Vypouštění holubic

Profilova fotka
Ahojky, moc bych si přála s novomanželem vypouštět svatební holubice. Akorát si nejsem jistá, zda se vypouštějí nejčastěji po obřadu nebo kdy jindy se vypouštějí? A kde je popřípadě sháníte a jaká je obvyklá cena? Děkuji za radu :-)
Odpovědět
ahojky vždy se pouští po obřadu ale jak si to naplánuješ budeš mít :) moje kolegině holubice měla a jsou už tak vystresované když je každý poušti že ji od strachu účes a tvář :DDDDD pozor je zapotřebí se informovat kdo a jak je vypoustí některé jsou už takové jeté..... cca cena od 500 Kč do 3000 Kč jsem viděla.
Odpovědět
Profilova fotka
Když to řeknu na plnou hubu, myslela jste, že ji holubice samým stresem posrali? :D :D :D
Odpovědět
Stojí ti to trápení těch yvstresovaných zvířat fakt za to? Jako, já nejsem žádný mega ochránce, člen Greenpeace ani striktní vegetarián, ale tohle bych si vážně dokázala odpustit :-/ Prý to ti ptáci hrozně špatně snáší, jsou vystresovaní, nesnáší, když na ně sahá někdo cizí :-(
Odpovědět
Přes ne tak nejednou je to pro ty holubice jejich poslední svatba, na kamarádcine svatbě jedna stresem posla.toto fakt ne
Odpovědět
Známí měli holubice, ti ptáci byli obarveni na světle růžovou barvu. Vypustili je, ptáci vystresovaně vzlétli a hledali kde se schovat, bylo mi jich fakt líto..
Odpovědět
Na tohle je nejlepsi mit pujcene soutezni holubi od nejakeho holubare. Ti jsou na tohle pry zvykli. U nas to dela manzel kamaradky a pecuje o ne dobre :)
Odpovědět
Jenže ti určitě nebudou mít čistě bílou barvu jako hrdličky, že? Nebo si je opravdu nenechá ten holubář obarvit na světle růžovo, mint, či cokoliv co si novomanželé vzpomenou, aby jim holoubci ladili k vývazkům :-/
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem právě nikdy u vypouštění holubic nebyla a nenapadlo mě, jak to pro ně může být velký stres. To za to opravdu nestojí. A barvit je na nějakou barvu, to by mě ani přinejmenším nenapadlo, to ti lidi jsou fakt hlupáci, když si je nechají nabarvit do barvy svatby. Neznáte nějakou alternativu či nějakou vsuvku (např. po obřadě) místo vypouštění holubic? Nebo nenapadá vás nějaké překvápko v průběhu dne? Kromě teda vypouštění lampionů, ohňostroje, her apod....
Odpovědět
My třeba budeme mít přímo poštovní holuby. Od chovatele... A prý jsou bílí. Taky jsme váhali - aby se pak vratili domů, aby vůbec letěli, když tam bude tolik lidí a tak. Na to jsou prý pošťáci nejlepší, trénovaní a zvyklí. Takže doporučuji se zkusit optat u nějakého chovatele v okolí, než jít do agentury.
Odpovědět
Profilova fotka
Já bych to teda na svatbě nechtěla a ještě když sem to teď viděla u švagrový na svatbě .. Holubi úplně mimo, při předávání jí málem uletěl a nakonec se ženichovo vysr. do ruky 😄 Stálo jí to myslim 500 .. My vypouštěli balonky, můžou se na ně napsat přání, a pouštěli sme je po hodu kyticí a pak se šlo na dort ..
Odpovědět
My jsme darovali vypouštění holubů na jedné svatbě minulý rok. Půjčili jsme poštovní holubi od chovatele v Prostějově. Bylo to hezké, nevěsta s ženichem mají krásné romantické fotky. Opravdu doporučuju! Ale musíte si zjistit opravdu kvalitního chovatele, cvičeným holubům opravdu nevadí cizí lidé, vrátí se vždycky. Nejlepší je se domluvit s chovatelem, aby je přivezl na místo a dal Vám je do ruky. Neodborným zacházením holuby trpí. Zalíbilo se nám to natolik, že začínáme chovat také poštovní holubi (tatínek od přítele má již zkušenosti s chovem holubů).Já jsem určitě pro ANO!
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
Profilova fotka
@lyrushka Můžu poprosit, pokud tedy máte, nějaký kontakt na toho chovatele z Prostějova? Moc děkuji
Odpovědět
Článek se načítá
U nás nevypadali vůbec vystresovaně. Z klecí od chovatele se do naší proutěné dali cca v 10 hodin, převoz v autě byl jen krátký, přes obřad byli ve stínu a v klidu od lidí a hned po obřadu cca ve 12:30 jsme vypouštěli. Letěli krásně spolu a hned správným směrem a za něco málo po půl hodině už prý seděli doma na střeše (cca 16 km). Byli to cvičení pošťáci, pan chovatel jich má doma 50, ale na svatby je půjčuje výjimečně. Spíše po známosti.
Odpovědět
Muž šel za svědka kamarádům, kteří je také vypouštěli. A přesně jak říkají holky nade mnou. Holubi vystresovaní, zes*aní, bedna od nich celá zesr*ná, že je muž vytahoval fakt s nevolí...No, asi bych do toho nešla, káknuto na hlavě nebo šatech bych fakt mít nemusela :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 5 letech
Profilova fotka
@julie_t holubi a službu je třeba si objednat u chovatelů u nichž se vypuštění holubi prostě znovu objeví doma, jelikož jsou na tuto věc cvičeni. Pak nehrozí to, o čem se snaží některé ochranářské spolky přesvědčit, a sice, že holubi trpí a pod. Ne, netrpí, ale služby si objednávejte u profesionálů a ne u vyžírků. Stačí se prostě zeptat. 😉
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?