Svatební gratulace

Pěkný dne všem. Rada bych věděla, jestli je mezi vámi taková nevěsta, která po svatebním obřadu vynechala svatební gratulace? Jak jste to šetrně oznámili ostatním? 😀 Mně jsou takové věci nepříjemné, necítím se dobře ani třeba na narozeninové oslavě když mi má někdo přát. Proste když někdo bude chtít popřát, tak pak někde soukromě a ne v řadě za sebou 😅
Odpovědět
@ttalgi byli jsme letos na svatbe a hned po obradu nevesta s zenichem prosli ulickou, telskalo se a hazela ryze. Pak se k nam otocili a zenich rekl, at se nikam nerozprchnem, ze bude skupinove foceni a kdo jim chce gratulovat, tak muzeme kdykoli behem dne. Prislo mi to takto uplne v pohode a bylo mi osobne jedno, zda jim pogratuluji hned nebo pak behem dne. 🙂
Odpovědět
@hajkovka děkuji, takhle to zní i jako dobře vymyšlené jak to udělat 😁
Odpovědět
@ttalgi ano, pusobilo to v pohode a myslim, ze mnozstvi gratulaci se tim hodne minimalizovalo. 🙂
Odpovědět
Nezažila jsem to ale možná by bylo fajn to říct už při předání svatebních oznámení a pověřit šikovnou družičku aby všem dala po obřadu hned do rukou kornoutky s rýží a bude 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@ttalgi kdybych to mela takhle jako ty tak poprosim oddavajiciho aby to řekl pri usazování hostu 😉 prijde mi to takový nejčistší a nejjednodušší... Já se spis bojím aby nám u těch gratulaci nechtěli dávat svatební dary 😅 nevím jak jim říct tohle, ze vevnitř je na to speciální místo, když už se rozhodli nám něco dat 😊 možná je lepší se vyhnout gratulacim a i případně tomuhle? 😅 jako nemáš špatný nápad to ti povim 😅
Odpovědět
Upřímně byly pro nás gratulace jedna z nejdojemnějších částí obřadu 😀 všichni ještě pořád brečeli a bylo to krásné a nechtěla bych to teda vynechávat ikdyž přání k narozeninám taky nějak nemusím 😀 nevím proč by u toho někdo dával dar? Jako že by si pro něj po obřadu hned běžel? 🤣 důležité je všechny informovat hlavně starší lidi jak to bude.
Odpovědět
Profilova fotka
@megis7 tak já nevím jake jste měli dary, ale my když už něco tak budeme řadí, když nám prispejou a byla jsem tak na 10ti svatbách a najednou byla nevěsta v obložení tak 10 obálek a k tomu ještě třeba 5 darkovych tašek 😅 já jsem taky prp gratulace přijde mi to taky hezky, ale tohohle se desim no 😅
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova s tim oddavajicim to možná taky neni špatný nápad, aby to nějak oznámil on. Hele, ja byla na svatbě, kde to každý nosil normálně dovnitř a pak na svatbě, kde byl zvlášť obřad a projíždělo se na hostinu a raut a tam se to dávalo při obřadu. To je rpo me taky takovy divny jak se to dává při gratulacich pri obřadu. A ted si vzpominam, ze par let zpatky se na jedne svatbě též přejízdelo ale každý to dával na stůl až na místě hostiny. Tak nevím proč někde mají potřebu to dávat pri gratulacich a jinde to normálně dají někam jinam 😀 zas je blbý někoho pověřit at to říká hostům, to je pak takový "no snad jste jako něco přinesli, ne?" 😀😀 @megis7 no, oni si to vezmou uz na obřad a sedi tam s těma taškama. A chapu, no každý to ma nastaveny jinak a každého dojme něco jiného 😅 ale i z pohledu hosta me nikdy gratulace neprisli nijak výjimečné a dojemné, a to jsem byla i z obřadu pořádně dojatá. 😀
Odpovědět
My měli taky finanční dary. Ono záleží asi i kde je obřad a potom hostina.. my měli vše v jedné zahradě a hned u vchodu byla krabice na přání a hosti jezdili hodinu před obřadem a dávali to tam.. mladí ví a starším jsme to řekli že to tak bude a všichni to zvládli i babičky 😀 někteří to dali mojemu před obřadem když je vítal teda. 😀
Odpovědět
Profilova fotka
@megis7 to není špatný nápad, dat krabici před stodolu a ten kdo to tam nehodí tak ji pak přenést dovnitř a hodit to tam! Díky za nápad! @ttalgi no právě! Já to taky nechci říkat.. Ale já to taky nechapu vždycky se někdo najde kdo to cpe při tech gratulacich... Jako nevěsta co tim jako mas v ten moment dělat? 😅 jinak my budeme třeba oddavajiciho zadat Aby řekl aby všichni bud odevzdali mobily na obřad a nebo si je okamžitě Vyplývá, nebo tak nějak.. Nechci ani jeden telefon vidět při příchodu k oltáři 😅 takže podle me by bylo fajn i kdyby řekl ty gratulace
Odpovědět
Profilova fotka
Zdravím, na pár svatbách se toho chopily svatební koordinátorky a ještě než vše začalo, řekly hostům co a jak. Na svatbě kamarádky, která se taky tohohle bála a nechtěla to, ale neměla koordinátorku, tak jsme se domluvily a vzala sem to já a hostům to řekla když se scházeli a byli víc pohromadě a bylo to vyřešeno a na pohodu. Všichni vše věděli 🙂 @ttalgi
Odpovědět
Tý jo! Nikdy jsem nezažila, že by někdo něco předával nevěstě a ženichovi takhle při gratulacích a jsem ráda, že tohle forum tu nebylo před mou svatbou, protože by mě to možná trochu vystresovalo 😄 I když jsme měli koordinátorku a ta by to za mě s největší pravděpodobností vyřešila. Naštěstí to u nás nikoho nenapadlo. Byla jsem na svatbě, kdy těsně před obřadem nastoupila koordinátorka a hlásila, že dary až na obědě a to mi přišlo takovy trapný. 😄 ale teď už chápu, proč to říkala. Já jsem člověk, co nemá rád pozornost ani takový ty narozeninový gratulace, ale na svatbě mi to nevadilo. Je to prostě jiná a unikátní příležitost, ale zároveň jsem zastáncem toho, ať si člověk dělá svatbu fakt podle sebe.. 🙂 Co se týče focení/natáčení u obřadu, tak tohle jsme všem řekli dopředu. Posílali jsme email s informacema a tam jsme napsali, že budeme mít fotografa a kameramana, tak není třeba nic točit/fotit a všechny fotky s něma pak nasdílíme. Všichni to respektovali (naštěstí nejsme obklopení žádnýma "influencerama", co mají tendenci všechno fotit a natáčet, takže to možná ani nebylo třeba psát) 😄
Odpovědět
Článek se načítá
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?