Svatba v červenci

Ahojte Chtěla bych se zeptat. Zda má někdo svatbu v červenci? Jestli uvažujete o zrušení, nebo přesunutí? Já osobně nechci vůbec o tom uvažovat. Ale taky nechci být úplně naivní. Jak to vidíte vy? Já osobně si myslim, že to vyjde. Přeci jsou to 4 měsíce. Co vy? A popřípadě my už máme oznámení, ale ještě ho nemáme rozdane. Jak by jste to řešili potom. Nechce s emi zas vyhazovat peníze za druhé oznámení s jiným datumem. Děkuji za rady
Odpovědět
Asi záleží jak velkou svatbu chcete uspořádat. Myslím si, že s žádnou větší svatbou už asi opravdu není možné počítat. Podle dnešních vyjádření vlády to vypadá, že stav nouze a tedy omezení shlukování osob budou pokračovat minimálně do května. Podle vyjádření lékařů a epidemiologů to vypadá, že v červnu tu rozhodně ještě konec nebude a při svatbě bude riziko nákazy veliké. Je otázka jestli to v létě bude o moc lepší, my jsme už všem řekli, že svatba proběhne asi jen ve čtyřech, případně až na podzim až se to trochu uklidní s nejbližší rodinou.
Odpovědět
Profilova fotka
Souhlasím, i když hodně doufám, že už v červenci budou svatby fungovat normálně, tak reálněji to spíš vidím tak, že povolí třeba menší svatby, do těch 30 lidí jak to bylo těsně před úplným zákazem. Hromadný akce se mají povolovat jako poslední, na tom se asi nic nezmění, otázkou je kdy a jestli třeba nějak postupně, to nikdo neví.Předpokládám že svatební obřady na úřadech můžou být povolený už třeba v květnu, nebo úplně malý svatby, ale něco většího, to se bojím že budou protahovat ještě docela dlouho. Počkal bych do Velikonoc, tam se mluví o nějakých změnách a zavedení inteligentní karantény, která by pak mohla přispět k tomu že nebudou zákazy úplně plošné. Do konce dubna by mohlo být trochu jasněji jak bude tohle léto vypadat. My chtěli svatbu v květnu, uvažujeme právě o přesunu na červenec kdyby se situace vyvíjela dobře, nebo na říjen když se to do konce dubna nebude výrazně lepšit. Oznámení je podle mě maličkost, stálo nás přes 5000kč a hromadu času, ale je to věc který vůbec nelituju, mám z něj radost tak jak je, rozdali jsme ho v lednu a rozhodně nebudeme dělat novou verzi. Prostě lidem zavolám a řeknu jim kdy a kde mají být ;) Navrhl bych vám vyrobit svatební oznámení bez datumu, lidi to v aktuální situaci pochopí a za pár let z toho bude zajímavá vzpomínka na tuhle zvláštní situaci :)
Odpovědět
Profilova fotka
My bysme meli mit svatbu 11.cervence. Zatim nic nerusime. Verime, ze to bude v pohode. Jestli zafunguje ta inteligentni karantena, tak to klapne. Snad no. Jinak my mame 82 lidi. Bijou se ve me dva postoje. Vzit se jen s nejblizsimi nevo odlozit o rok. Zatim nevim k cemu se priklanime vic. Vim, ze budu pekelne nas...a a orvu to, kdyz se nevezme na ten nas termin, na druhou stranu me asi bude dokonce zivota mrzet a orvu to tez, ze nebudu mit svatbu, o ktere jsem vzdycky snila- tj. se vsemi kamarady a blizkymi a rodinou- sestrenky, netere... A kterou jsem dva roky planovala a tesili jsme se na ni. Takze radsi furt doufam.
Odpovědět
Profilova fotka
My máme 18.7. zatím nic nerušíme... počkáme do června jak co bude... oznámení už máme doma a přikláním se k verzi dát a původním datumem a kdyžtak obvolat pokud by byla změněna. Ale nechce se mi přesouvat na příští rok... to by jsme rádi druhé miminko...a osekávat svatebčany a nemít tam lidi, který chceme tak to by mi bylo taky líto
Odpovědět
Profilova fotka
My máme na konci Července a akorát jsem se přišla podívat jak to řeší ostatní. Ve mě se to hrozně pere. I tím, že muž má část rodiny v zahraničí, takže nebudou nejspíš moct přijet. Ježe jsme došli k tomu, že to si nemůžeme být jistí ani za rok, aby se situace neopakovala. Zatím vyčkáváme a uvidíme během Dubna jak to bude vypadat...
Odpovědět
Profilova fotka
@rnika Přesně to jsem říkala taky. Jak můžeme vědět, že příští rok to nebude to samé?
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii Já si bohužel myslím, že to tu bude pořád, nejde to zlikvidovat úplně...snad ne v takové míře, ale křišťálovou kouli nemám no :-| my už odkládali loni, to jsem místo svatby byla nakonec v porodnici.... takže se mi to rušit nechce, ale jsem z toho nervózní no.
Odpovědět
Profilova fotka
@rnika Toho se prave bojim. My jsme zasnoubeni od cervence 2018, takze svatbu planujeme 2roky. Loni jsme to nedavali kvuli tomu, ze bratr se zasnoubili driv. A ty svatby by od sebe nebyly ani dva mesice. Takze jsme ustoupili a rekli, ze cervenec 2020. Taky sobecky jsme nechteli byt ve stinu nekoho, zvlast kdyz ty vztahy uplne nejsou. Ikdyz letos jsme se mely vdavat 3nejlepsi kamaradky😊A tam to je radost, ze budeme met stejny rok. No Prvni to meli mit na konci dubna, to je hooodne ve hvezdach, my cervenec a druha kamaradka zacatek rijna
Odpovědět
Profilova fotka
@iviiiii JO tak sourozenec a druhá svatba o tom taky něco vím, přestože brácha věděl, že statbu plánujeme už dlouho, tak oznámil, že se rozhodli, že na podzim se budou také brát( jsou spolu rok a honem honem musí taky, aspoň tak to na mě bohužel působí). Nejdřív mě mrzelo, že to nemohli nechat o tok později, pak jsem si říkala tak co, jsou to dva měsíce... no a teď mám ještě vidinu toho, že mi to nakonec zrušíme :-| :-(
Odpovědět
My máme termín 15.8. a zatím nic nerušíme. Rozhodli jsme se počkat do května a pak se uvidí, ale optimisticky to nevidím. Svatba o 70 lidech v té době asi ještě nebude možná, a přesouvat na podzim, nevím, zda to už bude reálné. Možná to posuneme o rok. O rozdělení svatby pouze na obřad o pár lidech, a o rok později hostina a oslava pro všechny taky uvažujeme. Svatbu plánujeme od loňského srpna.
Odpovědět
My první víkend v červenci a cca 30 lidí vč. nás - zatím nerušíme. Omezení už nebudou v té době tak restriktivní - doufám :-).
Odpovědět
Profilova fotka
Máme termín svatby 17.7. a zatím nic nerušíme a nemáme to v plánu. Máme pozvaných stejně cca 40 hostů, při nejhorším to prostě osekáme. Bude nás to mrzet, ale hosté to určitě pochopí a na přístí rok se nám to přesouvat nechce, máme v tom už docela dost peněz.
Odpovědět
Článek se načítá
My máme 25. července a nechci pomýšlet nad tím, že bysme ji přesunuli na příští rok. Doufám, že omezení osob bude alespoň v rozumném počtu. Pan Prymula na seznamu živě teď odpověděl, že svatba v ČERVNU je reálná ale tak asi v počtu 10ti osob ne 100...což by asi nebylo moc reálné. Doufejme že další měsíc pomůže 😊
Odpovědět
Já jsme pana Prymulu včera neviděla. My právě už přemýšlíme že by jsme to přesunuli. Když vcervnu mají být rousky a do 10 lidi. Myslíte si že v červenci by to mohlo být bez rousek a tak 60 lidi.? Asi ne že 😥
Odpovědět
Určitě bych nic nerušila ještě je čas a zprávy přichází samé dobré co se týká vývoje pandemie takže myslim že my červencové máme šanci 😊myslím s že není reálné nosit roušky celé léto v těch teplotách. Prymula ale říkal že by létě byly dětské tábory .
Odpovědět
Sestra měla mít v červenci svatbu se Slovákem, na Slovensku... no kdo ví kdy se tam zase podívají.
Odpovědět
@iviiiii Taky máme termín 11.7.2020. Lidí máme mít cca 60 plus 30 řidičů/kamarádů, kteří povezou všechny svatebčany a mají vlastní oběd ve vedlejším sále, takže lidí opravdu hodně. Obávám se, že pokud svatby budou, tak v omezeném počtu lidí, do kterého se asi těžko vejdeme. Na svatbu jsem čekala (čekám) 11 let. A tohle mě fakt štve... :( Já se teda klidně nechám oddat jen na úřadě se svědky, i když mi to bude líto. Ale obávám se, že partner to chtít nebude, protože on chtěl svatbu jakože "když už to teda nakonec děláme, tak pořádně".
Odpovědět
Profilova fotka
@monyska My jsme zacali uvazovat, ze se vezmem v poctu, ktery povoli (doufame, ze to bude co nejvic. Tech 80 bych si prala a verime, ze to bude). A kdyztak za rok na prvni vyroci udelame obnoveni a svatbu se vsim vsude(pokud by nebyl povolen pocet aspon tech 50/60). Pokud bude, tak se to tam nejak prostrida. Ale nechceme to posouvat o rok dalsi. Uz by to byly 3 od zasnub a prece jen uz zaciname uvazovat o zalozeni rodiny.
Odpovědět
Trochu obnovím téma. Ono se říká v červnu by měly být povoleny svatby do 50 lidi. Ano je to lepší než 10. Ale pro mě pořád málo ze vším všudy. Teď jsme narazila na příspěvek. Že by se mělo v květnu otevřít kina, bazény a akce v létě do 200 lidi. Myslíte že tam jsou zahrnuty i svatby? Nemáte někdo informaci kdy by nám měl někdo říct víc o letních svatbách? Máme svatbu červenec. Děkuji
Odpovědět
@verunka989 ahojky. myslím si, že do 50 lidí jsou společenské akce atd. svatby jsou zvlášť a ty by měly být co se týče počtu lidí neomezené. aspoň tak jsem to pochopila. ale svatební hosté v rouškách. :-(
Odpovědět
@verunka989 mrkni tady https://koronavirus.mzcr.cz/uvolnovan... od 25. 5.
Odpovědět
@verunka989 a koukám, že i ten počet 50 lidí u ostatních akcí je teď nově v jednání
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?