Svatební hra kočár, máte básničku?

Profilova fotka
Ahojky prosim mate nekdo basnicku na svatebni hru kocar? dekuji moc
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu se zeptat, co to je za hru? ;-)
Odpovědět
@marketka24 dej si do googlu "svatebni hra kočár" a najde ti to..je to hned 2. odkaz na nějaká hlucinska slunicka wz cz :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Myslíš tuhle? PRAVIDLA: 1/ pokud se vysloví jméno dotyčného, musí se postavit. (král, královna, kolo, ....) 2/ pokud se řekne „POVOZ“, postaví se oba koně 3/ pokud se řekne „KOČÁR“ postaví se všechna kola 4/ pokud se řekne „KRÁLOVSTVÍ“ postaví se král i královna 5/ opakování je matka moudrosti, takže není vůbec na škodu, opakovat některé jméno i 3x za sebou. 6/ pokud se někdo v dané časové lhůtě (cca 2 s ), či vůbec nepostaví, pije panáka. Záleží i na Vás, jak si určíte, kdo se postavil včas, či nikoliv. Je také na Vaší vůli, čím budete drahé herce napájet :-) doporučuji ale malé čtvrtky s něčím sladčím, či obyčejnou vodu, protože by jste danou pohádku nemuseli vůbec dohrát :-) Bylo, nebylo, jedno malé „království“. Rozprostíralo se za malebnými potůčky, údolími a lesy. V tomto malém „království“ žil „král“ s „královnou“. Jednoho dne, kdy bylo krásně, ptáčci si vesele prozpěvovali, se „královna“ rozhodla, že by si ráda vyjela na projížďku. Inu řekla svému „králi“. „Králi“, můj milovaný „králi“, můj přenádherný „králi“, chtěla bych se projet kolem našeho „království“. „Král“ řekl své „královně“. Opravdu?? Ať je tedy po tvém. Pojedeme se podívat, jak se daří našemu „království“. Zavolal na „kočího“. „Kočí“, můj drahý „kočí“, nachystej „koně“ a „kočár“. „Kočí“ tedy zašel do stájí, zkontroloval oba „koně“ a vyvedl je ven. Poté zapřáhnul „povoz“ i „kočár“. Aby si byl 100% jist, zkontroloval vše ještě jednou. Nejprve šel k „levému koni“, poté přešel k „pravému koni“, zkontroloval také „levé přední kolo“, „levé zadní kolo“, „pravé zadní kolo“ a „pravé přední kolo“. Vše bylo nachystáno, tak tedy zavolal: „králi“, můj milovaný „králi“, Váš „kočár“ i „povoz“ je nachystán. „Král“ s „královnou“ tedy nastoupili a vydali se na obhlídku jejich „království“. Cesta se vinula malebnými uličkami, které byly schovány pod velikými topoly, projížděli kolem malých rybníků a kolem velkých luk. Najednou se ozvala rána, která škubla i s „kočárem“. „Král“ zavolal na „kočího“. „Kočí“, co se stalo? Netuším „králi“, odpověděl „kočí“, ale doufám, že jste s „královnou“ v pořádku. „král“ i „královna“ odpověděli, že ano. „Kočí“ tedy seskočil z „kočáru“ a šel jej zkontrolovat. Když už byl dole, tak se rozhodl, že zkontroluje i „povoz“. Nejprve tedy zkontroloval „pravého koně“ a potom „levého koně“. Nebyl si jist, proto znovu zkontroloval „levého koně“ a poté i „pravého koně“. Pak přešel k „pravému přednímu kolu“, „pravému zadnímu kolu“, znovu zkontroloval „pravé přední kolo“, pak „levé zadní kolo“, „levé přední kolo“ a opět „levé zadní kolo“. Nic nenašel, a proto zašel ke „králi“ a řekl mu: „králi“, můj milovaný „králi“, vše je v pořádku. „Povoz“ i „kočár“. Museli jsme najet do nějaké díry, či na kámen. Tak to jsem ráda, že to dopadlo takhle, řekla „královna“. Já už jsem myslel na nejhorší, řekl „král“. Že nám třeba upadlo „pravé přední kolo“. „Král“ mu tedy opět přikázal, ať pokračují v jízdě. „Kočí“ tedy naskočil na „kočár“ a pobídl oba „koně“. Ze začátku se „levému koni“ moc nechtělo, ale „pravý kůň“ jej přesvědčil, aby táhnuli stejně. Tak se „povoz“ i s „kočárem“ opět rozjeli. Po pár minutách dojeli do svého „království“ a „král“ i s „královnou“ poděkovali „kočímu“ za pěknou projížďku.
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 9 měsících
Zdravim, nemate nekdo k teto hre rekvizity?
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 4 měsících
@cerd Dobrý den moc vás zdravím mohl by jste mi celou povídku poslat do mailu ? V sobotu jdu za svědka a moc bych byla ráda kdybych jí tam předvedla :-D předem děkuji za odpověď :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@keliska456 Dobrý den, omlouvám se, již tu příliš nebývám. Ale myslím, že není třeba nic posílat na email. Stačí ctrl c a ctrl v do wordu :)
Odpovědět
@nika_berunka rekvizity? Myslíš štamprlata, popř. židle? Mrkni na youtube.cz - jde to udělat s opravdu minimem rekvizit.
Odpovědět
Profilova fotka
Kočár jsme hráli a bylo to LUXUSNÍ, všichni se skvěle bavili. Rekvizity panáky, dolejvač a židle, víc netřeba :-D a hlavně veselí a hraví svatebčané :-D
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 8 letech
@viki83 Děkuji za video. Přesně to, co potřebujete)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?