Je opravdu nutná výzdoba?

Ahojky, že nebudu jediná která na své svatbě nebude mít žádné dekorace, svíčky, krystaly na stůl, vázičky a podobné věci které beztak použiji jen na ten den a poté se budou válet někde v koutě? Máte to stejně jako já? Budeme mít svatbu v září 23, chceme jí mít neformální, maximálně budou slavnostně ozdobené lavice v kostele ale to je tak všechno. Prosím že nejsem jediná která z toho nedělá haló 😄 PS: Žádnou diskuzi na toto téma jsem nenašla.
Odpovědět
Profilova fotka
Nemusi to ležet v koutě. Tunu věci jsem koupila na bazaru a ted jsem je i prodala. Pokud je Nechceš kupovat tak existují půjčovny. Je třeba si uvědomit zda vám nebude vadit jak to bude na fotkách a nebo videu vypadat.. Upřímně si to neumim představit, přijde mi to jako "šli jsme na Party do hospody"...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Pravda, Tak jako úplně bez žádné ozdoby to také mít nechceme, jen by mě zajímalo jak to vidí ostatní, jestli se kvůli tomu všemu tolik stresují nebo ne 🙂 Zatím stále hledám inspiraci.
Odpovědět
Profilova fotka
@luciek97 já se stresovala, ale svatba byla můj největší životní sen... Takže ne Každý se musí stresovat ale důležitější věci jako farar, místo šaty apod podle me stoji vice nervu 😉
Odpovědět
Pravda. Každý to bere zkrátka jinak. 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Mně to přijde úplně v pohodě, zejména, pokud to místo, kde svatbu/oslavu máte, je hezké samo o sobě, třeba někde v přírodě a podobně. Snad z žádné svatby, kde jsem byla jako host, si nepamatuju, jakou měli výzdobu, ani jestli měli nějakou svatební barvu... takže soudím, že pro řadu hostů to je taky úplně vedlejší aspekt. Takže spíš kvůli těm načinčaným fotkám, kdybys je tak chtěla.
Odpovědět
Také bych řekla, ze dost záleží na místě. Pokud to má už krásnou atmosféru, tak stačí malé detaily. Moje sestra měla svatbu v Českém ráji v lese a na hostinu si nasbirala kytky po okolí a snad i nejake kvetoucí keře z parku a měla to zdarma. Výzdobu na stůl to udělalo úžasnou a vypadlo to profesionálně. 🙂 Ja si najala koordinatorku a i když jsem ji kladla na srdce, ať to s květinovým výzdobou neprehani, ze to je na jedno použití a nemíním platit horentní sumy, tak si jela svůj standard a Ja platila za kvetinovou výzdobu (nevestin zavoj) cca 8 tis😂 když jsem viděla to množství, tak me malem omylo, bylo to jak winter wonderland v létě. Každopádně hosté to strasne chvalili, jak to bylo krásné a mluví o tom doted 😂 na konci jsem každému dávala kytky na doma a mamka a tchyně je mají doted ususene doma 🙂 Takže i varianta zdarma svépomocí muže byt krásná 👍 Jinak zbyvajicih par drobnosti půjčit nebo koupit na svatebním bazarku a pak zas prodat 🙂 pokud jsou nutne...
Odpovědět
@luciek97 tak tohle je super dotaz, díky. Já chci na stolech bílé ubrusy i ubrousky, zelené větvičky (ruskus nebo jak se to jmenuje) a světýlka můžou být na stolech i všude, ty miluju. Ozdobené lavice, židle - moc se mi nechce s tím patlat (budeme mít asi hodně lidí), i to podle mě překáží - myslím pak na židlích po obřadu. Potahy na židle vůbec, ble. 😄 Nemám chuť to shánět a pak řešit, co s tím. Kytka pro mě, maminky, svědkyni, to jo. Myrty pro svatebčany by se mi líbily, ale pro 200 lidí nevim nevim jestli se mi to bude chtít řešit. Zasedací pořádek asi nevidíme důvod proč řešit, takže odpadají jmenovky... Různé cedule uvítací nebo kde co je, nějak nevidím důvod, každej pozná že na tomhle stole je sladký, ne...? Program bude, ale cedule na to asi netřeba. Beru to podle sebe, na svatbách jsem takovýhle věci nikdy nečetla a prostě jsem se řídila tím co kdo vepředu řekl 😄 Tak ráda čtu, že to někdo má podobně.
Odpovědět
"Snad z žádné svatby, kde jsem byla jako host, si nepamatuju, jakou měli výzdobu, ani jestli měli nějakou svatební barvu.." jo, to je úplně přesný. My budeme mít svatbu na louce u řeky, takže právě myslím že to bude ozdoba sama o sobě 🙂
Odpovědět
@zuzana_zuzanes_jahodova Ja si to u par svateb vybavuju, ale rozhodne ne v dobrym. Stoly tak narvany cicovinama, ze si clovek kam nemel dat ani piti. 😄
Odpovědět
Profilova fotka
@luciek97 Výzdoba vždycky souvisí s typem a stylem události. Děláte dítěti oslavu - chcete aby to mělo hezké, vyzdobíte mu to. Dokonce i pohřeb se svým způsobem "zdobí" květinami atd. Takže určitě zvyklostí je i svatbu zdobit, aby to bylo hezké na fotkách, aby to vykouzlilo příjemné a milé prostředí pro hosty, aby to potěšilo atd. Samozřejmě svatební výzdoba hodně záleží na místu a stylu svatby. Ale za mě určitě aspoň nějakou minimalistickou výzdobu si zaslouží každá svatba. Minimálně jen kvůli tomu, aby hosté vidli, že jste se trochu zajímala o to, jak se jim bude prostor líbit a jak se v něm budou cítit. I ples na kulturáku má vždycky nějakou výzdobu, takže popravdě já si svatbu bez výzdoby nedovedu vůbec představit. Přitom to není tak složité, jak si myslíte, mrkněte do půjčovny svatební výzdoby a hned si uděláte obrázek. Hlavně výhodou je, že výzdobu objednáte, převezmete a pak už fakt nic neřešíte, vracíte použité. Posílám pár fotek jednoduchých výzdob pro inspiraci.
Odpovědět
@rheb jo, to mi taky přijde, že jakmile se tam dá jídlo, tak ty gázy a krystaly strašně překáží
Odpovědět
Na stolech jsme neměli žádnou výzdobu a nikomu fakt nechyběla.
Odpovědět
Článek se načítá
jinak pro inspiraci tady v diskuzi pěkné fotky naprosto jednoduché minimální výzdoby... https://www.beremese.cz/forum/svatebn...
Odpovědět
Měla jsem velmi decentní výzdobu. Hostina byla v restauraci, prostor byl hezká sám o sobě. Na stole byly bílé ubrusy, jmenovky se zasedacím pořádkem, mísy s ovocem, malá kytka, přichystaný přípitek. Před námi byla kytka větší. Židle byly hezké sami o sobě, neřešila jsem potah. Ubrousek v barvě svatby. (Možná tam obsluha přidala svíčky, to si teď nemůžu vybavit.) Nechtěla jsem žádný středový pás, ani krystaly ani obří kytky.
Odpovědět
Profilova fotka
@luciek97 Ono tu atmosféru svatby dělá právě ta výzdoba a dekorace, jinak to působí jako takové posezení v restauraci a nemá to ten šmrnc. Ale samozřejmě si nemusíte nic kupovat, oslovte floristku, svatební koordinátorku nebo půjčovnu. Třeba já jsem teď dělala minimalistickou výzdobu v novosecesní vile K10, koukněte na ins Láska v lese
Odpovědět
@tereza_jedlicka V tom případě jsme asi neměli svatbu, když jsme neměli dekorace 😅
Odpovědět
Nejsem zastánce přehnané výzdoby alá ubrusy, ubrousky, organzy, krystaly, čokoládky, mýdelka a pod. Záleží opravdu na vybavení místa. Nechtěla bych fotky svatební hostiny servírované na plastových hospodských stolech a novomanželský přípitek na podtáccích Pilsner Urquel 😄 😄 😄 .... druhý extrém samozřejmě.
Odpovědět
Profilova fotka
@luciek97 dobrý den, naštěstí více a více nevěst opouští představu krystalů, organz, perliček a dalších podobných zbytečností, které patří již do stylů dřívějších. Nyní naopak více a více nevěst volí minimalismus. A i osobně já když zdobím, tak používám právě jen přírodní materiály. Záleží však hodně na místě svatby. Jinak to bude vypadat v rustikální stodole a jinak v elegantním zámečku. Mám hodně nevěst, které výzdobu neřeší a půjčí si jen pár věcí - ubrusy, pár váziček nebo třeba jen slavobránu a mobiliář na obřad. Je to Vaše svatba, Vaše přání. Na tom záleží nejvíc
Odpovědět
Profilova fotka
Naprostá většina smyslu výzdoby restaurace je v tom, že ti fotograf před příchodem hostů cvakne nestajlované stoly a ty se budeš mít čím chlubit na instagramu. Nelze si nevšimnout, že fotky stolů s hosty a naservírovaným jídlem už fotí málokdo, protože to vypadá zoufale. Když se mezi ty mraky čičovinek nanosí košíky s pečivem, lahve s vodou a spousta skleniček s pitím... Jasňačka, pokud je svatba v kulturáku, ve stanu s pivními stoly nebo v hospodě, kde mají zelené licenční ubrusy pivovarů, nějakou výzdobu to chce. Ale v normální restauraci ti bílé ubrusy a látkové ubrousky dají na stůl standardně, sklenice na přípitek, víno a vodu, příbory na předkrm a hlavní jídlo, talířky s máslem a pečivo, atd atd, když budeš mít vázy, do kterých si dáš kytku ty, maminky i svědkyně, tak ono se to nasbírá, že to slavnostně vypadá tak jako tak. Připadá mi smysluplné nazdobit váš stůl a stůl, kde se bude krájet dort, ty budeš mít na fotkách a ten efekt oceníš, jinak se vůbec neboj v téhle části svatby ušetřit. Diskuse na toto téma možná není proto, že to tak spousta nevěst prostě dělá a nemá ptřebu to řešit. Ne pro každého je to sen, do kterého chce investovat statisíce, další ti statisíce zase věnují do něčeho, co jim na svatbě dává smysl víc. Je úplně v pořádku, že si to uděláte tak, jak to dává smysl vám.
Odpovědět
Naprosto souhlasím. Můj plán jsou bílé ubrusy, čtyři vázičky na květiny (moje, svědkyně, 2 maminky). Co se mi tedy líbí (a vyřeší mi to večerní osvětlení, které chci hodně tlumené) je, že uprostřed stolu bude úzký pruh z břečťanu a led řetízek (domácí Vánoční zásoby světýlek). Za výzdobu (květinky do vlasů pro mě a svědkyni+ korsáž, a co zbyde pár kousků, to asi dám na ten břečťan, ať se to využije) jsem teď utratila 300 Kč na shein a předpokládám, že to bude stačit 🙂 . Taky mám pocit, že přes všechny nesmysle na stole pak není kam položit skleničku s vínem. Cedulky, že zde je sladký bar, mi přijdou úplně mimo, to samé cedulky, kudy kam (pokud to není 400 hostů v bludišti), fotokoutek taky ne, atd atd atd. Teď mi kamarádka, co bude i fotit, řekla, že si chce nazdobit auto. Tak sem jí řekla, že asi bude jediné, že my to fakt nepotřebujeme 😄 😄 Jak tu bylo v některých diskusích psáno, že se utratí desetitisíce jen za výzdobu, to jsem valila oči, tedy.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?