Děti na svatbě - zkušenosti

Hezký předvánoční den. Mám možná trochu netradiční téma k diskuzi. S partnerem jsme zažili pár svateb s dětmi a rozhodli jsme se, že ty úplně malé na té naší prostě nechceme. Nechceme tam kravál, děti se nudí, nechápou to, křičí. Chceme si tento den užít s jejich rodiči. S tím už počítáme. Nicméně partnerova sestra je nyní těhotná (podruhé) a v době svatby bude mít její miminko rok a půl. Je nám jasné, že takové malé dítě se hlídá dost těžko a navíc, když její a partnerovi rodiče na svatbě budou. A tak se ptám, je reálné toto po ní chtít? Já tam ale fakt 1,5 roku staré dítě nechci, měla bych zkaženou svatbu. A popřípadě jsem povinná jí hlídání zajistit? Nechci dělat špatné vztahy v rodině, ale partner s tím souhlasí, cítí to stejně a je to naše přání. Prosím tedy o zdržení se komentářů typu "jak to můžete udělat, jednou taky budete mít děti..." Děkuji moc.
Odpovědět
"jak to můžete udělat, jednou taky budete mít děti..." 😄 😄 😄 Je to vaše svatba, takže vy si určujete podmínky. Myslím si, že hlídání rok a půl starého dítěte lze vyřešit. A z mého pohledu by si hlídání měli zajistit rodiče, rozhodně ne Ty jako nevěsta. Během dne může dítě hlídat nějaký příbuzný, který není na svatbě (teta, sestřenice) nebo nějaká známá, určitě se někdo najde a v noci třeba maminka švagrové, která pravděpodobně nebude s vámi pařit až do rána. Když se chce, všechno jde, je to jen o té vůli chtít. Pokud má někdo malé dítě, musí tuto situaci umět vyřešit. A pokud to nejde, tak prostě bude švagrová nebo její rodiče na svatbě jen chvilku a třeba se s hlídáním prostřídají. Někdy je to jen o tom, že zkouší, zda ustoupíš a dítě na svatbě bude, i když si to přeješ jinak. Pro ně to je nejjednodušší řešení. Nedávno zde byla poměrně rozsáhlá diskuze na toto téma, zkus ji pohledat, také tam najdeš cenné rady. Přeji hodně štěstí!
Odpovědět
Profilova fotka
Proč by jako neslo 1,5 lety dite dat k hlídání? Povinna jsi jen umřít, ale je to fakt blízký člen, aspoň bych ji někoho navrhla
Odpovědět
Ja by som si nedovolila ziadat sestru mojho muza, aby nechali doma akokolvek stare dieta, nakolko ide o ozaj blizku rodinu Bordel zvyknu robit starsie deti 2,5 a viac. Toto je jediné dieta, ktore by malo na svadbe byt? Je to uz teraz certik, ze ho tam nechcete? Inak, na nasej svadbe bolo 5 deti vo veju od 1,5m - 2r. Nevedeli sme o nich, rodina ich vyhrala, zabavila a vedia, ze nenechaju dieta do reci oddavajuceho hulakat
Odpovědět
Profilova fotka
Jsem máma dvou dětí a pokud po mě nevěsta chtěla nechat holčičky doma, vždy to šlo zařídit. Musíš ale počítat s tím, že tam ta sestra nebude celou dobu a neužije si to stejně... Njespíš... ale za mě - nikdy žádné sebehlasitější dítě svatbu nezkazilo, naopak svatby kazí umělost, vyšperkovanost, neschopnost improvizovat a vztahy v rodině, kdy se právě stane, že někdo po někom chce něco, co mu není příjemné... Přesto věřím, že se svatba vydaří a držím palce, at vše v klidu vyřešíte 🙂
Odpovědět
@misannie tam nejde o to, že by vadilo to, že to chceme. Rodiče těchto konkrétních dětí se také rádi baví sami a nemají problém s hlídáním svých dětí, tedy za normální situace - když mají čas rodiče. Mě je to také blbé to po nich chtít, nicméně k nim nemám takový vztah (nemame spolu žádný vztah), abych to "přetrpěla" :/ .
Odpovědět
@kitycat mám obavu, že zrovna tito rodiče to nezařídí. Je jim vcelku jedno, co děti dělají, že ruší. Mají velmi volnou výchovu. Vídáme se jen z povinnosti, dobrovolně vůbec. Kdybych ty děti pořádně znala, je to jiné.
Odpovědět
Ještě bych dodala, že na vybraném a zarezervovaném místě není ani moc vyžití pro děti. Asi by se i nudily. Jde o zámek. Kdybychom měli více hostů s dětmi, zainvestujeme do nějakého animátora, ale kvůli dvěma to asi postrádá smysl...
Odpovědět
Profilova fotka
Neelegantněji jsem to má svatbách viděla tak, ze nevěsta zajistí profi hlídání.. tím můžete má svatbě mít až 4 děti. To je na 1 chůvu ideál počet. A samozřejmě speciální místnost pro ně.. maminka se tam muže přijít mrknout, ze je vše v pořádku, případně miminko nakrmit. Přitom křik neruší ostatní svatebčany
Odpovědět
@zuzek122 mozna hloupy dotaz, ale proc zvete na svatbu nekoho, s kym se dobrovolne nevidate, ma to smysl? Pak odpada i reseni nechteneho ditete na svatbe. (Za sebe muzu doporucit nekoho, kdo ma kurz chuvy a pracuje treba v detske skupine, takovych holek je mraky a zajistit koutek pro deti na svatbe)
Odpovědět
@petrasebestova rozumím... Na našem místě je bohužel k pronájmu pouze jeden sál, nevím, kam bych je "umístila", kdyby pršelo... Kdyby šlo o celý objekt, tak je to dobré řešení.
Odpovědět
Profilova fotka
Neviděla bych problém v tom se jich na rovinu zeptat - moje kamarádka měla v době mé svatby osmiměsíční holčičku a také neměla problém s hlídáním (sice pak ze svatby odjížděli dřív, ale aspoň měli čas si jí užít).. My děti taky nechtěli a nakonec jsme tam měli dvě (v tu dobu dvouměsíční miminka) - i když jsem byla ze začátku lehce naštvaná (i když jsem to samozřejmě chápala, že takto malé děti bez té mamky nevydrží), a hrozně jsem se toho bála, nakonec byly obě úplně zlaté 🙂.. Jestli ale ty děti znáte a víte, že by to nedělalo dobrotu, prostě bych se zeptala - rok a půl staré dítě přeci není problém pohlídat, sama jsem už kolikrát hlídala takto staré děti kamarádkám.. 🙂 Třeba vás překvapí a nebudou s tím mít problém 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem nikdy fanoušek dětí nebyla, ale na svatbu jsme zvali lidi i s nimi - brala jsem to tak, že partneři a děti jsou už prostě jistou součástí životů těch našich kamarádů a nechtěla jsem jim to diktovat - někdo sám usoudil, že se chce bavit bez dětí a nechal je někde na hlídání, jiný naopak přijel rád i s nimi. Problém ani žádné rušení se nekonalo. Ale je nutno říct, že jsme byli v dost jiné situaci, protože jsme měli svatbu v celém velkém uzavřeném areálu, kde byla spousta míst, kam se s dětmi případně zašít a jak je zabavit - odehrávat se to celé v jednom salonku, to je fakt blbý a beru to jako opravdu pádný důvod mít z toho obavy a vstup dětí na svatbu omezit. Co se hlídání týče, je to u 1,5 ročního dost individuální, obzvlášť, když by ho museli dát hlídat někomu cizímu, když všichni blízcí na svatbě taky budou. Některé dítě je s tím úplně v pohodě, jiné ani náhodou, nebo by to zvládlo třeba pár hodin, ale celý den ne. Takže ve vašem případě bych to zkrátka takto oněm rodičům řekla - heleďte, je to tam pro děti opravdu nevhodné a nekomfortní pro obě strany, nedá se nic dělat. Třeba já osobně bych se tím pádem ze svatby omluvila (mám za chvíli rok a půl leté dítě a celý den s někým cizím by nedalo - možná kdybychom to dopředu postupně pár týdnů trénovali, ale to by mi zas za to asi upřímně nestálo, když píšeš, že si nějak extra blízcí nejste) a vyslala jen manžela, ale nebrala bych to nějak blbě nebo jako křivdu vůči mně, prostě ne všech akcí se můžu s dětmi zúčastnit - a zrovna svatba odehrávající se v jednom salonku je ten případ.
Odpovědět
Článek se načítá
@drabik moc děkuji za smysluplný komentář 🙂 . Hned jsem klidnější. Nezbývá než jim to prostě říct, a uvidíme.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?