Svatební zvyky na Slovensku. Poradíte českým nevěstám?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojte kočky ;-) Pravděpodobně :-) se budu vdávat na Slovensko a byla bych ráda, kdybyste mi objasnily vše, co se týká vašich svatebních zvyků...popřípadě zkušenosti českých nevěst, které žijí na Slovensku :-p
Odpovědět
Profilova fotka
No tak ale i bez plné moci ti může dát dělat občanku, ale vyzvednout si jí musíš sama a když se domluvíš s tou paní na matrice tak i tam jí nepotřebuje aby ti tam dala ten slovenský sobášný list aby ho úředně ověřila a pak poslala.V těchto dokladech je ti celkem plná moc na prd a hlavně jak jí můžeš dát plnou moc na druhé jméno když ti to neudělají bez platné občanky.Jsou to fakt pitomci a všechno se kvůli tomu zbytečně protahuje a to jsme chtěli z manželem letět v prosinci na líbánky a zase to musíme protáhnout. :-)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Profilova fotka
jazzmin • Dnes o 14:27 Ahojte dievcata, chcela som sa vas spytat ci nemate niektora skusenosti zo zariadovanim dokumentov na uradoch a podobne...Som ceska a moj drahy je slovak a potrebovala bysom vediet... ake su zmeny ked na Slovensku su teraz eura...len viem,ze si musim tu v CR zariadit dake vysvedcenie, ktory slouzi ku tomu,ze sa mozem vydavat na SK a to ostatne uz na SK vybavit...
Odpovědět
:-D Ahojte devcata :-) Presne...ja se budu vdavat ted toto leto a uz bych nejradsi zacala s papirovanim,ale ovsem budu muset jeste pockat, protoze vysvedceni ktere musim zaridit ma platnost jenom 6 mesicu, tak me to celkem stve, protoze bych to mela uz rada zasebou + jeste co jsem se dozvedela jake to finance potreba na uradovani je hrozne.... jeste ktomu jak jsou ty eura na Slovensku...
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
Profilova fotka
mac.ina • 21. jan 2009 o 18:38 Ahoj holky, chtela bych se zeptat na par veci.Ja jsem od Olomouce a moje sestra taky. Bude se pristi rok vdavat a brat si slovaka. Nasi jsou rozvedeni a sestra se ani s otcem nebavi.Svatba bude v Turzovce v miste bydliste zenicha. Svatbu budou zarizovat jeho rodice plus ja jako sestra nevesty a zaroven jeji svedek( z duvodu toho ze mama nema dost fin. prostredku) Chtela bych aby tento den byl pro mou sestru nejhezcim dnem.Svatbu budou mit v kostele. Chtela bych jestli by mi nekdo mohl popsat jak priprava na slovensku probiha a co musi splnovat svedek(zda musi mit sv. prijimani atd.) moc dekuji
Odpovědět
ahoj holky, konecne mam vysvedceni o tom,ze nejsem vdana,platila jsem cca 400kc,tak aspin,ze tohle mam vyrizene,protoze se uz do Prahy nedostanu.Pak mi pani na matrice rikala,ze budu muset do Brna nebo na Ambasadu v UK zazadat o zmenu dokladu kvuli jmenu a pak mi to poslou pry kam budu chtit.Jinak o zadnem prelozeni nevim.Rikala ze se to prekladat nemusi,ze mame se Slovenskem dohodu,ze preklad nemusi byt.Taky proc jo,to by byla pekna hovadina.
Odpovědět
Profilova fotka
janocka: My to mame naopak, moj drahy je z Moravy a svadbu mam na starosti hlavne ja a moja rodina...co sa tyka svedka, potrebujes byt pokstena...ale dost to zavisi, na akeho farara natrafite... okrem ineho ti vedia spravit prve sv. prijimanie "na pockanie", ked absolvujes nejake nauky... aj sestra so zenicom budu musiet absolvovat nauky u farara. A myslim, ze priprava bude prebiehat podobne ako u vas...zavisi od toho, aku svadbu si predstavujete :-) ...a drzim palce, nech sa vam to pre tu sestru podari pripravit co najlepsie :-)
Odpovědět
Profilova fotka
nudlik: na Slovensko ziaden preklad nepotrebujes :-) aspon ze to...
Odpovědět
Profilova fotka
smeja - just for info, ja som zo SK, aj drahy je zo SK, ja som len prispevok prekopirovala z temy, kt. som zamkla... riesit to chcela mac.ina , takze potom uz komunikujte a vybavujte medzi sebou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-) oka
Odpovědět
smeja11 - to jo no,ono staci ze je uz tak kolem toho dost starosti :-(
Odpovědět
smeja11 - my sme mali tiez svadbu na Slovensku, aj ked sme obaja slovaci, ale moj svedok bola ceska - nepokrstena nekatolicka... takze svedok nemusi byt pokrsteny, to som sa pytala nielen nasho farara, ale som sa informovala aj inde. tak mac.ina - ako pise smeja11 - zalezi to na knazovi vo farnosti, kde svadbu planujete. co sa tyka predmanzelskej nauky - je mozne ju absolvovat aj v inej farnosti - teda aj v Olomouci, ak im to lepsie vyhovuje.
Odpovědět
Článek se načítá
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?