi nic konkrétního. My jsme manželé 6 let a jsme spolu stále rádi.
Odpovědět
Profilova fotka
Mít sebemenší pochybnosti, tak do toho nejdu - to jsou pak ty páry, které přispívají k těm statistikám rozvodovosti. Když pochybujes teď, co za rok, za dva? Když se hádáte teď (2 roky vztahu) tak, že na konci hádky pochybujes, jestli se na všechno nevykaslat, co pak za 20 let? Nejhorší co může být tak svatba jako záplata na nic moc vztah snad s očekáváním, že po svatbě to bude lepší. Když tě zranuje teď a několikrát, tak po svatbě už nebude?
Odpovědět
@adleta013 Ahoj, diky moc za tvuj nazor. Mam tyhle diskuze fakt rada, protoze kazdy se na vec diva z jine strany , to je obohacujici. Vzdycky sem rikala, ze nez byt s nějakým kretenem tak budu radsi sama a taky sem 15 let byla, pac kolem nebyl zadny solidni muzsky. My jsme v asi trosku jine situaci nez vetsina prispevatelek tady. Je nam prez 50 a z ekonomickeho aspektu se nepotrebujeme. On je fajn muzsky, jen je jiny nez sem ja, ale v necem jsme hrozne stejni a mame spoustu podobnych názoru. Kdyz sem pochybovala jestli to stoji za to, tak to bylo neco ve smyslu... mam ja tohle na stara kolena zapotrebi🙂 Ale pak si predstavim zivot bez nej a byla by to celkem nuda. Pro mě je to výzva abych na sobe pracovala přesně v tech oblastech o kterých vím že s nima mam dlouho problem a vzdycky jsem na sebe byla naštvaná kdyz jsem nejakou situaci nezvladla. Ale neni to tak ze se kvůli němu menim, nebo dělám něco proti své vůli. Mam dost sebevědomí a hrdosti abych si bránila svoje prava. Moc ti preju aby tvuj vztah s manželem vydržel cely zivot takhle krasny a pohodový.🙂 P.s. moje sestra je vdaná 20 let a každý kdo je oba aspon trosku zna se divi, ze to spolu tak dlouho vydrželi jak jsou jiní. Ale neni to tak ze by v manzelstvi trpela nebo neco, je spokojena a oba maji se moc radi.
Odpovědět
@blanche73 Já mám taky ráda diskuze o vztazích. 🙂 Já mám svatby ráda, protože je to hezká a pozitivní událost, tak proto sem občas zabrousím i když máme po svatbě 🙂 Mně se vždycky líbí, když ti dva mají odvahu se vzít a nežijí spolu na psí knížku. Má to pro mě váhu, že to myslí víc vážně. Takže i v 50 je hezké, že chcete svatbu, a pokud cítíš, že je ten pravý, jděte do toho. Asi nějaké překážky budou, ale člověk vždy musí pracovat na sobě i na vztahu. Na jednu stranu má člověk víc zkušeností než ve 20 a i určitý nadhled (tedy teoreticky by měl mít), na druhou stranu už je zvyklý na svůj způsob života a měnit se mu to příliš nechce. Pokud se ti v životě něco úplně nepovedlo, není důvod se za to trestat, je to jen zkušenost. Občas se nám v životě něco nepovede, ale není nutné se za trestat a doživotně si za to sypat popel na hlavu. (Odsuzováním a výčitkami se to stejně nenaučíme a nespravíme to, člověk k sobě musí být laskavý. Některé ženy tolerují spoustu chyb druhým a jsou k nim shovívavé, ale samy se sebou zacházejí velmi přísně a vyčítají si kdejakou maličkost.) Holt se učíme chybami, i malé dítě, když se učí chodit, několikrát spadne, důležité je to zkusit znovu a nevzdat to. Můžu se zeptat, jaké volíš šaty, když jsi padesát plus?
Odpovědět
@adleta013 Ahoj, dekuju ti moc za mile slova, moc mě to potesilo a povzbudilo, fakt dekuju🙂 Ja mu věřím, sla bych s nim na kraj světa a vim ze by se o me postaral a ochránil me, kdyby o něco šlo. Dává mi pocit bezpečí a moc pro mě znamena, ale tím že je jiny a ze ja sem byla tak dlouho sama name nejake třecí plochy a ja pak přemýšlím jestli mi to stojí za to. Co si budeme povídat, byt sama je jednoduché a pohodlne, nemusíš nic řešit, co si uděláš to mas, ale jsi osamělá, coz neni moc hezky pocit. Takže asi stoji za to trosku ubrat z nároků a očekávání. Samozřejmě doufam ze vsechno dobre dopadne a my spolu prozijeme krasny zbytek zivota, bohužel stat se muze cokoliv, zivot uz je zkratka takovy . Saty řeším porad, ale od začátku jsem věděla ze nechci zadny kostýmek. Celkem se to stydím rict, ale chci byt ten jeden den krasna princezna😀 Kdy jindy uz budu mit možnost si takove saty oblict? Mam jasnou představu... A linie, veckovy vystrih, korzet na zdůraznění pasu, 3/4 rukavy a odhalené zada... teď je jen musím najit. Myslim ze si vsichni budou klepat na celo co ve svém věku blbnu, ale me je to jedno.🙂 Mej se moc hezky
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsou pochybnosti, hádky, věk 50+, proč svatba? Předpokládám, že oba asi za sebou manželství máte, tak by nestačilo spolu zatím žít, dokud si nebudeš naprosto naprosto jistá?
Odpovědět
@majkakli To bych taky nemusela stihnout, nikdy si nebudu naprosto jista. Pro mě to bude prvni svatba .
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?