Jaké svatební hry a zvyky?

Jaké svatební zvyky a hry jste měli na Vaši svatbě? Děkuji za jakoukoliv inspiraci..
Odpovědět
Profilova fotka
Dobrý večer Mio, mrkněte na můj web ... určitě tam nějakou tu inspiraci najdete ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Hodně časté je rozpoznávání nevěsty podle lýtka a ženicha podle zadku :-) To jsem zažila na několika svatbách. Kromě toho jsem viděla protahování pinpongového míčku jednou nohavicí do druhé. Tanec s pomerančem drženým čelem tanečníků. A taky hru, kdy stojí v jedné řadě chlapi, v druhé ženy a jsou k sobě otočený zády. A jeden řekněme moderátor vždy na někoho ukáže a ten dotyčný musí oslovit svůj protejšek - beruško, lásko, zlato atp. A musí se ozvat ten druhý z páru (snad je to srozumitelné). No, a zvyky jsou asi takový ty tradiční - společné zametání rozbitého talíře, společné krmení při obědě, házení kyticí, podvazkem.
Odpovědět
Ze zvyků: viděli jsme se až u oltáře, zametání střepů, házení kytice. Hráli jsme hru nevěsta kuchařka, ženich kuchař. Manžel mi zakryl oči a musela jsem poznat po čichu, popř. po chuti koření (měli jsme asi 8 druhů). Ve druhé části jsem si na zástěru připrevnila 10 kuchyňských pomůcek, to byla pamatovací hra, kdy jsem po cca 2 minutách zástěru sundala a manžel si musel vybavit, co na ní bylo. Zástěru nám pak podepsali všichni svatební hosté. Úspěch měl taky svatební kvíz. Nejprve jsme odpovídali na otázky "kdo časteji...", seděli jsme zády k sobě, každý měl jednu botu nevěsty a jednu ženicha a podle odpovědi jsme zvedli danou botu. Pak jsme měli konkrétnější otázky a odpověď psali na papír. Skvělé je, když otázky na tuto hru připraví někdo jiný (v našem případě svědkyně), abyste předem nepřemýšleli nad odpověďmi :-).
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 6 letech
Na tuto svatební hru musí mít vaši svatební hosté smysl pro humor 🤪 a rozhodně není na škodu, když si před ní dají nějakou tu 🥂 skleničku. 😉 Hledáte originální a zábavnou svatební hru? Našli jste ji! Podívejte se, jak se hrají 🐝🎈 včeličky. ⤵️ 📍 Článek a video ZDE: https://bit.ly/originalni-svatebni-hra
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?