Svatba v létě

Ahoj, s přítelem plánujeme a zařizujeme svatbu na léto 2023. Konkrétně první týden v červenci. Pochopitelně bych chtěla venku, ve stanu, který máme rozjednaný. Hlavním problémem je ale samozřejmě počasí. Váhám, jestli do toho jít a nepřipouštět si, že bude ošklivě a nebo vsadit na jistotu a udělat to uvnitř což opravdu nechci. Při počtu okolo 320 hostů je velice omezený výběr míst v Praze a do kobercového sálu v létě se mi fakt nechce. I když vím, že mi na tohle nikdo nemůže odpovědět, protože nikdo neví jaké bude počasí, něco mi stejně říká že to vyjde, ale přeci jen ještě do té doby mám hodně času na to myslet a trochu se tím stressovat. Opravdu obdivuji všechny co dělají velké svatby venku a nebojí se toho.😂😂👍🏼
Odpovědět
Profilova fotka
V červenci je nejvíc srážek v roce ale nevadí
Odpovědět
Já se vdávala na konci května. Počítali jsme s tím, že počasí nemusí být nejlepší, proto jsme variantu, jakou ty popisuješ, nakonec odpískali, i když jsme našli moc krásné místo, bohužel ale bez solidní mokré varianty. A musím říct, že to bylo dobře - celý pátek hrozně pršelo, vše bylo podmáčené a bylo 12 stupňů. Samozřejmě že jsme chtěli být venku, ale byli jsme v klidu, že to ničemu nevadí. To na tom druhém místě bychom měli skutečný problém. Nakonec ale v sobotu vylezlo sluníčko, tráva vyschla a oteplilo se 🙂 Ale nemuselo, co si budeme povídat. Je to složité - zažila jsem dokonale deštivou svatbu poslední víkend v červnu a naopak 1. října krásně slunečnou, kdy bylo skutečně teplo. Já osobně bych na počasí spoléhat nechtěla.
Odpovědět
Profilova fotka
@pavlinkaaa22 My se mrkli do statistik ČHMÚ co nejblíže našemu místu a podle toho jsme vybírali nejméně deštivou sobotu za posledních 10 let. Ale stopro se na to spoléhat nejde, mokrou variantu jsme měli také. Ale třeba by vás to trochu uklidnilo, pokud by to pro váš víkend vycházelo dobře 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Pavlínko, wow takhle velká svatba! 😵‍💫 to klobouk dolůůů 🙂 za mě je vždy potřeba myslet i na mokrou variantu. V tomto případě mi příjde nejlepší vybrat max. 50 hostů a s těmi se dá už někam na poslední chvíli upíchnout. Budeš mít klid v duši a více si přípravy užiješ...
Odpovědět
Profilova fotka
Mokrá varianta by měla být.. třeba klidně i trochu poddimenzovaná.. navíc ten první týden v červenci proste není úplně sázka na jistotu. Statisticky 😂. Lepší mít stan a vůbec ho nevyužít, než naopak ✊držím palce
Odpovědět
@misannie: To je skvělá rada - nemůžeš najít místo na svatbu pro 300 lidí? Tak mnohonásobně sniž počet hostů a najdi něco jiného. Asi jako “nemůžu najít velké auto pro velkou rodinu - tak já pár dětí vrátím a koupím si malé auto”.
Odpovědět
Profilova fotka
@rraadka bylo to myšleno na plán B, který většinou vede k nějakému kompromisu..
Odpovědět
@misannie Třeba ke snížení počtu lidí na 1/6, chápu 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě souhlasím s tím, že je lepší mít v záloze i mokrou variantu a případně jí nevyužít 🙂 Já se přiznám, že jsem si vysnila svatbu venku a absolutně jsem si odmítala připustit, že by ten den mělo být hnusně - zatímco jsem se dívala všude na fórech na nevěsty, které skupovaly deštníky pro jistotu apod., já neřešila nic, protože PROSTĚ pršet nebude.. Týden před svatbou pršelo téměř každý den a bylo zataženo - sice jsem chytala lehkou paniku, ale stejně jsem doufala.. A ve finále bylo ten náš den takové vedro, že se hosté schovávali před obřadem ve stínu a za dobu toho obřadu (měli jsme civilní, takže krátký) jsme měli všichni spálená ramena.. 😄 Takže nevím, jestli to bylo tou vírou, ale nějak to zabralo.. 😄 Ale tu mokrou variantu jsme měli případně v záloze samozřejmě taky, v místě svatby měli i krytou terasu 🙂 Zažila jsem i svatbu kamarádky na vinici, kde se rozpršelo před obřadem, ale měli tam postavený stan (bez bočních stěn, takže bylo stále hezky vidět na vinice), kam se pak obřad přesunul, a i tak to bylo moc pěkné 🙂 Jak se říká, prší pak štěstí a ty fotky s bouřkovými mraky mají taky něco do sebe! 🙂 držím palce!
Odpovědět
Obecně rada všem - s různými variantami počasí je prostě potřeba při venkovní svatbě počítat a je dobré mít možnost to nějak řešit. V létě může být jak deštivo, tak i velmi nepříjemné vedro přes den a pak v noci třeba bouřky, ale někdy naopak i nečekaně chladný večer a noc. Zažil jsem na svatbách už vše a často to pro spoustu lidí byla nepříjemnost, když se s tím nedalo nic dělat. Teda pokud nešlo o lidi, co si v silně alkoholovém režimu jeli svoje bez ohledu na okolnosti 😄 Jako základ doporučuju mít všechny důležité prostory pod střechou (posezení, jídlo a bar, taneční parket) a to nejen proti případnému dešti, protože na slunci ve společenském oblečení nikdo moc nevydrží a třeba DJ/kapela na přímém slunci prakticky ani nemůže fungovat. A potom je ideální mít možnost přidat krytí i bočních stěn, pokud by hrozila voda, bouřka nebo v noci chladno. Např. při bouřce s větrem to bez bočních stěn často znamená pro DJ/muzikanty okamžitou konečnou a urychlené sbalení a zakrytí všeho. Nechci rozhodně nikoho strašit 🙂 Ale je lepší myslet na všechny varianty a mít možnost s tím aspoň trochu něco dělat, kdyby náhodou, protože druhá možnost nebude 😉
Odpovědět
@darcule Co se týká míst na svatbu kde je jak venkovní tak vnitřní varianta je v Praze/okolo Prahy omezené množství. Bavím se o místě, kde je ale kapacita minimálně pro 200 hostů pro obě možnosti. Proto nám nezbývá, než se prostě rozhodnout pro vnitřní variantu a nebo tedy stan. Já si teda také nepřipouštím déšť popravdě ale i kdyby, tak ten stan je přeci jen krytý a i kdyby to bylo vevnitř a přšelo by, také bych z toho nebyla nadšená. Ale ano, sice je to větší jistosta vevnitř ale prostě moje představy svatby byly vždy ve stanu. A co se týká toho našeho počtu hostů, to má svůj důvod ale už tak je ten počet zkrouhnuty, přiznám se.
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?